TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Reagon Vuçiq: Ata që po protestojnë e vendosën kufirin me Kosovën

Botasot - 12.01.2019

Aleksandar Vuçiq deklaroi se letra të cilën ia kanë dërguar organizatorët e protestës “1 nga 5 milionë” në të cilën i kërkohet të bëhet publik plani për Kosovën është “budallallëk”.

Protestuesit anti-Vuçiq në Beograd kërkojnë që traktati me Kosovën të mos jetë sekret

Koha.net - 12.01.2019

Mijëra serbë protestuan në Beograd të shtunën mbrëma kundër presidentit të tyre Aleksandar Vuçiq dhe Partisë së tij Progresive Serbe (SNS), me kërkesa përfshirë lirinë e mediave, dhënien fund të ...

Vuçiq: Nuk mund të humbas kohë për ata që dorëzuan Kosovën

Botasot - 12.01.2019

Presidenti serb Aleksandar Vuçiq në një deklaratë për agjensionin Tanjug duke folur rreth zhvillimit të fundit dhe synimit për vendosjes e dënimit me burg të përjetshëm pë rata që kryejnë vrasje të ...

Vuçiq e ndjen që po i lëkundet karriga, hidhet në kundërsulm ndaj organizatorëve të protestës

Botasot - 12.01.2019

Presidenti i Serbisë, Aleksander Vucic, si duket po e ndjen rrezikun nga protestat masive që po organizohen nga opozita në Beograd. Ai sot ka organizuar një konferencë për media, përmes së cilës ka ...

Vuçiq e ndjen që po i lëkundet karriga, hidhet në kundërsulm ndaj organizatorëve të protestës

Gazeta Express - 12.01.2019

Presidenti i Serbisë, Aleksander Vucic, si duket po e ndjen rrezikun nga protestat masive që po organizohen nga opozita në Beograd. Ai sot ka organizuar një konferencë për media, përmes së cilës ka ...

Blic: Vuçiq dhe SNS të gatshëm për zgjedhje, çdo gjë varet nga Kosova

Botasot - 12.01.2019

Lideri i SNS (Partisë Përparimtare Serbe) Aleksandar Vuçiq në tubimin e përparimtarëve të mbajtur në Zemun ka porositur bashkë partiakët se: pasi opozita kërkon zgjedhje, sa I përket atij mund të ...

Vuçiq: Zgjedhjet në Serbi varen nga interesi i serbëve në Kosovë

Zeri - 12.01.2019

Partisa Progresiste e Serbisë në mbledhjen e saj të fundit u shprehë e gatshme për zgjedhje të jashtëzakonshme. Lideri i kësaj partie, Aleksander Vuçiq, sipas gazetës ‘Blic.rs’ thuhet të ketë thënë ...

Opozita serbe po përgatitet për protesta të reja kundër Vuçiqit

Medial - 12.01.2019

Protestuesit e opozitës serbe janë duke u përgatitur për protesta shtesë në Serbi kundër presidentit Aleksander Vuçiq, të cilin e akuzojnë për cenimin e lirisë së medieve dhe shtypjen e opozitës.

Vuçiq ju kundërpërgjigjet protestuesve për Kosovën

Zeri - 13.01.2019

Aleksandar Vuçiq deklaroi se letra të cilën ia kanë dërguar organizatorët e protestës “1 nga 5 milionë” në të cilën i kërkohet të bëhet publik plani për Kosovën është “budallallëk”.

Vuçiqit i kërkohet të paraqesë "planin e tij për Kosovën"

Evropaelire - 11.01.2019

Organizatorët e protestave joqeveritare në Serbi kërkuan nga presidenti serb, Aleksandar Vuçiq, që të paraqesë planin e tij për Kosovën para qytetarëve të Serbisë, duke thënë se ata janë adresa ku ...

Organizatorët e protestës kanë një kërkesë për Vuçiqin në lidhje me Kosovën

Lajmi.net - 11.01.2019

Organizatorët e protestës “Një nga pesë milionë” kanë shpalosur kërkesat e tyre për presidentin e Serbisë. Aleksandar Vuçiq. Organizatorët e protestës “Një nga pesë milionë” kanë kërkuar nga ...

Protestuesit në Beograd kërkojnë që traktati me Kosovën të mos jetë sekret

Botasot - 12.01.2019

Mijëra serbë protestuan në Beograd të shtunën mbrëma kundër presidentit të tyre Aleksandar Vuçiq dhe Partisë së tij Progresive Serbe (SNS), me kërkesa përfshirë lirinë e mediave, dhënien fund të ...

Vuçiq e ndjen që po i lëkundet karriga, hidhet në kundërsulm ndaj organizatorëve të protestës

Lajm - 12.01.2019

Presidenti i Serbisë, Aleksander Vucic, si duket po e ndjen rrezikun nga protestat masive që po organizohen nga opozita në Beograd. Ai sot ka organizuar një konferencë për media, përmes së cilës ka ...

Edhe kur flet për zgjedhje në Serbi, Vuçiq nuk e lë pa e përmend Kosovën

Ina - 12.01.2019

Partia Progresiste e Serbisë në mbledhjen e saj të fundit u shprehë e gatshme për zgjedhje të jashtëzakonshme. Lideri i kësaj partie, Aleksander Vuçiq, sipas gazetës ‘Blic.rs’ thuhet të ketë thënë që ...

Opozita serbe po përgatitet për protesta të reja kundër Vuçiqit

Botasot - 12.01.2019

Protestuesit e opozitës serbe janë duke u përgatitur për protesta shtesë në Serbi kundër presidentit Aleksander Vuçiq, të cilin e akuzojnë për cenimin e lirisë së medieve dhe shtypjen e opozitës.

Vuçiqit i kërkohet të paraqesë “planin e tij për Kosovën”

Portalb - 11.01.2019

Organizatorët e protestave joqeveritare në Serbi kërkuan nga presidenti serb, Aleksandar Vuçiq, që të paraqesë planin e tij për Kosovën para qytetarëve të Serbisë, duke thënë se ata janë adresa ku ...

Organizatorët e protestës në Beograd kanë një kërkesë për Vuçiqin në lidhje me Kosovën

Botasot - 11.01.2019

Organizatorët e protestës “Një nga pesë milionë” kanë shpalosur kërkesat e tyre për presidentin e Serbisë. Aleksandar Vuçiq. Organizatorët e protestës “Një nga pesë milionë” kanë kërkuar nga ...

Protestuesit në Beograd kanë këtë kërkesë ndaj Vuçiqit për Kosovën

Zeri - 12.01.2019

Mijëra serbë protestuan në Beograd të shtunën mbrëma kundër presidentit të tyre Aleksandar Vuçiq dhe Partisë së tij Progresive Serbe (SNS), me kërkesa përfshirë lirinë e mediave, dhënien fund të ...

Vuçiq e ndjen që po i lëkundet karriga, hidhet në kundërsulm ndaj organizatorëve të protestës

Tetova Sot - 12.01.2019

Presidenti i Serbisë, Aleksander Vucic, si duket po e ndjen rrezikun nga protestat masive që po organizohen nga opozita në Beograd. Ai sot ka organizuar një konferencë për media, përmes së cilës ka ...

Zgjedhjet në Serbi shtyjnë dialogun me Kosovën

Lajmi.net - 12.01.2019

Në korridoret e institucioneve serbe po diskutohet për zgjedhjet të jashtëzakonshme. Partia e Aleksandar Vuçiq, Partia Progresiste e Serbisë, në mbledhjen e saj të fundit u shprehë e gatshme për ...

Opozita serbe po përgatitet për protesta të reja kundër Vuçiqit

Flaka - 12.01.2019

Protestuesit e opozitës serbe janë duke u përgatitur për protesta shtesë në Serbi kundër presidentit Aleksander Vuçiq, të cilin e akuzojnë për cenimin e lirisë së medieve dhe shtypjen e opozitës.

Protesuesit, Vuçiqit: Shteti i Serbisë është tërhequr nga Kosova

Botasot - 11.01.2019

Organizatorët e protestave joqeveritare në Serbi kërkuan nga presidenti serb, Aleksandar Vuçiq, që të paraqesë planin e tij për Kosovën para qytetarëve të Serbisë, duke thënë se ata janë adresa ku ...

Protestuesit në Beograd kërkojnë transparencë nga Vuçiqi për marrëveshjen Kosovë-Serbi

Alsat - 12.01.2019

Mijëra serbë protestuan në Beograd të shtunën mbrëma kundër presidentit të tyre Aleksandar Vuçiq dhe Partisë së tij Progresive Serbe (SNS), me kërkesa përfshirë lirinë e mediave, dhënien fund të ...

Zgjedhjet në Serbi shtyjnë dialogun me Kosovën

Botasot - 12.01.2019

Në korridoret e institucioneve serbe po diskutohet për zgjedhje të jashtëzakonshme. Partia e Aleksandar Vuçiq, Partia Progresiste e Serbisë, në mbledhjen e saj të fundit u shprehë e gatshme për ...

Vazhdojnë protestat për rrëzimin e Vuçiqit

Zeri - 12.01.2019

Protestuesit e opozitës serbe janë duke u përgatitur për protesta shtesë në Serbi kundër presidentit Aleksander Vuçiq, të cilin e akuzojnë për cenimin e lirisë së medieve dhe shtypjen e opozitës.

Vuçiqit i kërkohet të paraqesë “planin e tij për Kosovën”

Ina - 12.01.2019

Organizatorët e protestave joqeveritare në Serbi kërkuan nga presidenti serb, Aleksandar Vuçiq, që të paraqesë planin e tij për Kosovën para qytetarëve të Serbisë, duke thënë se ata janë adresa ku ...

Zgjedhjet në Serbi shtyjnë dialogun me Kosovën

Lajm - 12.01.2019

Në korridoret e institucioneve serbe po diskutohet për zgjedhje të jashtëzakonshme. Partia e Aleksandar Vuçiq, Partia Progresiste e Serbisë, në mbledhjen e saj të fundit u shprehë e gatshme për ...

Zgjedhjet në Serbi prolongojnë dialogun me Kosovën

Portalb - 12.01.2019

Në korridoret e institucioneve serbe po diskutohet për zgjedhje të jashtëzakonshme. Partia e Aleksandar Vuçiq, Partia Progresiste e Serbisë, në mbledhjen e saj të fundit u shprehë e gatshme për ...