TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Sa keq, Muriqi ka pësuar lëndim në ndeshjen Fenerbahçe – Kasimpasa

Zeri - 08.11.2019

Sulmuesi i Kosovës Vedat Muriqi raportohet se ka pësuar një lëndim në sfidën e sontme që Fenerbahçe e zhvilloi ndaj Kasimpasas. Muriqi në këtë ndeshje realizoi 2 gola dhe luajti plot 90 minuta, por ...

Ky lajm nuk i duhej Kosovës – Muriqi ka pësuar lëndim në ndeshjen Fenerbahce  – Kasimpasa

Lajmi.net - 08.11.2019

Ylli i Dardanëve ishte spektakolar në ndeshjen Fenerbahce – Kasimpasa, duke realizuar dy gola, por jo gjithçka ka shkuar mirë. Lojtari pati një duel të fortë në minutat e fundit të ndeshjes, dhe ...

Muriqi ka pësuar lëndim në ndeshjen Fenerbahce – Kasimpasa

Alb Portali - 08.11.2019

Burimi: Muriqi ka pësuar lëndim në ndeshjen Fenerbahce – Kasimpasa Nëse shtypni reklamat në lajmet që lexoni këtu, ju mundësoni të funksionojmë si portal i pavarur.

2 gola të Muriqit, 2 kartona të kuq – Fenerbahce fiton ndaj Kasimpasa dhe merr kreun e Superligës turke

Lajmi.net - 08.11.2019

Fenerbahce ka arritur të shënojë një fitore të mundimshme kundër Kasimpasa, me rezultatin final 3:2, shkruan lajmi.net. Në këtë ndeshje, si gati çdo herë, shkëlqeu ylli i kombëtares së Kosovës, Vedat ...

Fenerbahce 3:2 Kasimpasa – shkëlqen Muriqi, kjo është nota e tij

Lajmi.net - 08.11.2019

Fenerbahce ka marrë përkohësisht kreun e tabelës në Superligën e Turqisë, pas fitore 3:2 kundër Kasimpasa, shkruan lajmi.net. Në këtë ndeshje ishte Vedat Muriqi që morri vëmendjen me dy gola të ...

Kjo është nota fantastike e Vedat Muriqit pas paraqitjes së sotme

Botasot - 08.11.2019

Fenerbahce ka shënuar fitore minimale, por tejet të madhe për nga rëndësia. Skuadra nga “Şükrü Saracoğlu Stadium” fitoi 3-2 ndaj Kasimpasas, për të shkuar në kuotën e 20 pikëve dhe për të marrë ...

Fenerbahce i “falet” Vedat Muriqit, tri pikë të reja për kreun e renditjes tabelare

Botasot - 08.11.2019

Fenerbahce ka shënuar fitore minimale, por tejet të madhe për nga rëndësia. Skuadra nga “Şükrü Saracoğlu Stadium” fitoi 3-2 ndaj Kasimpasas, për të shkuar kështu në kuotën e 21 pikëve dhe për të ...

Vedat Muriqi shënon dy gola në fitoren e madhe të Fenerbahçes

Gazeta Express - 08.11.2019

Vedat Muriqi vazhdon të shkëlqejë në Turqi Sulmuesi i Kombëtares së Kosovës, Vedat Muriqi vazhdon t’i impresionojë të gjithë me paraqitjet në Superligën e Turqisë, Gazeta Express.

Muriqi shënon golin e dytë për vetëm 45 minuta – VIDEO

Shqipmedia - 08.11.2019

Sulmuesi shtatlartë i Kosovës, Vedat Muriqi, ka arritur që të shënojë një tjetër gol ndaj Kasimpasas në ndeshjen e sontme. Sërish, Muriqi shënoi nga pika e bardhë, pasi paraprakisht Loret Sadiku – ...

Shënoi dy gola për Fenerbahçen, kjo është nota për Vedat Muriqin

Zeri - 08.11.2019

Futbollisti i Kosovës, Vedat Muriqi ka shënuar dy gola në fanellën e Fenerbahçes ndaj skuadrës së Kasimpashas. Sulmuesi kosovar shënoi dy herë nga penalltia. Fenerbahce fitoi në fund me shifrat 3:2.

Muriqi i jashtëzakonshëm, shënon sërish për Fenerbahcen (VIDEO)

Albeu.com - 08.11.2019

Skuadra e Fenerbahces ka kaluar në avantazh ndaj Kasimpasas. Golin e parë për Fenerin e ka shënuar Vedat Muriqi nga pika e bardhë e penalltisë në minutën e pestë.

Futbollisti kosovar shkakton penallti në derbin turk

Zeri - 08.11.2019

Fenerbahçe e Kasimpasa janë duke u ballafaquar ndërmjet vete në derbin e javës së 11-të të kampionatit turk që po zhvillohet në këto momente. Te Fenerbahçe titullar po luan sulmuesi i Kosovës, Vedat ...

Edhe një tjetër gol i Vedat Muriqit

Flaka - 08.11.2019

Sulmuesi kosovar i Fenerbahces, Vedat Muriqi përsëri gjen golin, raporton RTKLive.com. Ylli i “Dardanëve”, ka shënuar golin e dytë për skuadrën e tij, duke kaluar për herë të dytë Fenerbahcen në ...

Nuk ndalet Muriqi, shënon edhe një tjetër gol ndaj Kasimpasa

Lajmi.net - 08.11.2019

Ylli i kombëtares së Kosovës ka shënuar edhe golin e dytë të mbrëmjës, në përballje kundër Kasimpasa. Muriqi ka rikthyer epërsinë e Fenerbahce, një minutë para fundit të pjesë së parë, shkruan ...

VIDEO/ Muriqi nuk ndalet në Turqi, shënon dy gola për 45 minuta

Mapo - 08.11.2019

Vedat Muriqi vijon të mahnisë me paraqitjet e tij te Fenerbahce. Sulmuesi i përfaqësueses së Kosovës shënoi një dopietë personale vetëm në pjesën e parë ndaj Kasimpasa, duke i dhënë kryesimin 2-1 ...

Vedat Muriqi kalon në epërsi Fenerbahçen (VIDEO)

Shqipmedia - 08.11.2019

Vedat Muriqi sapo ka shënuar gol. Në ndeshjen ndaj Kasimpasha, Muriqi ka shënuar gol në minutën e 6-të. Goli erdhi pas penalltisë së fituar nga Tosun.

Vedat Muriqi s’ka të ndalur, shënon edhe golin e dytë

Botasot - 08.11.2019

Fenerbahce po avanson 2-1 ndaj Kasimpasasporit pas pjesës së parë. Futbollisti i kombëtares së Kosovës, Vedat Muriqi ishte protagonist edhe në golin e dytë.

Nuk ndalet Vedat Muriqi, shënon edhe golin e dytë nga penalltia që e shkaktoi Loret Sadiku

Telegrafi - 08.11.2019

Vedat Muriqi ia ka kthyer epërsinë Fenerbahces ndaj Kasimpasas (2-1), pas golit të dytë të shënuar në këtë ndeshje. Muriqi fillimisht e zhbllokoi ndeshjen me një gol nga pika e bardhë, duke goditur ...

Vedat Muriqi nuk di të ndalët shënon edhe golin e dytë te Fenerbahçe

Zeri - 08.11.2019

Sulmuesi i Kosovës Vedat Muriqi nuk di të ndalët te Fenerbahçe. Ai në minutën e 6-të i ka dhënë epërsi Fenerbahçes në duelin që po e zhvillon në këto momente me skuadrën e Kasimpasas për 1:0.

Kosovari shkakton penallti, kosovari shënon penallti

Gazeta Express - 08.11.2019

Fenerbahce ka shënuar një tjetër gol kundër Kasimpasas Kush tjetër pos sulmuesi i Kombëtares së Kosovës, Vedat Muriq. Ai ka realizuar të dytin personal dhe për ekipin e tij në minutën e 44’, po ashtu ...

Mjaftojnë 6 minuta – Muriqi shënon kundër Kasimpasa

Lajmi.net - 08.11.2019

Ylli i Kombëtares së Kosovës, Vedat Muriqi, ka gjetur golin në ndeshjen Fenerbahce – Kasimpasa, shkruan lajmi.net. Në ndeshjen që ka filluar në orën 18:30, kanë mjaftuar që të luhen gjashtë minuta që ...

Muriqi fantastik, i mjaftojnë 6 minuta për të tundur rrjetën (VIDEO)

Albeu.com - 08.11.2019

Vedat Muriqi ka gjetur përsëri rrugën e golit në ndeshjen Fenerbahce–Kasimpasa. Në ndeshjen që ka filluar në orën 18:30, kanë mjaftuar që të luhen gjashtë minuta që Muriqi të tund rrjetën .

Muriqi shënon nga pika e bardhë në ndeshjen ndaj Kasimpashas

Koha.net - 08.11.2019

Sulmuesi kosovar i Fenerbahçes ka shënuar gol në minutën e gjashtë të takimit që ekipi i tij e ka zhvilluar ndaj Kasimpashas. Muriqi ka shënuar nga pika e bardhë, në ekzekutimin e penalltisë të cilën ...

Vedat Muriqi gjen golin, shënon ndaj Kasimpasas

Telegrafi - 08.11.2019

Vedat Muriqi po vazhdon me formën e mirë me fanellën e Fenerbahces, ku golat nuk po mungojnë. Sulmuesi shtatlartë ka arritur të shënojë edhe në ndeshjen e sotme ndaj Kasimpasa.

Fenerbahce – Kasimpasa: Vedat Muriqi titullar

Lajmi.net - 08.11.2019

Gjiganti turk synon tri pikët kundër një kundërshtari aspak të lehtë, në kuadër të xhiros së 10-të në Superligën e Turqisë, shkruan lajmi.net. Fenerbahce luan para tifozëve të vet, gjë që mund t’i ...

Shpërthen Muriqi, shënon gol për Fenerbahçen

Zeri - 08.11.2019

Vedat Muriqi vazhdon ta çmend Superligën turke. Ai në minutën e 6-tw i ka dhënë epërsi Fenerbahçes në duelin që po e zhvillon në këto momente me skuadrën e Kasimpasas.

Vedat Muriqi shënon tjetër gol në Turqi

Gazeta Express - 08.11.2019

Muriqi nuk di të ndalet Sulmuesi i Kombëtares së Kosovës, Vedat Muriqi, ka shënuar një tjetër gol në Turqi. Ai realizoi për 1-0 nga penalltia në minutën e gjashtë të takimit, raporton Gazeta ...

Formacionet zyrtare: Vedat Muriqi përballë ish futbollistit të Kosovës

Zeri - 08.11.2019

Elita e futbollit turk sot ofron një superndeshje. Fenerbahçe nga ora 18:30 do të luajë me rivalin e madh Kasimpasa, shkruan Zëri.info Tashmë janë publikuar formacionet zyrtare dhe lajmi i mirë për ...

Muriqi zbulon gjithçka: Kombëtarja e Turqisë, Fenerbace, idhujt e tij në Evropë

Gazeta Express - 08.11.2019

Vedat Muriqi ka treguar sërish se kishte qenë në procedurë për t’u bërë pjesë e Kombëtares së Turqisë, si dhe ka zbuluar se idhujt e tij janë Zlatan Ibrahimovic, Robert Lewandowski e Edinson Cavani ...

Muriqi: Dua të jem si këta tre sulmues

Botasot - 08.11.2019

Sulmuesi i Fenerbahces, Vedat Muriqi ka dhënë një intervistë të gjatë për televizionin turk NTV. Ai ka rrëfyer për gjithë karrierën e tij futbollistike, duke zbuluar disa sekrete.

Muriqi tregon hapin e radhës në karrierë, por dëshira e tij mbetet që të shkruajë historinë me fanellën e Fenerbahces

Telegrafi - 07.11.2019

Muriqi tregon hapin e radhës në karrierë, por dëshira e tij mbetet që të shkruajë historinë me fanellën e Fenerbahces Ylli i Fenerbahces nga Kosova, Vedat Muric ka folur për NTV Spor live, duke ...

Muriqi: Ëndrra ime është Premier League

Botasot - 07.11.2019

Sulmuesi i Kosovës, Vedat Muriqi, ka folur në lidhje me të ardhmen e tij. Ai ka thënë se shpreson të luajë në Angli. “Objektivi im i parë ishte të luaja për klube të mëdha nga Evropa.

Muriqi tregon hapin e radhës në karrierë

Shqipmedia - 07.11.2019

Ylli i Fenerbahces nga Kosova, Vedat Muriq ka folur për NTV Spor live, duke treguar që ëndërr e tij është të luajë në Ligën Premier. Lojtari më i mirë i Fenerbahces, Vedat Muriqi, ka folur për shumë ...

Muriqi tregon se në cilën ligë ëndërron të luajë

Lajmi.net - 07.11.2019

Ylli i Fenerbahces nga Kosova, Vedat Muric ka folur për NTV Spor live, duke treguar që ëndërr e tij është të luajë në Premierligë. Lojtari më i mirë i Fenerbahces, Vedat Muric, ka folur për shumë ...

Muriqi tregon në cilin kampionat ka dëshirë të luajë (VIDEO)

Albeu.com - 07.11.2019

Për të shikuar intervistën me video klikoni në foto në linkun e Facebook të kanalit NTV Spor. Muriqi tregon hapin e radhës në karrierë, por dëshira e tij mbetet që të shkruajë historinë me fanellën e ...

Muriqi: Dua të jem si këta tre sulmues

Lajmi.net - 08.11.2019

Sulmuesi i Fenerbahces, Vedat Muriqi ka dhënë një intervistë të gjatë për televizionin turk NTV. Ai ka rrëfyer për gjithë karrierën e tij futbollistike, duke zbuluar disa sekrete.

Muriqi: Dua të jem si këta tre sulmues

Top Channel - 08.11.2019

Sulmuesi i Fenerbahces, Vedat Muriqi ka dhënë një intervistë të gjatë për televizionin turk NTV. Ai ka rrëfyer për gjithë karrierën e tij futbollistike, duke zbuluar disa sekrete.

Muriqi zbulon gjithçka: Kombëtarja e Turqisë, Fenerbahçe dhe idhujt e tij në Evropë

Gazeta Tema - 08.11.2019

Sulmuesi kosovar i Fenerbahces, Vedat Muriqi, ka dhënë së fundi një intervistë për televizionin turk NTV dhe u përgjigj disa pyetje të ndryshme për karrierën e tij.

Mjaftojnë 6 minuta – Muriqi shënon kundër Kasimpasa

Botasot - 08.11.2019

Vedat Muriqi ka gjetur përsëri rrugën e golit. Ylli i Kombëtares së Kosovës, Vedat Muriqi, ka gjetur golin në ndeshjen Fenerbahce – Kasimpasa. Në ndeshjen që ka filluar në orën 18:30, kanë mjaftuar ...

Vedat Muriqi shënoi përsëri (VIDEO)

Portalb - 08.11.2019

Vedat Muriqi sapo ka shënuar gol për Fenerbahçen. Në ndeshjen ndaj Kasimpasha, Muriqi ka shënuar gol në minutën e 6-të. Goli erdhi pas penalltisë së fituar nga Tosun.

Vedat Muriqi shënon dy gola në fitoren e madhe të Fenerbahçes [Video]

Alb Portali - 08.11.2019

Vedat Muriqi vazhdon të shkëlqejë në Turqi Sulmuesi i Kombëtares së Kosovës, Vedat Muriqi vazhdon t’i impresionojë të gjithë me paraqitjet në Superligën e Turqisë, Gazeta Express.

Shpërblehet Vedat Muriqi pas dy golave në Turqi

Gazeta Express - 08.11.2019

Më i miri i ndeshjes, Muriqi është shpërblyer pas dy golave në Turqi Sulmuesi i Kombëtares së Kosovës, Vedat Muriqi vazhdon t’i impresionojë të gjithë me paraqitjet në Superligën e Turqisë, Gazeta ...

Shpërblehet Vedat Muriqi pas dy golave në Turqi

Tetova Sot - 08.11.2019

Më i miri i ndeshjes, Muriqi është shpërblyer pas dy golave në Turqi Sulmuesi i Kombëtares së Kosovës, Vedat Muriqi vazhdon t’i impresionojë të gjithë me paraqitjet në Superligën e Turqisë.