TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Serbi, protesta masive kundër Presidentit Vuçiç

RTSH - 10.02.2019

Mijëra serbë parakaluan të shtunën në Beograd, duke sfiduar edhe temperaturat polare për të manifestuar kundër presidentit, Aleksandar Vuçiç, i kritikuar për autoritarizëm.Manifestuesit u mblodhën ...

Protestat e opozitës vijojnë në Berat, Durrës dhe Elbasan

ABC News - 10.02.2019

Protestat e organizuara nga opozita në qytete të ndryshme të Shqipërisë kanë vijuar në Berat ku fermerët kanë hedhur në rrugë prodhimet e tyre, si dhe në Elbasan ku qytetarët bllokuan rrugën ...

Beograd/ Vuçiç: Pas protestuesve qëndron Kosova

Ina - 10.02.2019

Protestat në Serbi vazhdojnë tashme prej 10 javësh. Qytetarët kërkojnë dorëheqjen e presidentit Vuçiç. Së fundmi janë bashkuar edhe studentët që kërkojnë dorëheqjen e ministrit të arsimit.

Vuçiq flet për protestat në Kosovë: Shqiptarët i gëzohen dështimit tim

Alsat - 10.02.2019

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq, ka reaguar sot për informacionin që të gjitha mediat shqiptare në Kosovë, si lajm kryesor kanë transmetuar protestat e serbëve kundër, duke thënë se mjafton ...

Vuçiq thotë se shqiptarët i gëzohen dështimit të tij

Lajmi.net - 10.02.2019

Presidenti serb, Aleksandar Vuçiq ka reaguar pasi ‘të gjitha mediat në Kosovë si lajm kryesor dje kishin protestat kundër tij’. Vuçiq ka thënë se tani është e kuptueshme dhe shihet se kush po ...

Banorët e Elbasanit në protestë: Ndihemi të braktisur nga qeveria

Lajmi.net - 10.02.2019

Shumë banorë të zonave rurale të Elbasanit dhe bashkive të tjera të këtij qarku, janë ngritur në protestë këtë të diel duke bllokuar rrugën nacionale në Papër.

Pas protestës para Ministrisë së Arsimit, kush është grupimi tjetër që doli sot në rrugë dhe kërkesat e tyre

SOT - 10.02.2019

Nisur nga ngjarjet e fundit në Shqipëri, banorët e Elbasanit janë ngritur në protestë në Papër. Mësohet se kjo protestë është organizuar nga Partia Demokratike.

“Kosova prapa protestave në Beograd”, Vuçiç akuzon mediat shqiptare

ABC News - 10.02.2019

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiç ka deklaruar se organizatorët e protestave të mbajtura kundër tij në Beograd ndodhen në Kosovë. “Mjafton të shohësh raportimet e mediave kosovare dhe e zbulon ...

Opozita ngrihet në protestë, fermerët dhe qytetarët e Elbasanit e Beratit dalin në rrugë

Botasot - 10.02.2019

Dy protesta po zhvillohen këtë të dielë në Berat e Elbasan nga ana e fermerëve, të cilët i janë bashkuar thirrjes së opozitës për të dalë në rrugë kundër qeverisë.

Ura Vajgurore/ “Fermerët e PD-së” flakin prodhimet në rrugë: Falimentuam

Java News - 10.02.2019

Një grup përkrahësish të opozitës, banorë dhe fermerë kanë protestuar sot në zonën e Urës Vajgurore, në Berat në vijim të mobilizimit të mbështetësve në çdo qytet të vendit, për protestën e 16 ...

Elbasan/ “Po varfërohemi”, banorët protestojnë dhe bllokojnë rrugën

Mapo - 10.02.2019

Opozita e bashkuar ka organizuar një tjetër protestë në Elbasan. Kësaj protestë i janë bashkuar banorë të zonave urale dhe bashkive të tjera të këtij qarku.

Opozita ngrihet në protestë, fermerët dhe qytetarët e Elbasanit e Beratit dalin në rrugë

Gazeta Express - 10.02.2019

Dy protesta po zhvillohen këtë të dielë në Berat e Elbasan nga ana e fermerëve, të cilët i janë bashkuar thirrjes së opozitës për të dalë në rrugë kundër ...

‘Kemi falimentuar’, fermerët në Berat ngrihen në protestë

BalkanWeb - 10.02.2019

Në një kohë që na ndajnë pak ditë nga protesta e paralajmëruar e 16 shkurtit, opozita e bashkuar ka organizuar një tjetër protestë në Urën Vajgurore, Berat.

Vuçiq thotë se prapa protestave kundër tij në Beograd qëndron dikush nga Kosova

Botasot - 10.02.2019

Presidenti i Serbisë, Aleksander Vuçiq, pretendon se organizatorët e protestave kundër tij në Beograd gjenden në Kosovë. “Mjafton t’i shohësh raportimet e mediave në Kosovës, dhe është e mjaftueshme ...

Protesta e 16 shkurtit, një ditë më pas!

Gazeta Tema - 10.02.2019

Nga Alfred Peza Ajo e 16 shkurtit, është thjeshtë dhe vetëm një protestë e radhës, e organizuar nga disa parti politike opozitare, kundër qeverisë. Por liderët e opozitës sonë çuditërisht, po e ...

Vuçiq thotë se prapa protestave kundër tij në Beograd qëndron dikush nga Kosova

Gazeta Express - 10.02.2019

Presidenti i Serbisë, Aleksander Vuçiq, pretendon se organizatorët e protestave kundër tij në Beograd gjenden në ...

Kërkohet dorëheqja e Vuçiç, protestat në Serbi hyjnë në javën e 10

Top Channel - 10.02.2019

Nuk kanë të ndalur protestat kundër Aleksandar Vuçiçit në Serbi. Mijëra vetë dolën sërish mbrëmjen e së shtunës në rrugët e Beogradit dhe qyteteve të tjera serbe, duke shënuar kështu javën e dhjetë ...

Nis protesta në Tiranë për përdhunimin e 13-vjeçares

Albeu.com - 10.02.2019

Qytetarët janë bashkuara para Ministrisë së Arsimit ndërsa po protestojnë pas rastit të rëndë të përdhunimit nga 14 djem i një 13-vjçareje në Kavajë. Ata kanë zgjedhur që kjo protestë të jetë një ...

"Xhaketat e Verdha" vazhdojnë me protestat masive në Francë

Evropaelire - 10.02.2019

Mijëra protestues kanë hyrë në javën e trembëdhjetë të protestave në Francë, duke rritur kështu presionin ndaj presidentit Emmanuel Macron. Protestuesit e njohur si “Xhaketat e Verdha” kanë marshuar ...

Protestat në Serbi hyjnë në javën e dhjetë, kërkohet dorëheqja e Vuçiqit

Evropaelire - 10.02.2019

Mijëra njerëz kanë protestuar në Beograd dhe qytete të tjera të Serbisë të shtunën në mbrëmje, duke shënuar kështu dhjetë javë të presionit ndaj presidentit Aleksandar Vuçiq, me kërkesën për ...

Protesta e 16 shkurtit, Basha thirrje nga Gjirokastra për rrëzim të qeverisë, Monika Kryemadhi kërcënon Ramën

SOT - 10.02.2019

Krerët e opozitës kanë vijuar edhe dje takimet në bazë me qëllim grumbullimin e qytetarëve për protestën e 16 shkurtit. Lulzim Basha ishte në Mirditë e më pas në Gjirokastër, ndërsa Monika Kryemadhi ...

Vuçiç promovon sukseset e tij në drejtimin e Serbisë, opozita proteston

ABC News - 10.02.2019

Në Serbi vijojnë protestat anti Vuçiç. Opozita serbe shprehet se nuk dëshiron zgjedhje pavarësisht se presidenti i Serbise është shprehur i gatshëm për t’i mbajtur.

Mbahet protesta e dhjetë kundër Vuçiqit në Beograd, bashkohen edhe studentët

Lajmi.net - 09.02.2019

Për të dhjetën të shtunë me radhë në Beograd ka filluar protesta e qytetarëve dhe opozitës “1 nga 5 milionë”. Këtë herë, sipas medieve serbe, protestuesve u janë baskuar edhe studentët beogradas.

Protestuesi francez humb gishtat në trazira të dhunshme

Lajmi.net - 09.02.2019

Një protestues "jelek verdhë" në Francë humbi gishtërinjtë e tij gjatë përleshjeve në ndërtesën e parlamentit në Paris, ndërsa protestat hynë në javën e 13-të të tyre.

Ftesa e Kryemadhit për në protestë: Rama ka frikë nga njerëzit

Top Channel - 09.02.2019

Monika Kryemadhi nga Korça tha se protesta e 16 shkurtit nuk është e opozitës por e të githë atyreve që e ndjejnë veten të indinjuar nga qeveria Rama.

Në Graçanicë po protestohet kundër Vuçiqit

Koha.net - 09.02.2019

Protesta #1nga5milionë, e cila tash e disa muaj po organizohet në qytete të ndryshme në Serbi, javën e kaluar u organizua edhe në pjesën veriore të Mitrovicës.

Protesta në disa qytete të vendit, PD: Shqipëria në këmbë

ABC News - 09.02.2019

Partia Demokratike organizoi protesta në katër qytete kryesore të vendit. Në Shkodër, Korçë, Dibër dhe Gjirokastër, qytetarët tubuan paqësisht duke kërkuar rrëzimin e qeverisë.

Vuçiq i nervozuar me protestat kundër tij që kanë hyrë në javën e dhjetë

Botasot - 09.02.2019

Mijëra njerëz kanë marshuar në kryeqytetin e Serbisë për të protestuar ndaj presidentit Aleksandar Vuçiq. Ai ka treguar shenja nervoze pas 10 javësh radhazi të demonstratave anti-qeveritare.

Protesta “1 nga 5 milionë” në Graçanicë: Ibri nuk është kufiri

Botasot - 09.02.2019

Protesta “1 nga 5 milionë” që me muaj po zhvillohet në qytetet serbe në Serbi, për befasi të shumë njerëzve u mbajt javën që shkoi në Mitrovicë, ndërsa këtë mbrëmje në Graçanicë, shkruan Kossev, ...

Marshi kundër Vuçiqit zhvendoset në Graçanicë, marrin pjesë qindra persona

Botasot - 09.02.2019

Qindra persona kanë marrë pjesë në protestën e organizuar nga serbët e Graçanicës me logon ‘Jo më këmisha të përgjakura’, duke protestuar dhunën në politikë dhe ndaj presidentit të Serbisë, ...

Protestë e opozitës në Shkodër

VOA - 09.02.2019

Banorët e Shkodrës protestuan sot në qendër të qytetit kundër asaj që ata e quajtën keqqeverisje, korrupsion qeveritar, mungesë të sigurisë dhe mosmbajtje të premtimeve.

Edhe studentët e Beogradit bashkohen në protestën kundër Vuçiqit

Gazeta Express - 09.02.2019

Për të dhjetën të shtunë me radhë në Beograd u zhvillua protesta e qytetarëve dhe opozitës me moton “1 nga 5 ...

Edhe në Graçanicë protestohet kundër Vuçiqit

Gazeta Express - 09.02.2019

Protesta #1nga5milionë, e cila tash e disa muaj po organizohet në qytete të ndryshme në Serbi, javën e kaluar u organizua edhe në pjesën veriore të ...

"Qeveria na braktisi, nuk mbajti asnjë premtim", edhe Korça proteston

Durres Lajm - 09.02.2019

Edhe qytetarët e Korçës dhe zonave përreth, kanë protestuar në qendër të qytetit dhe në sheshin përpara bashkisë, duke ngritur zërin për gjendjen e vështirë që po kalon çdo qytetar sot.

Edhe studentët e Beogradit bashkohen në protestën kundër Vuçiqit

Tetova Sot - 09.02.2019

Për të dhjetën të shtunë me radhë në Beograd u zhvillua protesta e qytetarëve dhe opozitës me moton “1 nga 5 milionë”. Këtë herë, sipas medieve serbe, protestuesve u janë bashkuar edhe studentët e ...

Deputetët e PD-së inincojnë protesta nga Shkodra deri në Gjirokastër

Java News - 09.02.2019

Partia Demokratike ka organizuar protesta nëpër rrethe këtë fundjavë duke nisur nga Shkodra, e deri në Korçë e Gjirokastër, në të cilat në krah të protestuesve janë radhitur edhe deputetë demokratë.

Vuçiqi thotë se shqiptarët po duan dështimin e tij

Koha.net - 10.02.2019

Protestën e serbëve në Kosovë, presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq, ka provuar ta kthejë në kundër-argument për serbët në Serbia. Duke marrë për bazë raportimin e mediave në Kosovë për protestën ...

Vuçiq thotë se shqiptarët i gëzohen dështimit të tij

Botasot - 10.02.2019

Presidenti serb, Aleksandar Vuçiq ka reaguar pasi ‘të gjitha mediat në Kosovë si lajm kryesor dje kishin protestat kundër tij’. Vuçiq ka thënë se tani është e kuptueshme dhe shihet se kush po ...

Elbasan/ Mbyllet protesta, rikthehet qarkullimi në Elbasan -Peqin

BalkanWeb - 10.02.2019

Është mbyllur protesta një orëshe e organizuar nga opozita në Elbasan, duke rikthyer në këtë mënyrë normalitetin në aksin e rrugës kombëtare Elbasan -Peqin pas bllokimit që ju bë rrugës në Papërr.

Vuçiçi le nam me këtë gënjeshtër, protestat në Beograd organizohen nga Kosova

Albeu.com - 10.02.2019

Presidenti i Serbisë, Aleksander Vuçiç, pretendon se organizatorët e protestave kundër tij në Beograd gjenden në Kosovë. “Mjafton t’i shohësh raportimet e mediave në Kosovës, dhe është e mjaftueshme ...

Abuzimi i 13-vjeçares, nis protesta në Tiranë: Drejtësisë të japë dënimin e merituar

LajmiFundit - 10.02.2019

Qytetarët janë bashkuara para Ministrisë së Arsimit ndërsa po protestojnë pas rastit të rëndë të përdhunimit nga 14 djem i një 13-vjçareje në Kavajë. Ata kanë zgjedhur që kjo protestë të jetë një ...

“Jelekverdhët” vazhdojnë me protestat masive në Francë

Koha.net - 10.02.2019

Mijëra protestues kanë hyrë në javën e trembëdhjetë të protestave në Francë, duke rritur kështu presionin ndaj presidentit Emmanuel Macron. Protestuesit e njohur si “Xhaketat e Verdha” kanë marshuar ...

Protestat në Serbi hyjnë në javën e dhjetë, kërkohet dorëheqja e Vuçiçit

Gazeta Tema - 10.02.2019

Mijëra njerëz kanë protestuar në Beograd dhe qytete të tjera të Serbisë të shtunën në mbrëmje, duke shënuar kështu dhjetë javë të presionit ndaj presidentit Aleksandar Vuçiq, me kërkesën për ...

Protestuesi francez humb gishtat në trazira të dhunshme (FOTO)

Tetova Sot - 10.02.2019

Një protestues “jelek verdhë” në Francë humbi gishtërinjtë e tij gjatë përleshjeve në ndërtesën e parlamentit në Paris, ndërsa protestat hynë në javën e 13-të të tyre, shkruan BBC.

Ftesa e Kryemadhit për në protestë: Rama ka frikë nga njerëzit

Botasot - 09.02.2019

Monika Kryemadhi nga Korça tha se protesta e 16 shkurtit nuk është e opozitës por e të githë atyreve që e ndjejnë veten të indinjuar nga qeveria Rama.

Në Graçanicë protestë kundër Vuçiqit

Ina - 09.02.2019

Protesta #1nga5milionë, e cila tash e disa muaj po organizohet në qytete të ndryshme në Serbi, javën e kaluar u organizua edhe në pjesën veriore të Mitrovicës.

Protestat anti-Vuçiq në Serbi shënojnë javën e 10

Zeri - 10.02.2019

Mijëra njerëz kanë marshuar në kryeqytetin e Serbisë për të protestuar ndaj presidentit Aleksandar Vuçiq. Ai ka treguar shenja nervoze pas 10 javësh radhazi të demonstratave anti-qeveritare, njofton ...

Shqipëria gati për protestë: Të gjithë në Tiranë në 16 shkurt, të protestojmë kundër

LajmiFundit - 10.02.2019

Qytetarët e Beratit protestojnë sot kundër qeverisë që po ua bën jetën gjithnjë e më të vështirë. Megjithëse, falë punës së tyre, prodhimet nuk kanë munguar, fermerët dhe jo vetëm po falimentojnë.

Vazhdojnë protestat në Beograd, në rrugë dalin edhe studentët

Alsat - 09.02.2019

Për të dhjetën të shtunë me radhë në Beograd u zhvillua protesta e qytetarëve dhe opozitës me moton “1 nga 5 milionë”. Këtë herë, sipas medieve, protestuesve u janë bashkuar edhe studentët e ...

Vuçiq për protestat e serbëve në Kosovë: Shqiptarët i gëzohen dështimit tim

Telegrafi - 10.02.2019

Protestën e serbëve në Kosovë, presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq, ka provuar ta kthejë në kundër-argument për serbët në Serbia. Duke marrë për bazë raportimin e mediave në Kosovë për protestën ...