TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Lamtumirë Inter, Icardi te gjiganti i Evropës

Lajmi.net - 14.08.2019

Sipas TMW, Icardi më në fund ka kuptuar se nuk ka vend te Inter, pasi i është marrë numri 9 pas transferimit të Romelu Lukakut, përcjell lajmi.net. Argjentinasi, ende nuk është i përgatitur për një ...

PSG-ja e sheh Icardin si zëvendësues të Neymarit

Gazeta Express - 14.08.2019

Paris Saint-Germaini është në bisedime për ta transferuar sulmuesin e Interit, Mauro Icardin, për ta zëvendësuar Neymarit i cili e do transferimin në PSG-së.

PSG mendon Icardin si pasues të Neymarit

Telegrafi - 14.08.2019

Paris Saint-Germain është në bisedime për sulmuesin e Interit, Mauro Icardi për të zëvendësuar Neymarin e lidhur me Barcelonën. Sipas kolumnistit të Tuttomercatoweb , Tancredi Palmeri, Icardi më në ...

Dhjetë transferimet e mëdha që ende mund të ndodhin – Neymar, Icardi, Dybala e Coutinho mund të ndryshojnë mjedis

Telegrafi - 14.08.2019

Afati kalimtar mund të ketë mbyllur në Angli, por në të gjithë pjesën tjetër të Evropës është i hapur dhe ekipet po vazhdojnë të punojnë për përforcime.

Interi i ndryshon çmimin Icardit, argjentinasi një hap afër largimit nga “Meazza”

Botasot - 13.08.2019

Çdo ditë e më tepër po flitet për të. Fjala është për “telenovelën” Icardi, që edhe pse po zhvillohen episodat e fundit, fundi as nuk po i duket për së afërmi.

Interi i ndryshon çmimin Icardit

Albeu.com - 13.08.2019

Sipas raportimeve nga Corriere Della Sera, Interi i ka vendosur një çmim të ri Mauro Icardit , pasi sulmuesi argjentinas është i destinuar të largohet këtë verë.

Roma, në epërsi ndaj Juves e Napolit për Icardin

Gazeta Express - 13.08.2019

“Giallorossi” e udhëheqin garën për sulmuesin argjentinas të Interit, i cili megjithatë do ta pëlqente transferimin në Juventus Mauro Icardi ëshë futbollisti më i kërkuar në Itali, shkruan Gazeta ...

Roma lë pas Juven dhe Napolin, prinë garën për Icardi

Lajmi.net - 13.08.2019

Icardi është në kërkim të një skuadre të re, pasi lojtarit i është bërë me dije se Antonio Conte nuk kalkulon në shërbimet e tij. Gjigantët tjerë të Serie A si Roma, Napoli e Juventus janë skuadrat ...

Juventus, skuadra e vetme që pëlqehet nga Icardi

Lajmi.net - 13.08.2019

Ardhja e Antonio Conte në stolin e Inter, ka bërë që Icardi të mbetet jashtë planeve taktike të skuadrës, dhe lojtarit i është bërë me dije se mund të gjej skuadër të re.

Icardi dëshiron transferimin vetëm te Juventusi

Zeri - 13.08.2019

Roma dhe Monaco janë duke insistuar në transferimin e sulmuesit Mauro Icardi, por raportohet se argjentinasi dëshiron vetëm kalimin te Juventusi. Mediat në Itali gjatë gjithë ditës së djeshme ...

Roma prin në garë për shërbimet e Icardi, para Napolit

Gazeta Express - 12.08.2019

Roma është në garë para Napolit për të nënshkruar me sulmuesin e Interit, Mauro Icardi Giallorossi janë duke vazhduar presionin në skuadrën milanezë për të marrë Icardin, raporton Sky Sports sot.

Çmenden bastet: Icardi pranë kalimit te Roma, por përfshijnë edhe Milanin!

Botasot - 12.08.2019

Edin Dzeko te Interi dhe Icardi te Roma. Mund të jetë ky shkëmbimi i madh i kësaj vere, duke qenë se Juventusi nuk ka ndër mend të japë Dybala dhe argjentinasi nuk është fort i bindur nga zikaltërit.

Roma me ultimatum: Ditë vendimtare sot për të ardhmen e Dzekos

Albeu.com - 12.08.2019

Bisedimet mes Romës dhe Interit për shkëmbimin mes Edin Dzekos dhe Icardit janë drejt fundit. Boshnjaku i cili ka qenë gati për ca kohë të përqafojë Antonio Conten mund ta shohë të ardhmen të marrë ...

Shkëmbimi Icardi-Dzeko, marrëveshja drejt finalizimit

SuperSport - 12.08.2019

Një shkëmbim për të kënaqur të gjitha palët. Mauro Icardi tek Roma dhe Edin Dzeko tek Interi. Argjentinasi po jeton si “i divorcuar” brenda në shtëpi dhe e ardhmja e tij mund të jetë kudo, por jo tek ...

Shkëmbimi i bujshëm në merkato, Inter dhe Roma shumë pranë akordit

BalkanWeb - 12.08.2019

Edin Dzeko tek Inter dhe Mauro Icardi te Roma. Një skenar I përfolur gjatë merkatos së verës, por që me kalimin e ditëve po bëhet realitet. Dy klubet janë në kontakte të vazhdueshme dhe pas shitjes ...

Icardi i thotë “lamtumirë” Serisë A, Wanda Nara takim me ish-shefin e Milanit

Botasot - 12.08.2019

E ardhmja e sulmuesit argjentinas Mauro Icardi mund të jetë skuadra e Paris Saint Germain. Lajmin e ka konfirmuar ekspertja e mercatos, Claudia Garcia, që shkruan se transferimi i 26-vjeçarit në ...

Ancelotti thuhet se e ka telefonuar Icardin që të kalojë te Napoli

Telegrafi - 12.08.2019

Tashmë është bërë e ditur se Mauro Icardi e dëshiron largimin nga Interi në këtë afat kalimtar. Sulmuesi argjentinas nuk dëshiron të luajë më te Nerazzurët, derisa po e preferon kalimin te Juventusi, ...

Icardi dëshiron ti bashkohet Romës

Gazeta Express - 12.08.2019

Romelu Lukaku është në Inter dhe ka numrin e Icardit, kështu që argjentinasi dëshiron që të largohet sa më parë për në ndonjë ekip në Serie A Fillimisht të gjithë thanë se ai është duke dëshiruar një ...

Icardi, objektivi i Juventusit

Gazeta Express - 12.08.2019

Në një apo tjetër mënyrë, duket se Icardi do të përfundojë në Juventus. Sipas asaj që raporton “Gazzetta dello Sport”, Mauro Icardi është objektivi numër një për sulmin e “Zonjës së Vjetër”, pasi të ...

Ancelotti kontakton Icardin për një transferim te Napoli

Koha.net - 12.08.2019

Trajneri i Napolit, Carlo Ancelotti dëshiron që ta ketë në radhët e veta sulmuesin argjentinas, Mauro Icardi, i cili më nuk është në planet e Interit.

Ancelotti telefonon Icardi, por pengesë mbetet… Juventusi

Gazeta Tema - 12.08.2019

Mauro Icardi është “telenovela” kryesore e merkatos së futbollit në Itali, kësaj vere. I përjashtuar nga projekti i trajnerit Antonio Conte, ish-kaipteni zikaltër duhet sistemuar diku, në këmbim të ...

Ancelotti e do Icardin te Napoli

VeqSport - 12.08.2019

Trajneri i Napolit, Carlo Ancelotti ka dhënë aprovimin e tij për transferimin e Mauro Icardit nga Inter. Mediat italiane raportojnë se trajneri italian e ka telefonuar sulmuesin argjentinas për ta ...

Roma, në epërsi ndaj Juves e Napolit për Icardin

Tetova Sot - 13.08.2019

“Giallorossi” e udhëheqin garën për sulmuesin argjentinas të Interit, i cili megjithatë do ta pëlqente transferimin në Juventus Mauro Icardi ëshë futbollisti më i kërkuar në Itali, Argjentinasi ...

Juventus, skuadra e vetme që pëlqehet nga Icardi

Botasot - 13.08.2019

Ylli argjentinas, Mauro Icardi, gjendet para një udhëkryqi të madh, ku duhet të zgjedh me kujdes për të ardhmen e karrierës së tij. Ardhja e Antonio Conte në stolin e Inter, ka bërë që Icardi të ...

Icardi dëshiron ti bashkohet Romës

Tetova Sot - 12.08.2019

Romelu Lukaku është në Inter dhe ka numrin e Icardit, kështu që argjentinasi dëshiron që të largohet sa më parë për në ndonjë ekip në Serie A Fillimisht të gjithë thanë se ai është duke dëshiruar një ...