TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Basha: Çfarë është Republika e re

SOT - 20.03.2017

Kreu i Partisë Demokratike Lulzim Basha në një lidhje të drejtpërdrejt për Tonight Ilva Tare në Ora News ka sqaruar se çfarë është republika e re e propozuar prej tij.

Basha: Kthehemi në Kuvend vetëm nëse arrijmë në një pakt kombëtar

SOT - 20.03.2017

Gjatë lidhjes direkte me emisonin “Tonight” me Ilva Taren, kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha, tha se e vetmja mënyrë për të hyrë në parlament është arritja e një pakti kombëtar për zgjedhje ...

Basha: Kush do e drejtojл protestлn kur tл iki nл SHBA? Fryma e shenjtл!

Botasot - 20.03.2017

Kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha do të niset ditën e nesërme për në Shtetet e Bashkuara të Amerikës, ku do të takohet me kongresmenë për të diskutuar aktualitetin politik në vend.

Gazetarja debaton live me Bashën: Më keni dhënë edhe ju lekë. Kreu i PD: Eja merre ti partinë

BalkanWeb - 20.03.2017

TIRANE- Përplasje mes liderit të PD dhe gazetares Anila Basha. Gjatë një lidhje direkte për emisionin ‘Ditare’ të Rudina Xhungës, nga ‘çadra e lirisë’, Basha ka replikuar me gazetaren Basha pas një ...

Basha e thotë sërish: Zgjedhje me Edi Ramën kryeministër nuk do të ketë

BalkanWeb - 20.03.2017

TIRANE – Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha ka ritheksuar qëndrimin e shprehur gjatë protestës, se “Zgjedhje me Edi Ramën kryeministër nuk do të ketë”.

Basha drejt SHBA-së, takime me zyrtarë të lartë për situatën në Shqipëri

Ora news - 20.03.2017

Kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha, sot nis udhëtimin drejt Shteteve të Bashkuara të Amerikës, për një tur takimesh me zyrtarë të lartë. Basha, do të diskutojë në SHBA, për situatën poltike ...

Protesta e opozitës/ Lulzim Basha niset për në SHBA

Mapo - 20.03.2017

Kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha do të niset nesër për një vizitë zyrtare në Shtetet e Bashkuara të Amerikës. Gjatë vizitës disa ditore në Amerikë, Lulzim Basha do të takohet me senatorë, ...

Protesta dhe situata politike, Basha niset nesër për një vizitë disa ditore në SHBA

Java News - 20.03.2017

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha do të niset nesër për një vizitë disa ditorë në Shtetet e Bashkuara të Amerikës. Në fokus të vizitës së Bashës do të jetë situata politike në Shqipëri.

Basha me të rinjtë në “çadrën e lirisë”

ABC News - 20.03.2017

Nëse do të zgjidhet të qeverisë vendin për 4 vitet e ardhshme, kryetari i Partisë demokratike Lulzim Basha premton se orën e parë të detyrës së tij të re do të anullojë ligjin për arsimin e lartë.

Basha: Do të anulojmë ligjin e arsimit të lartës

Botasot - 20.03.2017

Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, u premtoi të rinjve nga çadra e protestës se “Republika e re do të anulojë që ditën e parë të qeverisjes së saj ligjin e arsimit të lartë”.

Basha me të rinjtë e FRPD: I përulur kur ju dëgjoj

Java News - 20.03.2017

Kryedemokrati Lulzim Basha ka mbajtur fjalimin e radhës ditën e sotme në çadrën e opozitës. Në një takim me FRPD, Basha tha se Shqipëria është krenare me këtë brez të ri.

Komunikimi me LSI? Kreu i PD-së: S’ka telenovelë me Lulzim Bashën

BalkanWeb - 20.03.2017

Kreu i Partisë Demokratike Lulzim Basha në një lidhje të drejtpërdrejt për Tonight Ilva Tare në ‘Ora News’ ka sqaruar se çfarë është republika e re e propozuar prej tij.

VIDEO/ Gazetarja i’a thotë LIVE Bashës: Më keni dhënë dhe ju lekë…

Java News - 20.03.2017

Lideri i opozitës Lulzim Basha në një lidhje direkte me emisionin e gazetares Rudina Xhunga “Dritare”, ka replikuar me gazetaren Anila Basha e cila e ka pyetur Bashën se e ka lënë partinë pa kryetarë ...

Basha i përgjigjet Ramës: Nuk ka zgjedhje pa opozitën, jemi në pluralizëm

Java News - 20.03.2017

Pas deklaratave të kryeministrit Edi Rama se PS do të futet në zgjedhje edhe pa opozitën, ka reaguar kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha. Basha thotë se Rama e ka të vështirë të kuptojë ...

Basha premton anulimin e Ligjit për Arsimin e Lartë

Telegrafi - 20.03.2017

Kreu i Partisë Demokratike (PD), Lulzim Basha, u premtoi të rinjve nga çadra e protestës se “Republika e re do të anulojë që ditën e parë të qeverisjes së saj ligjin e arsimit të lartë”.

Basha: Përplasjet brenda koalicionit, teatër politik

Top Channel - 19.03.2017

Kur përplasjet brenda koalicionit qeveritar po bëhen të përditshme dhe në nivele të larta përfaqësimi, kreu i opozitës, Lulzim Basha beson se ky nuk është veçse një teatër politik mes ...

Basha: Boll me shfaqje, Meta patericë e Ramës.Po bën gjasme opozitë

Mapo - 19.03.2017

Përplasjet në distancë ditët e fundit në koalicionin qeverisës mes PS dhe LSI për luftën kundër drogës dhe reformën në arsim, kryetari i PD, Lulzim Basha nga çadra para Kryeministrisë i ka cilësuar ...

Debati PS-LSI, Basha: Teatër politik i bashkëkryetarëve Rama dhe Meta

Ora news - 19.03.2017

Përplasjet në nivele të larta përfaqësimi, brenda koalicionit qeveritar, kryetari i PD Lulzim Basha i vlerëson teatër politik. Basha tha se bashkëkryetarët e kolicionit, Edi Rama dhe Ilir Meta, janë ...

Kriza PS-LSI, reagon Basha: Boll bëtë shfaqje?

Albeu.com - 19.03.2017

Koalicioni qeverisë PS-LSI prej disa kohësh gjendet në një valë tensioni të pasuar nga akuza dhe kundërakuza nga të dyja palët. Por për kreun e Demokratëve,Lulzim Basha në të vërtetë nuk ka asnjë ...

Protesta në ditën e 31/ Basha, fjalim në “çadrën e lirisë” për rininë dhe papunësinë

SOT - 19.03.2017

Vijon dita e 31 e protestës së PD përballë Kryeministrisë. Deri më sot Kreu i PD-së Lulzim Basha nuk është tërhequr. Ai ka bërë thirrje për qeveri teknike që të sigurojë zgjedhje të lira dhe të ...

Basha merr në mbrojtje senatorin italian: I gjati po sulmon atë që luftoi me armë për çlirimin e Kosovës

BalkanWeb - 19.03.2017

TIRANE – Kryedemokrati ka zhvilluar një bashkëbisedim për papunësinë në vend me protestuesit në çadrën e ngritur para godinës së Kryeministrisë. Basha akuzoi Ramën se po bëhet qesharak në qarqet ...

Basha i përgjigjet sulmeve të Kryeministrit

Durres Lajm - 19.03.2017

Lulzim Basha u përgjigjet sulmeve të Edi Ramës ndaj politikanëve të huaj që mbështesin kauzën e zgjedhejve të lira. Duke iu referuar rastit më të fundit me senatorin Italian Aldo Di Biagio dhe ...

LSI komunikime me PD? Ja si përgjigjet Basha…

Java News - 20.03.2017

Kreu i Partisë Demokratike Lulzim Basha në një lidhje të drejtpërdrejt për Tonight Ilva Tare në ‘Ora News’ ka sqaruar se çfarë është republika e re e propozuar prej tij.

Sheri live, gazetarja- Bashës: Edhe ti me ke dhënë para! Basha: Mos bej cic- mice!

LajmiFundit - 20.03.2017

Kreu i PD-së Lulzim Basha është bërë pjesë e replikave Live në televizion me gazetaren Anila Basha. Në një lidhje të drejtpërdrejtë me emisionin e gazetares Rudina Xhunga “Dritare”, Basha ka ...

Basha: Trimat dhe trimëreshat socialiste, zgjedhje pa opozitën nuk ka!

Albeu.com - 20.03.2017

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha ka ritheksuar edhe një herë qëndrimin e shprehur gjatë protestës, se zgjedhje me Edi Ramën kryeministër nuk do të ketë.

Basha nesër në SHBA, takime me zyrtarë të lartë për krizën politike

Lajmi.net - 20.03.2017

Kreu demokrat Lulzim Basha, do të udhëtojë nesër drejt Shteteve të Bashkuara të Amerikës, për një tur takimesh me zyrtarë të lartë. Basha, do të diskutojë në SHBA, për situatën politike në vend dhe ...

Basha premton anulimin e Ligjit për Arsimin e Lartë

Almakos - 20.03.2017

Kreu i Partisë Demokratike (PD), Lulzim Basha, u premtoi të rinjve nga çadra e protestës se “Republika e re do të anulojë që ditën e parë të qeverisjes së saj ligjin e arsimit të lartë”.

Basha: Përplasjet brenda koalicionit, teatër politik

Botasot - 19.03.2017

Kur përplasjet brenda koalicionit qeveritar po bëhen të përditshme dhe në nivele të larta përfaqësimi, kreu i opozitës, Lulzim Basha beson se ky nuk është veçse një teatër politik mes ...

Basha merr në mbrojtje senatorin italian hajdut: Luftoi me armë për çlirimin e Kosovës

Java News - 19.03.2017

Kryedemokrati ka zhvilluar një bashkëbisedim në lidhje me fenomenin e papunësisë me protestuesit në çadrën e ngritur para godinës së Kryeministrisë. Basha akuzoi Ramën se po bëhet qesharak në qarqet ...

Basha në Tonight Ilva Tare: Zgjedhje me Ramën kryeministër as më 18 nëntor

Ora news - 20.03.2017

Kreu i Partisë Demokratike Lulzim Basha në një lidhje të drejtpërdrejt për Tonight Ilva Tare në Ora News ka sqaruar se çfarë është republika e re e propozuar prej tij.

Gazetarja përplaset live me Bashën: Më keni dhënë edhe ju lekë...

Albeu.com - 20.03.2017

Kreu i opozitës Lulzim Basha në një lidhje direkte me emisionin e gazetares Rudina Xhunga “Dritare”, është përplasur me gazetaren Anila Basha e cila e ka pyetur Bashën se e ka lënë partinë pa ...

Basha: Shërbëtorët e krimit ta kuptojnë se nuk ka zgjedhje pa opozitën

Ora news - 20.03.2017

Duke theksuar se udhëheqësit e lartë të Partisë Socialiste janë pothuajse të gjithë funksionarë ose pinjollë të ish-elitës komuniste, kreu i PD-së, Lulzim Basha tha se ata identifikojnë karrigen e ...

Lulzim Basha udhëton nesër drejt SHBA-ve

Durres Lajm - 20.03.2017

Kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha, të martën do të udhëtojë drejt Shteteve të Bashkuara të Amerikës, për një tur takimesh me zyrtarë të lartë.

Basha premton anulimin e Ligjit për Arsimin e Lartë

Lajm - 20.03.2017

Kreu i Partisë Demokratike (PD), Lulzim Basha, u premtoi të rinjve nga çadra e protestës se “Republika e re do të anulojë që ditën e parë të qeverisjes së saj ligjin e arsimit të lartë”.

Basha: Përplasjet brenda koalicionit, teatër politik

SOT - 19.03.2017

Kur përplasjet brenda koalicionit qeveritar po bëhen të përditshme dhe në nivele të larta përfaqësimi, kreu i opozitës, Lulzim Basha beson se ky nuk është veçse një teatër politik mes ...

Basha shpërthen ndaj Ramës: Po sulmon atë që luftoi me armë për çlirimin e Kosovës

Albeu.com - 19.03.2017

Kryedemokrati Lulzim Basha ditën e sotme nga “çadra e lirisë” ka zhvilluar një bashkëbisedim për papunësinë në vend me protestuesit në çadrën e ngritur para godinës së Kryeministrisë.

Gazetarja-Bashës: Më keni dhënë edhe ju lekë. Kreu i PD: Eja merre ti partinë

Mapo - 20.03.2017

Përplasje mes liderit të PD dhe gazetares Anila Basha. Gjatë një lidhje direkte për emisionin ‘Ditare’ të Rudina Xhungës, nga ‘çadra e lirisë’, Basha ka replikuar me gazetaren Basha pas një pyetje që ...

Basha:” Zgjedhje me Edi Ramën kryeministër nuk do të ketë’’

Botasot - 20.03.2017

“Zgjedhje me Edi Ramën kryeministër nuk do të ketë’’ – ka deklaruar Basha. Ky reagim vjen menjëherë mbas deklaratës së Ramës mesditën e sotme ku tha se zgjedhjet e 18 qershorit do të zhvillohen me ...

Basha: Përplasjet brenda koalicionit, teatër politik

Portalb - 19.03.2017

Kur përplasjet brenda koalicionit qeveritar po bëhen të përditshme dhe në nivele të larta përfaqësimi, kreu i opozitës, Lulzim Basha beson se ky nuk është veçse një teatër politik mes ...

VIDEO/ Gazetarja i kthehet Bashës: Më keni dhënë edhe ju lekë

Durres Lajm - 21.03.2017

Lideri i opozitës Lulzim Basha në një lidhje direkte me emisionin e gazetares Rudina Xhunga “Dritare”, ka replikuar me gazetaren Anila Basha. Gjithçka nisi kur Anila Basha pyeti kreun e opozitës se ...

Basha: Zgjedhje me Edi Ramën kryeministër nuk do të ketë

Mapo - 20.03.2017

Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha ka ritheksuar qëndrimin e shprehur gjatë protestës, se “Zgjedhje me Edi Ramën kryeministër nuk do të ketë”. Përmes një postimi në rrjetin social “Facebook”, ...

Basha: Funksionarët e PS janë pinjollë të komunizmit

SOT - 20.03.2017

Kreu i opozitës Lulzim Basha është shprehur se udhëheqësit e lartë të Partisë Socialiste janë pothuajse të gjithë funksionarë ose pinjollë të ish-elitës komuniste, dhe se ata identifikojnë karrigen e ...

Basha: Zgjedhje pa PD nuk do ketë; kreu i opozitës, vizitë në SHBA

Top Channel - 20.03.2017

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha i është përgjigjur qëndrimit të shprehur nga kryeministri Rama, se PS mund të shkojë edhe e vetme në zgjedhje.

Basha: Rama ta harrojë, nuk do të ketë zgjedhje pa opozitën

LajmiFundit - 20.03.2017

Kryetari i PD, Lulzim Basha, deklaroi se kryeministri Edi Rama dhe figura të larta të Partisë Socialiste ngatërrojnë dëshirat e tyre me vullnetin e popullit dhe e kanë të vështirë, sipas tij, të ...

Basha: Zgjedhje pa opozitën nuk mund të ketë

Telegrafi - 20.03.2017

Kryetari i Partisë Demokratike (PD), Lulzim Basha ka thënë sot se Edi Rama dhe udhëheqësit e lartë të Partisë Socialiste (PS), pothuajse të gjithë funksionarë ose pinjollë të ish-elitës komuniste, ...

Basha: Zgjedhje pa opozitën nuk mund të ketë

Alb Portali - 20.03.2017

Kreu i PD-së, Lulzim Basha, deklaroi në një deklaratë për shtyp se, siç e quajti ai partinë në pushtet, ‘shërbëtorët e krimit’ duhet të kuptojnë se zgjedhje pa opozitën nuk mund të ketë. Loading...

Basha: Zgjedhje pa opozitën nuk mund të ketë

Almakos - 20.03.2017

Kryetari i Partisë Demokratike (PD), Lulzim Basha ka thënë sot se Edi Rama dhe udhëheqësit e lartë të Partisë Socialiste (PS), pothuajse të gjithë funksionarë ose pinjollë të ish-elitës komuniste, ...

Basha: Zgjedhje pa PD nuk do ketë; kreu i opozitës, vizitë në SHBA

Flaka - 20.03.2017

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha i është përgjigjur qëndrimit të shprehur nga kryeministri Rama, se PS mund të shkojë edhe e vetme në zgjedhje.