TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Haradinaj thotë se ka ardhur koha që Kosova t’i mbrojë me ligj familjet e të rënëve për liri

Koha.net - 14.05.2019

“Jam thellë i bindur që ju si familjarë sot e për mot do të jeni të vetëdijshëm se jeni meritorë të faktit se ne këtë përkujtim po e mbajmë në kryeqytetin e lirë të Kosovës, një Kosovë që rrugëton ...

Thaçi: Për 400 masakra në Kosovë nuk u dënua askush edhe pas 20 vitesh

Telegrafi - 14.05.2019

Në 20 vjetorin e masakrave në fshatrat Qyshk, Pavlan, Zahaq dhe Llabjan, nën patronatin e kryeministrit të Kosovës është organizuar akademi përkujtimore.

Veseli: Kriminelët serbë nuk do të mund t’i ikin drejtësisë

Koha.net - 14.05.2019

Kryetari i Kuvendit të Republikës së Kosovës, Kadri Veseli, ka thënë sot se heshtjes ndërkombëtare dhe mohimit serb duhet t’i përgjigjemi si shtet, duke marrë të gjitha masat në dokumentimin e ...

Rrëfimi i Mujë Gashit: U paraqit si invalid, shpëtoi nga masakra në Qyshk (Video)

Telegrafi - 14.05.2019

Janë bërë 20 vjet kur paramilitaret serbë vranë e masakruan 109 shqiptarë në Qyshk. Masakra e Qyshkut, nuk nuk ishte e para e as e vetmja, që forcat ushtarako policore serbe kryen në Kosovë.

Presidenti Thaçi: Asnjë serb nuk u dënua për 400 masakrat në Kosovë

Medial - 14.05.2019

Presidenti i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi, sot ka marrë pjesë edhe në Akademinë Përkujtimore në 20 vjetorin e masakrës në Qyshk, Pavlan, Zahaq dhe Llabjan të Pejës.

Krerët e shtetit kërkojnë votimin e rezolutës për dënimin e krimeve serbe

Flaka - 14.05.2019

Në 20-vjetorin e masakrave në fshatrat Qyshk, Pavlan, Zahaq dhe Llabjan, liderët institucionalë kanë bërë thirrje që të enjten të bëhen të gjithë bashkë për votuar rezolutën, e cila dënon gjenocidin ...

Përkujtohet 20-vjetori i masakrave në Qyshk, Pavlan, Zahaq e Llabjan

Botasot - 14.05.2019

Përkujtohet 20-vjetori i masakrave në Qyshk, Pavlan, Zahaq e ...

Haradinaj: Nuk duhet ta lejojmë askënd të na ofendojnë të rënët për liri

Medial - 14.05.2019

“Jam thellë i bindur që ju si familjarë sot e për mot do të jeni të vetëdijshëm se jeni meritorë të faktit se ne këtë përkujtim po e mbajmë në kryeqytetin e lirë të Kosovës, një Kosovë që rrugëton ...

Thaçi: Për 400 masakra në Kosovë nuk u dënua askush edhe pas 20 vitesh

Zeri - 14.05.2019

Në 20 vjetorin e masakrave në fshatrat Qyshk, Pavlan, Zahaq dhe Llabjan, nën patronatin e kryeministrit të Kosovës është organizuar akademi përkujtimore.

Veseli: Kriminelët serbë nuk do të mund t’i ikin drejtësisë

Telegrafi - 14.05.2019

Kryetari i Kuvendit të Republikës së Kosovës, Kadri Veseli, ka thënë sot se heshtjes ndërkombëtare dhe mohimit serb duhet t’i përgjigjemi si shtet, duke marrë të gjitha masat në dokumentimin e ...

Rrëfehet i mbijetuari nga masakra: Ja si arrita të shpëtoj gjallë

BalkanWeb - 14.05.2019

Janë bërë 20 vjet kur paramilitaret serbë vranë e masakruan 109 shqiptarë në Qyshk të Kosovës. Masakra e Qyshkut nuk ishte e para e as e vetmja, që forcat ushtarako policore serbe kryen në Kosovë.

Thaçi: Asnjë serb nuk u dënua për 400 masakrat në Kosovë

Ina - 15.05.2019

Presidenti i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi, sot ka marrë pjesë edhe në Akademinë Përkujtimore në 20 vjetorin e masakrës në Qyshk, Pavlan, Zahaq dhe Llabjan të Pejës.

Haradinaj: Nuk duhet ta lejojmë askënd të na ofendojnë të rënët për liri

Telegrafi - 14.05.2019

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, gjatë Akademisë Përkujtimore me rastin e 20- vjetorit të masakrës në fshatrat Qyshk, Pavlan, Zahaq dhe Llabjan, ka thënë se “jam thellë i bindur se ju ...

Thaçi: Për 400 masakra në Kosovë nuk u dënua askush edhe pas 20 vitesh

Botasot - 14.05.2019

Në 20 vjetorin e masakrave në fshatrat Qyshk, Pavlan, Zahaq dhe Llabjan, nën patronatin e kryeministrit të Kosovës është organizuar akademi përkujtimore.

Veseli: Kriminelët serbë nuk do të mund t’i ikin drejtësisë

Botasot - 14.05.2019

Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli, ka thënë sot se heshtjes ndërkombëtare dhe mohimit serb duhet t’i përgjigjemi si shtet, duke marrë të gjitha masat në dokumentimin e gjenocidit serb në ...

Thaçi: Për 400 masakra në Kosovë nuk u dënua askush edhe pas 20 vitesh

Tetova Sot - 14.05.2019

Në 20 vjetorin e masakrave në fshatrat Qyshk, Pavlan, Zahaq dhe Llabjan, nën patronatin e kryeministrit të Kosovës është organizuar akademi përkujtimore.

Veseli: Kriminelët serbë nuk do të mund t’i ikin drejtësisë

Zeri - 14.05.2019

Kryetari i Kuvendit të Republikës së Kosovës, Kadri Veseli, ka thënë sot se heshtjes ndërkombëtare dhe mohimit serb duhet t’i përgjigjemi si shtet, duke marrë të gjitha masat në dokumentimin e ...

Thaçi: Për 400 masakra në Kosovë nuk u dënua askush edhe pas 20 vitesh

Flaka - 14.05.2019

Në 20 vjetorin e masakrave në fshatrat Qyshk, Pavlan, Zahaq dhe Llabjan, nën patronatin e kryeministrit të Kosovës është organizuar akademi përkujtimore.

Veseli: Kriminelët serbë nuk do të mund t’i ikin drejtësisë

Portalb - 14.05.2019

Kryetari i Kuvendit të Republikës së Kosovës, Kadri Veseli, ka thënë sot se heshtjes ndërkombëtare dhe mohimit serb duhet t’i përgjigjemi si shtet, duke marrë të gjitha masat në dokumentimin e ...