TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

“Daçiq po mendon t’ia japë notat e tërheqjes së njohjeve Pacollit”

Koha.net - 11.07.2018

Nuk po di më si t’ia sqaroj disa gjëra Pacollit, ka thënë shefi i diplomacisë serbe Ivica Daçiq duke komentuar deklaratën e ministrit të Punëve të Jashtme të Kosovës Behgjet Pacollit “se askush s’e ...

Pacolli pas suksesit të Kroacisë në Botëror, thotë se Kosova merr pjesë në Euro 2020

Koha.net - 11.07.2018

Ministri i Jashtëm i Kosovës, Behgjet Pacolli, duke parë suksesin e Kroacisë në Botërorin 2018, ka thënë se Kosova dhe Shqipëria do të arrijnë të luajnë në Kampionatin Evropian 2020.

Pacolli: Edhe Kosova e Shqipëria duhet të bëhen si Kroacia

Zeri - 11.07.2018

Pas arritjes së fitores së kombëtares së Kroacisë ndaj Anglisë në Kampionatin Botëror "Rusia 2018", ka reaguar edhe zëvendëskryeministri i Kosovës, Behgjet Pacolli, shkruan "Zëri.info".

Pacolli për Daçiqin: Ai bën sjellje interesante, të gjithë qeshim me të

Tetova Sot - 11.07.2018

Ministri i Jashtëm i Kosovës, Behgjet Pacolli, ka treguar për mënyrën se si kalon në takimet, jashtë kamerave, me homologun e tij serb, Ivica Daçiq. Gjatë një interviste në Frontal, në televizionin ...

Pacolli zbulon bisedën me Daçiqin në shtëpinë e ministrit britanik

Zeri - 11.07.2018

Ministri i Jashtëm i Kosovës, Behgjet Pacolli, ka folur për takimin me Ivica Daçiqin, në shtëpinë e ministrit britanik për Evropë, ku kanë qenë edhe Ministrat tjerë të Ballkanit dhe vendeve 8 vendeve ...

Pacolli për Daçiqin: Ai bën sjellje interesante, të gjithë qeshim me të

Gazeta Express - 11.07.2018

Ministri i Jashtëm i Kosovës, Behgjet Pacolli, ka treguar për mënyrën se si kalon në takimet, jashtë kamerave, me homologun e tij serb, Ivica ...

Pacolli tregon se çka i tha kryeministrja serbe Ramush Haradinajt në Samitin e Londrës

Botasot - 11.07.2018

Zëvendëskryeministri i Kosovës, Behgjet Pacolli, i ftuar në emisionin Frontal në T7, ka folur rreth zhvillimeve të fundit në vend. Pacolli ka treguar se si në samitin në Londër, kryeministrja e ...

Pacolli zbulon bisedën me Daçiqin në shtëpinë e ministrit britanik

Gazeta Express - 11.07.2018

Ministri i Jashtëm i Kosovës, Behgjet Pacolli, ka folur në Frontal, në T7, për takimin me Ivica Daçiqin, në shtëpinë e ministrit britanik për Evropë, ku kanë qenë edhe Ministrat tjerë të Ballkanit ...

Daçiq ia ka frikën Pacollit, udhëton fshehtas dhe e jep “lajmin” për liberalizimin e vizave!

Lajmi.net - 11.07.2018

Ivica Daçiq, ministri i jashtëm në Serbi po vazhdon lobimin që shtetet ta tërheqin njohjen për Kosovën. Së fundi ai ka thënë se do të udhëtojë te disa shtete, por të cilat i ka mbajtur të fshehura ...

“Daçiq po mendon t’ia japë notat e tërheqjes së njohjeve Pacollit”

Botasot - 11.07.2018

Nuk po di më si t’ia sqaroj disa gjëra Pacollit, ka thënë shefi i diplomacisë serbe Ivica Daçiq duke komentuar deklaratën e ministrit të Punëve të Jashtme të Kosovës Behgjet Pacollit “se askush s’e ...

Pacolli: Kosova merr pjesë në Euro 2020

Botasot - 11.07.2018

Ministri i Jashtëm i Kosovës, Behgjet Pacolli, duke parë suksesin e Kroacisë në Botërorin 2018, ka thënë se Kosova dhe Shqipëria do të arrijnë të luajnë në Kampionatin Evropian 2020.

Daçiq thotë se zgjdhja Kosova-Serbi s’mund të bëhet pa Amerikën dhe Rusinë

Lajmi.net - 11.07.2018

Ministri i jashtëm serb, Ivica Daçiq ka vazhduar të ankohet në institucionet e BE-së, për sipas tij heshtjen ndaj sulmeve të vazhdueshme ndaj serbëve në Kosovë Së fundi Daçiq akuzoi Brukselin se nuk ...

Daçiq për takimin Trump - Putin: A do ta njohë Putini Kosovën?

Zeri - 11.07.2018

Ministri i Punëve të Jashtme të Serbisë, Ivica Daçiq, deklaroi se Kosova nuk do të jetë temë e bisedimeve në mes të Trump-it e Putin-it që do të mbahet më 16 korrik, në Helsinki.

Daçiq tregon nëse Kosova do të jetë temë e takimit Putin-Trump

Botasot - 11.07.2018

Shefi i diplomacisë serbe, Ivica Daçiq, deklaroi sot se Kosova nuk do të jetë temë e bisedimeve të presidentëve Donald Trump dhe Vladimir Putin gjatë takimit më 16 korrik në Helsinki.

Edhe në Serbi e pranojnë se tërheqjet e njohjeve për Kosovën, po bëhen me para

Lajmi.net - 11.07.2018

Ivica Daçiq po krenohet më tërheqjen e pretenduar të njohjeve për Kosovën, nga vendet që nuk e kanë ndonjë ndikim ndërkombëtar. Kjo nuk ka ndonjë peshë në dialog dhe e pengon zgjidhjen e problemeve ...

Daçiq: Arrestimi i serbëve, bojkot i dialogut

Botasot - 11.07.2018

Ministri i Jashtëm serb, Ivica Daçiq ka deklaruar se Prishtina duhet të ndalojë provokimin e popullit serb dhe Serbisë. Ai për median serbe ka theksuar se shqiptarët në Kosovë nuk janë më në gjendje ...

Pacolli zbulon bisedën me Daçiqin në shtëpinë e ministrit britanik

Lajmi.net - 11.07.2018

Ministri i Jashtëm i Kosovës, Behgjet Pacolli, ka folur në Frontal, në T7, për takimin me Ivica Daçiqin, në shtëpinë e ministrit britanik për Evropë, ku kanë qenë edhe Ministrat tjerë të Ballkanit ...

Pacolli tregon se çka i tha kryeministrja serbe Haradinajt në Samitin e Londrës

Zeri - 11.07.2018

Zëvendëskryeministri i Kosovës, Behgjet Pacolli, ka folur rreth zhvillimeve të fundit në vend. LEXO EDHE: Pacolli zbulon bisedën me Daçiqin në shtëpinë e ministrit britanik Ai ka treguar se si në ...

Daçiq ia ka frikën Pacollit, udhëton fshehtas dhe e jep 'lajmin' për liberalizimin e vizave!

Zeri - 11.07.2018

Ivica Daçiq, ministri i jashtëm në Serbi po vazhdon lobimin që shtetet ta tërheqin njohjen për Kosovën. Së fundi ai ka thënë se do të udhëtojë te disa shtete, por të cilat i ka mbajtur të fshehura ...

Pacolli: Kosova mund të anëtarësohet në vitin 2025 në BE

Botasot - 10.07.2018

Ministri i Jashtëm, Behgjet Pacolli, ka thënë për “Financial Times” se anëtarësimi i Kosovës në BE mund të ndodhë në vitin 2025. “Dëshira mund të shërbejë si motiv”, ka thënë Pacolli teksa ka ...

Daçiq: Prioritet i Serbisë mbijetesa e serbëve në Kosovë

Zeri - 10.07.2018

Ministri i Punëve të Jashtme të serbisë, Ivica Daçiq, deklaroi sot se prioritet i Serbisë është mbijetesa dhe respektimi i të drejtrave të komunitetit serb në Kosovë, si dhe ruajtja e trashëgimisë ...

Sipas Daçiqit Kosova nuk do të jetë temë e bisedimeve Trump - Putin

Koha.net - 11.07.2018

Ministri i Punëve të Jashtme të Serbisë, Ivica Daçiq, deklaroi se Kosova nuk do të jetë temë e bisedimeve në mes të Trumpit e Putinit që do të mbahet më 16 korrik, në Helsinki.

Edhe në Serbi e pranojnë një fakt rreth 'tërheqjes' së njohjeve për Kosovën

Zeri - 11.07.2018

Ivica Daçiq po krenohet më tërheqjen e pretenduar të njohjeve për Kosovën, nga vendet që nuk e kanë ndonjë ndikim ndërkombëtar. Kjo nuk ka ndonjë peshë në dialog dhe e pengon zgjidhjen e problemeve ...

Pacolli beson se Kosova mund të bëhet pjesë e BE-së në vitin 2025

Lajmi.net - 10.07.2018

Ministri i Jashtëm, Behgjet Pacolli, ka thënë për “Financial Times” se anëtarësimi i Kosovës në BE mund të ndodhë në vitin 2025. “Dëshira mund të shërbejë si motiv”, ka thënë Pacolli teksa ka ...

Daçiq thotë se mbijetesa e serbëve në Kosovë është prioritet i Serbisë

Telegrafi - 10.07.2018

Ministri i Punëve të Jashtme të serbisë, Ivica Daçiq, deklaroi sot se prioritet i Serbisë është mbijetesa dhe respektimi i të drejtrave të komunitetit serb në Kosovë, si dhe ruajtja e trashëgimisë ...

Edhe në Serbi e pranojnë një fakt rreth “tërheqjes” së njohjeve për Kosovën

Botasot - 11.07.2018

Ivica Daçiq po krenohet më tërheqjen e pretenduar të njohjeve për Kosovën, nga vendet që nuk e kanë ndonjë ndikim ndërkombëtar. Kjo nuk ka ndonjë peshë në dialog dhe e pengon zgjidhjen e problemeve ...

Daçiq: Mbijetesa e serbëve në Kosovë është prioritet i Serbisë

Botasot - 10.07.2018

Ministri i Punëve të Jashtme të serbisë, Ivica Daçiq, deklaroi sot se prioritet i Serbisë është mbijetesa dhe respektimi i të drejtrave të komunitetit serb në Kosovë, si dhe ruajtja e trashëgimisë ...

Daçiq: Prioritet i Serbisë mbijetesa e serbëve në Kosovë

Flaka - 10.07.2018

Ministri i Punëve të Jashtme të serbisë, Ivica Daçiq, deklaroi sot se prioritet i Serbisë është mbijetesa dhe respektimi i të drejtrave të komunitetit serb në Kosovë, si dhe ruajtja e trashëgimisë ...