TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Schilling: BE-ja të emërojë të dërguar special për dialogun Prishtinë ? Beograd

Albeu.com - 11.09.2019

Vendimin e sekretarit amerikan të Shtetit, Mike Pompeo, për të emëruar Matthew Palmer si përfaqësues special për Ballkanin Perëndimor , ish-përfaqësuesi i Lartë për Bosnje-Hercegovinën, Christian ...

Matthew Palmer do ta vizitojë Kosovën

Botasot - 11.09.2019

Zëvendës Ndihmësi i Sekretarit të Shtetit, Matthew Palmer, i cili është emëruar edhe Përfaqësues Special i SHBA-së për Ballkanin Perëndimor, do ta vizitojë Republikën e Kosovës.

Përfaqësuesi Special i SHBA-së për Ballkanin Perëndimor, Matthew Palmer, do ta vizitojë Kosovën

Gazeta Express - 11.09.2019

Zëvendës Ndihmësi i Sekretarit të Shtetit, Matthew Palmer, i cili është emëruar edhe Përfaqësues Special i SHBA-së për Ballkanin Perëndimor, do ta vizitojë Republikën e Kosovës.

Matthew Palmer do ta vizitojë Kosovën

Zeri - 11.09.2019

Zëvendës Ndihmësi i Sekretarit të Shtetit, Matthew Palmer, i cili është emëruar edhe Përfaqësues Special i SHBA-së për Ballkanin Perëndimor, do ta vizitojë Republikën e Kosovës.

Daçiq i reagon Palmerit: Serbia e gatshme për vazhdimin e dialogut, por ShBA duhet ta bëjnë të arsyeshëm fëmijën e vetë

Botasot - 11.09.2019

Ministri i punëve të jashtme të Serbisë Ivica Daçiq ka deklaruar se “Serbia llogarit në ndihmën e ShBA-ve që të jetë konstruktive në lidhje me dialogun me Prishtinën, por duhet të shtyjnë fëmijën e ...

Schilling: BE-ja duhet të emërojë një të dërguar special për dialogun Kosovë-Serbi

Botasot - 11.09.2019

Vendimin e Sekretarit Amerikan të Shtetit, Mike Pompeo, për të emëruar Matthew Palmer si Përfaqësueses Special për Ballkanin Perëndimor, ish-Përfaqësuesi i Lartë për Bosnje-Hercegovinën, Christian ...

Schilling: BE-ja duhet ta emërojë një të dërguar special për dialogun Prishtinë – Beograd

Gazeta Express - 11.09.2019

Vendimin e Sekretarit Amerikan të Shtetit, Mike Pompeo, për të emëruar Matthew Palmer si Përfaqësueses Special për Ballkanin Perëndimor, ish-Përfaqësuesi i Lartë për Bosnje-Hercegovinën, Christian ...

Palmer: Pajtimi ndërmjet Prishtinës dhe Beogradit është i mundshëm

Gazeta Express - 11.09.2019

I dërguari special i ShBA-së për Ballkanin Përendimor, Matthew Palmer, ka deklaruar se është i bindur se një marrëveshje ndërmjet Prishtinës dhe Beogradit mund të arrihet, se Shtetet e Bashkuara do ...

Harçenko i reagon me ironi Palmerit: Intervenimi ushtarak në një vend sovran dhe vrasjet janë mbështetje e ...

Botasot - 10.09.2019

Ambasadori i Rusisë ka reaguar në deklaratën e të dërguarit special të sekretarit shtetëror të ShBA për Ballkanin perëndimor se “Rusia dëshiron që Ballkani të mbetet regjion jo stabil”, e sjell në ...

Çfarë mendon Palmer për Maqedoninë e Veriut?

Flaka - 10.09.2019

Jam i bindur që Maqedonia e Veriut do të anëtarësohet së shpejti në NATO, thotë Përfaqësuesi Special i SHBA për Ballkanin Perëndimor Matthew Palmer, përcjell FLAKA.

Palmer i bindur: Marrëveshja Kosovë-Serbi do të arrihet

SOT - 10.09.2019

I dërguari special i Shteteve të Bashkuara për Ballkanin Perëndimor, Matthew Palmer, tha se është i bindur se mund të arrihet një marrëveshje midis Kosovës dhe Serbisë.

Palmer vizitë zyrtare në Malin e Zi, flet për Maqedoninë e Veriut

ABC News - 10.09.2019

Gjatë vizitës së tij zyrtare në Malin e Zi, Metju Palmer, i dërguari special i Shteteve të Bashkuara të Amerikës për Ballkanin, foli për Maqedoninë e Veriut, duke thënë se pret shumë shpejt ...

Palmer: Maqedonia e Veriut së shpejti anëtarja e 30-të e NATO-s

Botasot - 10.09.2019

I dërguari i posaçëm i SHBA-së për Ballkanin Perëndimor, Matthew Palmer, shprehu bindjen se Maqedonia e Veriut së shpejti do të bëhet anëtarja e 30-të e NATO-s.

Palmer: SHBA do të mbështesin në Kosovë atë qeveri që është e përkushtuar për dialog

Koha.net - 10.09.2019

Podgoricë, 10 shtator - I dërguari special i SHBA për Ballkanin Perëndimor, Matthew Palmer, shprehur bindjen nga Podgorica se marrëveshja midis Beogradit e Prishtinës mund të arrihet, se SHBA do të ...

Palmer, i sigurt: Marrëveshja Kosovë-Serbi do të arrihet

Albeu.com - 10.09.2019

I dërguari special i Shteteve të Bashkuara për Ballkanin Perëndimor, Matthew Palmer , tha se është i bindur se mund të arrihet një marrëveshje midis Kosovës dhe Serbisë Palmer thotë se bisedimet mes ...

Palmer shprehet i bindur për arritjen e marrëveshjes Kosovë – Serbi, kërkon pezullimin e taksës

Lajmi.net - 10.09.2019

Nga atje, Palmer ka thënë se është i bindur se do të arrihet një marrëveshje në mes Kosovës dhe Serbisë. Për ‘RTCG’ të Malit të Zi, Palmer ka deklaruar se bisedimet mes të dyja vendeve duhet të jenë ...

Palmer: Maqedonia e Veriut së shpejti do të bëhet anëtarja e 30-të e NATO-s

Flaka - 10.09.2019

I dërguari i posaçëm i SHBA-së për Ballkanin Perëndimor Methju Palemr deklaroi se është i bindur se Maqedonia e Veriut së shpejti do të bëhet anëtarja e 30-të e NATO-s.

Palmer i bindur se mund të arrihet marrëveshja Kosovë-Serbi

RTSH - 10.09.2019

I dërguari special i Shteteve të Bashkuara për Ballkanin Perëndimor, Matthew Palmer, tha se është i bindur se mund të arrihet një marrëveshje midis Kosovës dhe Serbisë.

Palmer i bindur: Marrëveshja Kosovë – Serbi do të arrihet

Gazeta Express - 10.09.2019

I dërguari special i Shteteve të Bashkuara për Ballkanin Perëndimor Matthew Palmer tha se është i bindur se mund të arrihet një marrëveshje midis Kosovës dhe Serbisë Palmer po thotë se bisedimet mes ...

Palmeri i bindur se mund të arrihet marrëveshja Kosovë-Serbi

Portalb - 10.09.2019

I dërguari special i Shteteve të Bashkuara për Ballkanin Perëndimor, Matthew Palmer tha se është i bindur se mund të arrihet një marrëveshje midis Prishtinës dhe Beogradit.

Palmer: Maqedonia e Veriut së shpejti bëhet anëtarja e 30-të e NATO-s

Botasot - 10.09.2019

I dërguari i posaçëm i SHBA-së për Ballkanin Perëndimor Mathew Palmer u shpreh i bindur se Maqedonia e Veriut së shpejti do të bëhet anëtarja e 30-të e NATO-së.

Palmer: Maqedonia e Veriut së shpejti bëhet anëtarja e 30-të e NATO-s

Telegrafi - 10.09.2019

I dërguari i posaçëm i SHBA-së për Ballkanin Perëndimor Mathew Palmer u shpreh i bindur se Maqedonia e Veriut së shpejti do të bëhet anëtarja e 30-të e NATO-së.

Palmer: Maqedonia e Veriut së shpejti do të bëhet anëtarja e 30-të e NATO-s

Tetova Sot - 10.09.2019

I dërguari i posaçëm i SHBA-së për Ballkanin Perëndimor Methju Palemr deklaroi se është i bindur se Maqedonia e Veriut së shpejti do të bëhet anëtarja e 30-të e NATO-s.

Gjermanët japin alarmin, ja si Rusia po tenton të kapë Ballkanin, Palmer paralajmëron më shumë mbështetje nga SHBA

SOT - 10.09.2019

Gjermanët kanë dhënë alarmin sa i takon rrezikut në Ballkan. Kohët e fundit ka pasur protesta të fuqishme në Serbi, Turqi, Mal të Zi, Bullgari dhe akuzat se pas skenarëve destabilizues fshihet Moska, ...

Negociatat e Shqipërisë me BE, VOA zbardh deklaratën e zyrtarit të lartë amerikan

SOT - 09.09.2019

Përfaqësuesi i posaçëm i Shteteve të Bashkuara për Ballkanin Perëndimor, Mathheë Palmer në një takim me zyrtarët e Malit të Zi tha se hapja me bisedimeve të Shqipërisë me BE është përparësi e tij.

Mathew Palmer: Përparësi e imja, hapja e bisedimeve për anëtarësim të Shqipërisë në BE

Top Channel - 09.09.2019

Në një takim me zyrtarë të Malit të Zi, përfaqësuesi i posaçëm i Shteteve të Bashkuara për Ballkanin Perëndimor, Mathew Palmer deklaroi se me emërimin e tij në këtë post, Shtetet e Bashkuara ...

Anëtarësimi i Maqedonisë së Veriut në NATO, Palmer: Shpresojmë në dhjetor ose do të ketë pak shtyerje

Ina - 10.09.2019

Përfaqësuesi special i SHBA-ve për Ballkanin Perëndimor, Metju Palmer në një intervistë për radiotelevizionin malazez theksoi se dhjetori është qëllimi real dhe ambicioz që Maqedonia e Veriut të ...

Mathew Palmer në Podgoricë

Botasot - 09.09.2019

Përfaqësuesi i posaçëm i Shteteve të Bashkuara për Ballkanin Perëndimor, Mathhew Palmer, u ka thënë të hënën zyrtarëve të Malit të Zi se me emërimin e tij në këtë post, Shtetet e Bashkuara dëshmojnë ...

Palmer: Nxis bisedimet e BE me Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut

Mapo - 09.09.2019

Përfaqësuesi i posaçëm i Shteteve të Bashkuara për Ballkanin Perëndimor, Mathhew Palmer, u ka thënë të hënën zyrtarëve të Malit të Zi se me emërimin e tij në këtë post, Shtetet e Bashkuara dëshmojnë ...

Palmer: Mund të arrihet marrëveshja Kosovë – Serbi, Rusia e dëshiron një Ballkan të trazuar

Telegrafi - 09.09.2019

Përfaqësuesi i posaçëm i Shteteve të Bashkuara për Ballkanin Perëndimor, Mathhew Palmer, ka deklaruar se është i bindur se mund të arrihet një marrëveshje midis Beogradit dhe Prishtinës, dhe që ...

Palmer: Mund të arrihet marrëveshja Kosovë – Serbi, Rusia e dëshiron një Ballkan të trazuar

Botasot - 09.09.2019

Përfaqësuesi i posaçëm i Shteteve të Bashkuara për Ballkanin Perëndimor, Mathhew Palmer, ka deklaruar se është i bindur se mund të arrihet një marrëveshje midis Beogradit dhe Prishtinës, dhe që ...

Palmer në Podgoricë: Përparësi hapja e bisedimeve për anëtarësim të Shqipërisë në BE

Medial - 09.09.2019

TIRANË, 9 shtator /MEDIAL/ Përfaqësuesi i posaçëm i Shteteve të Bashkuara për Ballkanin Perëndimor, Mathew Palmer, u ka thënë të hënën zyrtarëve të Malit të Zi se me emërimin e tij në këtë post, ...

Politikani gjerman: BE-ja duhet të emërojë një të dërguar special për dialogun Prishtinë-Beograd

Zeri - 11.09.2019

Vendimin e Sekretarit Amerikan të Shtetit, Mike Pompeo, për të emëruar Matthew Palmer si Përfaqësueses Special për Ballkanin Perëndimor, ish-Përfaqësuesi i Lartë për Bosnje-Hercegovinën, Christian ...

Schilling: BE’ja duhet të emërojë një të dërguar special për dialogun Prishtinë-Beograd

Zhurnal - 11.09.2019

Vendimin e Sekretarit Amerikan të Shtetit, Mike Pompeo, për të emëruar Matthew Palmer si Përfaqësueses Special për Ballkanin Perëndimor, ish-Përfaqësuesi i Lartë për Bosnje-Hercegovinën, Christian ...

Palmer: Pajtimi ndërmjet Kosovës dhe Serbisë është i mundshëm

Botasot - 11.09.2019

I dërguari special i ShBA-së për Ballkanin Përendimor, Matthew Palmer, ka deklaruar se është i bindur se një marrëveshje ndërmjet Prishtinës dhe Beogradit mund të arrihet, se Shtetet e Bashkuara do ...

Palmer: Pajtimi ndërmjet Prishtinës dhe Beogradit është i mundshëm

Zeri - 11.09.2019

I dërguari special i ShBA-së për Ballkanin Përendimor, Matthew Palmer, ka deklaruar se është i bindur se një marrëveshje ndërmjet Prishtinës dhe Beogradit mund të arrihet, se Shtetet e Bashkuara do ...

Palmer i bindur: Marrëveshja Kosovë – Serbi do të arrihet

Ina - 10.09.2019

I dërguari special i Shteteve të Bashkuara për Ballkanin Perëndimor, Matthew Palmer, tha se është i bindur se mund të arrihet një marrëveshje midis Kosovës dhe Serbisë Palmer thotë se bisedimet mes ...

Palmer i bindur: Marrëveshja Kosovë-Serbi do të arrihet

Zeri - 10.09.2019

I dërguari special i Shteteve të Bashkuara për Ballkanin Perëndimor Matthew Palmer tha se është i bindur se mund të arrihet një marrëveshje midis Kosovës dhe Serbisë Palmer po thotë se bisedimet mes ...

Palmer i bindur: Marrëveshja Kosovë-Serbi do të arrihet

Botasot - 10.09.2019

I dërguari special i Shteteve të Bashkuara për Ballkanin Perëndimor Matthew Palmer tha se është i bindur se mund të arrihet një marrëveshje midis Kosovës dhe Serbisë Palmer po thotë se bisedimet mes ...