TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

PD: Vëllai i Xhafës kontrollon lojrat e fatit

LajmiFundit - 14.09.2018

Fatmir Xhafa ka mbrojtur vëllain e tij, Agron Xhafa që paratë e aktivitetiit të vet kriminal në trafikun e drogës e ka konvertuar në biznesin e lorave të fatit.

PD: Lojërat e fatit u shumëfishuan

Java News - 14.09.2018

Deputetët e Partisë Demokratike, Jorida Tabaku dhe Enkelejd Alibeaj, në një konferencë të përbashkët për mediet në selinë e PD-së, akuzuan ministrin e Brendshëm, Fatmir Xhafaj, si të përfshirë në ...

PD publikon faktet që premtoi për mafian e lojërave të fatit

SOT - 14.09.2018

Partia Demokratike ka nisur sot, publikimin e fakteve që dëshmojnë lidhjen e qeverisë me mafian e lojërave të fatit. Dy deputetët Jorida Tabaku dhe Enkelejt Alibeaj kanë publikuar faktet pse Edi Rama ...

PD: Pikat e basteve kanë shumëfishuar aktivitetin

Top Channel - 14.09.2018

Deputetët e Partisë Demokratike, Enkelejd Alibeaj dhe Jorida Tabaku, dolën përpara mediave të premten, duke deklaruar se “pikat e basteve në pronësinë e Agron Xhafajt dhe me mbështetjen politike të ...

PD: Bashkëpunëtorët e vëllait të Xhafajt, pronarë të kompanisë së llotove

ABC News - 14.09.2018

Deputetët e Partisë Demokratike Jorida Tabaku dhe Enkelejd Alibeaj gjatë një konference për shtyp kanë akuzuar minsitrin e brendshëm Fatmir Xhafaj se në kohen kur ishte kreu i komisionit të ligjeve ...

Audio-përgjimi/ Berisha: Ekspertiza nxorri zërin e Agron Xhafës

ABC News - 13.09.2018

Ish-Kryeministri Sali Berisha ka paralajmëruar nga studio e emisionit “Opinion” në Tv Klan se opozita do të publikojë ekspertizën e zërit të audiopërgjimit mes Albert Veliu dhe Agron Xhafajt, vëllai ...

Audio-përgjimi i Agron Xhafajt/ Rama: Ajo kasetë është një farsë, mashtrim!

SOT - 13.09.2018

I ftuar në emisionin “Open”, kryeministri Rama ka folur lidhur edhe me audiopërgjimin e vëllait të ministrit të Brendshëm, Fatmir Xhafaj për të cilin tha se ishte një përgjim i falsifikuar.

Fakte tronditëse: Kompanitë e basteve të vëllait të ministrit Xhafaj, nën emrin e 2 anëtarëve të bandës

LajmiFundit - 14.09.2018

Denoncimi nga selia e PD-së i deputetëve Jorida Tabaku dhe Enkelejt Alibeaj: “E mbani mend sesi katër muaj më parë, PD publikoi dënimin në Itali të Agron Xhafajt, vëllait të Fatmir Xhafajt.

PD: Pikat e basteve kanë shumëfishuar aktivitetin

Botasot - 14.09.2018

Deputetët e Partisë Demokratike, Enkelejd Alibeaj dhe Jorida Tabaku, dolën përpara mediave të premten, duke deklaruar se “pikat e basteve në pronësinë e Agron Xhafajt dhe me mbështetjen politike të ...

Audio-përgjimi/ Berisha paralajmëron: Ekspertiza nxorri zërin e Agron Xhafës

Botasot - 13.09.2018

Ish-Kryeministri Sali Berisha ka paralajmëruar nga studio e emisionit “Opinion” në Tv Klan se opozita do të publikojë ekspertizën e zërit të audiopërgjimit mes Albert Veliu dhe Agron Xhafajt, vëllai ...

PD sulmon Xhafaj: Si lejoi ministri pasurimin e bandës së vëllait me biznesin e bixhozit

Botasot - 14.09.2018

Partia Demokratike ka publikuar këtë të premte një sërë faktesh që sipas saj inkriminojnë në mënyrë të drejtpërdrejtë lidhjen e Ministrit të Brendshëm Fatmir Xhafaj me kompanitë e basteve, të cilat ...

Denoncimi i PD: Pikat e basteve të Agron Xhafajt kanë shumëfishuar aktivitetin

Mapo - 14.09.2018

Deputetët e Partisë Demokratike, Enkelejd Alibeaj dhe Jorida Tabaku, dolën përpara mediave të premten, duke deklaruar se “pikat e basteve në pronësinë e Agron Xhafajt dhe me mbështetjen politike të ...