TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Skocezi Murray, drejt lamtumirës. Lot në turneun e fundit

Top Channel - 11.01.2019

Në pyetjen e parë që iu bë në konferencën e shtypit, ku të gjithë prisnin optimizmin e një pretendenti për “Australian Open”, tenisti skocez Andy Murray u tradhtua nga emocionet dhe shpërtheu në lot.

Murray me lot në sy tërhiqet nga tenisi, ja pse

Lajm - 11.01.2019

Ish-numri 1 në botë për meshkuj në tenis, britaniku Andy Murray, ka deklaruar se do të tërhiqet nga sporti këtë sezon. Këtë gjë ai synon ta bëjë pas grand slam të Ëimbledon, në qershor, në ...

Lamtumira e një kampioni, Murray komunikon tërheqjen mes lotëve!

SuperSport - 11.01.2019

Një tjetër yll shkëputet nga bota e tenisit. Andy Murray ka vendosur t’i thotë lamtumirë sportit që dashuronte më shumë. Britaniku organizoi një konferencë ku i përfshirë nga emocionet dhe lotët ...

“Nuk vësh dot këpucët”, Andy Murray tërhiqet nga tenisi

BalkanWeb - 11.01.2019

Andy Murray i thotë lamtumirë tenisit. Shpresa e fundit e ish-numrit një të Botës është që të jetë prezent në Wimbledon, por rreziku është ta mbylli karrierën e tij me Australian Open.

Tenisti i njohur botëror tërhiqet nga sporti për këtë arsye

Gazeta Express - 11.01.2019

Ish-numri 1 në botë për meshkuj në tenis, britaniku Andy Murray, ka deklaruar se do të tërhiqet nga sporti këtë ...

Lëndimi shtyn Murrayn të pensionohet nga tenisi

Koha.net - 11.01.2019

Andy Murray me lot në sy ka bërë të ditur se do t’i jap fund karrierës në tenis pas Wimbledonit që mbahet gjatë verës. Në një konferencë për media, dy-herë fituesi i Wimbledonit, ka thënë se lëndimi ...

“Nuk vësh dot këpucët”, Andy Murray tërhiqet nga tenisi

Medial - 11.01.2019

Andy Murray i thotë lamtumirë tenisit. Shpresa e fundit e ish-numrit një të Botës është që të jetë prezent në Wimbledon, por rreziku është ta mbylli karrierën e tij me Australian Open.

Murray me lot në sy jep lajmin se do të pensionohet nga tenisi

Botasot - 11.01.2019

Andy Murray me lot në sy ka bërë të ditur se do t’i jap fund karrierës në tenis pas Wimbledonit që mbahet gjatë verës. Në një konferencë për media, dy-herë fituesi i Wimbledonit, ka thënë se lëndimi ...