TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Garda e Iranit: SHBA, Britania do të pendohen për kapjen e çisternës në Gjibraltar

SOT - 11.07.2019

Garda Revolucionare e Iranit tha sot se SHBA dhe Britania do të “pendohen rëndë” për kapjen e çisternës me naftë iraniane në ujërat e Gjibraltarit, tha agjencia zyrtare e lajmeve Fars.

Britania e shqetësuar për veprimin e anijeve iraniane

Botasot - 11.07.2019

Britania e Madhe është shprehur e shqetësuar për veprimin e anijeve iraniane për të ndaluar një cisternë komerciale të naftës, tha zëdhënësi i kryeministres britanike Theresa May, duke ftuar për ...

Tre anije iraniane përpiqen të bllokojnë cisternën britanike

ABC News - 11.07.2019

Tre anije ushtarakë iraniane janë përpjekur të sekuestrojnë një anije cisternë britanike në ngushticën e Hormuz. Ndërkohë kreu I Shtëpisë së Bardhë Donald Trump deklaroi se do të rrisë taksat ndaj ...

Britania: iranianët provuan të kapin një anije tregtare britanike

VOA - 11.07.2019

Britania tha të enjten se tri anije iraniane provuan pa sukses të pengonin kalimin e një anijeje tregtare britanike nëpërmjet Ngushticës së Hormuzit, në një zhvillim që mund të çojë në një ...

Incident detar me Iranin, përfshihet një anije britanike në gjirin e Hormuzit

Top Channel - 11.07.2019

Situata në rajonin e Gjirit është përshkallëzuar sërish me incidentin e fundit që ka përfshirë këtë radhë një anije cisternë britanike. Mjetet lundruese iraniane janë përpjekur ta ndalojnë cisternën ...

Anijet iraniane përpiqen të kapin cisternën britanike

Evropaelire - 11.07.2019

Britania tha se tri anije iraniane "bënë përpjekje të ndalojnë" një cisternë britanike të naftës në Ngushticën e Hormuzit. "Në kundërshtim me të drejtën ndërkombëtare, tri anije iraniane u përpoqën ...

Rohani kërcënon me pasoja Britaninë, për shkak të incidentit me cisternë

Botasot - 10.07.2019

Presidenti i Iranit, Hassan Rohani, tha se Britania do të përballet me "pasoja" për shkak të kapjes së cisternës iraniane, javën e kaluar. Agjencia e lajmeve IRNA e citoi atë duke thënë se konfiskimi ...

SHBA-ja synon krijimin e një force ndërkombëtare në ujërat rreth Iranit dhe Jemenit

Evropaelire - 10.07.2019

Një gjeneral i lartë amerikan ka thënë se Shtetet e Bashkuara dëshirojnë që të krijojnë një koalicion ushtarak ndërkombëtar për të mbrojtur ujërat rreth Iranit dhe Jemenit.

Koalicion për mbrojtjen e ujërave, SHBA kërkon lundrim të sigurt pranë Iranit

Top Channel - 10.07.2019

Shtetet e Bashkuara i kanë bërë thirrje aleatëve t’i bashkohen një koalicioni për mbrojtjen e ujërave përreth Iranit dhe Jemenit. Gjenerali i Lartë amerikan i Marinës, Joseph Dunford sqaroi se ...

Britania e shqetësuar për veprimin e anijeve iraniane

Telegrafi - 11.07.2019

Britania e Madhe është shprehur e shqetësuar për veprimin e anijeve iraniane për të ndaluar një cisternë komerciale të naftës, tha zëdhënësi i kryeministres britanike Theresa May, duke ftuar për ...

Tre anije iraniane përpiqen të bllokojnë cisternën britanike

Medial - 11.07.2019

Tre anije ushtarakë iraniane janë përpjekur të sekuestrojnë një anije cisternë britanike në ngushticën e Hormuz. Ndërkohë kreu I Shtëpisë së Bardhë Donald Trump deklaroi se do të rrisë taksat ndaj ...

Britania: Iranianët provuan të kapin një anije tregtare britanike

BalkanWeb - 11.07.2019

Britania tha të enjten se tri anije iraniane provuan pa sukses të pengonin kalimin e një anijeje tregtare britanike nëpërmjet Ngushticës së Hormuzit, në një zhvillim që mund të çojë në një ...

SHBA: Një koalicioni ushtarak të mbrojë ujërat jashtë Iranit

BalkanWeb - 10.07.2019

Shtetet e Bashkuara kanë bërë një plan sipas të cilit një koalicion ndërkombëtar ushtarak do të mbrojë ujërat strategjike nga Irani dhe Jemeni, zonë që sulmohet nga luftëtarët e mbështetur nga Irani ...

Incident detar me Iranin, përfshihet një anije britanike në gjirin e Hormuzit

Botasot - 11.07.2019

Situata në rajonin e Gjirit është përshkallëzuar sërish me incidentin e fundit që ka përfshirë këtë radhë një anije cisternë britanike. Mjetet lundruese iraniane janë përpjekur ta ndalojnë cisternën ...

Irani është përpjekur të kapë një anije britanike

Portalb - 11.07.2019

Britania tha se tri anije iraniane “bënë përpjekje të ndalojnë” një cisternë britanike të naftës në Ngushticën e Hormuzit. “Në kundërshtim me të drejtën ndërkombëtare, tri anije iraniane u përpoqën ...

Rohani kërcënon me pasoja Britaninë, për shkak të incidentit me cisternë

Evropaelire - 10.07.2019

Presidenti i Iranit, Hassan Rohani, tha se Britania do të përballet me "pasoja" për shkak të kapjes së cisternës iraniane, javën e kaluar. Agjencia e lajmeve IRNA e citoi atë duke thënë se konfiskimi ...

SHBA-ja synon krijimin e një force ndërkombëtare në ujërat rreth Iranit dhe Jemenit

Koha.net - 10.07.2019

Një gjeneral i lartë amerikan ka thënë se Shtetet e Bashkuara dëshirojnë që të krijojnë një koalicion ushtarak ndërkombëtar për të mbrojtur ujërat rreth Iranit dhe Jemenit.

SHBA kërkon lundrim të sigurt pranë Iranit në Gjirin Persik

Telegrafi - 10.07.2019

Shtetet e Bashkuara i kanë bërë thirrje aleatëve t’i bashkohen një koalicioni për mbrojtjen e ujërave përreth Iranit dhe Jemenit. Gjenerali i Lartë amerikan i Marinës, Joseph Dunford sqaroi se ...

“Erë lufte”: Pas SHBA-së, Irani provokon edhe Britaninë

Gazeta Tema - 11.07.2019

Britania tha të enjten se tri anije iraniane provuan pa sukses të pengonin kalimin e një anijeje tregtare britanike nëpërmjet Ngushticës së Hormuzit, në një zhvillim që mund të çojë në një ...

ShBA kërkon një alencë ushtarake që të mbrojë ujërat jashtë Iranit

Gazeta Express - 10.07.2019

Shtetet e Bashkuara kanë bërë një plan sipas të cilit një koalicion ndërkombëtar ushtarak do të mbrojë ujërat strategjike nga Irani dhe Jemeni, zonë që sulmohet nga luftëtarët e mbështetur nga Irani ...

Incident detar me Iranin, përfshihet një anije britanike në gjirin e Hormuzit

Koha.net - 11.07.2019

Situata në rajonin e Gjirit është përshkallëzuar sërish me incidentin e fundit që ka përfshirë këtë radhë një anije cisternë britanike. Mjetet lundruese iraniane janë përpjekur ta ndalojnë cisternën ...

Irani është përpjekur të kapë një anije britanike

Zhurnal - 11.07.2019

Britania tha se tri anije iraniane “bënë përpjekje të ndalojnë” një cisternë britanike të naftës në Ngushticën e Hormuzit. “Në kundërshtim me të drejtën ndërkombëtare, tri anije iraniane u përpoqën ...

Rohani kërcënon me pasoja Britaninë, për shkak të incidentit me cisternë

Tetova Sot - 10.07.2019

Presidenti i Iranit, Hassan Rohani, tha se Britania do të përballet me “pasoja” për shkak të kapjes së cisternës iraniane, javën e kaluar. Agjencia e lajmeve IRNA e citoi atë duke thënë se konfiskimi ...

SHBA-ja synon krijimin e një force ndërkombëtare në ujërat rreth Iranit dhe Jemenit

Botasot - 10.07.2019

Një gjeneral i lartë amerikan ka thënë se Shtetet e Bashkuara dëshirojnë që të krijojnë një koalicion ushtarak ndërkombëtar për të mbrojtur ujërat rreth Iranit dhe Jemenit.

Koalicion për mbrojtjen e ujërave, SHBA kërkon lundrim të sigurt pranë Iranit

Botasot - 10.07.2019

Shtetet e Bashkuara i kanë bërë thirrje aleatëve t’i bashkohen një koalicioni për mbrojtjen e ujërave përreth Iranit dhe Jemenit. Gjenerali i Lartë amerikan i Marinës, Joseph Dunford sqaroi se ...

Tensione në Gjirin e Hurmuzit- Irani mundohet të ndalë anijen britanike

Gazeta Express - 11.07.2019

Britania tha se tre anije iraniane bënë përpjekje të ndalojnë një cisternë britanike të naftës në Ngushticën e Hormuzit. “Në kundërshtim me të drejtën ndërkombëtare, tri anije iraniane u përpoqën të ...

SHBA synon krijimin e një force ndërkombëtare në ujërat rreth Iranit dhe Jemenit

Gazeta Tema - 10.07.2019

Një gjeneral i lartë amerikan ka thënë se Shtetet e Bashkuara dëshirojnë që të krijojnë një koalicion ushtarak ndërkombëtar për të mbrojtur ujërat rreth Iranit dhe Jemenit.

Incident në det, anijet iraniane penguan cisternën britanike

BalkanWeb - 11.07.2019

BRITANI E MADHE Tre anije iraniane u përpoqën të pengonin kalimin e anijes tregtare, “Trashëgimia Britanike” përmes Ngushticës së Hormuzit, në kundërshtim me të drejtën ndërkombëtare.

Anijet iraniane përpiqen të kapin cisternën britanike

Botasot - 11.07.2019

Britania tha se tri anije iraniane "bënë përpjekje të ndalojnë" një cisternë britanike të naftës në Ngushticën e Hormuzit. "Në kundërshtim me të drejtën ndërkombëtare, tri anije iraniane u përpoqën ...

SHBA kërkon ngritjen e një koalicioni anti-Iran në ujërat e Gjirit të Hormuzit

Albeu.com - 10.07.2019

Një gjeneral i lartë amerikan ka thënë se Shtetet e Bashkuara dëshirojnë që të krijojnë një koalicion ushtarak ndërkombëtar për të mbrojtur ujërat rreth Iranit dhe Jemenit.

"Do pendoheni rëndë", anijet iraniane sulmojnë tankerin britanik

Albeu.com - 11.07.2019

Britania tha se tri anije iraniane “bënë përpjekje të ndalojnë” një cisternë britanike të naftës në Ngushticën e Hormuzit. “Në kundërshtim me të drejtën ndërkombëtare, tri anije iraniane u përpoqën ...