TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Eljo hyn në Kuvend, Orinda dhe Turi nuk përmbahen nga gëzimi (FOTO LAJM)

Albeu.com - 16.05.2019

Dy deputetë të Partisë Socialiste kanë dorëzuar mandatin duke i dhënë mundësinë vëllait të Turjan Hyskës , Eljo Hyskës të emërohet deputet. Ky lajm është pritur me shumë entuziazëm si nga moderatori ...

EMRAT/ Betohen 12 deputetët e rinj në Parlament, katër të PS

LajmiFundit - 16.05.2019

Seanca e sotme parlamentare ka nisur me betimin e 12 deputetëve të rinj, në radhët e mazhorancës dhe opozitës. Nga radhët e Partisë Socialiste janë katër deputetët e rinj të cilët hyjnë në Kuvend, ...

Eljo Hysko u betua sot si deputet i PS, shihni ç’bëjnë për të 2 moderatorët e njohur të “Tv Klan” (FOTO)

SOT - 16.05.2019

Aktivisti i njohur i FRESSH, Eljo Hysko është emëruar zyrtarisht deputeti më i ri i Kuvendit të Shqipërisë. Duke qenë se dy deputetë nga Partia Socialiste kanë lënë mandatin e tyre për t’u angazhuar ...

EMRAT/ Betohen 10 deputetët e rinj të Kuvendit

Albeu.com - 16.05.2019

Deputetët e rinj janë betuar sot gjatë seancës së radhës të Kuvendit të Shqipërisë. Nga socialistët futen katër emra të rinj në Kuvend që zëvendësojnë të larguarit që kanë vendosur të kandidojë për ...

Kuvendi i Shqipërisë me 12 deputetë të rinj, njëri i komunitetit maqedonas

Alsat - 16.05.2019

Seanca plenare e kësaj të enjteje në Kuvendin e Shqipërisë, nisi me betimin e 12 deputetëve të rinj, 8 nga radhët e opozitës dhe 4 të tjetër nga mazhoranca të cilët kanë zëvendësuar ish-deputetët ...

I vëllai bëhet deputet, moderatori i njohur nuk e fsheh dot gëzimin

Botasot - 16.05.2019

Eljo Hysko, vëllai i moderatorit Turjan Hysko ka marrë zyrtarisht postin e deputetit të Kuvendit të Shqipërisë, pas vendeve vakante që u lanë bosh nga deputët aktual që janë angazhuar në fushatën për ...

I emërohet vëllai deputet, Turjani dhe Orinda s’përmbajnë gëzimin

Mapo - 16.05.2019

Moderatori Turjan Hysko dhe bashkëshortja e tij Orinda Huta nuk e kanë shmangur dot shfaqjen e gëzimit për emërimin e Eljo Hyskës si deputet i Partisë Socialiste.

Betohen 12 deputetë të rinj të Parlamentit/ EMRAT

Medial - 16.05.2019

12 deputetë të rinj kanë bërë betimin këtë të enjte në Kuvend duke marrë zyrtarisht mandatet. Mes deputetëve të betuar 4 janë nga radhët e PS dhe 8 nga opozita e re.