TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Evertoni në garë për Aubameyangun

Koha.net - 07.12.2017

Evertoni raportohet se ka hyrë në garë për transferimin e sulmuesit të Borussia Dortmundit, Pierre-Emerick Aubameyang. 28-vjeçari ka realizuar 96 gola në 140 paraqitje për klubin gjerman dhe këtë ...

Trajneri i Dortmundit: Real Madridi s’është favorit për ta fituar Ligën e Kampionëve

Zhurnal - 07.12.2017

Trajneri i Dortmundit: Real Madridi s’është favorit për ta fituar Ligën e Kampionëve Trajneri i Dortmundit, Peter Bosz, nuk beson se Real Madridi është favorit për ta fituar Ligën e Kampionëve, ...

Reali mposht gjermanët dhe pozicionhet e dyta në grup (VIDEO)

Albeu.com - 06.12.2017

Real Madridi ka fituar me shifrat e përgjithshme 3-2 kundër Borussia së Dortmundit në "Santiago Bernabeu" ndeshje e vlefshme për raundin e gjashtë të UEFA Cahmpions League.

Real Madrid – Dortmund, do të befasoheni nga futbollisti i ndeshjes

Lajmi.net - 06.12.2017

Lucas Vazquez u notua me notë të lartë. Lucas Vazquez ishte futbollisti i ndeshjes për Real Madridin ndaj Borussia Dortmundit. Anësori u notua me notë të lartë, 9.0, përcjellë “Lajmi.net”.

Madrilenët shënojnë golin e tretë ndaj Dortmundit (VIDEO)

Albeu.com - 06.12.2017

Reali i Madridit ka shënuar golin e tretë të avantazhit ndaj Dortmundit të Peter Bosz. Goli është shënuar nga Lucas Vazquez në minutën e 81'-të. Ndeshja po luhet dhe është minuta e 83'-të.

Gola dhe spektakël, Reali triumfon ndaj Dortmundit (Video)

Telegrafi - 06.12.2017

Real Madridi e ka fituar ndeshjen e prestigjit ndaj Borussia Dortmundit (3-2), për ta mbyllur fazën grupore të Ligës së Kampionëve me katër fitore, një barazim dhe një humbje.

Super Aubameyang, barazon shifrat ndaj Realit (VIDEO)

Albeu.com - 06.12.2017

Borussia e Dortmundit ka shënuar edhe golin e dytë ndaj Realit në "Santiag Bernabeu" Është përsëri ai, Aubameyang që me një parabol ka mposhtur Navasin .

Notat e lojtarëve: Real Madrid 3-2 Borussia Dortmund, spikat Vazquez

Telegrafi - 06.12.2017

Në një ndeshje të bukur, Real Madridi ka triumfuar përballë Borussia Dortmundit. Nota mesatare e skuadrës së Los Blancos është vlerësuar 7.24, kurse ajo e BVB ishte 6.66.

Aubameyang shënon gol shkollor ndaj Realit

Lajmi.net - 06.12.2017

. Pierre-Emerick Aubameyang shënon përsëri. Borussia Dortmund ka barazuar ndaj Real Madridit. Tani rezultati është 2:2. /Lajmi.net/ VIDEO: ...

Gjermanët ngushtojnë diferencën ndaj madrilenëve (VIDEO)

Albeu.com - 06.12.2017

Borussia Dortmund ka shënuar golin e parë ndaj Reali në "Santiago Bernabeu" Goli është shënuar nga sulmuesi gabonez , Aubameyan në minutën e 43'-të. Ndeshja po luhet me intensitet të lartë dhe ...

Dortmundi befason Real Madridin

Lajmi.net - 06.12.2017

. Dortmundi ka ngushtuar epërsinë e Realit. Pierre-Emerick Aubameyang ka realizuar për gjermanët. Tani rezultati është 2:1. / ...

Reali fiton ngushtë ndaj Dortmundit, shkon tutje në Champions nga pozita e dytë

Koha.net - 06.12.2017

Real Madridi ka mposhtur Dortmundin 3 me 2 në xhiron e fundit të Grupit H për të kaluar në fazën e ardhshme të Ligës së Kampionëve nga pozita e dytë. Mayoral, Cristiano Ronaldo dhe Lucas shënuan për ...

Reali shënon dy gola të shpejtë kundër Dortmundit (VIDEO)

Albeu.com - 06.12.2017

Reali i Madridit ka kaluar në avantazh kundër Dortmundit në "Santiago Bernabeu" Goli i parë është shënuar nga Borja Mayoral pas një pasimi perfekt nga Isco, ndërsa i dyti është shënuar nga Ronaldo ...

Gol i bukur i Aubameyangut në pjesë të dytë ndaj Realit (Video)

Telegrafi - 06.12.2017

Borussia Dortmundi e ka barazuar rezultatin kundër Real Madridit në Santiago Bernabeu. Me të filluar pjesë e dytë, Pierre-Emerick Aubameyang reagoi në dy raste në zonë duke e paraboluar portierin ...

Real Madrid – Dortmund, dy gola të shpejtë

Lajmi.net - 06.12.2017

. Real Madridi ka shënuar dy gola ndaj Borussia Dortmundit. Madrilienët avancojnë me Mayoral Moyan dhe Cristiano Ronaldon. Ekipi nga “Santiago Bernabeu” po fiton 2:0.

Formacionet zyrtare: Real Madrid - Dortmund

Albeu.com - 06.12.2017

Real Madridi pret sonte në "Santiago Bernabeu" gjermanët e Borussia Dortmund për ndeshjen e fundit të UEFA Champions League. Madrilenët do ta fitojnë këtë ndeshje vetëm për tifozët e tyre, pasi e ...

Formacionet zyrtare: Real Madrid – Borussia Dortmund

Lajmi.net - 06.12.2017

. Real Madridi dhe Dortmundi kanë publikuar formacionet zyrtare. Ndeshja fillon prej orës 20:45, përcjellë “Lajmi.net”. Real Madrid: Navas; Nacho, Varane, Sergio Ramos, Theo; Casemiro, Kovacic, Isco; ...

Formacionet zyrtare: Reali zhvillon ndeshje prestigji, kurse Dortmundi kërkon pjesëmarrjen në Ligën e Evropës

Telegrafi - 06.12.2017

Real Madridi luan kundër Borussia Dortmundit në xhiron e fundit të fazës grupore të Ligës së Kampionëve. Në ndeshjen që zhvillohet në Santiago Bernabeu, ekipi i Zinedine Zidane luan vetëm për ...

Bosz: Reali nuk është më i dobët se sezonin e kaluar

Telegrafi - 06.12.2017

Real Madrid do të jetë sonte nikoqir i skuadrës së Borussia Dortmundit në kuadër të Ligës së Kampionëve. Madrilenët do të përpiqen që para shikuesve të vetë të mbyllin fazën e grupeve me një fitore.

Përballja Real Madrid-Dortmund, çfarë thonë trajnerët!?

Alb Portali - 06.12.2017

Raundi i 6-të dhe i fundit për fazën e grupeve të këtij edicioni të Ligës së Kampionëve sonte ka rezervuar ndeshjet në kuadër grupeve E,F, G dhe H. Përballja më interesante dhe që tërheq vëmendje më ...

Evertoni mbetet në garë për të marrë Aubameyangun

Java News - 07.12.2017

Evertoni raportohet se ka hyrë në garë për transferimin e sulmuesit të Borussia Dortmundit, Pierre-Emerick Aubameyang. 28-vjeçari ka realizuar 96 gola në 140 paraqitje për klubin gjerman dhe këtë ...

Reali me disa mungesa kundër Dortmundit, Zidani e lë në shtëpi edhe Kroosin

Zhurnal - 06.12.2017

Reali me disa mungesa kundër Dortmundit, Zidani e lë në shtëpi edhe Kroosin Kroos nuk është ftuar për sfidën e sotme të Realit në Champions kundër Dortmundit.

ZYRTARE: Real Madrid me plot mungesa ndaj Borussia Dortmund

Lajmi.net - 06.12.2017

Trajneri i Real Madridit, Zinedine Zidane nuk e ka ftuar as mesfushorin Toni Kroos për ndeshjen e ardhshme ndaj Borussia Dortmundit. Toni Kroos i është bashkuar listës së mungesave te skuadra e Real ...

Real Madrid - Borussia Dortmund, formacionet e super ndeshjes në Bernabeu

Zhurnal - 06.12.2017

Real Madrid - Borussia Dortmund, formacionet e super ndeshjes në Bernabeu REAL MADRID (4-3-3) Navas; Achraf, Varane, Ramos, Marcelo; Modric, Casemiro, Kroos; Isco, Benzema, Ronaldo.

Real – BVB: Formacionet e mundshme të sfidës së spektaklit

Telegrafi - 06.12.2017

Ndeshja e fundit në Grupin H të Ligës së Kampionëve mes Real Madridit dhe Borussia Dortmundit luhet në Santiago Bernabeu. Gjermanëve iu duhet një fitore, kjo për mos të rrezikuar kualifikimin në ...

Real Madrid – Borussia Dortmund, formacionet e super ndeshjes në Bernabeu

Lajmi.net - 06.12.2017

Real Madrid takohet sonte me Borussia Dortmundin në Ligën e Kampionëve. Këto janë formacionet e mundshme të skuadrave. REAL MADRID (4-3-3): Navas; Achraf, Varane, Ramos, Marcelo; Modric, Casemiro, ...

Peter Bosz i sigurtë sa Reali është në të njëjtin nivel me atë të sezonit të kaluar

Albeu.com - 06.12.2017

Real Madrid do të presë sonte Brusian e Dortmundit për të përmirësuar statistikat ose për të njerrë Dortmundin edhe nga Eropa League. Para takimit ka folur trajneri i Dortmundit, Peter Bosz , i cili ...

Dortmund në hall, humb për disa muaj lojtarin

Albeu.com - 05.12.2017

Lajm i keq nga infermieria e Borussias së Dortmund për Maximilian Philipp . 23-vjeçari ka pësuar një dëmtim të rëndë në gju në ndeshjen e të shtunës së kaluar ndaj Bayer Leverkusen, që përfundoi në ...

Supersfida e sotme Real ? BVB, gjermanët rrezikojnë dhe Europa Leaguen

Albeu.com - 06.12.2017

Real Madridit dhe Borussia Dortmundit do të takohen sot në një ndeshje që premton spektakël, por për fat të keq vlej vetëm për statistika. Ndeshja do të luhet në 20:45 në Santiago Bernabeu.

Real Madrid – Borussia Dortmund, formacionet e super ndeshjes në Bernabeu

Ina - 06.12.2017

REAL MADRID (4-3-3) Navas; Achraf, Varane, Ramos, Marcelo; Modric, Casemiro, Kroos; Isco, Benzema, Ronaldo. Rezervistët: Casilla, Ceballos, Nacho, Hernandez, Kovacic, Lucas.

Real Madrid – Borussia Dortmund, formacionet e super ndeshjes në Bernabeu

Shqipmedia - 06.12.2017

Real Madrid takohet sonte me Borussia Dortmundin në Ligën e Kampionëve. Këto janë formacionet e mundshme të skuadrave. REAL MADRID (4-3-3): Navas; Achraf, Varane, Ramos, Marcelo; Modric, Casemiro, ...

Real – Dortmund, formacionet e ndeshjes në Bernabeu

Lajm - 06.12.2017

Real Madrid takohet sonte me Borussia Dortmundin në Ligën e Kampionëve. Këto janë formacionet e mundshme të skuadrave. REAL MADRID (4-3-3): Navas; Achraf, Varane, Ramos, Marcelo; Modric, Casemiro, ...