TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Gëzimi në Kombëtare, flasin trajneri dhe lojtarët pas fitores me Islandën

Top Channel - 11.09.2019

Kombëtarja shqiptare mori një fitore të rëndësishme në “Elbasan Arena” ndaj Islandës për kualifikueset e Euro 2020 me rezultatin 4-2. Kuqezinjtë nuk e fshehën aspak entuziazmin e tyre për këtë sukses ...

Roshi: Goli ishte një çlirim, mesazhi im për ata që nuk kuptojnë nga futbolli

Durres Lajm - 11.09.2019

Ishte nga më të kritikuarit në Francë, për shkak të gabimeve në dy golat e parë, por Odise Roshi u rikthye edhe njëherë protagonist, duke shënuar golin e tretë për kuqezinjtë dhe duke nxjerrë ...

Ja rekordi që vendosën kuqezinjtë

Durres Lajm - 11.09.2019

Shqipëri-Islandë 4-2 është një rezultat historik për Kombëtaren.Që prej themelimit të FSHF-së dhe ndeshjes së parë zyrtare të vlefshme për Kupën Ballkanike në vitin 1946 (Shqipëri-Jugosllavi 2-3), ...

KALENDARI/ Shqipëria mban gjallë shpresat për në "Euro 2020", finalja e vërtetë ndaj Turqisë

Albeu.com - 11.09.2019

Shqipëria dhuroi një paraqitje fantastike dje në mbrëmje duke mposhtur 4-2 me Islandën në "Elbasan Arena". Një fitore e cila mban gjallë ëndrrën për kualifikim në Euro 2020, edhe pse finalja e ...

Rekord unik i Kombëtares, 3 pikë drithëruese dhe një fitore që ndez zemrat kuqezi

BalkanWeb - 11.09.2019

Për herë të parë në histori Shqipëria fiton me një “poker” golash një ndeshje jo miqësore. Më shumë se sa ky rekord unik për futbollin kombëtarë, fitorja ndaj Islandës ishte një sukses i ...

Fitorja emocionuese e Kombëtares/ Dermaku: M’u realizua një ëndërr

Mapo - 11.09.2019

Mbrojtësi Kastriot Dermaku i cili arriti të shënonte golin e parë ndaj Islandës, duke kaluar kuqezinjtë në avantazh, në një prononcim për “RTSH” u shpreh se nuk ishte e lehtë të zëvendësonte Mavrajn ...

‘Magjia’ në Elbasan/ Reja: Çunat më kënaqën, Cikalleshi: Ëndrra vazhdon

Mapo - 11.09.2019

Trajneri i Kombëtares Edi Reja, pas fitores me Islandën në ‘Elbasan Arena’ me rezultatin 4-2, u duk i kënaqur, pavarësisht fitores, për të nuk është arritur asgjë.

Fitorja me goleadë ndaj Islandës, ja rekordi që vendosën kuqezinjtë

Mapo - 11.09.2019

Sfida e djeshme ishte një emocion i vërtetë për të gjithë shqiptarët, pas humbjes së thellë 4-1 ndaj Francës. Shqipëri 4-2 Islandë është një rezultat historik për Kombëtaren tonë.

Reja: Skuadra po rritet dhe kjo fitore na ndihmon, por nuk do jemi gjithmonë me fat

Albeu.com - 11.09.2019

Trajneri i Kombëtares, Edi Reja, foli për mikrofonin e “Supersport” pas fitores me Islandën, ku u shpreh se ishte shumë i kënaqur me fitoren, por për të nuk është arritur asgjë Ai shprehet se gabimet ...

“Autokritikë” e kuqezinjve, i japin “leksione” Islandës dhe fitojnë me goleadë

SOT - 11.09.2019

Shqipëria më në fund ka fituar, madje me goleadë. Ka bërë një autokritikë të fortë pas disfatës ndaj Francës, duke mundur mbrëmë në Elbasan Islandën, me rezultatin 4-2 dhe duke forcuar paksa pozitat ...

Mposhtën 4-2 Islandën, ja çfarë thanë pas ndeshjes heronjtë kuqezi

Top Channel - 11.09.2019

Shqipëria mposhti me rezultatin 4-2 Islandën duke marrë 3 pikë të çmuara të cilat mbajnë gjallë shpresën për Euro 2020. Pas ndeshjes kanë folur edhe heronjtë kuqezi, të cilët me lojën e tyrë bënë që ...

Duka: Isha i bindur për fitore, ëndrra vazhdon. Roshi: Ja ç’na tha kryeministri para ndeshjes!

Botasot - 11.09.2019

Kreu i FSHF-së, Armand Duka, nuk e fshehu entuziazmin pas fitores 4-0 ndaj Islandës. "Isha i bindur se të gjithë, pavarësisht nga momentet e vështira, do "kthjelloheshin" dhe do vazhdonin të jepnin ...

Fitorja e kombëtares shqiptare, Berisha: Ngjallen shpresat për përfaqësimin në Europian

BalkanWeb - 11.09.2019

Pas fitores së kombëtares shqiptare ndaj Islandës me rezultatin 4-2, vjen një urim edhe nga ish-kryeministri Sali Berisha. Ky i fundit përmes një postimi në ‘Facebook’ shkruan se ishte një lojë e ...

Notat e lojtarëve të kombëtares dhe VIDEO nga ndeshja

Shqipmedia - 11.09.2019

Shqipëria ka arritur të fitojë me rezultatin 4-2 ndaj Islandës, e vlefshme për kualifikueset e Europianit. “Sport Ekspres” ka përgatitur edhe vlerësimin për lojtarët e Kombëtares, që këtë herë ka ...

Fitorja ndaj Islandës/ Reja: Nuk duhet të humbim përqendrimin asnjëherë, më pëlqeu reagimi i ekipit

Top Channel - 10.09.2019

Shqipëria bëri një ndeshje fantastike duke mundur 4-2 Islandën. I kënaqur për këtë triumf ishte edhe trajneri Edi Reja. Ai vlersoi performancën e lojtarëve tanë në fushë por nuk hezitoi të bënte ...

Shqipëria fiton 4-2 përballë Islandës, rihapë garën në grupin H

Ina - 11.09.2019

Shqipëria fiton 4-2 përballë Islandës dhe rihap garën në grupin H për kualifikueset e Euro 2020. Kastriot Dermaku, Elseid Hysaj, Odise Roshi dhe Sokol Cikalleshi menduan t’i japin fitoren kuqezinjve ...

“Ajo që ndodhi në fillim të pjesës së dytë nuk duhet të ndodhë më”, Edi Reja: Skuadra po rritet, kjo fitore na ndihmon!

SOT - 10.09.2019

Trajneri i Kombëtares, Edi Reja, foli për “Supersport” pas fitores me Islandën, ku u duk i kënaqur, por për të nuk është arritur asgjë. Ai shprehet se gabimet e pjesës së dytë nuk duhet t’i dhurojnë ...

Roshi: Festa ime ishte për ata që kritikojnë atje ku nuk duhet

Telegrafi - 11.09.2019

Odise Roshi ishte autori i golit të tretë në sfidën ndaj Islandës. Në prononcimin pas ndeshjes, për mikrofonin e RTSH, mesfushori fierak, sqaroi edhe festimin me gishtat në veshë, si dhe foli për ...

Trajneri i Shqipërisë, Reja: Jam i kënaqur me lojën e treguar nga skuadra ndaj Islandës

Telegrafi - 11.09.2019

Trajneri i Kombëtares Shqiptare Edi Reja u shfaq mjaft i kënaqur për triumfin e kuqezinjve ndaj Islandës, teksa vlerësoi paraqitjen e të tijve, por nuk ngurroi t’u tërheqë veshin, për ato ...

Shqipëria harron Francën, demolon Islandën

Alsat - 10.09.2019

Shqipëria ka reaguar pas humbjes 4-1 të pësuar tri ditë më parë në Francë. Skuadra e Reja-s, në fakt, është kthyer te fitorja në kualifikueset e Euro 2020 pasi ka mundur 4-2 Islandën në shtëpi.

Edy Reja: Sot më kënaqi kjo gjë

Zeri - 10.09.2019

Kombëtarja e Shqipërisë ka shënuar një fitore të rëndësishme në shtëpi ndaj Islandës me rezultatin 4:2, në ndeshjen e vlefshme për kualifikimet e Kampionatit Evropian.

Shqipëria shkatërron Islandën, Meta feston si i ‘çmendur’

Top Channel - 10.09.2019

Shipëria bëri një ndeshje të shkëlqyer duke mundur 4-2 Islandën. Si i çmendur ka festuar fitoren e Kombëtares Shqiptare edhe Presidenti i Republikës Ilir Meta.

Shqipëria fantastike, "poker" golash përballë Islandës (VIDEO)

Albeu.com - 10.09.2019

Pas humbjes 4-1 në Francë, kuqezinjtë reagojnë në shtëpi, duke shpërthyer me " poker " ndaj islandezëve. Skuadra e Edi Rejës fiton me rezultatin 4-2, duke u ngjitur në kuotën e 9 pikëve në grup.

Shqipëri e çmendur! 4 gola Islandës për një biletë në Euro 2020

BalkanWeb - 10.09.2019

Shqipëria ka reaguar atëherë kur duhej. Kuqezinjtë e drejtuar nga Edi Reja kanë lënë pas shpine humbjen e shëmtuar ndaj Francës dhe duke qëndruar në korsinë e kualifikimit për në Euro 2020.

Shqipëria ‘poker’ me Islandën, merr tre pikë të arta

Lajmi.net - 10.09.2019

Ishte mbrojtësi Kastriot Dermaku ai që hapi serinë e golave në minutën e 33-të. Pjesa e parë u mbyll me avantazhin minimal 1-0. Në pjesën e dytë islandezët barazojnë menjëherë rezultatin në minutën e ...

Kuqezinjtë “harrojnë” Francën dhe bindin ndaj Islandës, Hysaj “e bën sefte”

SuperSport - 10.09.2019

Trajneri Edi Reja bëri plot 6 ndryshime në krahasim me ndeshjen me Francën dhe Shqipëria e tij ia doli të marrë 3 pikët ndaj Islandës, falë një fitoreje të vuajtur me rezultatin 4-2, që u komplikua ...

Reja: Më pëlqeu reagimi i skuadrës dhe mesfusha, por…

SuperSport - 10.09.2019

Trajneri i Kombëtares Shqiptare Edi Reja u shfaq mjaft i kënaqur për triumfin e kuqezinjve ndaj Islandës, teksa vlerësoi paraqitjen e të tijve, por nuk ngurroi t’u tërheqë veshin, për ato ...

Euro 2020, Shqipëria fitore mes spektaklit në “Elbasan Arena” (FOTO)

Mapo - 10.09.2019

Kuqezinjtë mposhtin Islandën 4:2, shpresojnë Euro 2020 Shqipëria ishte e dënuar të triumfonte mbrëmjen e sotme. Kuqezinjtë kanë fituar duelin direkt me Islandën në “Elbasan Arena” me rezultatin 4:2, ...

Dermaku: Luajtëm me zemër, por të shmangim shpërqendrimet

SuperSport - 11.09.2019

Mbrojtësi i Kombëtares, Kastriot Dermaku, u shpreh i kënaqur për golin me Shqipërinë, ndërsa për “Supersport” shprehet se këto 3 pikë janë me rëndësi për të ardhmen.

Roshi: Goli ishte një çlirim, mesazhi im për ata që nuk kuptojnë nga futbolli

SuperSport - 10.09.2019

Ishte nga më të kritikuarit në Francë, për shkak të gabimeve në dy golat e parë, por sot Odise Roshi u rikthye edhe njëherë protagonist, duke shënuar golin e tretë për kuqezinjtë dhe duke nxjerrë ...

Fitore e çmendur, Shqipëria mposht Islandën

SOT - 10.09.2019

Fitore e madhe për kombëtaren shqiptare. Futbollistët e drejtuar nga Edi Reja kanë mundur sonte në Elbasan Arena Islandën me rezultatin 4-2 duke marrë një triumf të rëndësishëm.

Roshi: Festën ia dedikoj atyre që nuk kuptojnë nga futbolli

Alsat - 10.09.2019

Odise Roshi u kthye në hero te Shqipëria, duke shënuar një gol kundër Islandës. Në festën e tij, Roshi bëri simbolin e heshtjes dhe në një prononcim për “RTSH”, tha se dedikimi ishte për ata që nuk ...

Roshi: Doli llafi i kryeministrit

Zeri - 10.09.2019

Kombëtarja e Shqipërisë ka shënuar një fitore të rëndësishme në shtëpi ndaj Islandës me rezultatin 4:2, në ndeshjen e vlefshme për kualifikimet e Kampionatit Evropian.

Shqipëria fiton dhe ende shpreson

InfoSport - 10.09.2019

Shqipëria ka arritur të marrë një fitore të madhe në “Elbasan Arena”, aty ku sonte mundi kombëtaren e Islandës me rezultatin 4:2, njofton “infOSport.mk”.

Shqipëria e madhe, fiton dhe mban shpresat për kualifikim

Gazeta Express - 10.09.2019

Shqipëria ka fituar me rezultat 4-2 kundër Islandës, një fitore e madhe kjo e Shqipërisë e cila mban atë në lojë për kualifikime në Euro 2020. Dërmaku, Hysaj, Roshi dhe ishin lojtarët që ia siguaruan ...

Shpërthen "Elbasan Arena", Shqipëria shënon 2 gola të tjerë

SOT - 10.09.2019

Goli spektakolar i Odise Roshit rikthen Shqipërinë në epërsi ndaj Islandës. Por nuk mjaftoi me kaq, në minutën e 82-të “Elbasan Arena” shpërthen në festën kuqezinj, pasi Cikalleshi shënoi një tjetër ...

Euro 2020/ Mbyllet pjesa e parë, Shqipëria në avantazh ndaj Islandës

SOT - 10.09.2019

Një Shqipëri ndryshe në 45 minutat e para ajo kundër Islandës në “Elbasan Arena”. Kuqezinjtë u treguan të sigurt në prapavijë dhe krijues ën aksionet sulmuese.

Stadiumi në këmbë! Triumfi i kuqezinjve në foto

Top Channel - 10.09.2019

Shqipëria 4, Islanda 2 ky është rezultati deri më tani. Më poshtë edhe fotot nga atmosfera në stadium Top ...

Shqipëria fiton me rezultat bindës ndaj Islandës në kualifikimet për Euro 2020

Telegrafi - 10.09.2019

Shqipëria e ka mposhtur Islandën me rezultat 4-2 në kuadër të kualifikimeve për Euro 2020. Të parët ishin Kuq e Zinjtë që kaluan në epërsi me anë të Kastriot Dermakut në minutën e 32-të nga asistimi ...

Barazohet përsëri rezultati në "Elbasan Arena" (VIDEO)

Albeu.com - 10.09.2019

Shumë gola në pak minutat të pjesës së parë mes Shqipërisë dhe Islandës . Pas barazimit të Islandës dhe golit të dytë të Shqipërisë, miqtë kanë arritur të barazojnë përsëri më Sigthorsson në minutë e ...

Momentet pikante/ Triumfi kuqezi përmes fotove

Mapo - 10.09.2019

Shqipëria fitoi mbrëmjen e sotme një prej ndeshjeve vendimtare, në rrugëtimin për Euro 2020. 4:2 në “Elbasan Arena” ndaj Islandës dhe kuqezinjtë e shohin veten në vendin e tretë me 9 pikë.

Shqipëria fiton me spektakël ndaj Islandës

Zeri - 10.09.2019

Kombëtarja e Shqipërisë ka shënuar një fitore të rëndësishme në shtëpi ndaj Islandës me rezultatin 4:2, në ndeshjen e vlefshme për kualifikimet e Kampionatit Evropian, shkruan zeri.info Kuqezinjtë ...

4-2, Shqipëria në avantazh ndaj Islandës

Top Channel - 10.09.2019

Falë goditjes së Sokol Cikalleshit, Shqipëria kaloi në avantazh 4-2 ndaj Islandës. Top ...

Shqipëri-Islandën, më shumë se 8 mijë tifozë në "Elbsasan Arena"

Albeu.com - 10.09.2019

Sonte në orën 20:45 në ‘Elbasan Arena ’ kombëtarja shqiptare e futbollit do të presë ekipin e Islandës për ndeshjen e gjashtë të vlefshme për ‘Euro 2020’ në grupin H.

Shqipëria e përfundon pjesën e parë në epërsi ndaj Islandës

Lajmi.net - 10.09.2019

Futbollistët e Edy Rejas treguan një fytyrë ndryshe nga ndeshjet e kaluara, por duke shënuar vetëm një gol. Krosimi i Ledian Memushajt u shfrytëzua majft mirë nga Kastriot Dermaku (32′), i cili ...

Islanda barazon rezultatin përballë Shqipërisë (VIDEO)

Albeu.com - 10.09.2019

Sapo ka nisur pjesa e dytë dhe Islanda ka arritur të barazojë rezultatin përballë Shqipërisë. Është ylli i ekipit Sigurdsson që ka shënuar në minutën e 47’.

2-2, Islanda barazon rezultatin

Top Channel - 10.09.2019

Pas golit të Elseid Hysajt ka shënuar sërish Islanda duke e shpënë rezultatin në 2-2. Top ...

Pëson Shqipëria, Islanda barazon rezultatin

Lajmi.net - 10.09.2019

‘Kuqezinjët’ e kanë pësuar golin e barazimit me autor Gylfi Sigurdsson (47’), pas një përgjumje të mbrojtjes shqiptare. Barazimi ose humbja do t’i zbehte gjasat për kualifikim në Euro 2020.

Shqipëri-Islandë/ Festa kuqezi e golit të parë

Top Channel - 10.09.2019

Kombëtarja shqiptare, e cila po luan ndeshjen e radhës kualifikuese për në Europian ka mundur të shënojë duke kryesuar përballë Islandës. Goli u shënua nga Kastriot Dermaku duke e çuar rezultatin ...

Kështu duket tabela e grupit H pas fitores së Shqipërisë ndaj Islandës

Zeri - 10.09.2019

Kombëtarja e Shqipërisë ka shënuar një fitore të rëndësishme në shtëpi ndaj Islandës me rezultatin 4:2, në ndeshjen e vlefshme për kualifikimet e Kampionatit Evropian, shkruan zeri.info Kuqezinjtë ...