TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Numër i madh i fletëvotimeve të pavlefshme, përfaqësuesit e organizatave joqeveritare kërkojnë nga KQZ t’i edukojë ...

Telegrafi - 09.10.2019

Një numër i madh i fletëvotimeve të pavlefshme e kanë përcjellë Kosovën edhe në këto zgjedhje parlamentare, të cilat janë mbajtur ditën e diele më 6 tetor.

Vazhdon dukuria e votave të pavlefshme në Kosovë

Gazeta Express - 09.10.2019

Mbi 40 mijë fletëvotime janë regjistruar si të pavlefshme, shkak jo informimi i duhur i qytetarëve, raporton T7 Pothuajse në çdo kuti ka vota të pa vlefshme.

Edhe sa duhet të pritet për formimin e Qeverisë?

Gazeta Express - 09.10.2019

Zgjedhjet e 6 tetorit kaluan me incidente më të pakta se zgjedhjet e kaluara dhe me numër më të madh të qytetarëve që dolën të votojnë. Ato u konsideruan si më demokratiket, e tash që përfunduan, ...

40 mijë fletëvotime të pavlefshme, kryesisht si pasojë e shënimit të më shumë se dy subjekte politike

Koha.net - 09.10.2019

Rezultati aktual i zgjedhjeve parlamentare mbase do të mund të ishte ndryshe sikur të mos kishte kaq fletëvotime të pavlefshme. Përkundrazi, numri i tyre po vlerësohet i lartë dhe shqetësues.

Shembulli që tregon gabimin teknik në formularin e numërimit të votave

Koha.net - 09.10.2019

Për shkak të gabimeve teknike në formularin e numërimit të votave, Komisioni Qendror i Zgjedhjeve ka vendosur për rinumërimin e 303 vendvotimeve. Sipas kryetares së KQZ-së, Valdete Daka, bëhet fjalë ...

QNR-ja rekomandon rinumërimin e mbi 300 vendvotimeve

Lajmi.net - 09.10.2019

Koordinatori i Qendrës për Numërimin e Rezultateve (QNR), Burim Ahmetaj, ka treguar për parregullsitë që kanë hasur gjatë procesit të numërimit. “Në QNR një numër i rezultateve nuk ka mundur të ...

Çdo e 20’ta votë, e pavlefshme

Gazeta Express - 09.10.2019

Tashmë në Komisionin Qendror të Zgjedhjeve (KQZ), janë numëruar 100 përqind e votave, ku në faqen zyrtare të KQZ’së bëhet e ditur se ka përfunduar numërimi i të gjitha votave.

KQZ-ja ende s’e di sa fletëvotime janë pranuar me postë

Koha.net - 08.10.2019

Procesi i numërimit të votave me kusht, atyre me postë dhe të personave me nevoja të veçanta nuk pritet të nisë së paku as këtë javë. Kjo shkaku i procedurave të verifikimit të formularëve të ...

Tri partitë politike që nuk arritën t’i marrin as nga një mijë vota në zgjedhjet e 6 tetorit

Telegrafi - 08.10.2019

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve ka publikuar rezultatet preliminare për zgjedhjet parlamentare, të cilat janë mbajtur më 6 tetor. Sipas këtyre rezultateve preliminare të cilat nuk përfshijnë votat me ...

Nga sa deputetë do t’i kenë partitë politike në Kuvendin e Kosovës në legjislaturën e ardhshme?

Lajmi.net - 08.10.2019

Sipas rezultatit të zgjedhjeve, Lëvizja Vetëvendosje është fituese e zgjedhjeve me 25,49 për qind të votave, shkruan lajmi.net. Lidhja Demokratike e Kosovës ka mbi 5000 vota më pak sesa Lëvizja ...

Kordinatori i QNR-së, Burim Ahmetaj flet për votat me postë, me kusht, nevoja të veçanta dhe fletëvotimet e pavlefshme

Telegrafi - 08.10.2019

Koordinatori i Qendrës për Numërimin e Rezultateve (QNR), Burim Ahmetaj ka theksuar se votat me postë akoma nuk kanë arritur në QNR. Ai ka theksuar se votat me më postë nuk kanë arritur në QNR sepse ...

Mbyllet zyrtarisht numërimi i votave, Albin Kurti kryeministër i Kosovës, ja si ndahen deputetët për çdo parti

SOT - 08.10.2019

Numërimi i votave sapo është përmbyllur në Kosovë duke konfirmuar Lëvizjen Vetëvendosje si forcë e parë me 31 deputetë. Partia e dytë renditet LDK me 30 deputetë e cila ndiqet nga PDK me 25 deputetë.

Pse nuk është e vërtetë se në Kosovë rezultati doli në pak orë?

Gazeta Tema - 08.10.2019

Nga Bedri Islami Zgjedhjet e 6 tetorit në Kosovë kanë një fitues të ri, VV dhe Albin Kurti. Kjo është tashmë e ditur dhe priten bisedimet për formimin e një qeverie të re.

Anëtari i KQZ-së tregon rekordin që e ka thyer Vetëvendosja në zgjedhjet e 6 tetorit

Botasot - 08.10.2019

Anëtari i Lëvizjes Vetëvendosje në KQZ-së, Adnan Rrustemi ka thënë se partia e tij pas numërimit të votave e ka tejkaluar tashmë rezultatin total të vitit 2017.

Xhavit Haliti befason me numrin e votave që fitoi në Prishtinë

Zeri - 08.10.2019

KQZ ka përfunduar me numërimin e votave në nivel Kosove. Lajmi.net ka siguruar listën me numrin e votave të kandidatëve për deputet nga PDK-ja, në Gjilan dhe në Prishtinë.

Kaq vota mori ish-ministrja Hoxha në Prishtinë

Medial - 08.10.2019

18:15 | 8 Tetor 2019 Komisioni Qendror i Zgjedhjeve ka përfunduar me numërimin e votave në nivel vendi në zgjedhjet e parakohshme që u mbajtën të dielën.

Përfundon numërimi i votave të rregullta nga zgjedhjet e 6 tetorit

Evropaelire - 08.10.2019

Në ueb-faqen zyrtare të Komisionit Qendror të Zgjedhjeve në Kosovë bëhet e ditur se ka përfunduar procesi i numërimit të votave të rregullta nga zgjedhjet e parakohshme parlamentare, që u zhvilluan ...

Përfundon numërimi i të gjitha votave në Prizren, VV del e para e ndjekur nga PDK

Telegrafi - 08.10.2019

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve ka numëruar të gjitha votat në komunën e Prizrenit. Sipas të dhënave preliminare të KQZ-së, partia fituese në Prizren është Lëvizja Vetëvendosje me 16 mijë e 842 vota ...

Kosovë/ Përfundon procesi i numërimit të votave, Vetëvendosje e para

Medial - 08.10.2019

Ka përfunduar procesi i numërimit të votave në Kosovë. Sipas rezultateve përfundimtare të KQZ, partia e parë është Lëvizja Vetëvendosje me 25.49% të votave, e ndjekur nga Lidhja Demokratike e Kosovës ...

Kosovë/ KQZ shpall rezultatin, sa vota morën VV, LDK, PDK dhe AAK

Mapo - 08.10.2019

Është mbyllur zyrtarisht numërimi i votave për zgjedhjet e parakohshme parlamentare në Kosovë. Sipas KQZ, Lëvizja Vetëvendosja ka dalë forcë e parë me 25.49% të votave, në vend të dytë LDK me 24.83%, ...

Votat me postë ende nuk kanë arritur në QNR

Lajmi.net - 08.10.2019

Burim Ahmetaj, koordinator në QNR për KosovaPress bëri të ditur se numërimi i vendvotimeve të rregullta ka përfunduar dhe pritet që gjatë ditës të përmbyllet procesimi i të dhënave.

KQZ finalizon procesimin e votave të zgjedhjeve, Vetëvendosje mbetet e para

Telegrafi - 08.10.2019

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve ka procesuar 100 për qind të votave nga 2 mijë e 547 sa ishte numri i përgjithshëm i vendvotimeve. Sipas rezultateve preliminare të KQZ-së, partia e parë është Lëvizja ...

Vetëm edhe tre vendvotime nuk janë numëruar

Lajmi.net - 08.10.2019

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve (KQZ), është duke procesuar në ueb faqe votat e zgjedhjeve të 6 tetorit. Sipas këtyre të dhënave deri më tani kanë mbetur tre vendvotime pa u publikuar rezultati i ...

Përfundon numërimi i të gjitha votave në Prishtinë, VV del fituese

Telegrafi - 08.10.2019

Ka përfunduar numërimi i të gjitha votave në komunën e Prishtinës. Sipas rezultateve preliminare të publikuar nga Komisioni Qendror i Zgjedhjeve, partia fituese në Prishtinë është Lëvizja ...

Përfundon numërimi në Podujevë, LDK’ja del e para

Gazeta Express - 08.10.2019

Komisioni Qendor Zgjedhor ka përfunduar procesin e numërit të votave në Komunën e Podujevës. Fituese në këtë komunë ka dal Lidhja Demokratike e Kosovës , raporton Express.

Numërohen të gjitha votat e rregullta, VV prin e Nisma nën prag

Koha.net - 08.10.2019

Uebfaqja e KQZ-së ka bërë të ditur se janë numëruar 100 për qind të votave të rregullta nga zgjedhjet e 6 tetorit. Vetëvendosje prin me 25.48 për qind të votave apo 202 mijë e 968 vota.

5% e votave shpallen të pavlefshme

Medial - 08.10.2019

15:43 | 8 Tetor 2019 Pak minuta më parë ka përfunduar procedura i numërimit të votave të rregullta për zgjedhjet e parakohshme parlamentare të mbajtur të dielën në Kosovë.

Përfundon numërimi i votave – VV e para, Nisma nën prag

Medial - 08.10.2019

Ka përfunduar numërimi i të gjitha votave të rregullta nga ana e KQZ-së. Lëvizja vetëvendosje ka dalë e para me 25.48 për-qind të votave apo 202 mijë e 968 vota.

Këto janë komunat në të cilat Vetëvendosje doli e para, në mesin e tyre katër komuna të mëdha

Telegrafi - 08.10.2019

Këto janë komunat në të cilat Vetëvendosje doli e para, në mesin e tyre katër komuna të mëdha. Komisioni Qendror i Zgjedhjeve deri tash ka procesuar 99,88% të votave nga 2 mijë e 544 vendvotime nga 2 ...

Në Podujevë s’ka vendvotim pa vota

Koha.net - 08.10.2019

Gjatë ditës së sotme, shumë portale kanë raportuar se në një vendvotim të Komunës së Podujevës 1840E/01D nuk ka votuar asnjë qytetar, edhe pse këtu ishin të regjistruar 882 votues.

Vetëvendosja i afrohet LDK-së në Podujevë, ky është dallimi me vota

Gazeta Express - 08.10.2019

Tash kur KQZ gati ka kryer numërimet e të gjitha votave, në Podujevë e para ka dalë Lidhja Demokratike e Kosovës, raporton Gazeta Express. Në komunën e udhëhequr nga nënkryetari i LDK-së, Agim Veliu, ...

Mitrovica i kthehet bindshëm PDK-së

Lajmi.net - 08.10.2019

Tashmë janë publikuar rezultatet për shumicën e komunave të Kosovës. Nga numërimi i votave në komunën e Mitrovicës së Jugut Partia Demokratike e Kosovës ka dalur e para me 10 mijë e 751 vota, apo ...

Përfundon numërimi i votave në Gjilan, prin Vetëvendosje

Medial - 08.10.2019

Ka përfunduar procesi i numërimi të votave në Gjilan. Nga rezultatet e publikuar nga Komisioni Qendror i Zgjedhjeve prin Lëvizja Vetëvendosje e cila ka marr 17 mijë e 864 vota apo 39.75 përqind.

Numërohen mbi 99 për qind të votave, ky është rezultati

Lajmi.net - 08.10.2019

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve (KQZ), në ueb faqen zyrtare është duke procesuar numërimin e votave. Në bazë të këtyre të dhënave deri më tani janë publikuar rezultatet e votave të 2 mijë e 526 ...

Përfundon numërimi i votave në Prishtinë, prin Vetëvendosje

Medial - 08.10.2019

Ka përfunduar numërimi i votave në kryeqytet. Sipas Komisioni Qendror të Zgjedhjeve prin Lëvizja Vetëvendosje ka marr 37 mijë e 387 vota apo 37.23 përqind.

Përfundon numërimi i votave në Prishtinë, VV mposht bindshëm LDK-në

Lajmi.net - 08.10.2019

Edhe në komunën e Prishtinës tashmë ka përfunduar numërimi i votave, ku Lëvizja Vetëvendosje ka marr më së shumti vota, duke e kaluar edhe Lidhjen Demokratike të Kosovës, komunë kjo që për vite me ...

Vetëm 0.55 përqind e votave kanë mbetur pa u numëruar, ky është rezultati aktual

Gazeta Express - 08.10.2019

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve tashmë ka procedurat online gati 100 për qind të votave, raporton Gazeta Express. Kur kanë mbetur vetëm edhe pak vota pa dalë në sistem, rezultati te partitë politike ...

Në Prishtinë VV ndjeshëm e para, dështon PSD-ja e Ahmetit

Koha.net - 08.10.2019

Ka përfunduar numërimi i votave në Prishtinë, duke e nxjerrë Vetëvendosjen ndjeshëm si parti e parë me 37.23 për qind të votave, apo 37387 vota. LDK-ja është e dyta me 32.5 për qind apo 32636 vota, ...

Përfundon numërimi 100% në Prishtinë, Vetëvendosje lë shumë prapa LDK-në

Zeri - 08.10.2019

Komisioni Qendror Zgjedhor ka përfunduar numërimin e votave në kryeqytet. Tashmë në Prishtinë dihet se kush është fitues. Lëvizja Vetëvendosje mori 37 mijë e 387 mijë vota, apo 37.23% të votave.

Numërimit po i afrohet fundi, kaq vota u shpallën të pavleshme nga KQZ-ja

Zeri - 08.10.2019

Teksa KQZ po i afrohet fundit të numërimit të votave, gradualisht po rritet edhe numri i fletëvotimeve të pavleshme. Deri më tani, në tërësi KQZ ka numëruar 99.10 përqind të votave në nivel vendi.

Po numërohen votat e fundit, Nisma mbetet nën prag

Koha.net - 08.10.2019

Teksa ka vazhduar numërimi i votave të fundit nga zgjedhjet e 6 tetorit, koalicioni Nisma-AKR-PD po vazhdon të jetë ende nën pragun zgjedhor prej 5 për qind.

KQZ përsërit se numërimi i votave me kusht, të diasporës dhe personave me nevoja të veçanta nuk do të nisë për disa ...

Gazeta Express - 08.10.2019

Në Komisionin Qendror të Zgjedhjeve tashmë ka përfunduar numërimi i votave të gjashtë tetorit. Mirëpo, ajo se çka po ju sjellë edhe pak shpresë partive politike, sidomos atyre që po luftojnë për ta ...

​Numërohen 98.47% e votave, këto janë rezultatet e fundit

Lajmi.net - 08.10.2019

Ende nuk ka përfunduar tërësisht numërimi i votave. Sipas ueb faqes zyrtare të Komisionit Qendror të Zgjedhjeve (KQZ), deri më janë numëruar 2 mijë e 508 vendvotime nga 2 mijë e 547 sa janë gjithsej ...

Në një vendvotim nuk votoi askush

Lajmi.net - 08.10.2019

Në web faqen online të KQZ-së janë dërguar të dhënat nga të gjitha vendvotimet nëpër komunat e Kosovës. Në pothuajse të gjitha vendvotimet ka pas dalje të votuesve.

KQZ-ja konfirmon për Express: Numërimi i votave ka përfunduar, të dhënat s’janë procesuar ende

Gazeta Express - 08.10.2019

Procesi i numërimit të votave për zgjedhjet e 6 tetorit tashmë ka përfunduar. Komisioni Qendror i Zgjedhjeve ka mbetur vetëm që të bëjë procesimin e rezultateve të fundit në ueb-faqe, raporton ...

Në 12 komuna ende nuk është publikuar rezultati përfundimtar i votave

Zeri - 08.10.2019

Kanë kaluar dy ditë prej kur janë mbajtur zgjedhjet e parakohshme parlamentare në Kosovë. Edhe pse kanë kaluar dy ditë kur ka përfunduar mbajtja e zgjedhjeve të parakohshme parlamentare në Kosovë, ...

Vonesa e procesimit të rezultateve nga vendvotimet, deklarohet KQZ

Telegrafi - 08.10.2019

Procesimi i rezultateve të zgjedhjeve nga 2 mijë e 547 vendvotime nga ana e KQZ-së deri më tash është bërë vetëm 98,47% e tyre. Lidhur me vonesën e procesimit të rezultateve, në KQZ kanë deklaruar se ...

Këto janë rezultatet e fundit nga KQZ

Gazeta Express - 08.10.2019

Komisioni Qendror Zgjedhor (KQZ) është duke iu afruar përfundimit të numërimit të votave për zgjedhjet e 6 tetorit. Rezultatet vazhdojnë të jenë të pandryshueshme, ku prinë LVV, pasuar nga LDK.

KQZ numëron 98 për qind të votave, Vetëvendosje mbetet e para

Telegrafi - 08.10.2019

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve ende nuk ka procesuar rezultatet e votave nga 2 mijë e 547 qendra të vendvotimeve. Deri më tani në faqen e KQZ-së, janë publikuar rezultatet nga 2 mijë e 508 vendvotime ...