TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Parlamenti Grek votoi masat shtrënguese ekonomike

RTSH - 19.05.2017

Parlamenti grek miratoi dje në mbrëmje vonë masa të reja shtrënguese prej rreth pesë miliardë eurosh, të kërkuar nga Bashkimi Europian dhe FMN. Paketa e masave të reja mendohet se do t’i hapë rrugën ...

Tensione para parlamentit të Athinës, qeveria miraton masat ekonomike

Albeu.com - 19.05.2017

Situata në Greqi vazhdon të jetë e tensionuar, pasi parlamenti grek aprovoi një seri masash shtrënguese të akorduara nga qeveria e Tsipras dhe kreditorët ndërkombëtarë.

Paketa e masave shtrënguese votohet me protestave e bombave molotov

Ora news - 19.05.2017

Parlamenti grek ka votuar paketën e masave të reja shtrënguese, duke hapur në këtë mënyrë rrugën për çlirimin fondeve të akorduara nga kreditorët ndërkombëtarë.

Greqi, Parlamenti voton masat shtrënguese. Jashtë shpërthen dhuna

Top Channel - 18.05.2017

Në kohën kur brenda Parlamentit grek, Qeveria “Tsipras” po përballej me opozitën në debatin për votimin e masave shtrënguese që duhet të marrë Greqia me qëllim marrjen e dorëzanisë së radhës prej ...

Fotot / Protestat paralizojnë Greqinë

Bota.al - 18.05.2017

Mijëra grekë të zemëruar kanë dalë në rrugët e Athinës për të protestuar kundër masave të reja shtrënguese të qeverisë greke. Protestuesit janë përplasur me policinë duke e kthyer kryeqytetin grek në ...

Parlamenti grek voton paketën e masave shtrënguese

ABC News - 19.05.2017

Parlamenti grek ka votuar paketën e masave të reja shtrënguese, duke hapur në këtë mënyrë rrugën për levrimin e fondeve të akorduara nga kreditorët ndërkombëtarë.

Parlamenti grek sërish për masa shtrënguese, qytetarët përfshihen nga dhuna

Java News - 19.05.2017

Në kohën kur brenda Parlamentit grek, Qeveria “Tsipras” po përballej me opozitën në debatin për votimin e masave shtrënguese që duhet të marrë Greqia me qëllim marrjen e dorëzanisë së radhës prej ...