TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Lluka: Trepça do të bëhet një ndër ndërmarrjet kryesore në vend

Gazeta Express - 12.01.2019

Ministri i Zhvillimit Ekonomik, Valdrin Lluka ka përshëndetur ndërprerjen e grevës së minatorëve të Trepçës dhe ka pohuar se minatorët do të kenë benefitet që u takojnë dhe që janë kërkuar për shumë ...

Lluka flet pas ndërprerjes së grevës në Trepçë, thotë se do të ketë ringjallje të saj

Lajmi.net - 11.01.2019

Ministri i Zhvillimit Ekonomik, Valdrin Lluka ka folur pas takimit që kishte me minatorët e Trepçës, e që rezultoi me ndërprerjen e grevës nga këta të fundit.

Arrihet marrëveshje me ministrinë, minatorët e Trepçës ndërpresin grevën

Lajmi.net - 11.01.2019

Minatorët e Trepçës e kanë ndërprerë grevën e tyre pas takimit që kishin me ministrin e Zhvillimit Ekonomik, Valdrin Llukën. Kryetari i Sindikatës së Punëtorëve të Trepçës, Shyqri Sadiku, ka thënë ...

Minatorët e Trepçës ndërpresin grevën

Medial - 11.01.2019

Minatorët e Trepçes kanë ndërprerë grevën e cila ka filluar javën e kaluar. Kryetari Sindikatës së Trepçes, Shyqri Sadiku, tha për klankosova.tv se pas takimit që kanë mbajt me Ministrin e Zhvillimit ...

Drejtori i Bordit të Trepçës fton punëtorët t’i kthehen punës

Lajmi.net - 10.01.2019

Drejtori i Bordit të Trepçës, Ardian Syla, ka theksuar se “për ti hapur rrugë zhvillimit të ndërmarrjes është zbatimi në plotni i Ligjit për Trepçën”.

Kërkesat nga minatorët për Qeverinë

Koha.net - 10.01.2019

Minatorët e kombinatit Trepça pothuajse qe një javë kanë hyrë në grevë, me një nga kërkesat kryesore të tyre që është rritja e pagave. Në studionin e emisionit Express në KTV për të diskutuar për ...

Minatorët e Trepçës në ditën e gjashtë të grevës

Evropaelire - 10.01.2019

Minatorët e kombinatit metalurgjik Trepça në Kosovë kanë hyrë në ditën e gjashtë të grevës. Ata thonë se greva do të vazhdojë deri në plotësimin e kushteve të kërkuara.

Lluka thotë se do të vazhdojë puna në miniera

Koha.net - 11.01.2019

Ministri i Zhvillimit Ekonomik, Valdrin Lluka, thotë se pas takimeve me Këshillin Grevistë të Minatorëve, Sindikatën e Trepçës dhe Bordin e kësaj ndërmarrje, sot u dakorduan që të vazhdoj puna në ...

Minatorët e 'Trepçës' reduktojnë kërkesat

Zeri - 10.01.2019

Minatorët e “Trepçës” kanë vazhduar grevën e tyre të nisur më 3 janar edhe të mërkurën, por nga katër kërkesat që paraprakisht kishin paraqitur për t’u plotësuar insistojnë në dy prej tyre që të ...

S’ka marrëveshje me minatorët e “Trepçës”, vazhdon greva

Flaka - 10.01.2019

Qeveria e Kosovës nuk ka arritur marrëveshje me minatorët e kombinatit metalurgjik “Trepça”, për plotësimin e kërkesave të tyre dhe ndërprerjen e grevës.

Minatorët e Trepçës ndërpresin grevën

Botasot - 11.01.2019

Minatorët e Trepçes kanë ndërprerë grevën e cila ka filluar javën e kaluar. Kryetari Sindikatës së Trepçes, Shyqri Sadiku, tha se pas takimit që kanë mbajt me Ministrin e Zhvillimit Ekonomik, Valdrin ...

​Drejtori i Bordit të “Trepçës”: Është e pamundur rritja e pagave prej 20%

Telegrafi - 10.01.2019

Drejtori i Bordit të Trepçës, Ardian Syla ka theksuar se humbjet të cilat janë duke u shkaktuar nga greva e minatorëve, rrezikojnë likuiditetin financiar të ndërmarrjes, duke rrezikuar edhe pagat e ...

Minatorët e Trepçës në ditën e gjashtë të grevës

Lajmi.net - 10.01.2019

Minatorët e kombinatit metalurgjik Trepça në Kosovë kanë hyrë në ditën e gjashtë të grevës. Ata thonë se greva do të vazhdojë deri në plotësimin e kushteve të kërkuara.

Pas ndërprerjes së grevës, Lluka tregon kushtet që do t’ju plotësohen minatorëve

Telegrafi - 11.01.2019

Pas disa ditëve grevë, minatorët e Trepçës e kanë ndërprerë grevën. Ministri i Zhvillimit Ekonomik, Valdrin Lluka, ka thënë se pas takimeve me Këshillin Grevistë të Minatorëve, Sindikatën e Trepçës ...

Drejtori i Bordit të Trepçës, Ardian Syla, fton punëtorët t’i kthehen punës

Medial - 10.01.2019

Drejtori i Bordit të Trepçës, Ardian Syla, ka theksuar se “për ti hapur rrugë zhvillimit të ndërmarrjes është zbatimi në plotni i Ligjit për Trepçën”.

Minatorët e Trepçës në ditën e gjashtë të grevës

Tetova Sot - 10.01.2019

Minatorët e kombinatit metalurgjik Trepça në Kosovë kanë hyrë në ditën e gjashtë të grevës. Ata thonë se greva do të vazhdojë deri në plotësimin e kushteve të kërkuara.

Ministri Lluka: Trepça do të bëhet një ndër ndërmarrjet kryesore në vend

Botasot - 11.01.2019

Ministri i Zhvillimit Ekonomik, Valdrin Lluka ka përshëndetur ndërprerjen e grevës së minatorëve të Trepçës dhe ka pohuar se minatorët do të kenë benefitet që u takojnë dhe që janë kërkuar për shumë ...