TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Bora “pushton” Evropën

Top Channel - 12.01.2019

Reshjet e borës po shkaktojnë kaos në të gjithë Evropën dhe situata do të përkeqësohet gjatë fundjavës. Reshjet shkatërrimtare të borës kanë shkaktuar një krizë në transport, qytete të tëra janë ...

Komuna ndau 30 mijë euro për pastrim të rrugëve, por rrugët e trotuaret e Fushë-Kosovës s’u pastruan fare

Koha.net - 12.01.2019

Vështirë të kalueshme kanë qenë trotuaret e Fushë Kosovës të shtunën edhe pse reshjet e borës janë ndalur që nga e premtja. Banorët thonë se lagjet janë harruar nga kompania e cila është e ...

Nga e hëna reshje të reja të borës në Maqedoninë e Veriut, institucionet janë të gatshme

Telegrafi - 12.01.2019

Drejtoria për punë sipas parashikimeve të saja njofton se do të ketë reshje të reja të borës nga e hënë ndërsa Komiteti drejtues për koordinim dhe menaxhim në sistemin për menaxhimin me kriza njofton ...

Reshjet në Bulqizë, probleme edhe në rrugët e qytetit

Top Channel - 12.01.2019

Reshjet e dendura të borës, të cilat kanë rënë me intensitet të lartë, prej 3 ditësh kanë sjellë probleme në Bulqizë dhe fshatrat përreth. Situata është problematike edhe në qytetin e Bulqizës, ku ...

Reshjet e borës shkaktojnë telashe për klubet!

Botasot - 12.01.2019

Debate Janari si gjithmonë është muaj me reshje të borës por edhe i acarit! Ditëve të fundit reshjet e borës kanë ndikuar që disa prej klubeve përgatitjet t’i zhvillojnë në ambientet e mbyllura, ku ...

Në Deçan, kompania për pastrimin e rrugëve largon borën edhe nga trotuaret (Foto)

Almakos - 11.01.2019

Reshjet e borës që ranë gjatë ditëve të kaluara, shkaktuan vështirësi në qarkullim duke bërë kështu që shumë rrugë në disa komuna të jenë të pakalueshme.

Vijojnë reshjet e borës, ja situata në akset rrugore

Top Channel - 11.01.2019

Reshjet e dendura të dëborës kanë vijuar kryesisht në zonën verilindore të Shqipërisë duke krijuar probleme në disa akse. Ndërkohë që në disa zona të tjera reshjet e shiut kanë favorizuar largimin e ...

Fëmijët e Prishtinës s’lejojnë kompaninë e pastrimit të largojë borën

Lajmi.net - 11.01.2019

Reshjet e vazhdueshme të borës që kanë rënë dje në Kosovë, kanë krijuar probleme tek qytetarët. Mirëpo, jo të gjithë e kanë pasur këtë problem. Fëmijët janë ata që më së shumti i janë gëzuar rënies ...

Bora sjell kaos në disa pjesë të Evropës

Evropaelire - 11.01.2019

Reshjet e dendura të borës sollën kaos në disa pjesë të Gjermanisë dhe Suedisë të premten, duke bllokuar rrugë, ndaluar trena dhe mbyllur shkolla. Kryqi i Kuq i ndihmoi vozitësit në një autostradë në ...

Ulet intensiteti i reshjeve të borës, Rruga e Kombit e kalueshme pa probleme

Top Channel - 11.01.2019

Intensiteti i reshjeve te dëborës në Qarkun e Lezhës gjatë natës së kaluar ka qenë më i ulët duke sjellë një përmirësim të situatës. Kështu, në Rrugën e Kombit automjetet kanë qarkulluar normalisht, ...

Shkodër, një tjetër viktimë nga bora

RTSH - 11.01.2019

Bora shënoi një viktimë edhe në Shkodër. 53 vjeçari Tonin Loci, punonjës në një pikë karburanti në hyrje të qytetit të Shkodrës, ka humbur jetën mbrëmjen e të enjtes, si pasojë e shëmbjes së strehës ...

Pas dëborës, rikthehen reshjet e shiut në Gjirokastër

BalkanWeb - 11.01.2019

Në Gjirokastër dy ditë pas reshjeve të dendura të dëborës situata ka shkuar drejt përmirësimit falë edhe reshjeve të shiut që ranë gjatë gjithë ditës së djeshme.

Bora vazhdon të mbajë Evropën të bllokuar

Telegrafi - 11.01.2019

Reshjet e dendura të borës kanë shkaktuar kaos në disa pjesë të Gjermanisë dhe Suedisë edhe të premten, duke bllokuar rrugët, duke pamundësuar qarkullimin hekurudhor, si dhe mbylljen e shkollave.

Reshjet e borës, mbeten të bllokuara disa fshatra në Shqipëri

Telegrafi - 11.01.2019

Në Bulqizë të Shqipërisë vijon të jetë një situatë e rënduar nga moti i keq. Shumë fshatra të njësive administrative janë të bllokuar. Edhe sot minatorët e zonës D nuk arritën të shkojnë në punë.

Rrugët e Prishtinës të kalueshme

Antpress - 11.01.2019

Komuna e Prishtinës njofton se pavarësisht reshjeve të mëdha të borës, rrugët e kryeqytetit janë të kalueshme. “Kompanitë e kontraktuara për mirëmbajtjen e rrugëve po vazhdojnë të intervenojnë në ...

Bora “pushton” Evropën

Lajmi.net - 12.01.2019

Reshjet e borës po shkaktojnë kaos në të gjithë Evropën dhe situata do të përkeqësohet gjatë fundjavës. Reshjet shkatërrimtare të borës kanë shkaktuar një krizë në transport, qytete të tëra janë ...

Nga e hëna reshje të reja të borës në Maqedoninë e Veriut, institucionet janë të gatshme

Botasot - 12.01.2019

Drejtoria për punë sipas parashikimeve të saja njofton se do të ketë reshje të reja të borës nga e hënë ndërsa Komiteti drejtues për koordinim dhe menaxhim në sistemin për menaxhimin me kriza njofton ...

Reshjet e borës në Bulqizë, probleme edhe në rrugët e qytetit

Botasot - 12.01.2019

Reshjet e dendura të borës, të cilat kanë rënë me intensitet të lartë, prej 3 ditësh kanë sjellë probleme në Bulqizë dhe fshatrat përreth. Situata është problematike edhe në qytetin e Bulqizës, ku ...

Në Deçan, kompania për pastrimin e rrugëve largon borën edhe nga trotuaret (Foto)

Telegrafi - 11.01.2019

Reshjet e borës që ranë gjatë ditëve të kaluara, shkaktuan vështirësi në qarkullim duke bërë kështu që shumë rrugë në disa komuna të jenë të pakalueshme.

Vijojnë reshjet e borës: Situata në akset rrugore të Shqipërisë

Botasot - 11.01.2019

Reshjet e dendura të borës kanë vijuar kryesisht në zonën verilindore të Shqipërisë duke krijuar probleme në disa akse. Ndërkohë që në disa zona të tjera reshjet e shiut kanë favorizuar largimin e ...

Fëmijët e Prishtinës s’lejojnë kompaninë e pastrimit të largojë borën

Botasot - 11.01.2019

shjet e vazhdueshme të borës që kanë rënë dje në Kosovë, kanë krijuar probleme tek qytetarët. Mirëpo, jo të gjithë e kanë pasur këtë problem. Fëmijët janë ata që më së shumti i janë gëzuar rënies së ...

Bora sjell kaos në disa pjesë të Evropës

Zeri - 11.01.2019

Reshjet e dendura të borës sollën kaos në disa pjesë të Gjermanisë dhe Suedisë të premten, duke bllokuar rrugë, ndaluar trena dhe mbyllur shkolla. Kryqi i Kuq i ndihmoi vozitësit në një autostradë në ...

Ulet intensiteti i reshjeve të borës, Rruga e Kombit e kalueshme pa probleme

Lajmi.net - 11.01.2019

Përmirësohet gjendja. Intensiteti i reshjeve te dëborës në Qarkun e Lezhës gjatë natës së kaluar ka qenë më i ulët duke sjellë një përmirësim të situatës.

Bora bllokon Evropën

Botasot - 11.01.2019

Reshjet e dendura të borës kanë shkaktuar kaos në disa pjesë të Gjermanisë dhe Suedisë të premten, duke bllokuar rrugët, duke pamundësuar qarkullimin hekurudhor si dhe mbylljen e shkollave.

Reshjet e borës, mbeten të bllokuara disa fshatra në Shqipëri

Almakos - 11.01.2019

Në Bulqizë të Shqipërisë vijon të jetë një situatë e rënduar nga moti i keq. Shumë fshatra të njësive administrative janë të bllokuar. Edhe sot minatorët e zonës D nuk arritën të shkojnë në punë.

Rrugët e Prishtinës të kalueshme

Botasot - 11.01.2019

Komuna e Prishtinës njofton se pavarësisht reshjeve të mëdha të borës, rrugët e kryeqytetit janë të kalueshme. “Kompanitë e kontraktuara për mirëmbajtjen e rrugëve po vazhdojnë të intervenojnë në ...

Evropa nën ‘pushtetin’ e borës, të paktën 21 viktima nga moti i keq

Java News - 12.01.2019

Reshjet e borës po shkaktojnë kaos në të gjithë Evropën dhe situata do të përkeqësohet gjatë fundjavës. Reshjet shkatërrimtare të borës kanë shkaktuar një krizë në transport, qytete të tëra janë ...

Reshjet e borës në Bulqizë, probleme edhe në rrugët e qytetit

Java News - 12.01.2019

Reshjet e dendura të borës, të cilat kanë rënë me intensitet të lartë, prej 3 ditësh kanë sjellë probleme në Bulqizë dhe fshatrat përreth. Situata është problematike edhe në qytetin e Bulqizës, ku ...

Bora shkakton kaos në disa pjesë të Evropës

LajmiFundit - 11.01.2019

Reshjet e dendura të borës sollën kaos në disa pjesë të Gjermanisë dhe Suedisë të premten, duke bllokuar rrugë, ndaluar trena dhe mbyllur shkolla. Kryqi i Kuq i ndihmoi vozitësit në një autostradë në ...

Bora bllokon Evropën

Koha.net - 11.01.2019

Reshjet e dendura të borës kanë shkaktuar kaos në disa pjesë të Gjermanisë dhe Suedisë të premten, duke bllokuar rrugët, duke pamundësuar qarkullimin hekurudhor si dhe mbylljen e shkollave.

Komuna pohon se rrugët e Prishtinës janë të kalueshme, por qytetarët ankohen

Koha.net - 11.01.2019

Komuna e Prishtinës njofton se pavarësisht reshjeve të mëdha të borës, rrugët e kryeqytetit janë të kalueshme. “Kompanitë e kontraktuara për mirëmbajtjen e rrugëve po vazhdojnë të intervenojnë në ...

Bora “pushton” Evropën

Botasot - 12.01.2019

Reshjet e borës po shkaktojnë kaos në të gjithë Evropën dhe situata do të përkeqësohet gjatë fundjavës. Reshjet shkatërrimtare të borës kanë shkaktuar një krizë në transport, qytete të tëra janë ...

Bora bllokon Evropën

Alsat - 11.01.2019

Reshjet e dendura të borës kanë shkaktuar kaos në disa pjesë të Gjermanisë dhe Suedisë të premten, duke bllokuar rrugët, duke pamundësuar qarkullimin hekurudhor si dhe mbylljen e shkollave.

Qytetarët ankohen, Komuna pohon se rrugët e Prishtinës janë të kalueshme

Lajmi.net - 11.01.2019

Komuna e Prishtinës njofton se rrugët e kryeqytetit janë të kalueshme. Komuna e Prishtinës njofton se pavarësisht reshjeve të mëdha të borës, rrugët e kryeqytetit janë të kalueshme.

Reshjet e borës bllokojnë Evropën

Alsat - 12.01.2019

Reshjet e borës po shkaktojnë kaos në të gjithë Evropën dhe situata do të përkeqësohet gjatë fundjavës. Reshjet shkatërrimtare të borës kanë shkaktuar një krizë në transport, qytete të tëra janë ...

Bora vazhdon të mbajë Evropën të bllokuar

Lajm - 11.01.2019

Reshjet e dendura të borës kanë shkaktuar kaos në disa pjesë të Gjermanisë dhe Suedisë edhe të premten, duke bllokuar rrugët, duke pamundësuar qarkullimin hekurudhor, si dhe mbylljen e shkollave.

Komuna pohon se rrugët e Prishtinës janë të kalueshme, por qytetarët ankohen

Botasot - 11.01.2019

Komuna e Prishtinës njofton se pavarësisht reshjeve të mëdha të borës, rrugët e kryeqytetit janë të kalueshme. “Kompanitë e kontraktuara për mirëmbajtjen e rrugëve po vazhdojnë të intervenojnë në ...

Reshjet e borës bllokojnë Evropën

Antpress - 13.01.2019

12 Janar 2019 / 23:52 Reshjet e borës po shkaktojnë kaos në të gjithë Evropën dhe situata do të përkeqësohet gjatë fundjavës. Reshjet shkatërrimtare të borës kanë shkaktuar një krizë në transport, ...

Bora bllokon Evropën

Medial - 11.01.2019

Reshjet e dendura të borës kanë shkaktuar kaos në disa pjesë të Gjermanisë dhe Suedisë të premten, duke bllokuar rrugët, duke pamundësuar qarkullimin hekurudhor si dhe mbylljen e shkollave.

Komuna pohon se rrugët e Prishtinës janë të kalueshme, por qytetarët ankohen

Antpress - 11.01.2019

Komuna e Prishtinës njofton se pavarësisht reshjeve të mëdha të borës, rrugët e kryeqytetit janë të kalueshme. “Kompanitë e kontraktuara për mirëmbajtjen e rrugëve po vazhdojnë të intervenojnë në ...

Reshjet e borës shkaktojnë kaos në Evropë

Telegrafi - 13.01.2019

Reshjet e borës po shkaktojnë kaos në të gjithë Evropën dhe situata do të përkeqësohet gjatë fundjavës. Reshjet shkatërrimtare të borës kanë shkaktuar një krizë në transport, qytete të tëra janë ...