TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Hoti: Ata që sot po përpiqen të kontrabandojnë veten në dialog, ishin penguesit kryesor të për ta mbrojtur shtetin

Telegrafi - 11.10.2018

Shefi i Grupit Parlamentar të Lidhjes Demokratike të Kosovës (LDK), Avdullah Hoti ka theksuar se ata që po përpiqen ta kontrabandojnë vetën në dialogun me Serbinë.

LDK-ja deklarohet pasi bojkotoi takimin te Veseli

Gazeta Express - 11.10.2018

Shefi i grupit parlamentar të Lidhjes Demokratike të Kosovës, Avdullah Hoti, ka folur pas bojkotit që partia e tij i ka bërë takimit të sotëm të thirrur nga kryetari i Kuvendit, Kadri Veseli, në të ...

Dështon edhe një përpjekje për platformën e dialogut me Serbinë

Evropaelire - 11.10.2018

Në mungesë të partive më të mëdha opozitare në Kosovë, Lidhjes Demokratike të Kosovës dhe Lëvizjes Vetëvendosje, të enjten ka dështuar një tjetër takim i partive politike parlamentare, të cilin e ...

Kusari-Lila: Nëse nuk gjejmë konsensus për dialog, vendi duhet të shkojë në zgjedhje

Lajmi.net - 11.10.2018

Kryetarja e Alternativës, Mimoza Kusari-Lila, pas takimit me kreun e Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli, ka thënë se partitë shqiptare duhet të gjejnë një konsensus për dialog.

Veseli: Në dialog, Kosova duhet të jetë më e fortë përballë Serbisë

Lajmi.net - 11.10.2018

Ka përfunduar takimi i thirrur nga kryetari i Kuvendit, Kadri Veseli për harmonizim të qëndrimeve rreth rezolutës për dialogun me Serbinë. Në këtë takim nga partitë opozitare morën pjesë Dardan ...

Veseli: Nuk duhet lejuar që Serbia të tregojë fuqi më shumë se ne

Koha.net - 11.10.2018

Kryetari i Kuvendit, Kadri Veseli, porositi sot se Kosova nuk duhet t’i lejojë Serbisë të tregojë fuqi më shumë se ne, ndërsa për rezolutën e propozuar mbi dialogun tha se aty janë përfshirë të ...

Kusari-Lila: Nëse s’ka konsensus, vendi të shkojë në zgjedhje

Koha.net - 11.10.2018

Kryetarja e Alternativës, Mimoza Kusari Lila, ka thënë se është i domosdoshëm ndërtimi i konsensusit, sa i përket dialogut në mes të Kosovës dhe Serbisë.

Sejdiu: Rezoluta e hartuar nga koalicioni nuk plotëson kriteret minimale

Zeri - 11.10.2018

Shefi i Grupit Parlamentar të PSD-së, Dardan Sejdiu, ka thënë se vetëm me konsensus nacional mund të ecet në procesin e dialogut, raporton zeri.info. “Është e qartë që ky proces nuk mund të ecë ...

Ramush Haradinaj nuk jep detaje rreth takimit për Rezolutën e dialogut me Serbinë

Lajmi.net - 11.10.2018

Kryeministri i vendit, Ramush Haradinaj ka dalur nga takimi i thirrur nga kryetari i Kuvendit, Kadri Veseli, ku po marrin pjesë vetëm dy nga partitë opozitare.

Kusari-Lila: Nëse s’ka konsensus, vendi të shkojë në zgjedhje

Zeri - 11.10.2018

Kryetarja e Alternativës, Mimoza Kusari-Lila, ka vlerësuar se arritja e një konsensusi të gjerë mes partive dhe hartimi i një platforme rreth dialogut, është me se i domosdoshëm, raporton zeri.info.

Kusari-Lila: Nëse s’ka konsensus për dialog, vendi të shkojë në zgjedhje

Telegrafi - 11.10.2018

Pas përfundimit të takimit të thirrur nga kryeparlamentari Kadri Veseli, kryetarja e Alternativës, Mimoza Kusari-Lila ka thënë se është i domosdoshëm ndërtimi i konsensusit për dialogun Kosovë-Serbi.

Përfundon takimi, ja për çka u dakorduan partitë politike

Zeri - 11.10.2018

Para pak minutash ka përfunduar takimi i pozitës dhe disa partive opozitare, që ishte thirrur për të biseduar rreth rezolutës për dialogun, raporton zeri.info.

Veseli: Rezoluta e propozuar përfshin gjithçka që ka kërkuar pozita dhe opozita

Telegrafi - 11.10.2018

Kryetari i Kuvendit, Kadri Veseli, ka thënë se PSD-ja dhe Alternativa kanë qenë prezent në takim. “Kemi pasur një takim shumë konstruktiv. Kosova duhet të jetë me një zë dhe qëndrim rreth platformës ...

Pse Mimoza Kusari e fajëson Haradinajn e jo Thaçin për bllokadën rreth dialogut?

Gazeta Express - 11.10.2018

Kryetarja e Alternativës, Mimoza Kusari-Lila, ka folur pas takimit të mbajtur sot me ftesë të kryetarit të Kuvendit, Kadri Veseli, për të diskutuar rreth draft-rezolutës së hartuar ditë më parë për ...

Nis takimi i thirrur nga Veseli, dy parti opozitare marrin pjesë

Lajmi.net - 11.10.2018

Kryetarja e Alternatives, Mimoza Kusari njëherësh deputete në Kuvendin e Kosovës po merr pjesë në takimin e thirrur nga kryetari i Kuvendit, Kadri Veseli.

Dështon tentimi i Kadri Veselit për t'u bërë faktor uniteti për dialogun

Gazeta Express - 11.10.2018

Takimi i thirrur nga kryeparlamentari Kadri Veseli për unitet, dështoi të sjellë aty dy partitë më të mëdha opozitare. Veselit i shkuan partnerët qeveritarë dhe Alternativa e PSD, por munguan LDK dhe ...

PSD merr pjesë në takimin e thirrur nga Kadri Veseli

Zeri - 11.10.2018

Partia Soacialdemokrate ka vendosur që të marrë pjesë në takimin e ftuar nga Kryeparlamentari, Kadri Veseli ku do të diskutohet për draftë-rezolutën e propozuar nga Qeveria.

PSD-ja konfirmon pjesëmarrjen në takimin e thirrur nga Veseli

Lajmi.net - 11.10.2018

Kreu i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli, në fillim të kësaj jave, iu ka dërguar të gjitha partive opozitare një ftesë me të cilën do të harmonizohen mendimet për rezolutën për dialogun me Serbinë.

Haradinaj lëshon takimin e thirrur nga Veseli

Koha.net - 11.10.2018

Kryeministri i Kosovës Ramush Haradinaj, njëherësh kryetar i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës ka marr pjesë në takimin që e ka thirrur kryetari i Kuvendit Kadri Veseli.

Haradinaj del nga takimi i thirrur nga Veseli

Zeri - 11.10.2018

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, sapo ka dalë nga takimi që po mbahet mes pozitës dhe disa partive opozitare, ku po diskutohet për dialogun, raporton zeri.info.

Kusari-Lila: Nëse s’ka konsensus rreth dialogut, atëherë vendi të shkojë në zgjedhje

Zeri - 11.10.2018

Deputetja e Alternativës, Mimoza Kusari-Lila, ka konsideruar se nuk është fare e lehtë që marrëveshja përmbyllëse me Serbinë të arrihet brenda vitit 2018, raporton "Zëri.info".

Dy parti opozitare po marrin pjesë në takimin e thirrur nga Veseli

Zeri - 11.10.2018

Në takimin e thirrur nga kryetari i Kuvendit, Kadri Veseli, për harmonizim të qëndrimeve rreth rezolutës së dialogut, po marrin pjesë edhe dy partitë opozitare, PSD-ja dhe Alternativa, raporton ...

PSD dhe Alternativa, pjesë e takimit të thirrur nga Veseli

Telegrafi - 11.10.2018

Ka nisur para pak minutash takimi i thirrur nga kryeparlamentari Kadri Veseli për të diskutuar rreth draf-rezolutës për dialogun mes Kosovës dhe Serbisë.

Haradinaj del nga takimi me Veselin, e lë Ahmet Isufin

Gazeta Express - 11.10.2018

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Ramush Haradinaj, e ka lëshuar takimin e thirrur nga kreu i Kuvendit, Kadri Veseli, për të diskutuar rreth draft-rezolutës së hartuar ditë më parë për bisedimet ...

Nis takimi i thirrur nga Veseli, shkojnë edhe Dardan Sejdiu e Mimoza Kusari

Gazeta Express - 11.10.2018

Ka nisur mbledhje e partive parlamentare, që është thirrur në fillim të kësaj jave nga kryeparlamentari Kadri Veseli. Derisa dy partitë e mëdha opozitare, LDK dhe Vetëvendosje refuzuan ftesën e ...

“Rezoluta për dialogun përfshinë pikëpamjet e të gjitha partive”

Lajmi.net - 11.10.2018

Zëvendëskryetari i Partisë Demokratike të Kosovës (PDK), Enver Hoxhaj, ka ftuar edhe një herë të gjitha subjektet politike që të reflektojnë në raport me dialogun Kosovë -Serbi.

Kadri Veseli pret në takim partitë politike (Drejtpërdrejt)

Botasot - 11.10.2018

Kryetari i Kuvendit të Kosovës Kadri Veseli ka ftuar në një takim krerët e opozitës për të diskutuar për ngjarjet e fundit dhe rreth dialogut me ...

Rezoluta për dialogun, Veseli pret sot opozitën për t’i harmonizuar qëndrimet

Lajmi.net - 11.10.2018

Kryetari i Kuvendit, Kadri Veseli i ka ftuar sot në takim krerët e partive opozitare. Veseli i ka ftuar ata që t’i harmonizojnë qëndrimet për rezolutën për dialogun Kosovë – Serbi.

Kosovë, LDK kërkon zgjedhje të parakohshme, refuzon ofertën e Veselit

SOT - 10.10.2018

Kryeparlamentari i Kosovës dhe lideri i PDK, Kadri Veseli, i dërgoi ftesa kësaj jave të gjitha partive opozitare për t’u takuar në një tryezë me qëllim afrimin e qëndrimeve rreth dialogut me Serbinë.

LDK deklarohet pas bojkotit nga takimi i Veselit

Botasot - 11.10.2018

Lidhja Demokratike e Kosovës, ka reagoar pas bojktotit nga takimi i sotëm i thirrur nga kryetari i Kuvendit Kadri Veseli, në të cilin është diskutuar draft-rezoluta e hartuar ditë më parë nga Qeveria ...

Dështon edhe një përpjekje për platformën e dialogut me Serbinë

Koha.net - 11.10.2018

Në mungesë të partive më të mëdha opozitare në Kosovë, Lidhjes Demokratike të Kosovës dhe Lëvizjes Vetëvendosje, të enjten ka dështuar një tjetër takim i partive politike parlamentare, të cilin e ...

Dardan Sejdiu flet pas takimit me Veselin

Botasot - 11.10.2018

Deputeti i Partisë Socialdemokrate, Dardan Sejdiu pas takimit që patën me kryetarin e Kuvendit, Kadri Veseli ka thënë se procesi i dialogut me Serbinë, nuk mund të ecë përpara pa konsensus, dhe as pa ...

Veseli: Kosova nuk duhet t’i lejojë Serbisë të tregojë fuqi më shumë se ne

Alsat - 11.10.2018

Kryetari i Kuvendit, Kadri Veseli, porositi sot se Kosova nuk duhet t’i lejojë Serbisë të tregojë fuqi më shumë se ne, ndërsa për rezolutën e propozuar mbi dialogun tha se aty janë përfshirë të ...

Dardan Sejdiu flet pas takimit me Kadri Veselin

Lajmi.net - 11.10.2018

Shefi i Grupit Parlamentar të Partisë Socialdemokrate, Dardan Sejdiu, është deklaruar për media pas takimit me kreun e Kuvendit, Kadri Veseli. Shefi i Grupit Parlamentar të PSD-së, Dardan Sejdiu, pas ...

PSD-ja konfirmon pjesëmarrjen në takimin e thirrur nga Veseli

Botasot - 11.10.2018

Kreu i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli, në fillim të kësaj jave, iu ka dërguar të gjitha partive opozitare një ftesë me të cilën do të harmonizohen mendimet për rezolutën për dialogun me Serbinë.

Haradinaj del nga takimi me Veselin

Telegrafi - 11.10.2018

Kryeministri I Kosovës Ramush Haradinaj, njëherësh kryetar i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës ka marr pjesë në takimin që e ka thirrur kryetari i Kuvendit Kadri Veseli.

Hoxha: Rezoluta për dialogun përfshinë pikëpamjet e të gjitha partive

Zeri - 11.10.2018

Zëvendëskryetari i Partisë Demokratike të Kosovës (PDK), Enver Hoxhaj, ka ftuar edhe një herë të gjitha subjektet politike që të reflektojnë në raport me dialogun Kosovë -Serbi.

Hoxhaj për dialogun: Nuk zgjidhet me konferenca për shtyp në Prishtinë, por me unitet në Bruksel (Video)

Telegrafi - 10.10.2018

Zëvendëskryeministri i Qeverisë së Kosovës, njëherësh edhe nënkryetari i PDK-së, Enver Hoxhaj në një intervistë për Telegrafin me gazetarin Muhamet Hajrullahu ka folur rreth procesit të dialogut ...

LDK ‘e fiksuar’ në zgjedhje të jashtëzakonshme, nuk e përfill kërkesën e Veselit

Lajmi.net - 10.10.2018

Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli, të hënë iu ka dërguar ftesa krerëve të partive opozitare për t’u takuar së bashku të enjten në ora 11:00 në Kuvend për të diskutuar në lidhje me ...

PSD-ja kundërshton rezolutën e koalicionit, e mbyllur ndaj ftesës së Veselit

Lajmi.net - 10.10.2018

Gjatë ditës së djeshme, kreu i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli, iu ka dërguar ftesa krerëve të partive opozitare për t’u takuar së bashku të enjten në ora 11:00 në Kuvend për të diskutuar në lidhje ...

LDK takohet me partitë parlamentare vetëm për të caktuar datën e zgjedhjeve

Telegrafi - 10.10.2018

Lidhja Demokratike e Kosovës nëpërmjet një komunikate për media sqaron se disa herë i ka bërë të qarta para opinionit dhe anëtarësisë së saj qëndrimet për dialogun me Serbinë.

LDK-ja nuk e sqaron nëse do të shkojë nesër në takimin e thirrur nga Veseli

Gazeta Express - 10.10.2018

Kryeparlamentari Kadri Veseli po provon të bëhet nikoqir i një takimi gjithëpërfshirës të partive parlamentare për harmonizimin e rezolutës për dialogun me Serbinë.

Opozita, e pavendosur për harmonizimin e rezolutës

Zeri - 10.10.2018

Partitë opozitare në vend janë shprehur të pavendosura nëse do t’i përgjigjen pozitivisht ftesës së kryetarit të Kuvendit, Kadri Veseli, për t’u takuar nesër (të enjten) për të harmonizuar rezolutën ...

Alternativa ka kushte për të shkuar në tryezën e Veselit

Botasot - 09.10.2018

Deputetja e Kuvendit të Kosovës nga radhët e Alternativës, Mimoza Kusari-Lila, ka thënë se ende nuk kanë vendosur se a do të shkojnë apo jo në takimin e ftuar nga kryeparlamentari Kadri Veseli për ...

Alternativa ka kushte për të shkuar në tryezën e Veselit

Gazeta Express - 09.10.2018

Deputetja e Kuvendit të Kosovës nga radhët e Alternativës, Mimoza Kusari-Lila, ka thënë ende nuk kanë vendosur se a do të shkojnë apo jo në takimin e ftuar nga kryeparlamentari Kadri Veseli për ...

LDK-ja deklarohet pasi bojkotoi takimin me Veselin

Zeri - 11.10.2018

Shefi i grupit parlamentar të Lidhjes Demokratike të Kosovës, Avdullah Hoti, ka folur pas bojktotit që partia e tij i ka bërë takimit të sotëm të thirur nga kryetari i Kuvendit, Kadri Veseli, në të ...

Dështon edhe një përpjekje për platformën e dialogut me Serbinë

Lajm - 11.10.2018

Në mungesë të partive më të mëdha opozitare në Kosovë, Lidhjes Demokratike të Kosovës dhe Lëvizjes Vetëvendosje, të enjten ka dështuar një tjetër takim i partive politike parlamentare, të cilin e ...

Sejdiu: PSD do të marrë pjesë në secilin takim ku temë e diskutimit është dialogu

Telegrafi - 11.10.2018

Deputeti i Partisë Socialdemokrate, Dardan Sejdiu pas takimit që patën me kryetarin e Kuvendit, Kadri Veseli, ka thënë se procesi i dialogut me Serbinë, nuk mund të ecë përpara pa konsensus, dhe as ...

PSD-ja konfirmon pjesëmarrjen në takimin e thirrur nga Veseli

Medial - 11.10.2018

Kreu i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli, në fillim të kësaj jave, iu ka dërguar të gjitha partive opozitare një ftesë me të cilën do të harmonizohen mendimet për rezolutën për dialogun me Serbinë.

Haradinaj lëshon takimin e thirrur nga Veseli

Tetova Sot - 11.10.2018

Kryeministri i Kosovës Ramush Haradinaj, njëherësh kryetar i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës ka marr pjesë në takimin që e ka thirrur kryetari i Kuvendit Kadri Veseli.