TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Haradinaj në Gllogjan: Është rren se e kemi falur Kullën e Çakorrin, s’preket kufiri

Lajmi.net - 16.04.2019

Kreu i Qeverisë, Ramush Haradinaj tha se Kosova nuk ka falur Kullën e Çakorrin Malit të Zi, respektivisht 8200. Haradinaj në Gllogjan në përkujtim të Shkëlzen Haradinaj, Fatmir Nimanaj, Hasim ...

Haradinaj bën homazhe tek shtatorja e vëllait të tij, Shkëlzen Haradinaj

Gazeta Express - 16.04.2019

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, ka bërë sot homazhe në 20 vjetorin e rënies së vëllaut të tij tek shtatorja e Shkëlzen Haradinaj në qendër të Pejës.

Veseli kujton Shkelzen Haradinaj: Lavdia e përjetshme do të qëndroj mbi emrin e tij dhe gjithë heronjëve të kombit

Botasot - 16.04.2019

Kryeparlamentari i Kosovës, Kadri Veseli, ka kujtuar pranveren e vitit 1999, ku thotë se, djemtë më të mirë të UÇK-së në ato ditë po binin dëshmor gjithandej Kosovës, përcjell “Bota sot”.

Sot shënohet 20 vjetori i rënies së Shkëlzen Haradinajt

Gazeta Express - 16.04.2019

Sot shënohet 20-vjetori i rënies së luftëtarëve të Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, gjeneral Shkëlzen Haradinaj, komandant për Operacione Luftarake i Zonës Operative të Dukagjinit, dhe eprorëve të ...

A do të zgjidhet ndonjëherë misteri i vrasjes së Enver Haradinajt?

Gazeta Express - 15.04.2019

Vrasja misterioze e vëllait të kryeministrit, Ramush Haradinaj, Enverit, ende ka mbetur pa u zgjidhur. Hetimet për këtë rast u mbyllën shpejtë, por pa u gjetur vrasësi.

Haradinaj: Është rrenë, nuk e kemi falë as Kullën e as Çakorrin

Gazeta Express - 16.04.2019

Kreu i Qeverisë, Ramush Haradinaj tha se Kosova nuk ka falur Kullën e Çakorrin Malit të Zi, respektivisht 8200. Haradinaj në Gllogjan në përkujtim të Shkëlzen Haradinaj, Fatmir Nimanaj, Hasim ...

Haradinaj kujton vëllanë e vrarë nga serbët, publikon foton e rrallë

Mapo - 15.04.2019

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj ka ndarë për herë të parë me publikun foton e vëllait të tij, të vrarë nga forcat serbe në luftë. Humbja e vëllait të tij Luanit, i cili ka qenë gjithashtu ...

“U ndave nga ne padrejtësisht”, kryeministri shqiptar nxjerr foton e vëllait dhe bën dedikimin e ndjerë

SOT - 15.04.2019

Shumë vite më parë ai humbi jetën në luftë, por vëllai i tij e kujton gjithmonë. Kryeministri i Kosovës Ramush Haradinaj ka publikuar foton e vëllait në Facebook, ndërsa shpreh dhimbjen për ndarjen e ...

Ramush Haradinaj me një dedikim emocional për vëllanë e vrarë në një atentat në Deçan

Gazeta Express - 15.04.2019

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, e ka përkujtuar vëllain e tij të ndjerë, Enver Haradinajn. Në përvjetorin e vrasjes së tij, kryeministri Haradinaj është shprehur se vëllai i tij triumfoi në ...

Kryeministri kujton vëllain Enver Haradinaj: Shumë i ri u përballe me luftën dhe plagët që sjell ajo

Telegrafi - 15.04.2019

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, nëpërmjet një shkrimi në Facebook, ka kujtuar vëllain e tij të ndjerë, Enver Haradinajn. Kryeministri, ka thënë se Enver Haradinaj është përballur shumë i ri ...

Haradinaj përkujton vëllain e tij, Enverin: U ndave nga ne padrejtësisht në liri

Botasot - 15.04.2019

Kryeministri i Kosovës Ramush Haradinaj, ka kujtuar 13-vjetorin e vrasjes së vëllait të tij Enver Haradinaj. “Shumë i ri u përballe me luftën dhe plagët e shumta që sjell ajo.

Nesër përkujtohet dëshmori Shkëlzen Haradinaj

Botasot - 15.04.2019

Organizata e Veteranëve të Luftës së UÇK-së në Dukagjin, nesër përkujton dëshmorët e kombit Shkëlzen Haradinaj, Fatmir Nimanaj, Hasim Halilaj, Luan Nimanaj dhe invalidin e UÇK-së Enver Haradinaj.

Ramushi për vëllanë Enverin: U ndave nga ne padrejtësisht në liri

Tetova Sot - 15.04.2019

Kryeministri i Kosovës Ramush Haradinaj, ka kujtuar vëllanë e tij të vrarë pas luftës, Enver Haradinaj. Haradinaj publikoi një fotografi të tij në rrjetet sociale dhe tha se ndarja e tij nga jeta ...

Haradinaj bën homazhe tek shtatorja e vëllait të tij, Shkëlzen Haradinaj

Zeri - 16.04.2019

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, ka bërë sot homazhe në 20 vjetorin e rënies së vëllaut të tij tek shtatorja e Shkëlzen Haradinaj në qendër të Pejës.

Veseli kujton Shkëlzen Haradinajn: Pranvera e vitit 1999 ishte stina më e përgjakshme

Telegrafi - 16.04.2019

Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli, ka thënë se pranvera e vitit 1999 ishte stina më e përgjakshme në historinë kombëtare. Duke kujtuar Shkëlzen Haradinajn, i cili 20 vjet më parë ra ...

Sot shënohet 20 vjetori i rënies së Shkëlzen Haradinajt

Telegrafi - 16.04.2019

Sot shënohet 20-vjetori i rënies së luftëtarëve të Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, gjeneral Shkëlzen Haradinaj, komandant për Operacione Luftarake i Zonës Operative të Dukagjinit, dhe eprorëve të ...

Çka dihet deri më tani rreth rastit të vrasjes së Enver Haradinajt

Zeri - 15.04.2019

Vrasja misterioze e vëllait të kryeministrit, Ramush Haradinaj, Enverit, ende ka mbetur pa u zgjidhur. Hetimet për këtë rast u mbyllën shpejtë, por pa u gjetur vrasësi.

Haradinaj: Është rrenë, nuk e kemi falë as Kullën e as Çakorrin

Botasot - 16.04.2019

Kreu i Qeverisë, Ramush Haradinaj tha se Kosova nuk ka falur Kullën e Çakorrin Malit të Zi, respektivisht 8200. Haradinaj në Gllogjan në përkujtim të Shkëlzen Haradinaj, Fatmir Nimanaj, Hasim ...

Ramush Haradinaj me një dedikim emocional për vllaun e vrarë në një atentat në Deçan

Zeri - 15.04.2019

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, e ka përkujtuar vëllain e tij të ndjerë, Enver Haradinajn. Në përvjetorin e vrasjes së tij, kryeministri Haradinaj është shprehur se vëllai i tij triumfoi në ...

Kryeministri kujton vëllain Enver Haradinaj: Shumë i ri u përballe me luftën dhe plagët që sjell ajo

Almakos - 15.04.2019

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, nëpërmjet një shkrimi në Facebook, ka kujtuar vëllain e tij të ndjerë, Enver Haradinajn. Kryeministri, ka thënë se Enver Haradinaj është përballur shumë i ri ...

Veseli: Lavdia e përjetshme do të qëndroj mbi emrin Shkelzen Haradinajt

Lajmi.net - 16.04.2019

Kreu i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli, ka përkujtuar 20-vjetorin e rënies së heroit, Shkelzen Haradinaj. Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli, me rastin e 20-vjetorit të rënies së heroit, ...

Sot shënohet 20 vjetori i rënies së Shkëlzen Haradinajt

Botasot - 16.04.2019

Sot shënohet 20-vjetori i rënies së luftëtarëve të Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, gjeneral Shkëlzen Haradinaj, komandant për Operacione Luftarake i Zonës Operative të Dukagjinit, dhe eprorëve të ...

A do të zgjidhet ndonjëherë misteri i vrasjes së Enver Haradinajt?

Botasot - 15.04.2019

Vrasja misterioze e vëllait të kryeministrit, Ramush Haradinaj, Enverit, ende ka mbetur pa u zgjidhur. Hetimet për këtë rast u mbyllën shpejtë, por pa u gjetur vrasësi.

Ramush Haradinaj me një dedikim emocional për vëllain e vrarë në një atentat në Deçan

Lajmi.net - 15.04.2019

Ramush Haradinaj, e ka përkujtuar vëllain e tij të ndjerë, Enver Haradinajn. Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, e ka përkujtuar vëllain e tij të ndjerë, Enver Haradinajn.

Kadri Veseli përkujton Shkelzen Haradinajn në 20 vjetorin e rënies

Antpress - 16.04.2019

Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli, duke kujtuar në 20 vjetorin e rënies dëshmorin Shkezlen Haradinaj, ka thënë se pranvera e vitit 1999 ishte stina më e përgjakshme në historinë tonë ...

20 vite nga rënia heroike e Shkëlzen Haradinajt

BalkanWeb - 16.04.2019

Këtë të martë shënohet 20-vjetori i rënies së luftëtarëve të Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, gjeneral Shkëlzen Haradinaj, komandant për Operacione Luftarake i Zonës Operative të Dukagjinit dhe ...

Veseli kujton Shkëlzen Haradinajn: Lavdia e përjetshme do të qëndrojë mbi emrin e tij

Koha.net - 16.04.2019

​Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli, ka kujtuar Shkëlzen Haradinajn në 20-vjetorin e rënies. Veseli shkroi në Facebook se lavdia e përjetshme do të qëndrojë mbi emrin e Shkëlzenit dhe ...

Sot shënohet 20 vjetori i rënies së Shkëlzen Haradinajt

Zeri - 16.04.2019

Sot shënohet 20-vjetori i rënies së luftëtarëve të Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, gjeneral Shkëlzen Haradinaj, komandant për Operacione Luftarake i Zonës Operative të Dukagjinit, dhe eprorëve të ...

Veseli kujton Shkëlzen Haradinajn

Botasot - 16.04.2019

Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli, ka kujtuar Shkëlzen Haradinajn në 20-vjetorin e rënies së tij. “Lavdia e përjetshme do të qëndrojë mbi emrin e Shkëlzenit dhe gjithë heronjve të kombit”, ...

Sot shënohet 20 vjetori i rënies së Shkëlzen Haradinajt

Lajmi.net - 16.04.2019

Shkëlzen Haradinaj është vëllai i gjeneral Luan Haradinajt, i cili kishte rënë më 6 maj të vitit 1997 në kufirin shqiptaro-shqiptar, deri sa me një grup bashkëluftëtarësh po hynin në Kosovë.

Sot shënohet 20 vjetori i rënies së Shkëlzen Haradinajt me shokë

Koha.net - 16.04.2019

​Sot shënohet 20-vjetori i rënies së luftëtarëve të Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, gjeneral Shkëlzen Haradinaj, komandant për Operacione Luftarake i Zonës Operative të Dukagjinit, dhe eprorëve të ...

20 vite nga rënia heroike e Shkëlzen Haradinajt

Durres Lajm - 16.04.2019

Këtë të martë shënohet 20-vjetori i rënies së luftëtarëve të Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, gjeneral Shkëlzen Haradinaj, komandant për Operacione Luftarake i Zonës Operative të Dukagjinit dhe ...