TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Xhaferi-Sharec: Maqedonia e Veriut e meriton që të fillojë bisedimet me BE-në

Telegrafi - 10.10.2019

Kryetari i Kuvendit, Talat Xhaferi, sonte në një takim me kryeministrin slloven Marjan Sharec shprehu mirënjohje për ndihmën dhe mbështetjen e vazhdueshme që jep Sllovenia në arritjen e qëllimeve ...

Xhaferi – Sharec: Maqedonia e Veriut meriton të fillojë negociata për anëtarësim

Medial - 10.10.2019

Shkup, 10 tetor 2019 (MEDIAL) – Kryetari i Kuvendit, Talat Xhaferi sonte në takim me kryeministrin slloven, Marjan Sharec ka shprehur falënderim për ndihmën dhe mbështetjen e vazhdueshme nga ...

Sharec: Besoj që BE do të merr vendim për fillimin e bisedimeve me Maqedoninë e Veriut

Telegrafi - 10.10.2019

Në një konferencë për shtyp, kryeministri slloven Marijan Sharec vlerësoi se vendi ynë meritonte një vendim për të filluar negociatat në tetor, duke përmendur si arritje të rëndësishme Marrëveshjen e ...

Zaev: Nuk presim dënim nga BE-ja për arritjet

Alsat - 10.10.2019

Maqedonia e Veriut e meriton fillimin e negociatave me BE-në edhe pse procesi do të jetë i gjatë, deklaroi gjatë vizitës së tij në Shkup kryeministri slloven Marjan Sharec.

Zaev-Sharec: Negociata me Maqedoninë e Veriut dhe mirënjohje për rezultatet e arritura

Medial - 10.10.2019

Shkup, 10 tetor 2019 (MEDIAL) – Sllovenia dhe Maqedonia e Veriut janë mike dhe partnere të mira. Në Slloveni dëshirojmë sa më shpejtë ta shohim vendin tuaj në NATO dhe BE dhe shpresojmë se Maqedonia ...

Sharec: Data për fillimin e negociatave, e merituar

Flaka - 10.10.2019

Republika e Sllovenisë, si vend anëtar i BE-së, përkrah çeljen e bisedimeve për anëtarësimin e Maqedonisë së Veriut në Union. “Pritjet e Maqedonisë së Veriut janë të mëdha dhe të merituara”, tha mes ...

Zaev-Sharec: Mbështetje e qartë nga Sllovenia për vendim pozitiv nga KE

Telegrafi - 10.10.2019

Kryeministri Zoran Zaev sot realizoi takim me kryeministrin e Sllovenisë, Marjan Sharec i cili po qëndron për vizitë në vendin tonë. Në takim u shpreh mbështetja e qartë nga Republika e Sllovenisë ...

Kryeministri slloven Sharec për vizitë pune në vendin tonë

Medial - 10.10.2019

Shkup, 10 tetor 2019 (MEDIAL) – Kryeministri Zoran Zaev është nikoqir i Marjan Sharec, kryetar i Qeverisë së Republikës së Sllovenisë, i cili arriti për vizitë pune në shtetin tonë.

Kryeministri slloven Sharec për vizitë pune në vendin tonë

Tetova Sot - 10.10.2019

Kryeministri Zoran Zaev është nikoqir i Marjan Sharec, kryetar i Qeverisë së Republikës së Sllovenisë, i cili arriti për vizitë pune në shtetin tonë. Pas pritjes para Qeverisë dhe takimit sy më sy të ...

Zaev-Sharec: Mbështetje e qartë nga Sllovenia për vendim pozitiv nga KE

Botasot - 10.10.2019

Kryeministri Zoran Zaev sot realizoi takim me kryeministrin e Sllovenisë, Marjan Sharec i cili po qëndron për vizitë në vendin tonë. Në takim u shpreh mbështetja e qartë nga Republika e Sllovenisë ...

Zaev: Nuk presim dënim nga BE-ja për arritjet

Flaka - 10.10.2019

Maqedonia e Veriut e meriton fillimin e negociatave me BE-në edhe pse procesi do të jetë i gjatë, deklaroi gjatë vizitës së tij në Shkup kryeministri slloven Marjan Sharec.

Zaev-Sharec: Negociata me Maqedoninë e Veriut dhe mirënjohje për rezultatet e arritura (VIDEO)

Tetova Sot - 10.10.2019

Sllovenia dhe Maqedonia e Veriut janë mike dhe partnere të mira. Në Slloveni dëshirojmë sa më shpejtë ta shohim vendin tuaj në NATO dhe BE dhe shpresojmë se Maqedonia e Veriut në tetor do të fillojë ...

Xhaferi – Sharec: Maqedonia e Veriut meriton të fillojë negociata për anëtarësim

Tetova Sot - 10.10.2019

Kryetari i Kuvendit, Talat Xhaferi sonte në takim me kryeministrin slloven, Marjan Sharec ka shprehur falënderim për ndihmën dhe mbështetjen e vazhdueshme nga Sllovenia në realizimin e qëllimeve tona ...

Xhaferi – Sharec: Maqedonia e Veriut meriton të fillojë negociata për anëtarësim

Flaka - 10.10.2019

Kryetari i Kuvendit, Talat Xhaferi sonte në takim me kryeministrin slloven, Marjan Sharec ka shprehur falënderim për ndihmën dhe mbështetjen e vazhdueshme nga Sllovenia në realizimin e qëllimeve tona ...

Xhaferi-Sharec: Maqedonia e Veriut e meriton që të fillojë bisedimet me BE-në

Botasot - 10.10.2019

Kryetari i Kuvendit, Talat Xhaferi, sonte në një takim me kryeministrin slloven Marjan Sharec shprehu mirënjohje për ndihmën dhe mbështetjen e vazhdueshme që jep Sllovenia në arritjen e qëllimeve ...

Takimi Zaev-Sharec: Nuk presim RMV të ndëshkohet dhe t’i kthehet nacionalizmit

Portalb - 10.10.2019

Zoran Zaev, kryeministri i Maqedonisë së Veriut sot zhvilloi takim me Marjan Sharecin , kryeministrin e Sllovenisë, transmeton Portalb.mk . “Në Slloveni dëshirojmë sa më shpejtë ta shohim vendin tuaj ...