TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Akuzat e reja: Përse Basha përmendi Oruçin dhe Spiropalin?

Mapo - 15.05.2019

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, lëshoi sërish akuza ndaj të majtëve gjatë daljes për median tek selia blu, ku lajmëroi edhe protestën e radhës.

Basha: Gjylameti dhe Spiropali në dosjet e “Dibrës” dhe “Xibrakës”

LajmiFundit - 15.05.2019

Kryetari i PD-së, Lulzim Basha, iu referua artikullit të gazetës me tirazhin më të madh në Europë, gazetës gjermane “Bild”, për përfshirjen e kryeministrit Rama në blerjen e votave në Dibër, gjatë ...

Lulzim Basha del me deklaratë të fortë, zbulon emrin e deputetes socialiste, pjesë e dosjes së ‘Xibrakës’

SOT - 15.05.2019

Deklarata e fortë u bë nga kryetari i Partisë Demokratikë Lulzim Basha në një prononcim për gazetarët jashtë selisë së PD-së. Basha foli pas takimit me strukturat në të cilën u vendos edhe protesta e ...

Basha: Përballje pa kthim me të gjitha format e mënyrat kundër juntës kriminale

ABC News - 15.05.2019

“Përballje pa kthim me të gjitha format e mënyrat kundër juntës kriminale”. Është ky vendimi i koalicionit opozitar i bërë publik nga kryetari Lulzim Basha pas takimit.

Basha e nxjerr për herë të parë emrin e Spiropalit të përfshirë në këtë dosje

Albeu.com - 15.05.2019

Kryetari i Opozitës së Bashkuar Lulzim Basha pas mbledhjes së Kryesisë së Partisë Demokratike i ka dhënë edhe një përgjigje deputeteve të PS-së si Gjylameti dhe Spiropali që thanë se gazeta Bild ...

Akuza e forta e Bashës, tregon Ministren e përfshirë në dosje kriminale

Gazeta Express - 15.05.2019

Opozita ka dalë këtë të mërkurë me vendimin se protesta e madhe kombëtare do të ahvillohet më 25 maj, ndërsa lideri i opozitës nuk i ka kursyer akuzat e forta gjatë fjalës së tij para gazetarëve.

Plas sherri/ “Mos mu drejto me ju, se çfarë nxjerr unë…”, përplaset keq Spiropali dhe Blendi Fevziu: Kur të kesh ...

SOT - 15.05.2019

Një intervistë me tone të ashpra është zhvilluar mbrëmjen e djeshme në “Opinion” mes Ministres së Shtetit për Marrëdhëniet me Parlamentin dhe zëdhënëse e qeverisë Rama, Elisa Spiropali dhe gazetarit ...

Protesta e opozitës/ Spiropali tregon kush e trembi sot Lulzim Bashën

SOT - 13.05.2019

Zëdhënësja e qeverisë Elisa Spiropali deklaroi se protesta e sotme e opozitës ishte shumë me e qetë se ditën e shtunë dhe kjo erdhi si reflektim i thirrjeve të ndërkombëtarëve të cilët paralajmëruan ...

Spiropali: Protestat e opozitës të dhunshme sepse Basha nuk bëhet dot faktor përmes zgjedhjeve

Medial - 13.05.2019

TIRANË, 13 maj/MEDIAL-Maela Marini/ Ministrja e Shtetit për Marrëdhëniet me Parlamentin, zëdhënësja e qeverisë, Elisa Spiropali deklaroi sot se “protestat e opozitës po bëhen përherë e më të ...

REPLIKAT/ Fevziu nxehet me Spiropalin: Mos mu drejto mua me ju, po keni kurajo përballuni me PD-në

Gazeta Tema - 15.05.2019

Një intervistë me tone të ashpra është zhvilluar mbrëmjen e djeshme në “Opinion” mes Ministres së Shtetit për Marrëdhëniet me Parlamentin dhe zëdhënëse e qeverisë Rama, Elisa Spiropali dhe gazetarit ...

Debati me ministren Spiropali/ Fevziu: Mos m’u drejto me ju, se çfarë nxjerr unë…

Durres Lajm - 15.05.2019

Një intervistë me tone të ashpra është zhvilluar mbrëmjen e djeshme në “Opinion” mes ministres së Shtetit për Marrëdhëniet me Parlamentin dhe zëdhënëse e qeverisë Rama, Elisa Spiropali dhe gazetarit ...