TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Haradinaj e MPJ-ja i quajnë “deklarata për vota” ato të Hoxhajt për çnjohje

Koha.net - 11.09.2019

Deklarimet e zëvendëskryeminstrit në detyrë, Enver Hoxhaj, se ka informacione për tërheqjen e 10 njohjeve ndaj Kosovës, Kryeministri në dorëheqje, Ramush Haradinaj, i ka quajtur deklarime për ...

Përballë dështimeve – çnjohjet dhe anëtarësimi në OKB shkaktojnë kokëçarje në Kosovë

Lajmi.net - 11.09.2019

Në dy vitet e fundit, Kosova pranoi vetëm dy njohje të reja. Shteti i fundit që e kishte bërë një gjë të tillë në vitin e kaluar është Barbadosi, teksa para tij pavarësinë e Kosovës e kishte njohur ...

Kritikohet Enver Hoxhaj: Nuk ka ligj ndërkombëtar për tërheqjen e njohjeve

Botasot - 11.09.2019

Ditë më parë në emisionin RUBIKON, në KTV, ka qenë i ftuar Ish-zëvendësministri dhe nënkryetari i PDK-së, Enver Hoxhaj. Hoxhaj, në emision ndër shumë tema preku edhe temën për fushatën që po bëjnë ...

Murati: Çnjohjet – politikë e Daçiqit, liderët tanë mos ta përdorin për vota

Gazeta Express - 11.09.2019

Serbia në vazhdimësi po insiston se disa shtete tashmë kanë tërhequr njohjen për Kosovën. E një deklaratë të tillë e dha ditë më parë edhe zëvendëskryeministri në detyrë, Enver Hoxhaj, i cili tha se ...

Haradinaj nuk komenton deklaratat e Hoxhajt për tërheqjen e njohjeve

Koha.net - 11.09.2019

Kryeministri në detyrë, Ramush Haradinaj, në një konferencë për media nuk ka dashur t’i komentojë deklarimet e zëvendëskryeministrit në detyrë, Enver Hoxhaj i cili ka thënë se ekziston rreziku për ...

Zyberaj: Serbia po demaskohet për njohjet, Emini: Tërheqja e njohjeve zuri Kosovën në befasi

Zeri - 10.09.2019

Në faqen zyrtare të Ministrisë së Punëve të Jashtme, janë gjithsej 116 shtete në listë të njohjeve për Kosovën. Por, diplomacia serbe po vazhdon që të proklamojë nota verbale të shteteve të ndryshme ...

Zyberaj: Serbia po demaskohet për njohjet, Emini: Tërheqja e njohjeve zuri Kosovën në befasi

Telegrafi - 10.09.2019

Në faqen zyrtare të Ministrisë së Punëve të Jashtme, janë gjithsej 116 shtete në listë të njohjeve për Kosovën. Por, diplomacia serbe po vazhdon që të proklamojë nota verbale të shteteve të ndryshme ...

Ish-ministri i Jashtëm: MPJ-ja për dështimet e veta po e fajëson Serbinë

Zeri - 10.09.2019

Zëvendëskryeministri Enver Hoxhaj ditë më parë ka deklaruar se së shpejti 10 shtete të botës mund ta tërheqin njohjen ndaj Kosovës. Nga Ministria e Punëve të Jashtme e kanë kundërshtuar një gjë të ...

“10 shtete do tërheqin njohjen”, Ministria e Jashtme përgënjeshtron zv/kryeministrin kosovar

ABC News - 10.09.2019

Mediat në Kosovë raportojnë se sipas Zv/Kryeministrit të vendit Enver Hoxhaj pritet që 10 shtete të tërheqin njohjen e pavarësisë së vendit. Por një deklaratë e tillë është përgënjeshtruar nga ...

Tri problemet që po sjellin çnjohje të Kosovës

Zeri - 10.09.2019

Zëvendëskryeministri Enver Hoxhaj ditë më parë ka deklaruar se së shpejti 10 shtete të botës mund ta tërheqin njohjen ndaj Kosovës. Nga Ministria e Punëve të Jashtme e kanë kundërshtuar një gjë të ...

Hoxhaj paralajmëron tërheqjen e njohjes së Kosovës nga 10 shtete, por MPJ nuk di gjë

Albeu.com - 10.09.2019

Zëvendëskryeministri Enver Hoxhaj ditë më parë ka deklaruar se së shpejti 10 shtete të botës mund ta tërheqin njohjen ndaj Kosovës . Ministria e Punëve të Jashtme e ka kundërshtuar një gjë të tillë, ...

Kosova në panik, zv.kryeministri ngre alarmin dhe paralajmëron 10 tërheqje të njohjeve

SOT - 10.09.2019

Zëvendëskryeministri Enver Hoxhaj ditë më parë ka deklaruar se së shpejti 10 shtete të botës mund ta tërheqin njohjen ndaj Kosovës. Nga Ministria e Punëve të Jashtme e kanë kundërshtuar një gjë të ...

MPJ: Nuk ka paralajmërime për çnjohje

Zeri - 10.09.2019

Zëvendëskryeministri Enver Hoxhaj ditë më parë ka deklaruar se së shpejti 10 shtete të botës mund ta tërheqin njohjen ndaj Kosovës. Nga Ministria e Punëve të Jashtme e kanë kundërshtuar një gjë të ...

Ky është ankthi më i madh i Kosovës

Botasot - 10.09.2019

Zëvendëskryeministri Enver Hoxhaj ditë më parë ka deklaruar se së shpejti 10 shtete të botës mund ta tërheqin njohjen ndaj Kosovës. Nga Ministria e Punëve të Jashtme e kanë kundërshtuar një gjë të ...

Ky është ankthi më i madh i Kosovës

Gazeta Express - 10.09.2019

Zëvendëskryeministri Enver Hoxhaj ditë më parë ka deklaruar se së shpejti 10 shtete të botës mund ta tërheqin njohjen ndaj Kosovës. Nga Ministria e Punëve të Jashtme e kanë kundërshtuar një gjë të ...

Ankthi i çnjohjeve të Kosovës

Zeri - 10.09.2019

Ka një vit e gjysmë prejse Kosova nuk ka marrë njohje të re nga asnjë shtet i botës. Zëvendëskryeministri Enver Hoxhaj ditë më parë ka deklaruar se së shpejti 10 shtete të botës mund ta tërheqin ...

MPJ: Nuk ka paralajmërime për çnjohje

Lajmi.net - 10.09.2019

Nga Ministria e Punëve të Jashtme e kanë kundërshtuar një gjë të tillë, ndërsa ish-drejtues të diplomacisë kosovare e fajësojnë po këtë dikaster qeveritar për tërheqje dhe mossjellje të njohjeve të ...

Enver Hoxhaj paralajmëron se Kosovës do t’i tërhiqen dhjetë njohje

Zhurnal - 10.09.2019

Prishtinë, 10 shtator – Zhurnal.mk – Zëvendëskryeministri Enver Hoxhaj ditë më parë ka deklaruar se së shpejti 10 shtete të botës mund ta tërheqin njohjen ndaj Kosovës.

Zv.kryeministri paralajmëron 10 tërheqje të njohjeve, shtohet ankthi në Kosovë

BalkanWeb - 10.09.2019

Zëvendëskryeministri Enver Hoxhaj ditë më parë ka deklaruar se së shpejti 10 shtete të botës mund ta tërheqin njohjen ndaj Kosovës. Nga Ministria e Punëve të Jashtme e kanë kundërshtuar një gjë të ...

Ankthi i çnjohjeve të Kosovës

Telegrafi - 10.09.2019

Ka një vit e gjysmë prejse Kosova nuk ka marrë njohje të re nga asnjë shtet i botës. Zëvendëskryeministri Enver Hoxhaj ditë më parë ka deklaruar se së shpejti 10 shtete të botës mund ta tërheqin ...