TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Klubi anglez, i gatshëm t’ia ‘rrëmbejë’ Barçës Griezmannin

Zeri - 16.05.2019

Manchester City duket se do t’i bëjë konkurrencë Barcelonës për sulmuesin e Atletico Madridit, Antoine Griezmann, transmeton zeri.info Griezmann njoftoi të martën se do të largohet nga Atletico gjatë ...

Griezmann, çelësi që mund t’ia hapë Neymarit derën për në Real Madrid

Gazeta Express - 16.05.2019

Nëse Antoine Griezmann vendos të transferohet në Paris Saint-Germain, presidenti i klubit francez, Nasser Al Khelaifi, mund ta shqyrtojë mundësinë e transferimit të Neymarit në Real Madrid, sipas AS.

Atletico e zëvendëson Griezmann me bomberin e Arsenalit

Albeu.com - 16.05.2019

Antonie Griezman u largua zyrtarisht nga Atletico Madrid pas 5 vitesh të sukseshme. Por skuadra madrilene që tani ka filluar të mendojë pasuesin e francezit, shkruan Albeu.com.

Barca pret muajin korrik për të nënshkruar me Griezmannin, futbollistit pothuajse i përgjysmohet klauzola e largimit

Telegrafi - 16.05.2019

Sulmuesi francez është i gatshëm të nënshkruajë një marrëveshje pesëvjeçare me klubin katalanas, i cili do ta shohë atë të qëndrojë në Camp Nou deri në vitin 2024.

Menaxheri: Griezmanni s’do ta zëvendësojë Coutinhon në Barçë

Gazeta Express - 16.05.2019

Barcelona pritet ta transferojë Antoine Griezmannin nga Atletico Madridi gjatë afatit kalimtar të verës, mirëpo menaxheri i Philippe Coutinhos, Andrea Bertolucci, beson se klienti i tij nuk do të ...

Simeone harron Griezmann, pasuesi i tij kushton 100 milionë euro

Botasot - 15.05.2019

Diego Simeone tashmë ka lënë pas krahëve zhgënjimin që mori kur mësoi lajmin se sulmuesi francez Antoine Griezmann do të largohet nga Atletico Madrid në fund të këtij sezoni.

Gazeta e madhe franceze e zbulon pagën e majme të Griezmannit në Barcelonë

Gazeta Express - 15.05.2019

Antoine Griezmann do t’i bashkohet Barcelonës në qershor dhe të nënshkruajë kontratë deri në vitin 2024, me një pagë vjetore prej 17 milionë euro, sipas gazetës prestigjioze franceze “L’Equipe”.

Barcelona e bën të kryer, por Griezmann flirton me PSG për para

Mapo - 15.05.2019

Antoine Griezmann ka shokuar Atletico Madridin duke iu komunikuar se që nga fundi i këtij sezoni nuk do të jetë më pjesë e tyre, edhe pse kontrata i skadon në qershorin e vitit 2023.

Cerezo: Jam i zhgënjyer, Griezmann kishte të ardhme të madhe në Atletico

Telegrafi - 15.05.2019

Presidenti i Atletico Madridit, Enrique Cerezo ka shprehur zhgënjimin e tij ndaj vendimit të Antoine Griezmannit, për tu larguar nga Los Rojiblancos. Cerezo thotse se Atletico do ta respektojë ...

“Griezmanni nuk është zëvendësues i Coutinhos te Barça”

Koha.net - 15.05.2019

Antoine Griezmann nuk do ta zëvendësojë Philippe Coutinhon te Barcelonës në fund të këtij sezoni, sipas agjentit të yllit brazilian. Coutinho ka dështuar të tregojë formën e lart te Barça që nga ...

Cerezo i zhgënjyer: Nuk e prisja largimin e Griezmann!

SuperSport - 15.05.2019

Vendimi i Antoine Griezmann për t’u larguar nga Atletico e Madridit në fund të këtij sezoni ka zhgënjyer pafund presidentin e Los Colchoneros, madje ky i fundit ka mbetur i shokuar nga zgjedhja e ...

Sky Sports: Griezmann në Barcelonë për 124 milionë euro

Gazeta Express - 15.05.2019

Barcelona do ta blejë Antoine Griezmannin duke e paguar klauzolën e tij të lirimit prej 124 milionë euro, pasi dje sulmuesi francez e njoftoi Atletico Madridit se do të largohet në fund të sezonit.

Ish-presidenti i Barçës: Çmimi i Griezmannit tejet i lartë dhe as tifozët e Barcelonës s’e duan

Gazeta Express - 15.05.2019

Ish-presidenti i Barcelonës, Joan Laporta, nuk beson se Antoine Griezmann do të transferohet te gjiganti katalonas, pasi francezi tashmë është lojtar pa klub sepse i dha dje lamtumirën Atletico ...

Lamtumira e Griezmann, Atletico piketon “yjet” për ta zëvendësuar

SuperSport - 15.05.2019

Antoine Griezmann nuk do të jetë më pjesë e “Los Colchoneros”, kështu që Ateltico Madridi ka nisur nga puna, duke përpiluar një listë me kandidatë potencialë që do të mbushnin boshllëkun e madh që ...

Edhe Bayerni hyn në garë për Griezmannin

Gazeta Express - 15.05.2019

Antoine Griezmann e ka konfirmuar largimin nga Atletico Madridi dhe ka gjasa të mëdha t’i bashkohet Barcelonës. Mirëpo, sulmuesit francez ia ka mësyrë edhe Bayern Munichu Barcelona nuk është ekipi i ...

PSG i prish punë Barcelonës, i ofron Griezmann-it 17 milion euro në sezon

Albeu.com - 15.05.2019

Njoftimi i Antoine Griezmann për lamtumirën e tij ndaj Atletico Madrid në fund të sezonit, ashtu siç pritej në garë pas tij tashmë përvec Barcelonës është future së fundmi dhe Paris Saint Germain.

Griezmann, lamtumirë Atleticos pas 5 sezonesh (Video)

Top Channel - 15.05.2019

Rrugët mes Antoine Griezmann dhe Atletico Madrid do të ndahen në fund të sezonit. Sulmuesi francez zyrtarizoi largimin e tij nga “Los Colchoneros”, duke ua komunikuar atë edhe drejtuesve të klubit ...

Barcelona gati të blejë Griezmann për 120 milion euro

Albeu.com - 15.05.2019

Barcelona ka vendosur të paguajë klauzolën e lirimit të Antoine Griezman i cili dje u largua nga Atletico Madrid. Francezi tani kërkohet nga Barcelona e cila është e gatshme të pagaujë 120 milion ...

Sulmuesi i njohur i thotë lamtumirë Atletico-s, e ardhmja te Barça ose PSG

SOT - 15.05.2019

Sulmuesi Antoine Griezmann largohet nga Atletiko Madrid. Pas 5 viteve të kaluar si yll i skuadrës 28 vjeçari ka komunikuar largimin në fund të sezonit për të nisur një sfidë të re.

Saga drejt fundit, Barça duhet të vendosë për Griezmann

Top Channel - 15.05.2019

Koha është një ilaç dhe kjo është provuar edhe në Barcelonë, ku mundësia për nënshkrimin me Antoine Griezmann është rikthyer sërish në tavolinë. Poshtërimi i katalanasve në Anfield ishte një faktor ...

Historia po vjen drejt fundit: Barcelona duhet të vendosë për Griezmannin

Gazeta Express - 15.05.2019

Thënia “Koha i shëron plagët” po vërtetohet në Barcelonë, ku drejtuesit kanë filluar të mendojnë sërish për mundësinë e transferimit të Antoine Griezmannit nga Atletico Madridi.

Griezmann njofton zyrtarisht largimin nga Atletico e Madridit

SuperSport - 15.05.2019

Antoinne Griezmann ka vendosur të largohet nga Atletico e Madridit në fund të sezonit dhe vendimin e tij ua ka bërë të ditur fillimisht drejtuesve të klubit dhe më pas tifozërisë madrilene, nëpërmjet ...

Antoine Griezmann i gatshëm t'i bashkohet gjigantit evropian - nuk është Barcelona

Zeri - 15.05.2019

Antoine Griezmann do ta luajë ndeshjen e tij të fundit me Atletico Madridin të shtunën pasi që tashmë e ka informuar klubin dhe bashkëlojtarët e tij se do të largohet gjatë kësaj vere.

Griezmann, çelësi që mund t’ia hapë Neymarit derën për në Real Madrid

Tetova Sot - 16.05.2019

Nëse Antoine Griezmann vendos të transferohet në Paris Saint-Germain, presidenti i klubit francez, Nasser Al Khelaifi, mund ta shqyrtojë mundësinë e transferimit të Neymarit në Real Madrid, sipas AS.

E BUJSHME/ Greizmann informon Atleticon se do largohet

Albeu.com - 14.05.2019

Antoine Griezmann do të luajë ndeshjen e tij përfundimtare me Atletico Madrid të shtunën, pas njoftimit të klubit dhe shokëve të tij se ai do të largohet nga klubi këtë verë.

Griezmann u drejtohet tifozëve të Atleticos me mesazh lamtumirës

Gazeta Express - 14.05.2019

Antoine Griezmann i është drejtuar tifozëve të Atletico Madridit me një mesazh lamtumirës pak orë pasi e njoftoi klubin se ka vendosur të largohet pas përfundimit të këtij sezoni, duke thënë se ka ...

Mësohet klubi i ri i Griezmann, pas largimit nga Atletico Madridi

Gazeta Express - 14.05.2019

Antoine Griezmann konfirmoi mbrëmjen e së martës se do të largohet nga Atletico Madridi në përfundim të këtij sezoni. Klubi i tij i ri do të jetë Barcelona, sipas mediave botërore.

“Faleminderit për gjithçka”, Griezmann konfirmon largimin nga Atletico Madrid!

Botasot - 15.05.2019

Antoine Griezmann ka lajmëruar largimin e tij nga Atletico Madrid dhe pritet që transferimi i tij te Barcelona pritet të zyrtarizohet së shpejti. Edhe Atletico Madrid ka publikuar një njoftim të ...

Atletico Madrid projekton të ardhmen me Griezmann, priten dy goditje “big” në sulm!

SuperSport - 14.05.2019

Atletico Madrid planifikon të ardhmen me Antoine Griezman. Pavarësisht zërave të shumtë që flisnin për një kalim të francezit tek Barcelona, Los Colchoneros po përgatiten që sezonin e ardhshëm ta ...

Kjo është deklarata emocionuese e Griezmannit pas konfirmimit që do të largohet nga Atletico

Zeri - 14.05.2019

Antoine Griezmann do ta luajë ndeshjen e tij të fundit me Atletico Madridit të shtunën pasi që tashmë e ka informuar klubin dhe bashkëlojtarët e tij se do të largohet gjatë kësaj vere, raporton ...

Griezmann konfirmon largimin nga Atletico: Kanë qenë pesë vite të mrekullueshme

Telegrafi - 14.05.2019

Antoine Griezmann ka konfirmuar se do të largohet nga Atletico Madridi përmes një videoje të publikuar në faqen zyrtare të klubit në Twitter. Edhe pse e kishte rinovuar kontratën e re pesëvjeçare në ...

Lajmi i fundit: Antoine Griezmann largohet nga Atletico Madridi

Gazeta Express - 14.05.2019

Antoine Griezmann e ka informuar Atletico Madridin se do të largohet në fund të këtij sezoni. Sulmuesi francez nuk ka treguar se ku do të shkojë, por tashmë është e qartë se ai do ta luajë ndeshjen e ...

Griezmanni konfirmon largimin nga Atletico

Koha.net - 14.05.2019

Ylli francez, Antoine Griezmann ka konfirmuar se do të largohet nga Atletico Madridi. Raportohet se klauzolën e tij prej 125 milionë euro është e gatshme që ta paguajë Barcelona, transmeton Koha.net.

Griezmann e informon Atleticon që dëshiron të largohet, ky pritet të jetë klubi i ardhshëm i tij

Zeri - 14.05.2019

Antoine Griezmann do ta luajë ndeshjen e tij të fundit me Atletico Madridit të shtunën pasi që tashmë e ka informuar klubin dhe bashkëlojtarët e tij se do të largohet gjatë kësaj vere, raporton ...

Largimi i Griezman, Cerezo: I zhgënjyer nga vendimi i tij

BalkanWeb - 16.05.2019

Antonie Griezmann vendosi të largohej nga Atletiko e Madridit dhe këtë e bëri nëpërmjet një video postimi në faqen zyrtare të klubit por kjo ka zhgënjyer presidentin, Enrique Cerezo i cili ka ...

Sky Sports: Griezmann në Barcelonë për 124 milionë euro

Tetova Sot - 15.05.2019

Barcelona do ta blejë Antoine Griezmannin duke e paguar klauzolën e tij të lirimit prej 124 milionë euro, pasi dje sulmuesi francez e njoftoi Atletico Madridit se do të largohet në fund të sezonit.

Çmimi i Griezmannit tejet i lartë dhe as tifozët e Barcelonës s’e duan

Botasot - 15.05.2019

Ish-presidenti i Barcelonës, Joan Laporta, nuk beson se Antoine Griezmann do të transferohet te gjiganti katalonas, pasi francezi tashmë është lojtar pa klub sepse i dha dje lamtumirën Atletico ...

Atletico piketon 3 emra për të zëvendësuar të larguarin Griezmann

Albeu.com - 15.05.2019

Antoine Griezmann nuk do të jetë më pjesë e "Los Colchoneros", kështu që Ateltico Madridi ka nisur nga puna, duke përpiluar një listë me kandidatë potencialë që do të mbushnin boshllëkun e madh që ...

Edhe Bayerni hyn në garë për Griezmannin

Botasot - 15.05.2019

Antoine Griezmann e ka konfirmuar largimin nga Atletico Madridi dhe ka gjasa të mëdha t’i bashkohet Barcelonës. Mirëpo, sulmuesit francez ia ka mësyrë edhe Bayern Munichu Barcelona nuk është ekipi i ...

Barcelona ofron 120 milion euro për blerjen e Griezmann

LajmiFundit - 15.05.2019

Barcelona ka vendosur të paguajë klauzolën e lirimit të Antoine Griezman i cili dje u largua nga Atletico Madrid. Francezi tani kërkohet nga Barcelona e cila është e gatshme të pagaujë 120 milion ...

Griezmann njofton zyrtarisht largimin nga Atletico e Madridit

Durres Lajm - 15.05.2019

Antoinne Griezmann ka vendosur të largohet nga Atletico e Madridit në fund të sezonit dhe vendimin e tij ua ka bërë të ditur fillimisht drejtuesve të klubit dhe më pas tifozërisë madrilene, nëpërmjet ...

Mësohet klubi i ri i Griezmann, pas largimit nga Atletico Madridi

Ina - 15.05.2019

Antoine Griezmann konfirmoi mbrëmjen e së martës se do të largohet nga Atletico Madridi në përfundim të këtij sezoni. Klubi i tij i ri do të jetë Barcelona, sipas mediave botërore.

Griezman gati valixhet, firmos për Barcelonën?! (video)

Alsat - 15.05.2019

Antoan Grizman ka lajmëruar largimin e tij nga Atletiko Madrid dhe pritet që transferimi i tij te Barcelona pritet të zyrtarizohet së shpejti. Edhe Atletico Madrid ka publikuar një njoftim të ...

Griezmann konfirmon largimin: Kanë qenë 5 vite të mrekullueshme

BalkanWeb - 15.05.2019

Antoine Griezmann ka konfirmuar se do të largohet nga Atletico Madridi përmes një videoje të publikuar në faqen zyrtare të klubit në Twitter. Edhe pse e kishte rinovuar kontratën e re pesëvjeçare në ...

Edhe Bayerni hyn në garë për Griezmannin

Tetova Sot - 15.05.2019

Antoine Griezmann e ka konfirmuar largimin nga Atletico Madridi dhe ka gjasa të mëdha t’i bashkohet Barcelonës. Mirëpo, sulmuesit francez ia ka mësyrë edhe Bayern Munichu Barcelona nuk është ekipi i ...

”Faleminderit për gjithçka”/ Griezmann konfirmon largimin nga Atletico, pritet kalimi tek Barça

Java News - 15.05.2019

Antoine Griezmann konfirmoi mbrëmjen e së martës se do të largohet nga Atletico Madridi në përfundim të këtij sezoni. Klubi i tij i ri do të jetë Barcelona, sipas mediave spanjole.

Griezmann konfirmon largimin te skuadra rivale e Atleticos

Mapo - 15.05.2019

Antoine Griezmann ka konfirmuar se do të largohet nga Atletico Madrid. lajmin e ka bërë të ditur përmes një videoje të publikuar në faqen zyrtare të klubit në Twitter.

Griezmann po largohet nga Atletico, Barcelona shumë afër transferimit të tij

Botasot - 15.05.2019

Antoine Griezmann konfirmoi mbrëmjen e së martës se do të largohet nga Atletico Madridi në përfundim të këtij sezoni. Klubi i tij i ri do të jetë Barcelona, sipas mediave botërore.