TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Express mëson: Një parti shqiptare pritet të bëj koalicion parazgjedhor me një parti maqedonase

Gazeta Express - 08.11.2019

Koalicionet parazgjedhore mes partive shqiptare në Maqedoninë e Veriut janë temë mjaftë e përfolur tani në prag të zgjedhjeve të parakohshme në parlamentare.

Rexhepi i BESËS: Në 2017, kur Lëvizja Besa vendosi të negocioi me ASH-në, Gashi takohej me PDSH-në

Tetova Sot - 08.11.2019

Nënkryetari i Lëvizjes BESA Kastriot Rexhepi, ka zbuluar një detaj se pse në zgjedhjet e vitit 2017, nuk u arrit koalicioni me ASH-në. Rexhepi thotë se “përderisa Kryesia Qëndrore kishte caktuar ...

Express: LSDM dhe Alternativa në koalicion parazgjedhor?

Flaka - 08.11.2019

Koalicionet parazgjedhore mes partive shqiptare në Maqedoninë e Veriut janë temë mjaftë e përfolur tani në prag të zgjedhjeve të parakohshme në parlamentare.