TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

SHBA, juria shpall fajtor “El Chapo”-n. Rrezikon burgim të përjetshëm

Top Channel - 12.02.2019

Bosi meksikan i drogës, Joaquin Guzman, i mbiquajtur edhe “El Chapo” u deklarua fajtor këtë të martë nga një juri e Nju Jorkut, për krime të kryera gjatë një çerekshekulli si kreu i një prej ...

Merret vendimi final për El Chapon, “lordin” e drogës

SOT - 12.02.2019

Joaquin "El Chapo" Guzmán Loera, lordi meksikan i drogës është shpallur fajtor në gjyqin e tij në Nju Jork. Kështu, Joaquin Guzman është shpallur fajtor për 10 akuza.

Çfarë El Chapo është me të vërtetë, sipas gruas së njërit prej njerëzve më të afërt të tij

Telegrafi - 12.02.2019

Shefi i kartelit meksikan Joaquin “El Chapo” Guzman u gjet fajtor të martën për të gjitha akuzat e një aktakuze që përfshinte trafikimin e drogës, komplotin dhe akuzat për përdorimin e armëve të ...

Amerika e shpall fajtor El Chapon për trafikim droge

Lajmi.net - 12.02.2019

Joaquín Archivaldo Guzmán Loera, i njohur si "El Chapo" është shpallur fajtor për trafikim droge nga gjykata në Shtetet e Bashkuara të Amerikës dhe do të kalojë pjesën e mbetur të jetës në një burg ...

Trafikanti më i madh do e kalojë jetën në burg: Ja ç’bëri El Chapo pasi u dha dënimi

Mapo - 12.02.2019

Bosi i njohur i drogës, El Chapo, është shpallur fajtor për dhjetë akuzat e ngritura ndaj tij. Trafikanti i frikshëm meksikan u shpall fajtor nga një gjykatë amerikane.

“Zoti i drogës” El Chapo shpallet fajtor për të gjitha akuzat

BalkanWeb - 12.02.2019

“Zoti i drogës” meksikani Joaquin “El Chapo” Guzman është shpallur fajtor në fund të gjyqit në Manhatan dhe tani rrezikon burgimin e përjetshëm në një burg të sigurisë së lartë të SHBA.

Mbreti i drogës shpallet fajtor, dënohet me burgim të përjetshëm

Durres Lajm - 12.02.2019

Mbreti meksikan i drogës, Joaquin ‘El Chapo’ Guzman, është shpallur fajtor nga një gjykatë në SHBA me akuzën e trafikut të lëndëve narkotike. Ai është gjetur fajtor për të paktën 10 akuza të ngritura ...

Amerika e shpall fajtor El Chapon për trafikim droge

Gazeta Express - 12.02.2019

Joaquín Archivaldo Guzmán Loera, i njohur si "El Chapo" është shpallur fajtor për trafikim droge nga gjykata në Shtetet e Bashkuara të Amerikës dhe do të kalojë pjesën e mbetur të jetës në një burg ...

“El Chapo” shpallet fajtor për trafikim droge, e pret burgim i përjetshëm

Koha.net - 12.02.2019

Bosi meksikan i drogës Joaquin “El Chapo” Guzman është shpallur fajtorë për 10 akuzat për trafikim droge dhe pritet të marrë burgim të përjetshëm. Guzman, 61-vjeçar, ishte arrestuar në janarin e ...

Amerika e shpall fajtor El Chapon për trafikim droge

Botasot - 12.02.2019

Joaquín Archivaldo Guzmán Loera, i njohur si "El Chapo" është shpallur fajtor për trafikim droge nga gjykata në Shtetet e Bashkuara të Amerikës dhe do të kalojë pjesën e mbetur të jetës në një burg ...

SHBA, gjykata shpall fajtor bosin e drogës, "El Chapo"

VOA - 12.02.2019

Bosi më famëkeq i drogës në botë, Joaquin "El Chapo" Guzman, i cili arriti të ngrihet nga varfëria në Meksikën rurale për t’u bërë kreu i një perandorie globale të drogës, u gjet fajtor të martën nga ...

Amerika e shpall fajtor El Chapon për trafikim droge

Zeri - 12.02.2019

Joaquín Archivaldo Guzmán Loera, i njohur si "El Chapo", është shpallur fajtor për trafikim droge nga juria e një gjykate në Shtetet e Bashkuara të Amerikës, dhe tani pritet të kalojë pjesën e mbetur ...

SHBA, gjykata shpall fajtor bosin e drogës “El Chapo”

Alsat - 12.02.2019

Bosi më famëkeq i drogës në botë, Joaquin “El Chapo” Guzman, i cili arriti të ngrihet nga varfëria në Meksikën rurale për t’u bërë kreu i një perandorie globale të drogës, u gjet fajtor të martën nga ...

Amerika e shpall fajtor El Chapon për trafikim droge

Medial - 12.02.2019

Joaquín Archivaldo Guzmán Loera, i njohur si “El Chapo” është shpallur fajtor për trafikim droge nga gjykata në Shtetet e Bashkuara të Amerikës dhe do të kalojë pjesën e mbetur të jetës në një burg ...