TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Alpinistët fitimtarë kthehen në Kosovë (VIDEO)

Medial - 12.07.2019

23:14, 12 Korrik 2019 Për gati një vit, më shumë ishin larg familjarëve se sa pranë tyre. Por, kjo ia vlejti. Arianit dhe Mrikë Nikqi u kthyen në Kosovë fitimtarë.

Rrëfimi i Arianit Nikçit pas ngjitjes së pesë majave më të larta të pesë kontinenteve, nga shpëtimi i Mrikës deri tek ...

Telegrafi - 12.07.2019

Arianit Nikçi ka bërë rrëfimin e tij pas kthimit në Kosovës, ku së bashku me bijën e tij Mrikën u ngjitën pesë majat më të larta të pesë kontinenteve.

Mrika Nikçi rrëfen peripecitë e ngjitjes në Everest: Kaluam nëpër kufoma, maska e oksigjenit ishte ngrirë por në fund ...

Telegrafi - 12.07.2019

Të premten në Aeroportin Ndërkombëtar të Prishtinë, Arianit dhe Mrika Nikçi ateruan në Kosovë. Pas udhëtimeve të shumta dhe ngjitjes në majën më të lartë të botës, malit Everest (8848), babë e bijë ...

Pas ngjitjes në majat më të larta, Mrika dhe Arianiti kthehen sot në Kosovë

Gazeta Express - 12.07.2019

Pasi u ngjitën në majat më të lartë në disa kontinente – Azi, Amerikë Jugore dhe Veriore dhe Evropë – Arianit Nikqi dhe e bija e tij Mrika do të kthehen sot në Kosovë.

Mrika dhe Arianit Nikqi kthehen në Kosovë

Botasot - 12.07.2019

Mrika Nikqi dhe babai i saj, Arianiti, kanë përfunduar me sukses ekspeditat Everest, Denali, Aconcagua dhe Elbrus në kontinentet e Amerikës Jugore dhe Veriore, Azi dhe Evropë për një kohë rekorde.

Alpinistët fitimtarë kthehen në Kosovë, pas një rrugëtimit plot sfidë (FOTO)

Portalb - 13.07.2019

Për gati një vit, më shumë ishin larg familjarëve se sa pranë tyre. Por, kjo ia vlejti. Arianit dhe Mrikë Nikqi u kthyen në Kosovë fitimtarë, transmeton KlanKosova .