TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Sonte luhet superderbi i futbollit evropian

Portalb - 14.08.2019

Fituesi i Champions League, Liverpulli sonte duke filluar nga ora 21:00 do të përballet me Çelsin, fituesin e Europa League, transmeton Portalb.mk . E veçanta e kësaj finale do të jetë referimi, duke ...

Salah luan me një fëmijë me këmbë të amputuara para ndeshjes së Super Kupës

Gazeta Express - 14.08.2019

Liverpool ka vazhduar përgatitjet për ndeshjen e UEFA Super Kup, kurse Mohamed Salah ka marrë pjesë në një sesion stërvitjesh me një djalë i cili kishte të dy këmbët e amputuara.

Superkupa/ Stambolli pret Liverpool-Chelsea, finalen e madhe evropiane

Top Channel - 14.08.2019

Gjithçka fillon në këtë sezon futbollistik me më të mirat e Evropës. Sidoqë të shkojë finalja e Superkupës së Evropës, trofeu do të mbesë në Britaninë e Madhe, pasi mbrëmjen e sotme në orën 21:00 në ...

Formacioni i kombinuar, Chelsea – Liverpool: Alisson jashtë, mbrojtja e të kuqve, asnjë sulmues i bluve

Telegrafi - 14.08.2019

Në mbrëmjen e së mërkurës do të zhvillohet ndeshja e Superkupës së Evropës mes Chelseat dhe Liverpoolit. Ndeshja zhvillohet në Stamboll, ku dy klubet e njohura do të përballen Voldafone Park.

Liverpool – Chelsea, lajm i keq për Shaqirin

Lajmi.net - 14.08.2019

Xherdan Shaqiri nuk do të jetë titullar te skuadra e Liverpoolit për ndeshjen kundër Chelseat në Superkupën e Evropës. Mediat angleze kanë publikuar formacionet e mundshme të skuadrave për ...

Mane optimist

Botasot - 14.08.2019

Liverpuli do të luaj ditën e sotme kundër Çelsit, në Stamboll, në ndeshjen e vlefshme për Supërkupën e Europës.Mane Në prag të kësaj sfide ka folur një nga lojtarët më të mirë të Liverpulit, siç ...

Derbi anglez në Europë, Liverpool dhe Chelsea kërkojnë Superkupën

BalkanWeb - 14.08.2019

Futbolli I madh kthehet në fushën e lojës, ndërsa të gjithë prozhektorët drejtohen në Stamboll, ku Liverpool dhe Chelsea do të diskutojnë mes tyre trofeun e Superkupës së Europës.

Me një foto 'bombastike' të Xherdan Shaqirit, 'Goal' paralajmëron keq Chelsean

Zeri - 14.08.2019

Sonte do të zhvillohet finalja e Superkupës së Evropës në mes të fituesit të Ligës së Kampionëve Liverpoolit dhe fituesit të Ligës së Evropës Chelseat, raporton Zëri.info.

Statistika, analizë dhe shumëçka rreth Superkupës së Evropës: Liverpool – Chelsea

Telegrafi - 14.08.2019

Sot, të gjithë sytë e botës do të përqendrohen në ‘Vodafone Park’ të Stambollit. Për 90-të minuta bota ndalet pasi që miliona njerëz do të jenë nën ethet e ndeshjes së Sueprkupës së Evropës.

STAMBOLL – Futbollistët e superkupës vlejnë dy miliardë euro

Medial - 14.08.2019

STAMBOLL, 14 gusht /MEDIAL-AA/ – Vlera e lojtarëve të ekipeve angleze Liverpool dhe Chelsea që do të përballen sonte në Stamboll në ndeshjen për superkupën e UEFA arrin në 1,91 miliardë euro.

Ky është vendimi i Klopp për Shaqirin

Botasot - 14.08.2019

Të gjithë sytë sonte mbrëma do të jenë kah Stambolli, aty ku dy gjigantët anglezë, Liverpooli e Chelsea takohen në ndeshjen e vlefshme për Superkupën e Evropës.

Skemat e sfidës Liverpool-Chelsea mbrëmjen e sotme

ABC News - 14.08.2019

Sonte në mbrëmje do të zhvillohet në Stamboll finalja e superkupës së Evropës, Liverpul-Chelsea. The reds janë favorit përballë londinezëve të cilët kërkojnë suksesin e parë nën drejtimin e trajnerit ...

Lampard thotë se është e pamundur të zëvendësohet Hazard

Lajmi.net - 14.08.2019

Hazard ka qenë pjesë e Chelsea për shtatë sezone, ndërsa këtë verë për 100 milionë euro iu bashkua Real Madridit. Reprezentuesi belg ka qenë i përfshirë direkt në 31 gola në Premierligë te Chelsea në ...

Liverpool dhe Chelsea për Superkupën e Evropës: Te dyja skuadrat treguan nga një dobësi në ndeshjet e para kampionale

Telegrafi - 14.08.2019

Sonte do të jemi dëshmitar të një ndeshje të madhe dhe ndër të rrallat që dy ekipe angleze luftojnë për Superkupën e Evropës. Liverpool dhe Chelsea do të takohen në stadiumin e Besiktasit me fillim ...

Frapparti nuk i frikësohet vëmendjes së madhe

Koha.net - 14.08.2019

Stepanie Frappart ka thënë se do të dëshmojë se referet janë po aq kompetente sa referët, ndërsa do të bëhet femra e parë që do të referojë një finale të madhe në gara të UEFA-s të meshkujve.

UEFA Super Cup Final ekskluzivisht në Kujtesa Sport

Gazeta Express - 14.08.2019

Kampionët mbretërues nga dy garat më spektakolare europiane UEFA Champions League që është Liverpool FC dhe kampioni i UEFA Europa League që është Chelsea Football Club, do të ndeshen për finalen e ...

Pronarët e bareve në Stamboll i presin me kënaqësi anglezët

Koha.net - 14.08.2019

Mbetja pa birra thjesht nuk është opsion për pronarët e bareve në Stamboll, ku Chelsea dhe Liverpooli do të përballen në ndeshjen për Superkupë të Evropës të mërkurën.

Frank Lampard optimist për ndeshjen kundër Liverpoolit, flet edhe për gjyqtaren femër

Zeri - 14.08.2019

Trajneri i Chelseat Frank Lampard është shprehur optimist për skuadrën e tij në prag të Superkupës së Evropës kundër Liverpoolit. Në Stamboll, Liverpooli do të përballet sonte me Chelsean në kuadër ...

Liverpool – Chelsea luhet për 4.5 milionë euro

Zeri - 14.08.2019

Sonte fituesja e Ligës së Kampioneve, Liverpooli, dhe ajo e Ligës së Evropës, Chelsea, do të tentojnë të bëjnë të tyrin trofeun e Superkupës së Evropës, që pavarësisht se në praktikë është më pak i ...

Mohamed Salah me zemër të madhe, çfarë gëzimi për këtë djalosh!

SuperSport - 14.08.2019

Mohamed Salah dhe shokët e tij të skuadrës së Liverpoolit u falën momente të paharrueshme disa fëmijëve me aftësi të kufizuara të Fondacionit të UEFA-s.

Liverpool – Chelsea, formacionet e mundshme të Superkupës së Evropës

Telegrafi - 14.08.2019

Liverpooli dhe Chelsea do të ndeshen mes vete në Superkupën e Evropës, në finalen e parë angleze në histori të kësaj gare. Vodafone Arena është stadiumi i gjigantit turk, Besiktas, i cili do të presë ...

Sot luhet finalja e Superkupës së Evropës, Liverpool përballet me Chelsea

Lajmi.net - 14.08.2019

Me fillim nga ora 21:00, në stadiumin e Besiktas, Liverpool dhe Chelsea do të përballen për finalen e Superkupës së Evropës, shkruan lajmi.net. Liverpool për këtë finale nuk do të mund të llogarisë ...

Dita e finales së Stambollit mes Liverpoolit dhe Chelseat, Shaqiri me shokë synojnë 'pushtimin' e Evropës

Zeri - 14.08.2019

Superkupa e Evropës do t’i vë në fushë kundër njëra-tjetrës dy skuadra angleze, ku Liverpooli është kundërshtari i Chelseat në Stamboll. Liverpooli hyn në ndeshje si fitues i Ligës së Kampionëve që ...

Shaqiri turpëron portierin në stërvitjet e Liverpoolit

Gazeta Express - 14.08.2019

Edhe pse nuk pritet të jetë titullar sonte në Super Kupën e Evropës, Xherdan Shaqiri ka dëshmuar se e meriton besimin e trajnerit Jurgen Klopp edhe gjashtë seancës stërvitore që u mbajt mbrëmë në ...

Lampardit i mungon Hazardi: Nuk mund ta zëvendësojmë atë

Gazeta Express - 14.08.2019

Trajneri i Chelseat, Frank Lampard, beson se është pothuajse e pamundur të zëvendësohet anësori belg, Eden Hazard, me një tjetër individ. Eden Hazardi shkëlqeu për shtatë sezone në “Stamford Bridge”, ...

Jurgen Klopp me një deklaratë interesante para finales së Stambollit kundër Chelseat

Zeri - 14.08.2019

Superkupa e Evropës do t’i vë në fushë kundër njëra-tjetrës dy skuadra angleze, ku Liverpooli është kundërshtari i Chelseat në Stamboll. Trajneri i Liverpoolit Jurgen Klopp është deklaruar para ...

Klopp para Superkupës së Evropës: Askush nuk do ta harrojë ekipin e 2005-tës, por ne jemi shumë më të mirë

Telegrafi - 14.08.2019

Sonte në Stamboll do të zhvillohet një ndër ndeshjet më kryesore të klubeve sa i përket trofeve evropian. Liverpooli dhe Chelsea do të mundohen ta bëjnë për vete trofeun e Superkupës së Evropës, kur ...

Lampard: Jam optimist, fitimi i Superkupës së Evropës do na rriste mentalitetin fitues

Telegrafi - 14.08.2019

Frank Lampard ka folur në konferencë për shtyp para takimit të Superkupës së Evropës mes Chelseat dhe Liverpoolit. Blutë dhe Reds do të ndeshen mes vete në Stamboll me fillim nga ora 21:00, ndërsa ...

Salah luan me tifozin me nevoja të veçanta para Super Kupës së Evropës

Gazeta Express - 14.08.2019

Mohamed Salahu u ra në sy tifozëve për të mirë pasi që ia fali disa kujtime të paharrueshme një tifozi të tij me nevoja të veçanta para finales së Super Kupës së Evropës, ku Liverpooli do të ...

Liverpool e Chelsea, sot synojnë trofeun e parë sezonal

Koha.net - 14.08.2019

Liverpooli do të përballet të mërkurën me Chelsean në ndeshjen e Superkupës së Evropës, ndërsa skuadrat angleze po synojnë të nisin stinorin me trofe të fituar.

Klopp paralajmëron Chelsean për ndeshjen e nesërme

Zeri - 13.08.2019

Nesër do të dorëzohet trofeu i parë zyrtar i sezonit. Në Stamboll do të diskutohet Superkupa e Evropës mes Liverpoolit, fitues i Ligës së Kampioneve, dhe Chelseat, kampiones së Ligës së Evropës që ...

Kjo video dëshmon se futbolli është për të gjithë

Lajmi.net - 13.08.2019

Ylli i Liverpoolit ka dhuruar disa momente të mira në stërvitje te Liverpool, duke luajtur me një djalë me aftësi të kufizuara. Djaloshit, të cilit i mungojnë këmbët, luan saktë me kokë, duke i ...

Shaqiri shënon me ‘stil’ në stërvitje te Liverpool

Zeri - 13.08.2019

Liverpool është stërvitur për herë të fundit para finales së Superkupës së Evropës, që të mërkurën e zhvillon kundër Chelsea. Në Stamboll, të mërkurën me fillim nga ora 21:00, Liverpool dhe Chelsea ...

Superkupën e Europës e drejton francezja Frappart, reagimi epik i Klopp

SuperSport - 13.08.2019

Sido që të përfundojë, Superkupa e Europës, Liverpool-Chelsea, do të hyjë në histori. Përballja mes dy ekipeve angleze do të jetë e para finale që do të gjykohet nga një femër, pikërisht nga ...

Mane para ndeshjes kundër Chelseat: Ai është me fat për ne

Botasot - 13.08.2019

Sulmuesi i Liverpool, Sadio Mane është optimist se “Të Kuqtë” do të triumfojnë përballë Chelseat në sfidën për Superkupën e Europës, duke bërë që Stambolli të vijojë të jetë një fushë me fat për ...

Lampard: Nuk e kam fituar kurrë Superkupën, por s'dua ta humbas për këtë arsye

Botasot - 13.08.2019

Pas debutimit zhgënjyes në Premier League në drejtim të Chelsea-t (humbje 4-0 ndaj Manchester United), Frank Lampard po përgatitet të udhëheqë ekipin e tij në Superkupën e Europës kundër Liverpool-it.

“Messi është lojtarë më i jashtëzakonshëm që kam parë”

Gazeta Express - 13.08.2019

Trajneri i ri i Chelsea, Frank Lampard është duke shikuar që të krijojë një skuadër që do të luajë si Barcelona, pasi që kjo skuadër gjithmonë ia ka bërë më të vështirë jetën atij Frank Lampard e ka ...

Lampard: Ky futbollist është më i jashtëzakonshmi

Lajmi.net - 13.08.2019

Ish mesfushori i Anglisë, ka pasur disa përballje me Lionel Messin, sa ishte lojtar i Chelsea. Këto përballje kanë qenë në kuadër të Ligës së Kampionëve, dhe viteve të fundit kanë qenë të shpeshta.

Chelsea pa futbollistin kryesor në finale kundër Liverpoolit

Lajmi.net - 13.08.2019

Të mërkurën në Stamboll, Liverpool dhe Chelsea do të takohen për të zhvilluar finalen e Superkupës së Evropës për sezonin 2018/2019. Skuadra e Chelsea, që në fundjavë u mposht 4:0 nga Manchester ...

Salah luan me një fëmijë me këmbë të amputuara para ndeshjes së Super Kupës

Tetova Sot - 14.08.2019

Liverpool ka vazhduar përgatitjet për ndeshjen e UEFA Super Kup, kurse Mohamed Salah ka marrë pjesë në një sesion stërvitjesh me një djalë i cili kishte të dy këmbët e amputuara.

Klop: Për të fituar Superkupën, duhet të jemi lakmitar

Alsat - 13.08.2019

Trajneri i Liverpulit, Jurgen Klop ka folur para ndeshjes së Super Kupës së Evropës. Gjermani ka thënë se nëse dëshirojnë të fitojnë Super Kupën, duhet të jenë lakmitar.

Kloop: Për të fituar Superkupën e Evropës duhet të jemi lakmitar

Botasot - 13.08.2019

Trajneri i Liverpoolit, Jurgen Kloop ka folur para ndeshjes së superkupës e cila zhvillohet nesër. Gjermani ka thënë se nëse dëshirojnë të fitojnë Super Kupën, duhet të jenë lakmitar.

Superkupa e Europës 4.5 milionë euro shpërblim. Do e arbitrojë një grua

Top Channel - 13.08.2019

Është një trofe që vlen 4.5 milionë euro dhe përball fitueset e dy kompeticioneve të UEFA-s, e për herë të parë në këtë nivel, do të arbitrojë një grua.

I pari i futbollit të Kosovës Agim Ademi merr pjesë në Superkupën mes Liverpoolit dhe Chelseat

Zeri - 13.08.2019

Presidenti i FFK-së, Agim Ademi, me ftesë të UEFA-s, ka udhëtuar sot në Stamboll, ku do të marrë pjesë në takimin e UEFA-s, përcjell Zëri.info. Gjithashtu ai do të jetë mysafir në ndeshjen e ...

Lampard: Nuk ka arsyetime ndaj Liverpoolit

VeqSport - 13.08.2019

Trajneri i Chelseat, Frank Lampard i ka bërë me dije lojtarëve të tij se nuk mund të kenë arsyetime për finalen e nesërme ndaj Liverpoolit. ”Ndeshja në finale ndaj një skuadre të kualitetit të ...

“Mirror” ka zbuluar mesazhin e pronarëve të Liverpoolit

Botasot - 13.08.2019

“Mirror” ka zbuluar mesazhin e pronarëve të Liverpoolit për objektivin e këtij sezoni. Amerikani John Henry i ka kërkuar trajnerit gjerman Jurgen Klopp që këtë edicion prioritet të ketë Premier ...

Me shqiponjë në gjoks, tifozët e Liverpoolit nga Kosova arrijnë në Stamboll

Zeri - 13.08.2019

Liverpooli do të përballet me Chelsean nesër në kuadër të Superkupës së UEFA-s. Ndeshja mes fituesit të Ligës së Kampionëve dhe Ligës së Evropës do të zhvillohet në Stamboll, shkruan Zëri.info.

Super Kupa/ Liverpool-Chelsea, derbi anglez “pushton” Europën (FOTO)

Mapo - 14.08.2019

Sot në mbrëmje të gjithë i kanë sytë në Stamboll të Turqisë. Në orën 21:00 do të luhet sfida e madhe, derbi anglez mes Liverpul dhe Chelsea. “The Red’s” apo “Blutë e Londrës” do të rrëmbejnë Super ...

Statistika, analizë dhe shumëçka rreth Superkupës së Evropës: Liverpool – Chelsea

Zhurnal - 14.08.2019

Sot, të gjithë sytë e botës do të përqendrohen në ‘Vodafone Park’ të Stambollit. Për 90-të minuta bota ndalet pasi që miliona njerëz do të jenë nën ethet e ndeshjes së Sueprkupës së Evropës.

UEFA Super Cup Final ekskluzivisht në Kujtesa Sport

Koha.net - 14.08.2019

Kampionët mbretërues nga dy garat më spektakolare europiane UEFA Champions League që është Liverpool FC dhe kampioni i UEFA Europa League që është Chelsea Football Club, do të ndeshen për finalen e ...