TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

SHBA-ja insiston në heqjen e taksës, për dialogun me Serbinë kërkohet konsensus

Koha.net - 11.09.2019

Qeverisë së re, e cila pritet të formohet pas zgjedhjeve të parakohshme që do mbahen më 6 tetor, do t’i duhet të gjejë një zgjidhje për vazhdimin e dialogut mes Kosovës dhe Serbisë.

Beogradi: Prishtina s’ka shumë opsione, duhet të heqë taksën

Alsat - 11.09.2019

Zyrtarët serbë kanë dhënë deklarata të shumta lidhur me Kosovën dhe mundësinë e vazhdimit të dialogut. Ata kanë thënë se Prishtina s’ka shumë opsione për vazhdimin e dialogut pas heqjes së taksës.

Kërcënon Beogradi: Prishtina s’ka shumë opsione për vazhdimin e dialogut pos heqjes së taksës

Koha.net - 10.09.2019

Zyrtarët serbë, gjatë ditës kanë dhënë deklarata të shumta lidhur me Kosovën dhe mundësinë e vazhdimit të dialogut. Kryeministrja, Ana Bërnabiq, gjatë ditës ka qëndruar në Luksemburg.