TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Kosova pëson humbje nga Maqedonia

Ina - 12.08.2017

Përfaqësuesja e Kosovës në Basketboll ka humbur në të takimin kthyes ndaj Maqedonisë, i cili u zhvillua pa praninë e publikut shqiptar në Shkup. Takimi zhvillohet në kuadër të Grupit C, i vlefshëm ...

Një hap prapa, Kosova pëson nga Maqedonia

Telegrafi - 12.08.2017

Përfaqësuesja e Kosovës në basketboll ka pësuar humbje prej 87-74 nga Maqedonia dhe ka bërë një hap mbrapa në ndeshjet para-kualifikuese për Kampionatin Botëror.

Kosova pëson humbjet e dytë, tani nga Maqedonia

Lajmi.net - 12.08.2017

. Kosova e ka pësuar edhe humbjen e dytë në ndeshjet parakualifikeuse për Kampionatin Botëror të vitit 2019. Djelmoshat kosovarë janë mposhtur nga Maqedonia, me rezultat 87:74.

Kosova mposhtet nga Maqedonia

Koha.net - 12.08.2017

Kosova ka pësuar humbje në ndeshjen e kthimit ndaj Maqedonisë në Shkup në parakualifikimet për Botëror “Kina 2019”, raporton Koha.net. Përfaqësuesja e Kosovës në basketboll sot ishte jashtë forme në ...

Pjesa e parë: Kosova shkon në pushim me një pikë epërsi ndaj Maqedonisë

Telegrafi - 12.08.2017

Përfaqësuesja e Kosovës në basketboll e ka mbyllurr me epërsi pjesën e parë të takimit kundër Maqedonisë që po e zhvillon në palestrën “Boris Trajkovski” në Shkup.

Tensione pas pjesës së parë të ndeshjes Maqedoni-Kosovë

Koha.net - 12.08.2017

Kosova e ka fituar 40:41 pjesën e parë të ndeshjes parakualifikuese të basketbollit me Maqedoninë, në Shkup. Në fund të kësaj pjese ka pasur tensione pasi që mysafirët në sallë janë sulur me ofendime ...

Maqedoni – Kosovë, ky është rezultati pas pjesës së parë

Lajmi.net - 12.08.2017

. Kosova ka shkuar me epërsi një pikë në pushimin e pjesës së parë ndaj Maqedonisë. Çereku i dytë i ndeshjes, u takoi maqedonasve me rezultat 21:19. Kujtojmë se Kosova e fitoi 22:19 çerekun e parë.

Maqedoni – Kosovë, përfundon edhe çereku i tretë

Lajmi.net - 12.08.2017

Maqedonia e ka fituar edhe çerekun e tretë ndaj Kosovës me rezultat 23:13, për rezultatin e përgjithshëm 63:54. Ka mbetur edhe një çerek për t’u ...

Maqedoni – Kosovë, ky është rezultati i çerekut të parë

Lajmi.net - 12.08.2017

. Kosova e ka nisur mirë çerekun e parë në përballjen ndaj Maqedonisë. ‘Dardanët’ kanë arritur ta mposhtin 22:19 Maqedoninë në çerekun e ...

Kosova humb nga Maqedonia

Gazeta Express - 12.08.2017

Kosova ka pësuar humbje 87:74 nga Maqedonia dhe për t’i kaluar parakualifikimet, “Dardanët” tani duhet të fitojnë ndaj Estonisë me 27 pikë ...

Maqedonia – Kosova, rezultat shokues pas çerekut të tretë

Gazeta Express - 12.08.2017

Ka përfunduar edhe çereku i tretë mes Kosovës dhe Maqedonisë, ku “Dardanët” po humbasin ...

Maqedonia – Kosova, ky është rezultati pas pjesës së parë

Gazeta Express - 12.08.2017

Kosova ka shkuar në pushim me epërsinë e një pike, pasi duke e mposhtur Maqedoninë ...

Një hap prapa, Kosova pëson nga Maqedonia

Almakos - 12.08.2017

Përfaqësuesja e Kosovës në basketboll ka pësuar humbje prej 87-74 nga Maqedonia dhe ka bërë një hap prapa në ndeshjet para-kualifikuese për Kampionatin Botëror.

Pjesa e parë: Kosova shkon në pushim me një pikë epërsi ndaj Maqedonisë

Almakos - 12.08.2017

Përfaqësuesja e Kosovës në basketboll e ka mbyllurr me epërsi pjesën e parë të takimit kundër Maqedonisë që po e zhvillon në palestrën “Boris Trajkovski” në Shkup.

Trajneri i përfaqësueses, Greenberg: Nuk duhet t’i përsërisim gabimet me Estoninë

Telegrafi - 12.08.2017

Përfaqësuesja e Kosovës të shtunën (sot) me fillim nga ora 20:30 është mysafire e Maqedonisë, në ndeshjen që i takon Grupit C të parakualifikimeve evropiane për Kupën e Botës “Kina 2019”.

Maqedoni – Kosovë, ja në sa ora do të fillojë ndeshja

Lajmi.net - 12.08.2017

. Përfaqësuesja e Kosovës në basketboll kërkon një fitore të re për ta dërguar në raundin tjetër të kualifikimeve për botërorin e vitit 2019. Ndeshjen që mund të jetë vendimtare, Kosova e luan të ...

Kosova për fitore ndaj Maqedonisë

Telegrafi - 12.08.2017

Përfaqësuesja A e Kosovës të shtunën me fillim nga ora 20:30 është mysafire e Maqedonisë, në ndeshjen që i takon Grupit C të parakualifikimeve evropiane për Kupën e Botës “Kina 2019”.

Kosova në Shkup për ndeshjen vendimtare

Koha.net - 12.08.2017

Një fitore e re do të dërgojë Përfaqësuesen e Kosovës në basketboll në raundin tjetër të kualifikimeve për botërorin e vitit 2019, shkruan sot Koha Ditore.

Maqedoni – Kosovë, sfidë me trysni

Ina - 12.08.2017

Maqedoni – Kosovë, sfidë me trysni, për faktin se si njërës palë po ashtu edhe tjetrës, i duhet fitorja sikur buka. Kombëtarja e Kosovës është e mobilizuar deri në pikën e fundit, sepse në rast të ...

Pa shikues në palestër, Maqedonia-Kosova

Telegrafi - 10.08.2017

Basketbollistët e Kosovës ndeshjen e radhës nuk do ta ketë ndihmën e “dardanëve”. E gjithë kjo pasi që përmes një njoftimi nga Federata e Basketbollittë Maqedonisë (MKF) është bërë e ditur se ndeshja ...

Basketboll: Maqedoni-Kosovë, federata nuk nxjerr në shitje bileta!

InfoSport - 10.08.2017

Federata e basketbollit të Maqedonisë ka sjellur vendim surprizues, që mos të nxjerrë në shitje biletat për ndeshjen ndaj Kosovës të vlefshme për kualifikueset e Botërorit 2019.

Trajneri i përfaqësueses, Greenberg: Nuk duhet t’i përsërisim gabimet me Estonin

Almakos - 12.08.2017

Përfaqësuesja e Kosovës të shtunën (sot) me fillim nga ora 20:30 është mysafire e Maqedonisë, në ndeshjen që i takon Grupit C të parakualifikimeve evropiane për Kupën e Botës “Kina 2019”.

Maqedoni – Kosovë, ja në sa ora do të fillojë ndeshja

Ina - 12.08.2017

Përfaqësuesja e Kosovës në basketboll kërkon një fitore të re për ta dërguar në raundin tjetër të kualifikimeve për botërorin e vitit 2019. Ndeshjen që mund të jetë vendimtare, Kosova e luan të ...

Kosova për fitore ndaj Maqedonisë

Almakos - 12.08.2017

Përfaqësuesja A e Kosovës të shtunën me fillim nga ora 20:30 është mysafire e Maqedonisë, në ndeshjen që i takon Grupit C të parakualifikimeve evropiane për Kupën e Botës “Kina 2019”.

Kosova prezanton ekipin për përballjen me Maqedoninë

Koha.net - 12.08.2017

Përzgjedhësi i Kosovës në basketboll, Brad Greenberg ka publikuar listën e 12 lojtarëve që do të paraqiten sonte në ndeshjen kundër Maqedonisë. Kosova sot është mysafire e Maqedonisë në kuadër të ...