TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Maqedoni, Mickoski: Lufta e Zaev ishte mbrojtja e vetes, familjes dhe njerëzve të pushtetit

SOT - 11.09.2019

Kreu i opozites maqedonase OBRM-PDUKM, Hristijan Mickoski në konferencë për shtyp sot foli për takimin e djeshëm me kryeministrin Zaev dhe për mosarritjen e marrëveshjes për Ligjin për Prokurori ...

Dështon takimi i liderëve për Ligjin e Prokurorisë Publike

Evropaelire - 11.09.2019

Takimi i kryeministrit të Maqedonisë së Veriut, Zoran Zaev me liderin e opozitës, Hristijan Mickovski, ka përfunduar pa asnjë marrëveshje lidhur me Ligjin e Prokurorisë Publike, që konsiderohet si ...

Mickoski: Kur i’a përmenda Zaevit rastin “Reket”, filloi të skuqet dhe djersitet

Zhurnal - 11.09.2019

Shkup, 11 shtator – Zhurnal.mk – Kryetari i VMRO-DPMNE-së Hristijan Mickoski në pres konferencën e sotme pas takimit të liderëve, theksoi se kryeministri Zoran Zaev në takim është djersitur dhe është ...

Mickoski: Zaev nuk dëshiron marrëveshje për PTHP-në që të mos japë përgjegjësi për “Reket 2, 3, 4, 5”

Portalb - 11.09.2019

Lideri I VMRO-DPMNE-së, Hristijan Mickoski, tha se bisedimet e mbrëmshme për Ligjin për Prokurori Publike nuk kanë pasur sukses pasi që kryeministri Zoran Zaev dëshiron që ta mbajë kontrollin ndaj ...

Mickoski: Plani i Zaevit është të mos ketë marrëveshje, kemi lënë hapësirë negociatat të vazhdojnë

Medial - 10.09.2019

©MEDIAL.MK Derisa keni vendosur të merrni përmbajtje nga kjo faqe, në tërësi pajtoheni ...

Zaevi tregon prapaskenat e takimit me Mickoskin

Ina - 11.09.2019

“Gruevizmi vazhdoi deri në orët e hershme të mëngjesit, kërkesa kundër çdo logjike, kundër BE-së, kundër NATO-s, kundër vlerave dhe principeve”, theksoi kryeministri Zoran Zaev lidhur me takimin e ...

Mickoski: Lufta kryesore e Zaevit ishte mbrojtja e vetes, familjes dhe njerëzve të pushtetit

Telegrafi - 11.09.2019

Kreu i OBRM-PDUKM-së, Hristijan Mickoski në koherencë për shtyp sot foli për takimin e djeshëm me kryeministrin Zaev dhe për mosarritjen e marrëveshjes për Ligjin për Prokurori Publike.

Dështimi i marrëveshjes mbi PSP, Mickoski: Zaevi kërkoi të mbronte kriminelët

Alsat - 11.09.2019

Kryetari i opozitës maqedonase Hristjan Mickoski në një konferencë për shtyp rreth mosmarrëveshjes së mbrëmshme për Prokurorinë Speciale Publike, përgënjeshtroi kryetarin e qeverisë Zoran Zaev, ku 2 ...

Mickoski: Plani i Zaevit ishte të mos arrihet marrëveshje (video)

Alsat - 11.09.2019

Informatat e LSDM-së, gënjeshtra dhe spekulime që kanë për qëllim defokusimin nga shkaqet kryesore për mosarritjen e një marrëveshjeje”, tha Mickoski sipas të cilit LSDM-ja udhëhiqet nga njerëz që ...

Zaev ngjallë dyshime të reja: Mendoj se rasti “Reket” çon drejt Hristijan Mickoskit (Video)

Zhurnal - 11.09.2019

Shkup, 11 shtator – Zhurnal.mk – Kryeministri Zoran Zaev sot ka mbajtur pres konferencë për të njoftuar më hollësisht opinionin sa i përket takimit të mbrëmshëm mes tij dhe kryetarit të VMRO-DPMNE-së ...

Zaev dhe Mickovski mes deklaratash për kriminalitet dhe keqpërdorime

Flaka - 11.09.2019

Kryeministri Zoran Zaev dhe lideri i Hristijan Mickoski sot nga distanca kanë akuzuar njëri tjetrin për dështim të marrëveshjes për shkak të interesve dhe mbrojtes së krimit, njofton Flaka.

Dështimi i takimit të liderëve, Mickoski në konferencë për shtyp

Alsat - 11.09.2019

Pas dështimit të mbrëmshëm të takimit të liderëve, kreu i opozitës Hristijan Mickoski ka caktuar një konferencë për shtyp ku pritet të sqaroj qëndrimet e tij rreth mos-arritjes së një marrëveshje me ...

Zaev: Mickoski mbrëmë tentoi të merrte nën kontroll drejtësinë

Botasot - 11.09.2019

Kryeministri i Maqedonisë Veriore, Zoran Zaev në një konferencë për shtyp para gazetarëve foli rreth mbledhjes së mbrëmshme mes mazhorancës dhe opozitës për fatin e PSP-së.

Zaev ngjallë dyshime të reja: Mendoj se rasti “Reket” çon drejt Hristijan Mickoskit (Video)

Tetova Sot - 11.09.2019

Kryeministri Zoran Zaev sot ka mbajtur pres konferencë për të njoftuar më hollësisht opinionin sa i përket takimit të mbrëmshëm mes tij dhe kryetarit të VMRO-DPMNE-së Hristijan Mickoski, njofton ...

Zaev: Mickoski mbrëmë tentoi të merrte nën kontroll drejtësinë

Alsat - 11.09.2019

Shefi i ekzekutivit, Zoran Zaev në një konferencë për shtyp para gazetarëve foli rreth mbledhjes së mbrëmshme mes tij dhe opozitës për fatin e PSP-së.

Zaev: Mickoski mbrëmë tentoi të merrte nën kontroll drejtësinë

Gazeta Express - 11.09.2019

Kryeministri Zoran Zaev në një konferencë për shtyp para gazetarëve foli rreth mbledhjes së mbrëmshme mes mazhorancës dhe opozitës për fatin e PSP-së.

LSDM: Mickoski po luan në stil “gruevistik”, ne u ofruam që ata të propozojnë Prokurorin e ri por…

Zhurnal - 11.09.2019

Shkup, 11 shtator – Zhurnal.mk – Pas bisedimeve shumë orëshe në Kuvendin e Republikës së Maqedonisë së Veriut, mes dy liderëve më të mëdhenj maqedonas, Zoran Zaev dhe Hristijan Mickoski, përsëri nuk ...

Zaev: OBRM-PDUKM kërkoi ta mbulojmë krimin

Telegrafi - 11.09.2019

Kryeministri Zoran Zaev në konferencë për shtyp pas takimit të djeshëm tha se i vjen keq që nuk është arritur Marrëveshja për Prokurorinë Publike. Zaev tha se OBRM-PDUKM ka kërkuar që lëndët e PSP-së ...

Zaev: OBRM-PDUKM kërkoi ta mbulojmë krimin

Botasot - 11.09.2019

Kryeministri Zoran Zaev në konferencë për shtyp pas takimit të djeshëm tha se i vjen keq që nuk është arritur Marrëveshja për Prokurorinë Publike. Zaev tha se OBRM-PDUKM ka kërkuar që lëndët e PSP-së ...

Milloshoski tregon arsyen pse nuk u arrit marrëveshja, kërkuan diçka “të pa pranueshme” nga Zaev

Zhurnal - 11.09.2019

Shkup, 11 shtator – Zhurnal.mk – Pas bisedimeve shumë orëshe mes dy liderëve të partive maqedonase, ai i LSDM-së Zoran Zaev dhe i VMRO-DPMNE-së Hristijan Mickoski, Ligji për Prokurori Publike ende ...

LSDM sqaron se çfarë kërkonin Mickoski dhe bashkëpunëtorët e tij në takimin e liderëve

Ina - 11.09.2019

LSDM përmes një komunikate ka theksuar se kryetari i VMRO-DPMNE-së, Hristijan Mickoski mbrëmë pa sukses ka luftuar për të shpëtuar krimin e regjimit të kaluar.

LSDM: MICKOSKI mbrëmë nuk arriti të shpëtojë krimin e regjimit të kaluar

Medial - 11.09.2019

LSDM me anë të një komunikate për media ka bërë të ditur se kreu i VMRO-DPMNE-së Hristijan Mickoski mbrëmë nuk ka arritur të shpëtojë krimin e regjimit të kaluar.

LSDM: Mickoski dhe Milloshoski luftojnë për ta shpëtuar krimin e regjimit

Telegrafi - 11.09.2019

Partia maqedonase në pushtet LSDM, përmes një kumtese për media ka njoftuar për takimin e mbrëmshëm mes Zaevit dhe Mickoskit, për ligjin e ri për Prokurorinë Publike.

Zaev: Jam i zhgënjyer nga rezultati i takimit të liderëve, kërkesa e opozitës kundër çdo logjike

Tetova Sot - 11.09.2019

Gruevizëm deri vonë, kërkesë kundër çdo logjike, kundër BE-së dhe NATO-s, kundër vlerave dhe parimeve, kështu kryeministri Zoran Zaev sot në konferencë për shtyp e vlerësoi rezultatin e takimit të ...

Anëtari i VMRO-DPMNE-së flet për detaje nga bisedimet mes Zaevit dhe Mickoskit

Ina - 11.09.2019

Deputeti i VMRO-DPMNE, Antonio Milloshoski ka dhënë detaje dhe versionin e tij nga takimi i dy partive më të mëdha LSDM – VMRO-DPMNE për arritjen e marrëveshjes për Ligjin për Prokurorinë.

Shtatë orë bisedime mes Zaevit dhe Mickoskit, por pa marrëveshje?

Ina - 11.09.2019

Kryetarët e LSDM dhe VMRO-DPMNE, Zoran Zaev dhe Hristijan Mickoski pas shtatë orëve bisedime nuk kanë arritur që të dakordohen për Ligjin për Prokurorinë Publike dhe për statusin e ardhshëm të ...

Reketi dhe Bombat mollë sherri mes palëve

Flaka - 11.09.2019

Reketi dhe Bombat duket se ka qenë mollë sherri mes palëve për mos arritjen e marrëveshjes për PP. Deputeti i VMRO-DPMNE-së, Antonio Miloshoski nëpërmjet një postimi në llogarinë e tij ka akuzuar ...

Mbetet i paqartë fati i PSP-së, edhe pas takimit Zaev-Mickoski

Botasot - 11.09.2019

Mbetet i pasigurt fati i Prokurorisë Speciale Publike (PSP) dhe i lëndëve që i ka hapur kjo prokurori. Liderët e LSDM-së dhe OBRM-PDUKM-së, Zoran Zaev dhe Hristijan Mickoski pas takimit gjashtë ...

Mbetet i paqartë fati i PSP-së, edhe pas takimit Zaev-Mickoski

Telegrafi - 11.09.2019

Mbetet i pasigurt fati i Prokurorisë Speciale Publike (PSP) dhe i lëndëve që i ka hapur kjo prokurori. Liderët e LSDM-së dhe OBRM-PDUKM-së, Zoran Zaev dhe Hristijan Mickoski pas takimit gjashtë ...

Negociatat mes Zaevit dhe Mickoskit edhe pas mesnate

Ina - 11.09.2019

Negocitat midis kreut të LSDM, Zoran Zaev dhe atij të VMRO-DPMNE-së, Hristijan Mickoski kanë vazhduar edhe pas mesnate, por duke mos arritur asnjëlloj kompromisi, informon INA.Palët negociatore të të ...

Filloi takimi mes Zaevit dhe Mickoskit (VIDEO)

Portalb - 10.09.2019

Në hapësirat e Kuvendit të Maqedonisë së Veriut, siç ishte paralajmëruar, u takuan liderët e LSDM-së dhe VMRO-DMPNE, Zoran Zaev dhe Hristijan Mickoski , njofton Portalb.mk.

Vazhdon takimi i liderëve, diskutohet për fatin e Speciales

Alsat - 10.09.2019

Ka filluar para pak minutash takimi i liderëve për fatin e Prokurorisë Speciale Publike. Takimi kryesohet nga kryeministri Zoran Zaev dhe kreu i VMRO DPMNE-së Hristijan Mickoski me formatin 1+4, ...

Ka filluar takimi i liderëve për fatin e PSP-së

Telegrafi - 10.09.2019

Ka filluar para pak minutash takimi i liderëve për fatin e Prokurorisë Speciale Publike. Takimi kryesohet nga kryeministri Zoran Zaev dhe kreu i OBRM-PDUKM-së Hristijan Mickoski me formatin 1+4, ...

Filloi takimi midis Zaevit dhe Mickoskit në të cilin do të vendoset për fatin e Speciales

Tetova Sot - 10.09.2019

Në Kuvend filloi takimi midis kryeministrit dhe liderit të LSDM-së, Zoran Zaev dhe kryetarit të partisë opozitare VMRO-DPMNE, Hristian Mickoski në të cilin do të tentojnë që të gjejnë zgjidhje për ...

Zaev dhe Mickoski vendosin për fatin e Speciales

Alsat - 10.09.2019

Kryeministri Zoran Zaev dhe kreu i VMRO DPMNE-së Hristijan Mickoski sonte vendosin rreth fatit të Prokurorisë Speciale. Në takimin që pritet të fillojë në orën 20 në kuvend pritet të shoshiten ...

Gazetarët nuk dëshirojnë deklaratë nga Zaevi | VIDEO

Flaka - 10.09.2019

Takimi mes Kryeministrit dhe liderit të LSDM-së Zoran Zaev dhe liderit të opozitës VMRO-DPMNE, Hristijan Mickoski, po vazhdon në Parlament, ku ata do të përpiqen të gjejnë një zgjidhje për Ligjin për ...

Zaev dhe Mickoski takohen në Kuvend

Zhurnal - 10.09.2019

Shkup, 10 shtator – Atë që për 6 muaj nuk mundën ta zgjidhin grupet e punës pushtet-opozitë, sonte do të përpiqen ta zgjidhin Kryeministri Zoran Zaev dhe lideri i VMRO-PDMNE-së Hristijan Micskoski.

Zaev dhe Mickoski sonte vendosin për fatin e Speciales

Tetova Sot - 10.09.2019

Kryeministri Zoran Zaev dhe kreu i VMRO DPMNE-së Hristijan Mickoski sonte vendosin rreth fatit të Prokurorisë Speciale. Në takimin që pritet të fillojë në orën 20 në kuvend pritet të shoshiten ...

Partitë shqiptare në Maqedoninë e Veriut reagojnë pas takimeve të Zaev me opozitën

ABC News - 10.09.2019

Partitë politike shqiptare kanë reaguar lidhur me takimin mes dy liderëve të partive maqedonase Zaevit dhe Mickoskit. Ata u shprehën kundër përjashtimit të faktorit shqiptar nga ky takim.

ASH: Kush e përfaqëson interesin e votuesve shqiptar në takimin e liderëve Zaev apo Mickoski?

Telegrafi - 10.09.2019

Aleanca për Shqiptarët kundërshton idenë e një takimi të mbyllur vetëm mes kryeministrit Zaev dhe Liderit të OBRM-PDUKM-së, Hristijan Mickovski , duke i përjashtuar ose duke mos i ftuar forcat ...

Zaev e Mickoski vendosin sonte për fatin e Speciales

Alsat - 10.09.2019

Kryeministri Zoran Zaev dhe kreu i VMRO DPMNE-së Hristijan Mickoski sonte vendosin rreth fatit të Prokurorisë Speciale Publike. Në takimin që pritet të fillojë në orën 20:00 në ambientet e Kuvend, ...

Zaevi nuk lëshon ‘pe’ për zgjedhje të parakohshme!

Ina - 10.09.2019

Kryeministri Zoran Zaev nuk dëshiron zgjedhje të parakohshme dhe se sipas tij me prioritet është data për fillimin e bisedimeve për anëtarësim në BE. Ai këto komente i bëri pas kërkesës së ...

Zaev i prerë: Zgjedhjet, jo më herët se në tetor të 2020-s

Albeu.com - 10.09.2019

VMRO-DPMNE do të insistoj për zgjedhje të parakohshme parlamentare edhe në takimin e sontëm të kryeministrit Zoran Zaev me Hristijan Mickoskin. Nga opozita maqedonase thonë se për të çdo datë është e ...

Zaev nuk dëshiron zgjedhje të parakohshme!

Tetova Sot - 10.09.2019

Kryeministri Zoran Zaev nuk dëshiron zgjedhje të parakohshme dhe se sipas tij me prioritet është data për fillimin e bisedimeve për anëtarësim në BE. Ai këto komente i bëri pas kërkesës së ...

Zaev: Zgjedhjet në Maqedoni jo më herët se në tetor të 2020-s

Koha.net - 10.09.2019

VMRO-DPMNE do të insistojë për zgjedhje të parakohshme parlamentare edhe në takimin e sontshëm të kryeministrit Zoran Zaev me Hristijan Mickoskin. Nga opozita maqedonase thonë se për të çdo datë ...

ASH-ja dhe BESA kritikuan Zaevin që nuk i ftoi në takimin me Mickoskin

Portalb - 10.09.2019

Partitë politike opozitare shqiptare, Lëvizja BESA dhe Aleanca për Shqiptarët (ASH) kanë dërguar kritika deri te kryeministri i Maqedonisë së Veriut dhe lideri i Lidhjes Socialdemokrate të Maqedonisë ...

Aleanca: Kush ja jep të drejtën Zaevit dhe Mickovskit të vendosin vetë për fatin e Prokurorisë speciale?!

Zhurnal - 10.09.2019

Shkup, 10 shtator, Zhurnal.mk – Aleanca për Shqiptarët ka reaguar sot në lidhje me takimin e dy liderëve të partive më të mëdha maqedonase, Zoran Zaev dhe Hristijan Mickoski.

Zaev: Zgjedhjet, jo më herët se në tetor të 2020-s

Alsat - 10.09.2019

VMRO-DPMNE do të insistoj për zgjedhje të parakohshme parlamentare edhe në takimin e sontëm të kryeministrit Zoran Zaev me Hristijan Mickoskin. Nga opozita maqedonase thonë se për të çdo datë është e ...

Aleanca: Nuk mundet Zaev dhe Mickovski të vendosin vetë për fatin e Speciales

Ina - 10.09.2019

Aleanca për Shqiptarët ka reaguar sot në lidhje me takimin e dy liderëve të partive më të mëdha maqedonase, Zoran Zaev dhe Hristijan Mickoski. Përmes konferencës për shtyp, zëdhënësi Aleancës për ...

Zaev: Është legjitime që opozita të kërkojë zgjedhje të parakohshme

SOT - 10.09.2019

Kreu i LSDM, kryeministri i Maqedonisë së Veriut, Zoran Zaev, tha sot se është e drejtë legjitime që opozita të kërkoj zgjedhje të parakohshme, po aq sa është e drejtë edhe e qeverisë aktuale që të ...