TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Miliarderi turk kërkon jahtin: Mund të dëmtohet (FOTO LAJM)

Albeu.com - 11.09.2019

Autoritetet shqiptare nuk lejojnë që biznesmeni turk të tërheqë jahtin e tij nga Porti i Shëngjinit . Mësohet se Nedim Akyuz , pronari i jahtit të gjetur në det 12 milje larg portit të Shëngjinit ka ...

Milioneri turk kërkon jahtin, prokuroria shqiptare nuk e lejon

Telegrafi - 11.09.2019

Pronari i vërtetë i jahtit që u gjet i braktisur në ujërat shqiptare, Nedim Akyuz, dje dëshmoi para prokurorëve për ngjarjen se si kapiteni i anijes së tij u zhduk.

Si u zhduk pas kthimit nga Korfuzi kapiteni i jahtit luksoz; Prokuroria refuzon kërkesën e pronarit turk

Botasot - 11.09.2019

Pronari i vërtetë i jahtit që u gjet i braktisur në ujërat shqiptare, Nedim Akyuz, dje dëshmoi para prokurorëve për ngjarjen se si kapiteni i anijes së tij u zhduk.

Zhdukja e turkut në jahtin luksoz, mbërrin letër-porosia nga Mali i Zi, dyshohet se u fik pajisja për radarët

SOT - 11.09.2019

Kur kanë kaluar 5 ditë nga gjetja e jahtit luksoz të biznesmenit turk në brigjet shqiptare, ditën e djeshme autoritetet malazeze i kanë kthyer përgjigje zyrtare autoriteteve të vendit tonë, pas ...

Biznesmeni turk “braktis” në Shëngjin jahtin me vlerë 2 milionë euro

Zeri - 10.09.2019

Një jaht luksoz me vlerë 2 milionë euro është gjetur i braktisur rreth 12 milje larg bregut në Shëngjin. Mjeti lundrues me flamur turk, me motorë të ndezur, është pikasur nga disa peshkatarë, të ...

Jahti i humbur në Shëngjin, vijojnë kërkimet për humbjen e kapitenit turk

ABC News - 10.09.2019

Edhe pse në hetim janë përfshirë tre shtete për humbjen e kapitenit turk, i cili drejtonte një jaht luksoz pranë portit të Shëngjinit përsëri, asgjë e re nuk është zbuluar.

Mali i Zi i kthen përgjigje Shqipërisë për misterin e jahtit të milionerit turk, dyshime se kapiteni fiku radarët

Gazeta Express - 10.09.2019

Autoritetet malazeze i kanë kthyer përgjigje zyrtare autoriteteve të vendit tonë, pas kërkesës që këta të fundit u bënë për intinerarin e jahtit luksoz në pronësi të një biznesmeni turk e që u gjej ...

“Dua Jahtin, kushton 20 milionë euro”, biznesmeni turk tregon telefonatat dhe bisedat me kapitenin që humbi kontaktet: ...

SOT - 10.09.2019

Jahti i ankoruar dhe braktisur në mënyrë të mistershme në Shëngjin është kthyer në mollë sherri mes Prokurorisë dhe ambasadës turke. Pronari i saj, Nedim Akyuz, i cili rezulton të jetë një biznesmen ...

Misteri i jahtit, biznesmeni turk dëshmon në polici, nuk i jepet mjeti

Mapo - 10.09.2019

As dëshmia e pronarit të vërtetë të jahtit të gjetur në ujërat tona territoriale nuk e ka shuar misterin e zhdukjes së kapitetit dhe lundrimit në Adriatik.

Kush është pronari i vërtetë i jahtit misterioz që u gjet pa njerëz në Shëngjin (FOTO LAJM)

Albeu.com - 09.09.2019

Në jahtin e gjetur pak ditë më parë 12 milje larg Shëngjinit, Policia Kufitare gjeti disa dokumenta që mbanin emrin e një shtetasi turk, Sevgin Javuz.

Ekskluzive/ Pronari i vërtetë i jahtit të braktisur në Shëngjin, Top Channel zbulon identitetin

Top Channel - 09.09.2019

Në jahtin e gjetur pak ditë më parë 12 milje larg Shëngjinit, Policia Kufitare gjeti disa dokumenta që mbanin emrin e një shtetasi turk, Sevgin Javuz.

Zhdukja e biznesmenit nga jahti luksoz / Radari ishte i fikur, kur dhe ku u dha sinjali i fundit. Dy pistat e hetimit, ...

SOT - 09.09.2019

Jahti i braktisur, i gjetur 12 milje larg bregut, vijon të qëndrojë i ankoruar në Portin e Shëngjinit, ndërsa fati i pronarit mbetet ende mister. Familjarët e biznesmenit turk, Sevgin Yavuz, që sipas ...

Zbulohet identiteti i pronarit të vërtetë të jahtit lukzos të braktisur në Shëngjin

Lajmi.net - 09.09.2019

Ajo hodhi dyshimet se ai mund të ishte pronari i mundshëm, por pa arritur t’a konfirmojë dot për shkak se në jaht nuk ndodhej askush. Për turkun Sevgin Javuz, policia ka nisur kërkimet, në ...

Jahti i braktisur në Shëngjin, zbardhet dëshmia e pronarit turk

Mapo - 09.09.2019

Një tentativë e mundshme e trafikut të drogës nga Shqipëria në Greqi dhe mandej në Turqi, në zonën turistike të Izmirit dhe Antalias, është pista kryesore ku është fokusuar policia dhe prokuroria e ...

Zbardhet dëshmia e pronarit të jahtit turk të gjetur në Shëngjin

Albeu.com - 09.09.2019

Policia dhe prokuroria e Lezhës gjatë pasdites së sotme ka marrë në pyetje pronarin e jahtit Nedim Akyuz , i cili rezulton të jetë një biznesmen në fushën e tekstileve në Turqi.

Shtohet misteri i jahtit luksoz të gjetur pranë detit të Shëngjinit, pronari turk jep deponimin e tij në polici

Gazeta Express - 09.09.2019

Sa vjen dhe shtohen edhe më shumë misteret rreth jahtit luksoz turk që u gjend i braktisur dy ditë më parë 15 milje larg Portit të Shëngjinit, por kur nuk dihet ende fati i kapitenit të mjetit ...

Zbulohet intenerari që ndoqi pronari i jahtit luksoz të braktisur në Shëngjin

SOT - 09.09.2019

Nedim Akyuz është pronari i jahtit ‘Atik Bey’ i cili u gjet i braktisur në Shëngjin. Ende nuk është zbuluar nëse ka qenë pikërisht ai që po drejtonte jahtin në ditën që u gjet i braktisur, apo ka ...

Foto/ Kush është pronari vërtetë i jahtit të braktisur në Shëngjin

Mapo - 09.09.2019

Në jahtin e gjetur pak ditë më parë 12 milje larg Shëngjinit, Policia Kufitare gjeti disa dokumenta që mbanin emrin e një shtetasi turk, Sevgin Javuz.

Shtohet misteri i jahtit luksoz të gjetur pranë detit të Shëngjinit, pronari turk jep deponimin e tij në polici

Tetova Sot - 09.09.2019

Sa vjen dhe shtohen edhe më shumë misteret rreth jahtit luksoz turk që u gjend i braktisur dy ditë më parë 15 milje larg Portit të Shëngjinit, por kur nuk dihet ende fati i kapitenit të mjetit ...

Milioneri turk kërkoi jahtin, Prokuroria shqiptare nuk e lejon: “Të përfundojë hetimi”

Flaka - 11.09.2019

Pronari i jahtit, Akyuz mësohet se ia ka dhënë mjetin kapitenit të tij, Yavuz, për t’i dërguar të vëllanë nga Bduva i Malit të Zi në Korfuz të Greqisë.

Si u zhduk pas kthimit nga Korfuzi kapiteni i jahtit luksoz; Prokuroria refuzon kërkesën e pronarit turk

Zhurnal - 11.09.2019

Pronari i vërtetë i jahtit që u gjet i braktisur në ujërat shqiptare, Nedim Akyuz, dje dëshmoi para prokurorëve për ngjarjen se si kapiteni i anijes së tij u zhduk.

Milioneri turk kërkoi jahtin, Prokuroria shqiptare nuk e lejon: “Të përfundojë hetimi”

Top Channel - 11.09.2019

Pronari i vërtetë i jahtit që u gjet i braktisur në ujërat shqiptare, Nedim Akyuz, dje dëshmoi para prokurorëve për ngjarjen se si kapiteni i anijes së tij u zhduk.

Misteret e zhdukjes në Shqipëri të turkut me jahtin luksoz

Gazeta Express - 11.09.2019

Edhe pse në hetim janë përfshirë tre shtete për humbjen e kapitenit turk, i cili drejtonte një jaht luksoz pranë portit të Shëngjinit përsëri, asgjë e re nuk është zbuluar.

Mali i Zi i kthen përgjigje Shqipërisë për misterin e jahtit të milionerit turk

Zeri - 10.09.2019

Autoritetet malazeze i kanë kthyer përgjigje zyrtare autoriteteve të vendit tonë, pas kërkesës që këta të fundit u bënë për intinerarin e jahtit luksoz në pronësi të një biznesmeni turk e që u gjej ...

Mali i Zi i kthen përgjigje Shqipërisë për misterin e jahtit të milionerit turk

Lajmi.net - 10.09.2019

Nëpërmjet letërporosisë, porti detar i Tivarit në Malin e Zi ka pohuar se shtetasi turk Sevgin Yavuz ishte regjistruar i vetëm në bordin e jahtit më datë 2 Shtator.

Shtohet misteri i jahtit luksoz të gjetur pranë detit të Shëngjinit, pronari turk jep deponimin e tij në polici

Zhurnal - 10.09.2019

Sa vjen dhe shtohen edhe më shumë misteret rreth jahtit luksoz turk që u gjend i braktisur dy ditë më parë 15 milje larg Portit të Shëngjinit, por kur nuk dihet ende fati i kapitenit të mjetit ...

Shtohet misteri i jahtit luksoz të gjetur pranë portit të Shëngjinit

Lajmi.net - 10.09.2019

Një nga pistat e mundshme tashmë mund të jetë që jahti është përdorur për trafik droge nga Shqipëria në Greqi dhe më andej në Turqi, në zonën turistike të Izmirit dhe Antalias.

Shtohet misteri i jahtit luksoz të gjetur pranë portit të Shëngjinit

Botasot - 09.09.2019

Sa vjen dhe shtohen edhe më shumë misteret rreth jahtit luksoz turk që u gjend i braktisur dy ditë më parë 15 milje larg Portit të Shëngjinit, por kur nuk dihet ende fati i kapitenit të mjetit ...

Shtohet misteri i jahtit luksoz të gjetur pranë portit të Shëngjinit

Telegrafi - 09.09.2019

Sa vjen dhe shtohen edhe më shumë misteret rreth jahtit luksoz turk që u gjend i braktisur dy ditë më parë 15 milje larg Portit të Shëngjinit, por kur nuk dihet ende fati i kapitenit të mjetit ...

Zbardhet dëshmia e pronarit turk të jahtit të braktisur: Biseda e fundit që bëra me kapitenin tim

Flaka - 09.09.2019

Një tentativë e mundshme e trafikut të drogës nga Shqipëria në Greqi dhe mandej në Turqi, në zonën turistike të Izmirit dhe Antalias, është pista kryesore ku është fokusuar policia dhe prokuroria e ...

Kush është pronari i vërtetë i jahtit të braktisur në Shëngjin/ Zbulohet identiteti (Foto)

SOT - 09.09.2019

Në jahtin e gjetur pak ditë më parë 12 milje larg Shëngjinit, Policia Kufitare gjeti disa dokumenta që mbanin emrin e një shtetasi turk, Sevgin Javuz.

Zbulohet kush është pronari i vërtetë i jahtit të braktisur në Shëngjin

Gazeta Express - 09.09.2019

Në jahtin e gjetur pak ditë më parë 12 milje larg Shëngjinit, Policia Kufitare gjeti disa dokumenta që mbanin emrin e një shtetasi turk, Sevgin Javuz.

Zbulohet identiteti i pronarit të jahtit të braktisur në Shëngjin

Zeri - 09.09.2019

Në jahtin e gjetur pak ditë më parë 12 milje larg Shëngjinit, Policia Kufitare gjeti disa dokumente që mbanin emrin e një shtetasi turk, Sevgin Javuz .

Zbulohet identiteti i pronarit të jahtit të braktisur në Shëngjin

Telegrafi - 09.09.2019

Në jahtin e gjetur pak ditë më parë 12 milje larg Shëngjinit, Policia Kufitare gjeti disa dokumente që mbanin emrin e një shtetasi turk, Sevgin Javuz.

Zbulohet identiteti i pronarit të vërtetë të jahtit luksoz të braktisur në Shëngjin

Botasot - 09.09.2019

Në jahtin e gjetur pak ditë më parë 12 milje larg Shëngjinit, Policia Kufitare gjeti disa dokumenta që mbanin emrin e një shtetasi turk, Sevgin Javuz.