TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

BATE 0:1 Chelsea, notat e lojtarëve

Lajmi.net - 08.11.2018

Ka përfunduar edhe ndeshja e katërt me fitore për Chelsean në kuadër të Ligës së Evropës. Londinezët e fituan ndeshjen ndaj BATE Borisov me rezultatin minimal 0:1, shkruan lajmi.net.

Chelsea shënon edhe fitoren e katërt në Ligën e Evropës

Lajmi.net - 08.11.2018

Skuadra e Chelsea ka shënuar edhe fitoren e katërt në Ligën e Evropës, kësaj radhe ndaj BATE Borisov. Të përzgjedhurit e Maurizio Sarrit e fituan ndeshjen me rezultatin minimal 0:1, shkruan lajmi.net.

Chelsea kalon në fazën e ardhshme të Ligës së Evropës

Koha.net - 08.11.2018

Chelsea ka siguruar kualifikimin në fazën e ardhshme të Ligës së Evropës, duke siguruar kalimin e fazës së grupeve. “Blutë” fituan ndeshjen e katërt në Grupin L duke e mposhtur Baten si mysafir 0 me ...

Chelsea triumfon në udhëtim dhe kualifikohet nga Grupi L

Telegrafi - 08.11.2018

Chelsea ka vazhduar me fitore në Ligën e Evropë, pasi ka triumfuar në udhëtim te Bate Borisov 0-1. Në një stadium të stërmbushur me tifoz, Bate Borisov rrezikoi e para skuadrën angleze.

Bate Borisov 0-1 Chelsea, notat e lojtarëve: Shkëlqejnë Giroud, Hazard e Jorginho

Telegrafi - 08.11.2018

Chelsea ka marrë edhe fitoren e katërt në po aq ndeshje në Ligën e Evropës. Me fitoren e arritur në Bjellorusi, Chelsea ka siguruar kalimin në raundin tjetër të Ligës së Evropës.

Chelsea në avantazh ndaj BATE-s

Lajmi.net - 08.11.2018

Chelsea ka kaluar në epërsi ndaj BATE Borisov. Golin për londinezët e ka realizuar Olivier Giroud, në minutën e 52’ të takimit. Konkretizimi erdhi pas asistimit të Emerson dhe pas tentimeve të një ...

Lazio e shqiptarëve po fiton, Chelsea po ‘vuan’ ndaj BATE-s

Zeri - 08.11.2018

Goli i Marco Parolos në minutën e parë të shtesës po i jep fitoren Lazios ndaj Marseille në ndeshjen që po luhet në ‘Olimpico’ e ku kanë startuar Berisha e Strakosha, shkruan zeri.info.

Chelsea vazhdon pa humbje këtë sezon, kualifikohet tutje në Europa Ligë

Gazeta Express - 08.11.2018

Me fitoren kundër Bate Borisov sonte, Chelsea është skuadra e vetme në top 5 ligat europiane që nuk ka pësuar humbje që prej fillimit të këtij sezoni.

Chelsea vazhdon pa humbje këtë sezon, kualifikohet tutje në Europa Ligë

Tetova Sot - 08.11.2018

Me fitoren kundër Bate Borisov sonte, Chelsea është skuadra e vetme në top 5 ligat europiane që nuk ka pësuar humbje që prej fillimit të këtij sezoni.

Formacionet zyrtare: BATE Borisov – Chelsea

Lajmi.net - 08.11.2018

Janë publikuar formacionet zyrtare në mes të BATE Borisov dhe Chelsea. Ndeshja që starton në ora 18:55, do të zhvillohet në kuadër të raundit të katërt të Ligës së Evropës.

Bate – Chelsea, formacionet zyrtare

Telegrafi - 08.11.2018

Gjiganti anglez Chelsea vazhdon të mbetet pa humbje këtë edicion, si në kampionat ashtu edhe në Ligën e Evropës. Ish-kampioni anglez do të luaj në Bjellorusi në xhiron e katërt të Ligës së Evropës.

Conte ka një mesazh për Chelsean

Lajmi.net - 08.11.2018

Antonio Conte ka marr vendim rreth të ardhmes së tij. Antonio Conte nuk dëshiron ta lë Chelsean të shpëtoj lehtë. Trajneri italian u shkarkuar nga blutë në këtë verë, andaj ka vendosur t’i hedh në ...

Conte në gjykatë, pretendon 23 milionë euro nga Chelsea

SuperSport - 08.11.2018

Chelsea provoi të gjente një marrëveshje me Antonio Conten për prishjen e kontratës, por trajneri italian ndihet viktimë e një padrejtësie dhe nuk bën prapakthehu në rrugën e tij.

Conte refuzon zgjidhje jo-gjyqësore me Chelsean

Telegrafi - 08.11.2018

Antonio Conte ka refuzuar të takohet me Chelsean për të diskutuar mbi një zgjidhje jashtë gjyqësore të kontratës së tij. Ish-trajneri i Kombëtares së Italisë u shkarkua nga Blutë në verën e këtij ...

Antonio Conte çon Chelsean në gjyq

Botasot - 08.11.2018

Trajneri italian kërkon kompensim prej 26 milionë eurosh nga “Blutë”. Antonio Conte u shkarkua nga detyra e trajnerit të Chelseat gjatë verës, pas marrëdhënieve jo të mira me pronarin e klubit, Roman ...

Conte në gjykatë, pretendon 23 milionë euro nga Chelsea

Gazeta Tema - 08.11.2018

Chelsea provoi të gjente një marrëveshje me Antonio Conten për prishjen e kontratës, por trajneri italian ndihet viktimë e një padrejtësie dhe nuk bën prapakthehu në rrugën e tij.

Conte po përgatit padi ndaj Chelseat

Koha.net - 07.11.2018

Antonio Conte ka refuzuar të takohet me Chelsean, dhe po insiston se do ta dërgojë klubin anglez në gjykatë për shkak të obligimeve financiare të papaguara ndaj tij, raporton Sky Sports Neës.

Conte nuk e pranon ofertën e Chelseat, kërkon 23 milionë euro dëmshpërblim

Botasot - 07.11.2018

Ish-trajneri i Chelseat, Antonio Conte, e ka refuzuar ofertën e Chelseat për t’u takuar për ta arritur një marrëveshje pasi që dëshiron të vazhdojë me padinë në gjykatë për ta marrë pjesën tjetër të ...

Conte nuk e pranon ofertën e Chelseat, kërkon 23 milionë euro dëmshpërblim

Tetova Sot - 07.11.2018

Ish-trajneri i Chelseat, Antonio Conte, e ka refuzuar ofertën e Chelseat për t’u takuar për ta arritur një marrëveshje pasi që dëshiron të vazhdojë me padinë në gjykatë për ta marrë pjesën tjetër të ...