TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Meta: 11 Tetori propagandë për të larguar vëmendjen nga negociatat

Telegrafi - 11.09.2019

Presidenti i Shqipërisë, Ilir Meta, është shprehur se data 11 tetori po propagandohet nga qeveria për të hequr vëmendjen nga 18 tetori, kur pritet të merret përgjigja për çeljen ose jo të negociatave ...

"Jetojmë në dy shtete, atë të së drejtës dhe të propagandës", Meta: Përfaqësoj të parin

Albeu.com - 11.09.2019

Presidenti Ilir Meta ka sqaruar në terma jurik se çdo të thotë ç’dekretimi i një dekreti nga ana e tij duke bërë krahasimet me ligjet që mirato parlamenti apo me vendimet që merr Këshilli i ...

‘Ju thoni ore si ç’dekretoi ky?’, habit Presidenti: Kush tha që bëra ç’dekretim?

SOT - 11.09.2019

Presidenti Ilir Meta tha se nuk ka bërë çdekretim, pasi sipas tij ky është një term ligjor që nuk ekziston. Kreu i shtetit tha se ka shfuqizuar dekretin e tij, një e drejtë dhe praktikë që sipas tij ...

“Jam gjithmonë i qetë”, Meta i palëkundur: Kam respektuar Kushtetutën (sqarim për ‘çdekretimin’)

BalkanWeb - 11.09.2019

Kreu i Shtetit ka folur gjatë para mediave duke iu përgjigjur me durim pyetjeve të gazetarëve për takimin me Komisionin e Venecias, marrëdhënien me Parlamentin, dëshminë në Komisionin parlamentar ...

Meta thirrje medias: “Zhdekretimi” është propagandë. Mos bini pre!

Mapo - 11.09.2019

Ilir Meta shpjegoi edhe njëherë sot arsyet që e çuan drejt anulimit të zgjedhjeve të 30 qershorit. Ai i kërkoi medias të mos përdorë termin “zhdekretim” sepse ky term nuk ekziston edhe është shpikje ...

Deputetja Edlira Hyseni: Shkarkimi i Metës nuk është prioritet, do të thellonte krizën institucionale

Durres Lajm - 11.09.2019

Deputetja e Durrësit, Edlira Hyseni ishte një ditë më parë pjesë e takimit të delegacionit të Komisionit të Venecias me përfaqësues të opozitës parlamentare.

Bushati: Jemi në një moment deçiziv. Metën e kemi zgjedhur vetë, ja pse firmosa për ngritjen e Komisionit

SOT - 10.09.2019

Është mbajtur ditën e djeshme Komisioni Hetimor për shkarkimin e Presidentit Ilir Meta. Deputeti socialist Ervin Bushati është shprehur se komisioni është kërkuar nga maxhoranca, pasi ai dhe Partia ...

Meta: 11 Tetori propagandë për të larguar vëmendjen nga negociatat

Zeri - 11.09.2019

Presidenti i Shqipërisë, Ilir Meta, është shprehur se data 11 tetori po propagandohet nga qeveria për të hequr vëmendjen nga 18 tetori, kur pritet të merret përgjigja për çeljen ose jo të negociatave ...

“Jam gjithmonë i qetë”, Meta i palëkundur: Kam respektuar Kushtetutën (sqarim për ‘çdekretimin’)

Medial - 11.09.2019

TIRANË Kreu i Shtetit ka folur gjatë para mediave duke iu përgjigjur me durim pyetjeve të gazetarëve për takimin me Komisionin e Venecias, marrëdhënien me Parlamentin, dëshminë në Komisionin ...