TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Shkodër/ Jepnin para me fajde, zbulohet roli i policit i përfshirë në grupin kriminal

SOT - 15.03.2019

Polici Ergys Lohja kishte dijeni për dhënien e parave me fajde të grupit kriminal në Shkodër, prej të cilit u arrestuan 12 persona.Sipas të dhënave të grupit hetimor mësohet se Lohja gjithashtu ...

Fenomeni i fajdeve, ekspertët: Është i pranishëm në shoqërinë tonë

ABC News - 15.03.2019

Fenomeni i fajdeve njihet gjerësisht në gjithë botën, por vitet e fundit duket se po fiton terren edhe në vendin tonë. Ekspertët deklarojnë se ky fenomen po përhapet për shkak të parave të pista dhe ...

Zbulohet roli i policit Lohja në grupin e fajdeve të Shkodrës

Java News - 15.03.2019

Tvklan.al zbulon rolin policit Ergys Lohja që u pezullua nga detyra pas goditjes së grupit kriminal të fajdeve në Shkodër, ku u arrestuan 12 persona. Duke qenë inspektor i policisë zonale, Ergys ...

Operacioni ndaj grupit të fajdeve, vepronte në institucione të Shkodrës dhe të Tiranës

ABC News - 15.03.2019

Aktiviteti kriminal i grupit të fajdeve është i shtrirë në disa institucione të Shkodrës dhe të Tiranës. Mësohet nga burime të Abc News se personat e përfshirë në këtë skemë janë më shumë se 22 vetë.

20 makina dhe çanta me para, çfarë iu kapën grupit në Shkodër

LajmiFundit - 14.03.2019

Dhjetëra forca policie kanë mbërritur nga Tirana në Shkodër. Forcat RENEA, FNSH dhe Shqiponja kanë procedimet penalisht 22 shtetas të cilët vepronin në qytetin e Shkodrës në fushën e huadhënies me ...

Operacioni kundër fajdeve, i përfshirë rezulton edhe një efektiv policie

Top Channel - 14.03.2019

22 persona rezultojnë të përfshirë në një rrjet të madh dhëniesh fajdesh me interesa të larta në përqindje për çdo javë në Shkodër. Mësohet se mes personave të përfshirë është edhe një efektiv ...

Para me fajde për një javë, 11 të arrestuar në Shkodër

ABC News - 14.03.2019

Policia e Shkodrës ka arrestuar 11 persona, të cilët jepnin para me fajde. Në këtë skemë ishin përfshirë noterë dhe policë. U jepnin para me fajde për një javë, por nëse klientët nuk mund t’i ...

Operacioni kundër fajdeve, policia jep detaje. Sekuestrohen edhe 500.000 euro

Top Channel - 14.03.2019

Nga veprimet e kryera me mjete te hetimit proaktiv, te autorizuara nga Prokuroria dhe legjitimuar nga Gjykata e rrethit gjyqësor Shkodër rezultoi e provuar përfshirja e një numri të madh shtetasish ...

Shkodër, operacion blic, 15 të arrestuar për gjobvënie dhe vjedhje

LajmiFundit - 14.03.2019

Një operacion policor ka vënë në pranga 15 persona në Shkodër. Dhjetëra forca policie kanë shkuar nga Tirana në qytetin e madh të veriut të vendit. Burime nga policia kanë bërë të ditur se arrestimet ...

Dyndje policësh në Shkodër. 14 persona të arrestuar për fajde

Top Channel - 14.03.2019

Dhjetëra forca policie kanë mbërritur nga Tirana në Shkodër. Forcat RENEA, FNSH dhe Shqiponja kane arrestuar rreth 14 persona. Këto arrestime janë bërë pasi këta shtetas prej kohesh ushtronin ...

Goditet grupi kriminal i fajdeve në Shkodër

Almakos - 14.03.2019

Shkodra është ngritur “e rrethuar” nga forca të shumta policie mëngjesin e kësaj të enjteje. Sipas burimeve, RENEA, FNSH dhe Forcat Shqiponja kanë zhvilluar një operacion, ku në pranga kanë ...

Operacion ‘blic’ në Shkodër, bëhet batërdi në arrestime

SOT - 14.03.2019

Dhjetera forca policie kanë mbërritur nga Tirana në Shkodër, përfshirë forcat Renea, FNSH dhe Shqiponja ku vanë në pranga 14 persona. Mesohet se 14 personat e arrestuar prej kohesh ushtronin ...

RENEA, FNSH e "Shqiponjat" zbarkojnë në Shkodër, 15 të arrestuar

Albeu.com - 14.03.2019

Një operacion i madh është kryer mengjesin e sotëm në qytetin e Shkodrës, ku pjesmarrës kanë qënë forcat Renea , FNSH dhe Shqiponja. Nga ky operacion kanë rënë në pranga 15 persona, ndërsa ky numër ...

RENEA, FNSH dhe Shqiponja zbarkojnë në Shkodër, 11 të arrestuar

BalkanWeb - 14.03.2019

Operacion blic në Shkodër në orët e para të mëngjesit të sotëm. Gazetari Senad Nikshiqi raporton për “BalkanWeb” se Forcat RENEA, FNSH dhe Shqiponja kanë mbërritur nga Tirana në qytetin e Shkodrës ...

Arrestohen disa persona në Shkodër

ABC News - 14.03.2019

15 persona të akuzuar për gjobvënie, fajde dhe vjedhje janë arrestuar mëngjesin e sotëm në qytetin e Shkodrës. Operacioni është realizuar nga policia vendore, por në mbështetje të tyre kanë qenë dhe ...

Goditet grupi i fajdeve në Shkodër, ‘rrjeta’ e Policisë kap 14 persona

Java News - 14.03.2019

Një aksion i “blic” në qytetin e Shkodrës ka vënë në pranga plot 14 shtetas. Mësohet se operacioni ka nisur orët e para të së enjtes dhe të arrestuarit janë pjesë e një grupi të strukturuar në fushën ...

Grupi i “fajdexhinjve” në Shkodër, zbardhen detaje sesi funksiononte

LajmiFundit - 15.03.2019

Në grupin që jepte hua në Shkodër me interesa deri 20% mendohet se janë përfshirë shumë persona. Mësohet se aktiviteti kriminal është shtrirë në disa institucione të Shkodrës dhe të Tiranës, si dhe ...

Dyndje policësh në Shkodër, 14 të arrestuar për fajde

Durres Lajm - 14.03.2019

Dhjetëra forca policie kanë mbërritur nga Tirana në Shkodër. Forcat RENEA, FNSH dhe Shqiponja kanë arrestuar rreth 14 persona, të cilët akuzohen se prej kohësh ushtronin veprimtarinë e paligjshme të ...

RENEA, FNSH e ‘Shqiponja’ zbarkojnë në Shkodër, 14 të arrestuar

Botasot - 14.03.2019

Një operacion i madh është kryer mengjesin e sotëm në qytetin e Shkodrës, ku pjesmarrës kanë qënë forcat Renea, FNSH dhe Shqiponja. Nga ky operacion kanë rënë në pranga 14 persona, ndërsa ky numër ...

Tronditet Shkodra, 15 të arrestuar, RENEA rrethon qytetin

Mapo - 14.03.2019

RENEA dhe FNSH kanë arrestuar 15 persona në qytetin e Shkodrës. Forca të shumta policie ndodhen në këtë qytet ku po arrestojnë disa persona të cilët japin para me fajde dhe vinin gjoba.

Operacioni në Shkodër, kush janë të arrestuarit

LajmiFundit - 14.03.2019

Prokuroria e Shkodrës ka zbardhur skemën e fajdeve dhe personat që ishin përfshirë në të. Në pranga janë vënë 14 persona, e disa janë në kërkim. Njoftimi i Prokurorisë së Shkodrës: Me datën ...

14 persona të arrestuar për fajde në Shkodër

Lajmi.net - 14.03.2019

Dhjetëra forca policie kanë mbërritur nga Tirana në Shkodër. Forcat RENEA, FNSH dhe Shqiponja kane arrestuar rreth 14 persona. Këto arrestime janë bërë pasi këta shtetas prej kohesh ushtronin ...

Operacion blic/ RENEA, FNSH dhe Shqiponjat zbarkojnë në Shkodër, bëhet batërdi në arrestime

SOT - 14.03.2019

Dhjetera forca policie kanë mbërritur nga Tirana në Shkodër, përfshirë forcat Renea, FNSH dhe Shqiponja ku vanë në pranga 14 persona. Mësohet se 14 personat e arrestuar prej kohësh ushtronin ...

DETAJET/ Shkatërrohet grupi i "fajdexhinjve" në Shkodër, kush ra në pranga

Albeu.com - 14.03.2019

Dhjetëra forca policie kanë mbërritur nga Tirana në Shkodër . Forcat RENEA, FNSH dhe Shqiponja kanë procedimet penalisht 22 shtetas të cilët vepronin në qytetin e Shkodrës në fushën e huadhënies me ...

Super aksion i policisë në Shkodër. 14 persona të arrestuar për fajde

Gazeta Tema - 14.03.2019

Dhjetëra forca policie kanë mbërritur nga Tirana në Shkodër. Forcat RENEA, FNSH dhe Shqiponja kane arrestuar rreth 14 persona. Këto arrestime janë bërë pasi këta shtetas prej kohesh ushtronin ...

Kush janë të arrestuarit e operacionit në Shkodër

SOT - 14.03.2019

Dhjetëra forca policie kanë mbërritur nga Tirana në Shkodër, përfshirë forcat Renea, FNSH dhe Shqiponja ku vanë në pranga 14 persona. Mësohet se 14 personat e arrestuar prej kohësh ushtronin ...

Operacioni kundër fajdeve, policia: Sekuestrohen 500 mijë euro, në pranga ish-kancelari i Gjykatës

Botasot - 14.03.2019

Nga veprimet e kryera me mjete te hetimit proaktiv, te autorizuara nga Prokuroria dhe legjitimuar nga Gjykata e rrethit gjyqësor Shkodër rezultoi e provuar përfshirja e një numri të madh shtetasish ...

Skema e grupit të fajdeve/ Sekuestrohen 500 mijë euro, mes të arrestuarve zyrtarë gjykate dhe policie (Emrat)

SOT - 14.03.2019

Një skemë fjadesh është zbuluar në Shkodër, ku në total janë përfshirë 22 persona, nga të cilët 11 janë arrestuar dhe 4 janë shpllur në kërkim. Mes personave të arrestuar është edhe ish-kancelari i ...

Para me fajde deri në 20%, 11 të arrestuar, mes tyre zyrtarë gjykate dhe policie

Durres Lajm - 14.03.2019

Një aksion policor ka nisur mbrëmjen e djeshme në Shkodër. Bëhet me dije se dhjetëra forca policie, Shqiponja, RENEA kanë marrë pjesë në aksionin ku dhe janë arrestuar 14 persona.

Para me fajde deri në 20%, 11 të arrestuar, mes tyre zyrtarë gjykate dhe policie

Alsat - 14.03.2019

Një skemë fajdesh është zbuluar në Shkodër të Shqipërisë, ku në total janë arrestuar 11 persona dhe 5 janë shpallur në kërkim. Mes personave të arrestuar është edhe ish-kancelari i Gjykatës së ...

Policia jep detaje për operacionin e fajdeve në Shkodër, sekuestrohen 500 mijë euro

Almakos - 14.03.2019

Fajdet në Shkodër ishin kthyer në një fenomen shqetësues ndaj prej dy muajsh përgjimesh, një aksion u ndërmor këtë mëngjes në qytet. Pas operacionit të forcave të policisë në Shkodër dhe efektivëve ...

Për fajde 14 të prangosur në Shkodër

Koha.net - 14.03.2019

Fajdet në Shkodër ishin kthyer në një fenomen shqetësues ndaj prej dy muajsh përgjimesh, një aksion u ndërmor këtë mëngjes në qytet. Pas operacionit të forcave të policisë në Shkodër dhe efektivëve ...