TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Ndoshta do ta shohim edhe në Wimbledon, por Andy Murray konfirmon: Nuk i duroj më dhimbjet, po pensionohem

Telegrafi - 12.01.2019

Në një nga paraqitjet më emocionale të një sportisti, kohët e fundit, Andy Murray njoftoi në një konferencë për shtyp përpara fillimit të Australian Open se po i jep fund karrierës prej tenisti.

Tenisti i famshëm përfundon karrierën, përshëndetet mes lotëve

Zeri - 11.01.2019

Tenisti i njohur britanik, Andy Murray. Ka paralajmëruar se do të pensionohet sivjet, shkruan kurir.rs, transmeton zeri.info. Ai ka bërë të ditur se ‘Australian Open’ do të jetë turneu i tij i fundit.

Andy Murray po pensionohet, lojtari shpjegon arsyen për këtë vendim befasues

Lajmi.net - 11.01.2019

Andy Murray në mënyrë befasuese ka bërë të ditur se do të pensionohet nga tenisi. Britaniku këtë e ka bërë të ditur në një intervistë me “Australia Open TV”, transmeton lajmi.net.

Skocezi Murray, drejt lamtumirës. Lot në turneun e fundit

Top Channel - 11.01.2019

Në pyetjen e parë që iu bë në konferencën e shtypit, ku të gjithë prisnin optimizmin e një pretendenti për “Australian Open”, tenisti skocez Andy Murray u tradhtua nga emocionet dhe shpërtheu në lot.

Murray me lot në sy tërhiqet nga tenisi, ja pse

Lajm - 11.01.2019

Ish-numri 1 në botë për meshkuj në tenis, britaniku Andy Murray, ka deklaruar se do të tërhiqet nga sporti këtë sezon. Këtë gjë ai synon ta bëjë pas grand slam të Ëimbledon, në qershor, në ...

Lamtumira e një kampioni, Murray komunikon tërheqjen mes lotëve!

SuperSport - 11.01.2019

Një tjetër yll shkëputet nga bota e tenisit. Andy Murray ka vendosur t’i thotë lamtumirë sportit që dashuronte më shumë. Britaniku organizoi një konferencë ku i përfshirë nga emocionet dhe lotët ...

“Nuk vësh dot këpucët”, Andy Murray tërhiqet nga tenisi

BalkanWeb - 11.01.2019

Andy Murray i thotë lamtumirë tenisit. Shpresa e fundit e ish-numrit një të Botës është që të jetë prezent në Wimbledon, por rreziku është ta mbylli karrierën e tij me Australian Open.

Lëndimi shtyn Murrayn të pensionohet nga tenisi

Koha.net - 11.01.2019

Andy Murray me lot në sy ka bërë të ditur se do t’i jap fund karrierës në tenis pas Wimbledonit që mbahet gjatë verës. Në një konferencë për media, dy-herë fituesi i Wimbledonit, ka thënë se lëndimi ...

Tenisti i njohur botëror tërhiqet nga sporti për këtë arsye

Gazeta Express - 11.01.2019

Ish-numri 1 në botë për meshkuj në tenis, britaniku Andy Murray, ka deklaruar se do të tërhiqet nga sporti këtë ...

Andy Murray po pensionohet, lojtari shpjegon arsyen për këtë vendim befasues

Almakos - 11.01.2019

Andy Murray në mënyrë befasuese ka bërë të ditur se do të pensionohet nga tenisi. Britaniku këtë e ka bërë të ditur në një intervistë me “Australia Open TV”, transmeton lajmi.net.

“Nuk vësh dot këpucët”, Andy Murray tërhiqet nga tenisi

Medial - 11.01.2019

Andy Murray i thotë lamtumirë tenisit. Shpresa e fundit e ish-numrit një të Botës është që të jetë prezent në Wimbledon, por rreziku është ta mbylli karrierën e tij me Australian Open.

Murray me lot në sy jep lajmin se do të pensionohet nga tenisi

Botasot - 11.01.2019

Andy Murray me lot në sy ka bërë të ditur se do t’i jap fund karrierës në tenis pas Wimbledonit që mbahet gjatë verës. Në një konferencë për media, dy-herë fituesi i Wimbledonit, ka thënë se lëndimi ...