TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Scaloni “fshin” Messin, ja cilët ngre në piedestal…

Mapo - 09.10.2019

Argjentina do të zhvillojë dy teste miqësore, teksa mbrëmjen e sotme sfidon Gjermaninë, ndërsa katër ditë më vonë do të përballet me Ekuadorin. Në kuadër të dy ndeshjeve, trajneri Scaloni ka folur ...

Dybala mbetet në Juventus edhe pas janarit

Gazeta Express - 09.10.2019

Sulmuesi argjentinas nuk do të largohet nga Torino së paku deri në verën e vitit të ardhshëm Paulo Dybala nuk do të largohet nga Juventusi gjatë janarit, shkruan Gazeta Express.

Trajneri i Argjentinës “fshin” Messin: Ata të dy janë e ardhmja jonë

Gazeta Tema - 09.10.2019

Trajneri i Argjentinës, Lionel Scaloni, beson se Lautaro Martinez dhe Paulo Dybala janë e ardhmja e ekipit kombëtar. Këtë deklaratë e bëri përpara miqësores së të mërkurës me Gjermaninë: “Unë mendoj ...

Scaloni: Dybala dhe Martinezi janë e ardhmja e Argjentinës

Gazeta Express - 09.10.2019

Trajneri i Kombëtares së Argjentinës, Lionel Scaloni, beson se Lautaro Martinez dhe Paulo Dybala janë e ardhmja e ekipit kombëtar, para ndeshjen miqësore të së mërkurës kundër Gjermanisë.

Tre argjentinas vendosën derbin e Italisë, dy e nisin titullarë përballjen me Gjermaninë

Botasot - 08.10.2019

Një përballje jo nga ato më të thjeshtat ajo e nesërmjat për Argjentinën. Përfaqësuesja bardhekaltër do të përballet në Westfalenstadion me Gjermaninë e Joachim Low.

“Kam dashur të qëndroja te Juventus”

Lajmi.net - 08.10.2019

Ishte e ditur se Juventus po shikonte të shiste argjentinasin, me Manchester United dhe Tottenham Hotspur që interesoheshin për shërbimet e tij. Manchester United dukej më afër pas largimit të Romelu ...

Dybala mohon spekulimet: Kurrë nuk desha largimin nga Juve

Lajmi.net - 08.10.2019

Manchester United edhe Tottenham ishin në garë për yllin argjentinas, të cilin Juve dëshironte ta shiste në verë. Dybala është ri-integruar përsëri në skuadrën e Maurizio Sarri, megjithatë, dhe ka ...

Dybala: S’e desha kurrë largimin nga Juventusi

Gazeta Express - 08.10.2019

Paulo Dybala e ka theksuar përkushtimin e tij ndaj Juventusit, përkundër që gjatë afatit kalimtar të verës kishte qenë afër largimit nga Torino. Gjatë verës u bë e qartë se Juventusi dëshironte ta ...

Dybala rrëfen prapaskenat e largimit nga Juventus

Albeu.com - 08.10.2019

Paulo Dybala ishtë një ka më të përfolurit për largimin nga Juventusi. Për argjentinasin ishin të interesuara Manchester United dhe Tottenham, por në fund ai vendosi të qëndrojë pas një vere të ...

“Ata të dy janë e ardhmja jonë”, trajneri i Argjentinës “shpërfill” Messin

Java News - 09.10.2019

Trajneri i Argjentinës, Lionel Scaloni, beson se Lautaro Martinez dhe Paulo Dybala janë e ardhmja e ekipit kombëtar. Këtë deklaratë e bëri përpara miqësores së të mërkurës me Gjermaninë: “Unë mendoj ...

Dybala mbetet në Juventus edhe pas janarit

Tetova Sot - 09.10.2019

Sulmuesi argjentinas nuk do të largohet nga Torino së paku deri në verën e vitit të ardhshëm Paulo Dybala nuk do të largohet nga Juventusi gjatë janarit, shkruan Gazeta Express.