TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Monaco transferon dy lojtarë të Juventusit

Lajmi.net - 14.08.2019

Rugani dukej në rrugë të mirë për t’iu bashkuar Romës, por oferta e tyre për huazim me mundësi blerje në fund të sezonit, ka bërë që mbrojtësi të jetë interesuar më shumë për Monacon.

Rugani dhe Matuidi në bisedime me Monacon

Telegrafi - 14.08.2019

Dyshja e Juventusit, Daniele Rugani dhe Blaise Matuidi janë në bisedime për t’u bashkuar me skuadrën nga Ligue, 1 Monaco. Rugani dukej se ishte i vendosur për t’u bashkuar me Romën, por oferta e tyre ...

Klubet e njohura evropiane e duan Ruganin

Gazeta Express - 14.08.2019

Juventusi ka vendosur ta shesë qendërmbrojtësin italian, të cilin e kërkonte edhe Arsenali Daniele Rugani pritet të largohet nga Juventusi gjatë kësaj vere, shkruan Gazeta Express.

Roma dhe Liverpooli në bisedime të avancuara për Lovrenin

Telegrafi - 13.08.2019

Liverpooli është në bisedime me Romën, për Dejan Lovrenin, ku klubi anglez po kërkon 17 milionë euro. Kroati është i lidhur me një largim nga klubi që në këtë afat dhe kërkesat për të kanë qenë të ...

Sky Sports: Liverpool në Turqi, Lovren në Itali

Lajmi.net - 13.08.2019

Sipas klubit të Liverpoolit, arsyet mjekësore kanë bërë që Lovren të mos ftohet për këtë nedhsje. Por Sky Sports, pretendon se Lovren tashmë arritur marrëveshje me italianët e Romës, dhe për ...

Roma kërkon Ruganin, alternativ është edhe Lovren

Telegrafi - 13.08.2019

Roma është ende në bisedime me Liverpoolin për Dejan Lovren, si dhe mbrojtësin e Juventusit, Daniele Rugani, por kanë në dispozicion vetëm njëzet milionë euro.

Rugani pritet të zyrtarizohet te Roma

Koha.net - 13.08.2019

Mbrojtësi italian Daniele Rugani është pranë transferimit te Roma nga Juventusi. Rugani pritet të huazohet për pesë milionë euro, ndërsa skuadra romane do të ketë edhe obligim për të blerë mbrojtësin ...

Roma afër Lovren e Rugani

Lajmi.net - 13.08.2019

Roma janë në bisedime me Liverpool, për shërbimet e Dejan Lovren, si dhe me Juventus për Daniele Rugani. Raportimet e bëra sot nga Italia bëjnë të ditur se Rugani veçse është lojtar i ‘Giallorossi’ ...

Roma në bisedime për transferimin e Lovren

VeqSport - 13.08.2019

Roma është në bisedime për transferimin e Dejan Lovren nga Liverpool. Gjallorosët duan ta përforcojnë edhe më shumë mbrojtëjen para fillimit të sezonit të ri në Serie A.

Roma kërkon qëndërmbrojtës, Rugani një hap larg

SuperSport - 13.08.2019

Trajneri i Romës, Paulo Fonseca vazhdon të kërkojë një mbrojtës. Pas Lovren nga Liverpool, emri që po fiton më tepër kuotë së fundmi është ai i Daniele Ruganit.

Pritet takimi mes drejtuesve të Romës dhe Juventusit – transferohen dy lojtarë

Lajmi.net - 12.08.2019

Skuadra nga kryeqyteti italian po synon që të transferojë dyshen e Juventus, Gonzalo Higuain dhe Daniele Rugani. Sipas ‘Sportitalia’, Roma mund të sigurojnë shërbimet e Rugani në një marrëveshje ...

Roma po takohet me Juven për Higuainin dhe Ruganin

Telegrafi - 12.08.2019

Roma thuhet se është vendosur të takojë Juventusin të martën me qëllimin për të rënë dakord për marrëveshjet me Daniele Ruganin dhe Gonzalo Higuain. Sipas Sportitalia dhe Tuttomercatoweb , ...

Juventus dhe Roma afër arritjes se një marrëveshje me Ruganin

Gazeta Express - 12.08.2019

Juventusi dhe Roma janë afër arritjes se një marrëveshje që do ta dërgonte mbrojtësin italian 25 vjeçar, Daniele Rugani duke luajtur për klubin e kryeqytetin Juventusi do të kishte preferuar që ta ...

Lovren drejt largimit nga Liverpooli

Gazeta Express - 12.08.2019

Sulmuesi kroat mund të transferohet në kampionatin italian gjatë këtij muaji, ku e kërkon Roma Dejan Lovren mund të largohet nga Liverpooli gjatë kësaj vere, shkruan Gazeta Express.

Lovren gjithnjë e më larg Liverpoolit

Botasot - 12.08.2019

Mbrojtësi i Liverpoolit, Dejan Lovren është shumë afër transferimit te Roma. Kroati nuk luajti në ndeshjen kundër Newcastle United dhe po shpreson që sa me shpejtë të transferohet në Itali.

Roma po takohet me Juven për Higuainin dhe Ruganin

Botasot - 12.08.2019

Roma thuhet se është vendosur të takojë Juventusin të martën me qëllimin për të rënë dakord për marrëveshjet me Daniele Ruganin dhe Gonzalo Higuain. Sipas Sportitalia dhe Tuttomercatoweb, ...

Mbrojtësi i Juventusit arrin marrëveshje me Romën

Albeu.com - 12.08.2019

Juventusi dhe Roma janë afër arritjes se një marrëveshje që do ta dërgonte mbrojtësin italian 25 vjeçar, Daniele Rugani duke luajtur për klubin e kryeqytetin Juventusi do të kishte preferuar që ta ...

Lovren drejt largimit nga Liverpooli

Tetova Sot - 12.08.2019

Sulmuesi kroat mund të transferohet në kampionatin italian gjatë këtij muaji, ku e kërkon Roma Dejan Lovren mund të largohet nga Liverpooli gjatë kësaj vere, Eksperienca e qendërmbrojtësit kroat në ...

Lovren shumë afër transferimit te Roma

Koha.net - 12.08.2019

Mbrojtësi i Liverpoolit, Dejan Lovren, është shumë afër transferimit te Roma. Kroati nuk luajti në ndeshjen kundër Newcastle United dhe po shpreson që sa më shpejtë të transferohet në Itali.

Roma po takohet me Juven për Higuainin dhe Ruganin

Tetova Sot - 12.08.2019

Roma thuhet se është vendosur të takojë Juventusin të martën me qëllimin për të rënë dakord për marrëveshjet me Daniele Ruganin dhe Gonzalo Higuain. Sipas Sportitalia dhe Tuttomercatoweb, ...

Juventus dhe Roma afër arritjes se një marrëveshje me Ruganin

Botasot - 12.08.2019

Juventusi dhe Roma janë afër arritjes se një marrëveshje që do ta dërgonte mbrojtësin italian 25 vjeçar, Daniele Rugani duke luajtur për klubin e kryeqytetin Juventusi do të kishte preferuar që ta ...