TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Maqedoni, 75 persona të prekur nga epidemia e fruthit

Telegrafi - 24.01.2019

Nga dhjetori, kur u shpall epidemia e fruthit në Shkup, deri më tani janë regjistruar 75 persona të sëmurë, njoftojnë nga Ministria e Shëndetësisë. Nga Ministria e Shëndetësisë thonë se MRP vaksina ...

Janë paraqitur gjithsej 75 raste me simptoma të fruthit

Medial - 18.01.2019

Shkup, 18 janar 2019 (MEDIAL) – Gjithsej 75 raste me simptoma të fruthit janë paraqitur me ditën e djeshme. Për 65 prej tyre është marrë vërtetim laboratorik, ka bërë të ditur sot Ministria e ...

Tre pacientë me fruth janë hospitalizuar në Klinikën Infektive, ndërsa janë vaksinuar 2 mijë 925 fëmijë

Lajm - 18.01.2019

Nga shpallja e epidemisë, e deri më tani, janë vaksinuar 2.925 fëmijë. Sot deri në orën 13 janë vaksinuar 181 fëmijë, njoftoi Ministria e Shëndetësisë, njofton Koha.

Zgjerohet epidemia e fruthit, 3 raste të reja në Çair e Karposh

Alsat - 18.01.2019

Tre raste të reja të të prekurve nga Fruthi janë regjistruar sot në Klinikën për Sëmundje Infektive në Shkup. Një fëmijë dhe një i rritur nga komuna e Çairit si dhe një fëmijë tjetër nga komuna e ...

Shkup, tre pacientë tjerë shtrohen në spital për shkak të fruthit

Telegrafi - 18.01.2019

Në Klinikën Universitare për Sëmundje Infektive janë hospitalizuar tre pacientë të rinj me shenja të qarta të sëmundjes së fruthit, njofton Ministria e Shëndetësisë.

Fruthi, nëse keni këto simptoma drejtohuni menjëherë tek mjeku

Botasot - 18.01.2019

Ministria e Shëndetësisë ka bërë apel për të mos neglizhuar simptomat e fruthit. Ministria e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale ka bërë apel për të kontaktuar menjëherë mjekun nëse dyshoni të keni ...

75 persona të prekur nga epidemia e fruthit

Botasot - 18.01.2019

Gjithsej 75 raste të simptomave të fruthit janë paraqitur. Për 65 prej tyre ka edhe konfirmim laboratorik, njoftojnë sot nga Ministria e Shëndetësisë.

Të hënën vazhdon mësimi për nxënësit, nuk zgjatet pushimi

Flaka - 17.01.2019

Nxënësit nga dita e hënë do të shkojnë në shkollë. Këtë e bënë të ditur Komisioni për Sëmundje Ngjitëse, pas mbledhjes së mbajtur gjatë ditës së sotme, të cilët kanë konstatuar se nuk është e ...

Zgjerohet epidemia e fruthit, 3 raste të reja në Çair e Karposh

Almakos - 18.01.2019

18 Janar 2019 / 15:47 Tre raste të reja të të prekurve nga Fruthi janë regjistruar sot në Klinikën për Sëmundje Infektive në Shkup. Një fëmijë dhe një i rritur nga komuna e Çairit si dhe një fëmijë ...

DIBËR: Vaksinimi kundër fruthit pa problem

Medial - 17.01.2019

Në Dibër pa problem po zhvillohet vaksinimi i fëmijëve me MPR. Udhëheqësi i Shërbimit për Vaksinim pranë Spitalit të Përgjithshëm në Dibër mjeku Lulzim Strikçani thotë se me vaksinim janë përfshirë ...

Pse MRP vaksinat me deklarim të rrjeshëm nuk janë publike?

Flaka - 16.01.2019

Ministria e Shëndetësisë ende nuk tregon vaksinat MRI se siç ata pretendojnë, janë me cilësi të mirë, nga një prodhues europian dhe me një afat të vlefshëm depozitimi, dhe vetëm me deklarata të ...

Simptomat e fruthit dhe si ndikon në shëndetin tonë

Flaka - 16.01.2019

Fruthi është një infeksion viral i sistemit respirator, një sëmundje shumë ngjitëse që përhapet nga kontakti me pështymën e infektuar. Ministria e Shëndetësisë , shpjegon për qytetarët dhe prindërit ...

Epidemia e fruthit, 3 raste të reja në Çair dhe Karposh

Portalb - 18.01.2019

Tre raste të reja të të prekurve nga Fruthi janë regjistruar sot në Klinikën për Sëmundje Infektive në Shkup. Një fëmijë dhe një i rritur nga komuna e Çairit si dhe një fëmijë tjetër nga komuna e ...

Zgjerohet epidemia e fruthit, 3 raste të reja në Çair e Karposh

Flaka - 18.01.2019

Tre raste të reja të të prekurve nga Fruthi janë regjistruar sot në Klinikën për Sëmundje Infektive në Shkup. Një fëmijë dhe një i rritur nga komuna e Çairit si dhe një fëmijë tjetër nga komuna e ...

Epidemia e fruthit, 3 raste të reja në Çair dhe Karposh

Botasot - 18.01.2019

Tre raste të reja të të prekurve nga Fruthi janë regjistruar sot në Klinikën për Sëmundje Infektive në Shkup. Një fëmijë dhe një i rritur nga komuna e Çairit si dhe një fëmijë tjetër nga komuna e ...

ZGJEROHET FRUTHI: Tre raste të reja në Çair e Karposh

Medial - 18.01.2019

Tre raste të reja të të prekurve nga Fruthi janë regjistruar sot në Klinikën për Sëmundje Infektive në Shkup. Një fëmijë dhe një i rritur nga komuna e Çairit si dhe një fëmijë tjetër nga komuna e ...

Zgjerohet epidemia e fruthit, 3 raste të reja në Çair e Karposh

Tetova Sot - 18.01.2019

Tre raste të reja të të prekurve nga Fruthi janë regjistruar sot në Klinikën për Sëmundje Infektive në Shkup. Një fëmijë dhe një i rritur nga komuna e Çairit si dhe një fëmijë tjetër nga komuna e ...