TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

PSG në kundërsulm, kërkon talentin e Real në shkëmbim të Neymar

Gazeta Tema - 14.08.2019

Sipas të përditshmes spanjolle “AS”, skuadra e Paris Saint Germanin kërkon të përfshijë sulmuesin 19-vjeçar brazilian Vinicius Jr në bisedimet me Real Madrid për transferimin e Neymar te “merengues”.

E dëshiron Barcelonën, kjo i ndodhi sot Neymarit në PSG

Lajmi.net - 14.08.2019

Nuk ka qetësi mes Neymar dhe Paris Saint-Germain. “Esporte Interactivo” raporton se ylli brazilian ka stërvitur sot i vetëm larg nga skuadra kampione e Ligue 1.

Agjenti i Coutinho mbërrin në Barcelona, lojtari drejt largimit

Flaka - 14.08.2019

Agjenti i Philippe Coutinho ka mbërritur në Barcelona për të diskutuar largimin e mundshëm të mesfushorit brazilian nga klubi spanjoll, raportojnë mediet iberike, transmeton RTKLive.

Neymar e pëson si Rabiot, PSG merr masën disiplinore për sulmuesin

Botasot - 14.08.2019

Nga Brazili vjen një tjetër lajm që ka lidhje me të ardhmen e sulmuesit Neymar. Sipas “Esporte Interativo”, skuadra e PSG-së ka vendosur që sulmuesi brazilian të stërvitet më vete dhe jo me skuadrën.

Zhvillimet e fundit në Barcelonë, ja çfarë është duke ndodhur me Coutinhon

Lajmi.net - 14.08.2019

Menaxheri i Philippe Coutinhos ka mbërritur në Barcelonë për t’i vazhduar bisedimet rreth të ardhmes së yllit brazilian. Mediat spanjolle raportojnë se Guiliano Bertolucci ka mbërritur sot në ...

Agjenti i Coutinhos në Barcelonë, derisa saga për Neymar vazhdon

Gazeta Express - 14.08.2019

Braziliani është lidhur me një kalim këtë verë me dy skuadrat spanjolle që janë në kërkim të tij Përfaqësuesit e Philippe Coutinhos kanë arritur në Barcelonë për të vazhduar negociatat që rrethojnë ...

PSG kërkon Vinicius dhe para për Neymar

Gazeta Express - 14.08.2019

Drejtori sportiv i skuadrës nga Parc des Prices, Leonardo është një tifozë i lojtarit dhe e sheh atë si një antitezë te Neymarit jashtë fushës por bordi i Bernabeut refuzon ta largon atë Negocitat ...

Lajmi i ditës për tifozët e Barcelonës

Lajmi.net - 14.08.2019

Barcelona është gjithnjë e më afër transferimit të Neymar. Ylli i Paris Saint-Germain pritet të largohet nga klubi francez në ditët e fundit të këtij afati kalimtar të verës.

Luftë ashpër Barça-Real për Neymar, blaugranat në avantazh

SuperSport - 14.08.2019

Takimi i fundit në Paris ka thyer akullin duke mundësuar të bëhen hapa vendimtarë përpara për rikthimin e Neymar te Barcelona. Në bisedën ballë për ballë mes menaxherit të skuadrës blaugrana Eric ...

E ardhmja e Neymar mund të vendoset mbrenda 48 orëve

VeqSport - 14.08.2019

Neymar vazhdon të jetë emri më i përfolur i kësaj merkatoje. Braziliani e do rikthimin te Barcelona dhe tanimë e dini se bisedimet mes Katalunasve dhe PSG kanë nisur për arritjen e një marrëveshjeje.

Reali nuk dorëzohet, ja oferta e re për Neymarin

Botasot - 14.08.2019

Real Madridi ka bërë gati ofertën e re për yllin e PSG-së, Neymar. Trajneri i “Los Blancos”, është i gatshëm për të sakrifikuar Vinicius Jr, për të transferuar në ekip kapitenin e Brazilit.

PSG-ja kërkon para dhe Viniciusin për Neymarin

Telegrafi - 14.08.2019

Telenovela rreth së ardhmes së yllit brazilian, Neymar po vazhdon tash e sa javë dhe duket se kjo do të vazhdojë edhe në ditët në vazhdim. Mediumet franceze dhe spanjolle, sulmuesin e dërgojnë herë ...

Neymari e kujton sërish fitoren 6:1 të Barcelonës kundër PSG-së

Gazeta Express - 14.08.2019

Tifozët e Paris Saint-Germainit nuk mbetën të kënaqur me komentet e Neymarit në fillim të kësaj vere, kur tha se triumfi 6:1 me Barcelonën kundër Paris Saint-Germainit ishte kujtimi i tij i preferuar ...

E ardhmja e Neymar vendoset në 48 orët e ardhshme

Lajmi.net - 14.08.2019

E ardhmja e yllit brazilian mund të zgjidhet në 48 orët e ardhshme, raportojnë mediet në Spanjë, përcjell lajmi.net. Pas kontaktit midis dy delegacioneve, Barcelona ka propozuar përfshirjen e disa ...

Formacioni i mundshëm i PSG-së pa Neymarin, por një 11-she me Coutinhon e Dybalan

Telegrafi - 14.08.2019

Neymar pritet që të largohet gjatë afatit kalimtar të verës nga skuadra e Paris Saint-Germain. Kjo e fundit po kërkon 250 milionë euro për ta lënë të lirinë futbollistin që e kishte transferuar pra ...

Ndodh e papritura: Vinicius te PSG, Neymar te Real Madrid

Lajmi.net - 14.08.2019

Florentino Perez, duket i bindur në realizimin e ëndrrës së tij për të transferuar më në fund te Real Madrid, yllin brazilian, Neymar. Siç mëson Sport, në ofertën e Realit drejtuar PSG-së për Neymar, ...

Coutinho te PSG dhe efekti domino në merkato

SuperSport - 14.08.2019

Një marrëveshje për Neymarin, që pritet të shkaktojë një efekt domino në merkaton e “yjeve” të futbollit. Barcelona dhe PSG, në takimin e së martës kanë treguar qëndrimet e tyre në lidhje me ...

Kjo është oferta e re e Barcelonës për Neymar

Lajmi.net - 14.08.2019

Ylli brazilian është kthyer në dëshirë të madhe për Barcelonën, që dëshiron transferimin e tij dy vite pas largimit. Sipas ESPN, Barcelona kanë përgatitur 93 milionë euro për PSG-në, duke përfshirë ...

Çmendet Barcelona, 80 milion euro dhe Coutinho për të rikthyer Neymar

Top Channel - 14.08.2019

E kërcënuar nga rivaliteti i Real Madrid, Barcelona ka bërë një ofertë për të rikthyer në Camp Nou brazilianin Neymar. Sipas mediave franceze Barcelona ka ofruar 80 milion euro dhe Coutinho-n për të ...

Dështon misioni i parë i Barcelonës për Neymar

Gazeta Express - 13.08.2019

Takimi në mes të dy klubeve ka shërbyer në atë se sa larg janë ata për ta rikthyer sulmuesin në Camp Nou Delegacioni i Barcelonës është rikthyer duarthatë nga Paris Saint-Germain pas negociatave në ...

Le Parisien: Barça ofron 80 mln euro plus Coutinho për Neymar

BalkanWeb - 13.08.2019

Barcelona raportohet se i ka ofruar Paris Saint Germain midis 60 dhe 80 milion euro plus Philippe Coutinho për kartonin e Neymar. Katalanasit janë dëshpërimisht të interesuar për rikthimin e ...

Skuadra po bëjnë luftë për të, ndërsa Neymar po relaksohet

Zeri - 13.08.2019

Barcelona e real Madrid janë duke bërë çmos që ta marrin futbollistin brazilian Neymar i cili ka vendosur të largohet nga PSH,. megjithatë, braziliani duket se nuk po brengoset shumë për këto gjëra.

Ish-e dashura e Neymar “çmend” me fotot në bregdet

Botasot - 13.08.2019

Soraja Vuçeliç është një nga femrat më seksi. Format e saj fizike, “çmendin” këdo që e sheh. Ish e dashura e lojtarit brazilian, Neymar është gjithashtu mjaft aktive me pozat provokuese në rrjetet ...

Përfundon takimi mes Barcelonës dhe PSG-së për Neymar

Lajmi.net - 13.08.2019

Drejtues të Barcelonës dhe të PSG-së, sot janë takuar në Paris, për të negociuar për transferimin e Neymar në ‘Camp Nou’. Takimi i zhvilluar mes dy palëve, nuk ka sjell asnjë përparim sa i përket ...

Jo vetëm Perisic, Bayern interesohet edhe për yllin e Barcelonës

Botasot - 13.08.2019

Vazhdon edhe më tutje të jetë njëra nga temat më të përfolura. Fjala është për yllin e Barcelonës, Philippe Coutinho, i cili sipas të gjitha gjasave do të largohet nga “Nou Camp”, shkruan GazetaBlic.

Konfirmohet interesimi i gjigantit evropian për Coutinhon

Lajmi.net - 13.08.2019

Coutinho është transferuar në ‘Camp Nou’ në janar të vitit 2018 me reputacion të madh si një nga lojtarët më të mirë në botë, pas shkëlqimit te Liverpool.

Zëdhënësi i Barcelonës e konfirmon interesimin e Bayern Munichut për Coutinho

Gazeta Express - 13.08.2019

Bayern Munich ka shprehur interesimin për ta afruar në skuadër Philipe Coutinho në këtë afat kalimtar por nuk është arritur ndonjë marrëveshje me Barcelonën, ka thënë zëdhënësi i kësaj skuadra sot (e ...

Takimi Barca-PSG për Neymarin në Paris përfundon pa asnjë marrëveshje

Telegrafi - 13.08.2019

Takimi i zhvilluar në Paris midis delegacionit të Barcelonës dhe PSG, nuk ka sjell asnjë përparim sa i përket Neymarit. Leonardo, drejtorit sportiv i PSG u takua me Javier Bordas, menaxheri i Barçës, ...

Mbyllet takimi në Paris për Neymarin, palët ende larg në qëndrime

SuperSport - 13.08.2019

Takimi i zhvilluar sot, në Paris, mes delegacionit të Barcelonës dhe drejtorit sportiv te parizienëve Leonardo de Araújo, për transferimin e Neymarit te kampionët e Spanjës janë mbyllur pa një ...

PSG dëshiron shitjen e Neymar, por i vendos çmim të ‘çmendur’

Lajmi.net - 13.08.2019

Barcelona, nëse dëshiron rikthimin e Neymar në skuadër, duhet t’i paguajë kampionëve të Francës deri në 250 milionë euro. Mediet spanjolle raportojnë se PSG edhe pse janë duke kërkuar shitjen e ...

Agjenti i Coutinhos në Paris, për ta diskutuar kalimin atje

Gazeta Express - 13.08.2019

Sipas medias braziliane, Esporte Interativo, agjenti i lojtarit të Barçës është në bisedime me PSG, në një marrëveshje që do ta rikthej Neymarin në Camp Nou Philippe Coutinho është rrugës për t’ju ...

PSG kërkon 250 milionë euro për Neymar

Gazeta Express - 13.08.2019

Pavarësisht se janë të hapur për shitjen e tij, Paris Saint-Germain janë duke mbajtur një çmim shumë të lartë për Neymarin Edhe Barcelona edhe Real Madrid janë të gatshëm për ta sjell brazilianin në ...

Bale i prish punë Realit për transferimin e Neymar

Lajmi.net - 13.08.2019

‘Los Blancos’ vazhdojnë të mbajnë gjallë interesimin për Neymar, i cili po ashtu po kërkohet nga Barcelona. Real Madrid, po synon transferimin e Neymar, duke llogaritur përfshirjen edhe të ndonjë ...

Bale refuzon të jetë pjesë e operacionit “Neymar”, konsideron padi ndaj Realit

Koha.net - 13.08.2019

Greth Bale ka refuzuar të jetë pjesë e ndonjë oferte të Real Madridit për të transferuar yllin e PSG-së, Neymar. Madje, sipas “Sport”, ai ka paralajmëruar me ndërmarrjen e hapave ligjorë ndaj klubit ...

Bale refuzon të bëhet pjesë e marrëveshjes për “operacionin Neymar”

Gazeta Express - 13.08.2019

Ylli uellsian nuk dëshiron të përfshihet në marrëveshjen eventuale në mes të Real Madridit dhe Paris Saint-Germainit për t’u transferuar eventualisht në Francë, ndërkohë që Neymar do të rikthehej në ...

Agjenti i Coutinho në Paris – finalizohet marrëveshja për rikthimin e Neymar?

Lajmi.net - 13.08.2019

Ylli brazilian i futbollit ka qenë pjesë e një ‘telenovele’ të gjatë këtë verë, me emrin e tji që lidhej me një largim nga PSG. Neymar është i pakënaqur në Paris dhe dëshira e tij kryesore është ...

Messi ndërhynë në transferimin e Neymar: Duhet të vish tek ne

Telegrafi - 13.08.2019

Lionel Messi e ka telefonuar Neymarin menjëherë pasi është zbuluar interesi i madh i Real Madridit për brazilianin. Pesë herë fituesi i Topit të Artë e ka të pamundur të pranojë që një ish-yll i ...

PSG refuzon ofertën e parë të Barçës për Neymar, klubet akoma larg marrëveshjes

Gazeta Tema - 13.08.2019

Është zhvilluar takimi i parë mes drejtuesve të Paris Saint-Germain dhe atyre të Barcelonës. Megjithatë, dy palët janë akoma shumë larg një marrëveshjeje për transferimin e Neymar te katalanasit.

Barça ofron 100 milionë euro plus Coutinhon për Neymarin, nis delegacionin në Paris për bisedime

Koha.net - 13.08.2019

Barcelona ka dërguar një delegacion, përfshirë menaxherin teknik Eric Abidal, në Francë për të biseduar me Paris Saint-Germainin për një marrëveshje për transferimin e Neymarit.

“Maradona” i Ballkanit: Me Neymar, Reali fiton Champions-in. Më i forti është Messi

Gazeta Tema - 13.08.2019

George Hagi beson se blerja e Neymar është garancia më e mirë që Real Madridi të kthehet te sukseset e mëdha. Ndër të tjera, qenia e yllit brazilian midis Realit dhe Barcelonës është një ndjenjë, që ...

“Neymari e do Barçën, Real Madridin e ka opsion të dytë”

Gazeta Express - 13.08.2019

Marcelo Bechler – një gazetar i famshmes sportiv në Brazil, i afërt me përfaqësuesit e Neymarit – beson se sulmuesi brazilian do të preferonte t’i bashkohej Barcelonës këtë verë, mirëpo nuk do ta ...

Barcelona bën ofertën e parë zyrtare për Neymar, pritet përgjigja nga PSG

Lajmi.net - 13.08.2019

Gjatë ditës së sotme është raportuar për rikthimin e mundshëm të Neymar në ‘Camp Nou’, dhe hapat që Barcelona ka ndërmarr në këtë drejtim. Drejtuesit e skuadrës së Barcelonës kanë udhëtuar sot drejt ...

Zbulohet oferta që Barcelona do t’ia bëjë PSG-së për Neymarin

Gazeta Express - 13.08.2019

Barcelona ka filluar të negociojë edhe formalisht me Paris Saint-Germainit për të arritur marrëveshje për transferimin e Neymarit gjatë këtij afati kalimtar.

Bayerni e do huazimin e Coutinhos për dy vjet

Gazeta Express - 13.08.2019

Gjiganti bavarez duket i vendosur për ta transferuar mesfushorin brazilian të Barcelonës Pasi i siguroi shërbimet e Ivan Perisicit, Bayern Munichu i ka hedhur sytë kah Spanja, shkruan Gazeta Express.

Ndërhyn Messi, bind Neymar të zgjedhë Barçën

SuperSport - 13.08.2019

“Do vish tek ne, nuk ke punë tek Reali i Madrdit” kanë qënë pak a shumë këto fjalët që Lionel Messi i ka thënë Neymar menjëherë sapo është zbuluar interesi maksimal i Los Blancos për brazilianin.

'Bomba' e ditës: Delegacioni i gjigantit evropian në Paris për transferimin e Neymarit

Zeri - 13.08.2019

Josep Maria Bartomeu dhe Barcelona nuk janë dorëzuar për transferimin e Neymar pavarësisht se Paris Saint-Germain nuk dëshiron që braziliani të kalojë te klubi katalunas.

Messi telefonoi Neymarin: Harroje Real Madridin, eja tek Barcelona

Lajmi.net - 13.08.2019

Neymar po e kërkon me ngulm largimin nga Paris Saint Germain, me destinacionin e preferuar, Barcelonën. Lojtari brazilian ka mbajtur qendrën e vëmendjes gjatë verës, me emrin e tij që lidhej me një ...

Barcelona ofron 80 milionë euro plus Coutinhon për Neymarin

Telegrafi - 13.08.2019

Barcelona raportohet se i ka ofruar Paris Saint-Germain rreth 80 milionë euro plus Philippe Coutinho për Neymar. Katalanasit janë të etur për ta rikthyer në radhët e veta lojtarin që i braktisi dy ...

PSG po e presin me padurim largimin e Neymar

Lajmi.net - 13.08.2019

Ylli brazilian i futbollit, është rikthyer në qendër të vëmendjes, me shumë raportime gjatë ditës së sotme që kanë bërë të ditur se drejtuesit e Barcelonës janë nisur drejt Parisit, për të finalizuar ...

PSG-ja dëshiron ta shesë Neymarin gjatë orëve në vazhdim

Gazeta Express - 13.08.2019

Paris Saint-Germaini nuk e do më Neymarin në skuadër dhe, sipas të përditshmes spanjolle Sport, klubi e ka udhëzuar drejtorin sportiv, Leonardon, të arrijë marrëveshje për shitjen e brazilianit gjatë ...