TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Kujtohen 18 viktimat civile dhe 8 dëshmorët e UÇK-së në betejën e Zhegocit

Koha.net - 15.04.2019

Qëndresa Ahmeti ishte vetëm 3 muajshe kur babai i saj u vra duke luftuar në betejën e Zhegocit. Ajo thotë se edhe pse nuk e njohu babanë dhe nuk e kujton, ndihet krenare për të.

Haradinaj: Ndryshimi i kufijve hap çështjen e pazgjidhur të shqiptarëve në Ballkan

Telegrafi - 15.04.2019

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, ka deklaruar se hapja eventuale e kufijve do të hapë çështjen e pazgjidhur të shqiptarëve në Ballkan, ndërkohë që ka thënë se kufijtë nuk duhet të diskutohen ...

Gjilani sot shënon 20-vjetorin e Betejes së Zhegocit

Lajmi.net - 15.04.2019

Ramush Haradinaj dhe kryesuesja e Kuvendit të Gjilanit, Shpresa Kurteshi-Emini, kanë potencuar se dëshmorët dhe të rënët në luftën për liri kanë bërë që ne sot të jetojmë të lirë e të punojmë për ...

Haradinaj: Në tavolinat e bisedimeve mund të konfirmohet vetëm ajo që vendosë populli

Lajmi.net - 15.04.2019

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Ramush Haradinaj, mori pjesë në Akademinë Përkujtimore kushtuar Betejës së Zhegocit dhe 50 dëshmorëve të Brigadës “Kadri Zeka”, e cila organizohet nën patronatin ...

Haradinaj: Ndryshimi i kufijve hap çështjen e shqiptarëve në Ballkan

Botasot - 15.04.2019

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, deklaroi sot se hapja eventuale e bisedimeve për shkëmbimin e territoreve do të hapë njëherësh çështjen e shqiptarëve në Ballkan.

Haradinaj: Nëse BE është për hapjen e çështjes së shqiptarëve në Ballkan, e hapim

Tetova Sot - 15.04.2019

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, ka thënë se thënë se shteti i Kosovës nuk mund të bëhet në asnjë tavolinë. “Në tavolinë vetëm mund të konfirmohet ajo që ka vendos populli i Kosovës – një ...

Çka do të ndodhë sot në Kosovë?

Botasot - 30.04.2019

Mbahet ceremonia e përfundimit të pjesës teorike të trajnimit profesional të inspektorëve të rinj të Inspektoratit Policor të Kosovës. (Akademia e Kosovës për Siguri Publike në Vushtrri, ora 10:00) ...

Ngjarjet e datës 15 prill 2019

Medial - 15.04.2019

– Shefja i Zyrës së BE-së, Nataliya Apostolova hap serinë e Bashkimit Evropian ‘Mësoj një Ditë së bashku’ . (Gjimnazi “Xhevdet Doda”, ora 9:00) – Komuna e Gjilanit bën homazhe tek varrezat e ...

20-vjet nga beteja e Zhegocit

Botasot - 15.04.2019

Në agun e 15 prillit 1999, forcat serbe ia mësynë Zhegocit me një arsenal të paparë ndonjëherë. Ishte ora 05:30 minuta kur kolona të shumta ushtarësh dhe arsenal i shumtë ushtarak serb rrethuan ...

Haradinaj: Ndryshimi i kufijve hap çështjen e pazgjidhur të shqiptarëve në Ballkan

Almakos - 15.04.2019

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, ka deklaruar se hapja eventuale e kufijve do të hapë çështjen e pazgjidhur të shqiptarëve në Ballkan, ndërkohë që ka thënë se kufijtë nuk duhet të diskutohen ...

Gjilani sot shënon 20-vjetorin e Betejes së Zhegocit

Zeri - 15.04.2019

Ramush Haradinaj dhe kryesuesja e Kuvendit të Gjilanit, Shpresa Kurteshi-Emini, kanë potencuar se dëshmorët dhe të rënët në luftën për liri kanë bërë që ne sot të jetojmë të lirë e të punojmë për ...

Haradinaj: Në tavolinat e bisedimeve mund të konfirmohet vetëm ajo që vendosë populli

Medial - 15.04.2019

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Ramush Haradinaj, mori pjesë në Akademinë Përkujtimore kushtuar Betejës së Zhegocit dhe 50 dëshmorëve të Brigadës “Kadri Zeka”, e cila organizohet nën patronatin ...

20-vjet nga beteja e Zhegocit

Almakos - 15.04.2019

Në agun e 15 prillit 1999, forcat serbe ia mësynë Zhegocit me një arsenal të paparë ndonjëherë. Ishte ora 05:30 minuta kur kolona të shumta ushtarësh dhe arsenal i shumtë ushtarak serb rrethuan ...

Haradinaj: S`mund të diskutohet territori i Kosovës

Alsat - 15.04.2019

Kryeministri i Kosovës Ramush Haradinaj, ka deklaruar se hapja eventuale e kufijve do të hapë çështjen e pazgjidhur të shqiptarëve në Ballkan, ndërkohë që ka thënë se kufijtë nuk duhet të diskutohen ...

Shënohet 20-vjetori i Betejës së Zhegocit

Botasot - 15.04.2019

Është shënuar 20-vjetori i Betejës së Zhegocit, i organizuar nën përkujdesjen e kryetarit të Komunës së Gjilanit, Lutfi Haziri, ku kanë marrë pjesë përfaqësues të institucioneve, veteranë të luftës ...

20-vjet nga beteja e Zhegocit

Telegrafi - 15.04.2019

Në agun e 15 prillit 1999, forcat serbe ia mësynë Zhegocit me një arsenal të paparë ndonjëherë. Ishte ora 05:30 minuta kur kolona të shumta ushtarësh dhe arsenal i shumtë ushtarak serb rrethuan ...