TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Arrestohet një person në Pejë pasi abuzoi seksualisht me një të mitur

Lajmi.net - 11.02.2019

Policia e Kosovës, mbrëmë në Pejë ka arrestuar një person për keqpërdorim seksual ndaj një të miture. Mbrëmë në ora 21:30, në Pejë Policia e Kosovës ka arrestuar një person të dyshuar i nacionalitet ...

Abuzim seksual me të miturën, një i arrestuar në Pejë

Botasot - 11.02.2019

Një tjetër ngjarje është regjistruar mbrëmjen e së dielës me dyshimet për abuzim seksual me të mitur. Në Pejë, policia arrestoi një mashkull të komunitetit rom pasi dyshohet se ka abuzuar seksualisht ...

Duke i premtuar martesë e keqpërdori seksualisht të miturën, arrestohet i dyshuari

Telegrafi - 11.02.2019

Një person nga komuniteti rom, është arrestuar në Pejë. I njëjti sipas policisë, duke i premtuar martesë kishte keqpërdorur seksualisht viktimën femër K/rome (e mitur).

Keqpërdor seksualisht të miturën duke i premtuar martesë

Koha.net - 11.02.2019

Në Pejë, dje është arrestuar i dyshuari mashkull K/Rom, pasi i njëjti duke i premtuar martesë kishte keqpërdorur seksualisht viktimën femër K/rome (e mitur).

30 ditë paraburgim për pjesëtarin e FSK-së që dyshohet se abuzoi me të miturën

Lajmi.net - 10.02.2019

Gjykata i cakton masën prej 30 ditë paraburgim pjesëtarit të FSK-së, i dyshuar për keqpërdorim të të miturës. Gjykata Themelore në Gjilan ka aprovuar kërkesën e Prokurorisë Themelore të Gjilanit, ...

Pjesëtarit të FSK'së i caktohen 30 ditë paraburgim, keqpërdori seksualisht një të mitur

Gazeta Express - 10.02.2019

Prokuroria ia ka caktuar 30 ditë paraburgim pjesëtarit serb të FSK-së, i cili dyshohet se ka dhunuar një të mitur në fshatin Mogillë të të ...

'Shërbimi përdhunues i Kosovës' - tifozët e Dritës me baner pas rastit të abuzimit seksual në Drenas

Zeri - 10.02.2019

Ditëve të fundit, ka bërë bujë rasti i abuzimit seksual të të miturës në Drenas nga profesori dhe një polic. E mitura në fjalë pasi ishte abuzuar seksualisht nga profesori i saj, të njejtën e kishte ...

Abuzim seksual me të mitur, një i arrestuar në Pejë të Kosovës

Alsat - 11.02.2019

Një tjetër ngjarje është regjistruar mbrëmjen e së dielës me dyshimet për abuzim seksual me të mitur. Në Pejë, policia kosovare arrestoi një mashkull të komunitetit rom pasi dyshohet se ka abuzuar ...

Një e mitur në Pejë nxitet të kryej akte seksuale nga një person madhor

Zeri - 11.02.2019

Është arrestuar i dyshuari mashkull K/Rom, pasi i njëjti duke i premtuar martesë kishte keqpërdorur seksualisht viktimën femër K/rome (e mitur). Policia sipas raportit 24-orësh ka njoftuar se një ...

Prokuroria ka prova se ushtari i FSK-së ka keqpërdorur të miturën

Lajm - 09.02.2019

25 vjeçari M.S., nga Parteshi, pjesëtar serb i FSK-së, mbrëmjen e 7 shkurtit ka shkuar në polici të raportojë se është rrahur nga S.S. nga fshati Mogillë e Vitisë, me ç’rast ka marrë lëndime ...

Abuzuan me 16-vjecaren, gjykata vendos për policin e mjekun në Kosovë

LajmiFundit - 09.02.2019

Gjykata e Kosovës, ka dhënë masën një muaj burg për mësuesin, i cili dyshohet se ka përdhunuar vajzën nga Drenasi i Kosovës . Mësuesi me inicialet Sh.Xh nga Drenasi i Kosovës, akuzohet se ka ...

Një muaj paraburgim për mësuesin e Drenasit

Top Channel - 09.02.2019

Mësuesit që akuzohet se ka përdhunuar vajzën nga Drenasi i Kosovës, i është dhënë masa e paraburgimit për një muaj, ndërkohë që debatet dhe zemërimi në vend është i madh.

Akuzohet për përdhunimin e nxënëses, jepet masa e sigurisë për mësuesin

SOT - 09.02.2019

Ashtu si Shqipëria, edhe Kosova u trondit nga një rast i përdhunimit të minorenëve. Mësuesi që akuzohet për përdhunimin e 16-vjeçares nga Drenasi është njohur me masën e sigurisë.

Policia: Pjesëtari i FSK’së ishte rrahur nga familjari i viktimës 15 vjeçare

Lajmi.net - 09.02.2019

Policia e Kosovës ka dhënë detaje për pjesëtarin e FSK-së që dyshohet se keqpërdori seksualisht një vajzë 15-vjeçare. Policia ka njoftuar se rasti ka ndodhur në Kllokot dhe të dy i takojnë ...

Revoltë kundër plagëve të shoqërisë

Botasot - 09.02.2019

Sulm seksual është çdo lloj aktiviteti seksual ose kontakt, përfshirë përdhunimin, që ndodh pa pëlqimin tuaj. Sulmimi seksual mund të përfshijë aktivitete pa kontakt, si dikush që ju "ndez" juve ...

U ndalua një pjesëtar i FSK-së nga autoritetet pas dyshimeve për “keqpërdorim seksual”

Portalb - 09.02.2019

Prokuroria Themelore në Gjilan, ka njoftuar se të premten rreth orës 17:30 është ndaluar i dyshuari M.S, pjesëtar i Forcës së Sigurisë së Kosovës, për shkak të dyshimit se ka kryer veprën penale ...

123 raste të keqpërdorimit seksual nën 16 vjeç në dy vitet e fundit në Kosovë

Zeri - 09.02.2019

Gjatë dy viteve të fundit në Kosovë janë keqpërdorur seksualisht 123 persona nën moshën 16-vjeçare, tha policia gjatë ditës së shtunë për Gazetën Express Lajmi për abuzimin e dyfishtë seksual ndaj të ...

Abuzuan me minorenen, gjykata lë në burg policin dhe mësuesin

BalkanWeb - 09.02.2019

Përdhunimi i të miturës në qytetin e Drenasit në Kosovë ka shkaktuar reagime të forta, ndërsa sot Gjykata e Prishtinës ka marrë vendimin për mësuesin, i cili dyshohet se ka abuzuar me minorenen.

Një muaj paraburgim për mësuesin nga Drenasi

Botasot - 09.02.2019

Gjykata Themelore në ka vendosur lidhur me kërkesën e Prokurorisë Themelore në Prishtinë për caktimin e masës së paraburgimit kundër të pandehurit SH.XH për shkak të veprave penale keqpërdorimi ...

Prokuroria ka prova se ushtari i FSK-së ka keqpërdorur seksualisht të miturën

Koha.net - 09.02.2019

25 vjeçari M.S., nga Parteshi, pjesëtar serb i FSK-së, mbrëmjen e 7 shkurtit ka shkuar në polici të raportojë se është rrahur nga S.S. nga fshati Mogillë e Vitisë, me ç’rast ka marrë lëndime trupore, ...

Një muaj paraburgim arsimtarit për rastin në Drenas

Koha.net - 09.02.2019

Gjykata Themelore në Prishtinë - Departamenti për Krime të Rënda ka vendosur lidhur me kërkesën e Prokurorisë Themelore në Prishtinë për caktimin e masës së paraburgimit kundër të pandehurit SH.XH ...

Një muaj paraburgim për profesorin që dyshohet se abuzoi seksualisht me të miturën nga Drenasi

Gazeta Express - 09.02.2019

Gjykata Themelore në Prishtinë i ka caktuar masën e paraburgimit prej një muaji profesorit Shkelzen Xhekaj, lidhur me rastin e abuzimit seksual të 16 vjeçares nga ...

Policia: Pjesëtari i FSK'së ishte rrahur nga familjari i viktimës 15 vjeçare

Gazeta Express - 09.02.2019

Policia e Kosovës ka dhënë detaje për pjesëtarin e FSK-së që dyshohet se keqpërdori seksualisht një vajzë ...

123 raste të keqpërdorimit seksual nën 16 vjeç në dy vitet e fundit në Kosovë

Gazeta Express - 09.02.2019

Gjatë dy viteve të fundit në Kosovë janë keqpërdorur seksualisht 123 persona nën moshën 16-vjeçare, tha policia gjatë ditës së shtunë për Gazetën ...

Mirret vendim ndaj pjesëtarit të FSK’së që dyshohet se dhunoi një të mitur

Zeri - 10.02.2019

Gjykata Themelore në Gjilan ka caktuar masën e paraburgimit prej 30 ditësh ndaj të dyshuarit M.S, i cili dyshohet se kishte keqpërdorur seksualisht të miturën N.K.

Abuzim seksual me të mitur, një i arrestuar në Pejë të Kosovës

Lajm - 11.02.2019

Një tjetër ngjarje është regjistruar mbrëmjen e së dielës me dyshimet për abuzim seksual me të mitur. Në Pejë, policia kosovare arrestoi një mashkull të komunitetit rom pasi dyshohet se ka abuzuar ...

Nuk ndalen rastet e abuzimit me të mitura, edhe një në Pejë

Albeu.com - 11.02.2019

Policia e Kosovës ka njoftuar edhe një rast tjetër të abuzimit seksual me të mitur . Policia sipas raportit 24-orësh ka njoftuar se një person në qytetin e Pejës ka nxitur një të mitur për akte ...

1 muaj burg për mësuesin që abuzoi me nxënësen në Drenas

Albeu.com - 09.02.2019

Mësuesit që akuzohet se ka përdhunuar vajzën nga Drenasi i Kosovës, i është dhënë masa e paraburgimit për një muaj, ndërkohë që debatet dhe zemërimi në vend është i madh.

Arrestohet serbi pasi keqpërdori seksualisht të miturën

Botasot - 09.02.2019

Pas hetimeve të zhvilluara nga Policia është arrestuar i dyshuari mashkull serb, i cili në veturën e tij me tabela vendore, kishte keqpërdorur seksualisht viktimën moshë e mitur femër serbe.

Policia: Pjesëtari i FSK’së ishte rrahur nga familjari i viktimës 15 vjeçare

Lajm - 09.02.2019

Policia e Kosovës ka dhënë detaje për pjesëtarin e FSK-së që dyshohet se keqpërdori seksualisht një vajzë 15-vjeçare. Policia ka njoftuar se rasti ka ndodhur në Kllokot dhe të dy i takojnë ...

Revoltë kundër plagëve të shoqërisë

Medial - 09.02.2019

Sulm seksual është çdo lloj aktiviteti seksual ose kontakt, përfshirë përdhunimin, që ndodh pa pëlqimin tuaj. Sulmimi seksual mund të përfshijë aktivitete pa kontakt, si dikush që ju “ndez” juve ...

Ndalohet pjesëtari i FSK-së për keqpërdorim seksual

Kosova Live - 09.02.2019

Prokuroria Themelore në Gjilan, njofton se sot, rreth orës 17:30 minuta, ka ndaluar të dyshuarin M.S., pjesëtar i FSK-së, në kohëzgjatje prej 48 orësh, për shkak të dyshimit se ka kryer veprën ...

123 raste të keqpërdorimit seksual nën 16 vjeç në dy vitet e fundit

Lajmi.net - 09.02.2019

Gjatë dy viteve të fundit në Kosovë janë keqpërdorur seksualisht 123 persona nën moshën 16-vjeçare, tha policia. Lajmi për abuzimin e dyfishtë seksual ndaj të miturës nga Drenasi ka pushtuar shtypin ...

KOSOVE/ Abuzuan seksualisht me minorenen, gjykata lë në burg policin dhe mësuesin

Java News - 09.02.2019

Përdhunimi i të miturës në qytetin e Drenasit në Kosovë ka shkaktuar reagime të forta, ndërsa sot Gjykata e Prishtinës ka marrë vendimin për mësuesin, i cili dyshohet se ka abuzuar me minorenen.

Një muaj paraburgim për mësuesin në Drenas

Lajmi.net - 09.02.2019

Gjykata Themelore në Prishtinë – Departamenti për Krime të Rënda ka dhënë një muaj paraburgim për mësuesin në Drenas. Gjykata Themelore në Prishtinë – Departamenti për Krime të Rënda ka vendosur ...

30 ditë paraburgim të dyshuarit për keqpërdorim seksual të së miturës

Koha.net - 10.02.2019

Themelore në Gjilan ka aprovuar kërkesën e Prokurorisë Themelore të Gjilanit, duke i caktuar masën e paraburgimit prej 30 (tridhjetë) ditësh të pandehurit M. S, njofton kumtesa.

Një muaj paraburgim për mësuesin e Drenasit

Alsat - 09.02.2019

Mësuesit që akuzohet se ka përdhunuar vajzën nga Drenasi i Kosovës, i është dhënë masa e paraburgimit për një muaj, ndërkohë që debatet dhe zemërimi në vend është i madh.

Pjesëtari serb i FSK-së, që keqpërdori seksualisht të miturën, u sulmua fizikisht nga familja e viktimës

Telegrafi - 09.02.2019

Policia e Kosovës ka dhënë detaje për pjesëtarin e FSK-së të komunitetit serb, që dyshohet se keqpërdori seksualisht një vajzë 15-vjeçare, poashtu e komunitetit serb Sipas njoftimit të policisë, ...

Revoltë kundër plagëve të shoqërisë

Tetova Sot - 09.02.2019

Sulmë seksual është çdo lloj aktiviteti seksual ose kontakt, përfshirë përdhunimin, që ndodh pa pëlqimin tuaj. Sulmimi seksual mund të përfshijë aktivitete pa kontakt, si dikush që ju “ndez” juve ...

123 raste të keqpërdorimit seksual nën 16 vjeç në dy vitet e fundit në Kosovë

Lajm - 09.02.2019

Gjatë dy viteve të fundit në Kosovë janë keqpërdorur seksualisht 123 persona nën moshën 16-vjeçare, tha policia gjatë ditës së shtunë për Gazetën Express Lajmi për abuzimin e dyfishtë seksual ndaj të ...

Abuzuan me minorenen, gjykata jep vendimin për policin dhe mësuesin

Durres Lajm - 09.02.2019

Gjykata e Prishtinës ka marrë vendimin për rastin e përdhunimit të 16-vjeçares në qytetin e Drenasit. Mësuesi me iniciale SH.XH., është lënë në paraburgim për 30 ditë, ndërsa gjinekologu i klinikës ...

Masë paraburgimi ndaj profesorit të Drenasit mbi dyshimet për abuzim me një të mitur

Portalb - 09.02.2019

Departamenti i Krimeve të Rënda në Gjykatën Themelore në Prishtinë, ka caktuar masën e paraburgimit kundër të pandehurit SH.XH, për shkak të veprave penale “keqpërdorimi seksual duke keqpërdorur ...

Një muaj paraburgim për mësimdhënësin që abuzoi seksualisht me të miturën nga Drenasi

Zeri - 09.02.2019

Mësimdhënësit Sh.Xh., i cili kishte abuzuar seksulalisht me të miturën, A.G., nga Drenasi i është caktuar masa a paraburgimit prej 30 ditësh. Gjykata Themelore në Prishtinë – Departamenti për Krime ...

30 ditë paraburgim për pjesëtarin e FSK-së që dyshohet se abuzoi me të miturën

Botasot - 10.02.2019

Gjykata i cakton masën prej 30 ditë paraburgim pjesëtarit të FSK-së, i dyshuar për keqpërdorim të të miturës. Gjykata Themelore në Gjilan ka aprovuar kërkesën e Prokurorisë Themelore të Gjilanit, ...

Pjesëtari serb i FSK-së, që keqpërdori seksualisht të miturën, u sulmua fizkisht nga familja e viktimës

Almakos - 09.02.2019

Policia e Kosovës ka dhënë detaje për pjesëtarin e FSK-së të komunitetit serb, që dyshohet se keqpërdori seksualisht një vajzë 15-vjeçare, poashtu e komunitetit serb Sipas njoftimit të policisë, ...

Revoltë kundër plagëve të shoqërisë

Ina - 10.02.2019

Arben Ganiu/ Sulmë seksual është çdo lloj aktiviteti seksual ose kontakt, përfshirë përdhunimin, që ndodh pa pëlqimin tuaj. Sulmimi seksual mund të përfshijë aktivitete pa kontakt, si dikush që ju ...

Abuzuan me minorenen, gjykata lë në burg policin dhe mësuesin

Medial - 09.02.2019

Përdhunimi i të miturës në qytetin e Drenasit në Kosovë ka shkaktuar reagime të forta, ndërsa sot Gjykata e Prishtinës ka marrë vendimin për mësuesin, i cili dyshohet se ka abuzuar me minorenen.

Një muaj paraburgim për mësimdhënësin që abuzoi seksualisht me të miturën nga Drenasi

Telegrafi - 09.02.2019

Mësimdhënësit Sh.Xh., i cili kishte abuzuar seksulalisht me të miturën, A.G., nga Drenasi i është caktuar masa a paraburgimit prej 30 ditësh. Gjykata Themelore në Prishtinë – Departamenti për Krime ...

Masë paraburgimi ndaj të dyshuarit për keqpërdorim seksual të së miturës

Evropaelire - 10.02.2019

Gjykata Themelore në Gjilan ka njoftuar përmes një komunikate se ka aprovuar kërkesën e Prokurorisë Themelore të Gjilanit, duke i caktuar masën e paraburgimit prej tridhjetë ditësh të pandehurit M. S.

Policia jep detaje për pjesëtarin e FSK'së të dyshuar për abuzim me një 15-vjeçare

Zeri - 09.02.2019

Policia e Kosovës ka dhënë detaje për pjesëtarin e FSK-së që dyshohet se keqpërdori seksualisht një vajzë 15-vjeçare Policia ka njoftuar se rasti ka ndodhur në Kllokot dhe të dy i takojnë ...