TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Trump i gatshëm të deklarojë emergjencë kombëtare

Evropaelire - 11.01.2019

Presidenti i Shteteve të Bashkuara, Donald Trump tha se është i gatshëm të deklarojë emergjencën kombëtare, pasi ai udhëtoi për në kufirin me Meksikën, për të ritheksuar argumentet e tij për ...

Trumpi në kufi me Meksikën: Nuk ka gjë më të mirë se muri

Koha.net - 11.01.2019

Presidenti amerikan Donald Trump gjatë vizitës në qytetin e Teksasit McAllen në kufi me Meksikën, e ka mbrojtur idenë e vet për ndërtimin murit e cila ka nxitur debat me demokratët duke shkaktuar ...

Trump viziton kufirin: Së shpejti mund të shpall emergjencë

Java News - 11.01.2019

Presidenti i SHBA Donald Trump ka kërcënuar përsëri se do të shpallë emergjencën kombëtare për t’i dhënë fund debatit për ndërtimin e murit pa miratimin e Kongresit.

Trump: së shpejti mund të shpall emergjencë për sigurinë kufitare

VOA - 10.01.2019

Presidenti i SHBA Donald Trump sinjalizoi të enjten se së shpejti mund të shpallë një emergjencë kombëtare dhe se do të përdorë fondet e ndërtimeve ushtarake për ngritjen e një muri përgjatë kufirit ...

Ngërçi me qeverinë, Trump “braktis” konferencën e Davosit

Top Channel - 10.01.2019

Presidenti amerikan, Donald Trump tha se nuk do të shkojë në konferencën e përvitshme ndërkombëtare të Davosit, në Zvicër, nëse mbyllja e qeverisë nuk do të zgjidhet.

ANALIZA: Muri është një simbol i nevojës së Donald Trump

Gazeta Tema - 10.01.2019

Nga Frank Bruni* Rrallë ndodh që një ego e presidentit të ketë nevojë për aq shumë mbështetje. Është qesharake që ne ende po flasim për tiparet fizike të asaj që Presidenti Trump dëshiron, ose do të ...

Presidenti Trump e sheh premtimin për murin si rrugë drejt një mandati të dytë

VOA - 10.01.2019

Presidenti Donald Trump dhe demokratët e opozitës vazhdojnë të kenë qëndrime të kundërta lidhur me kërkesën e Presidentit për murin e kufirit me Meksikën, një përplasje që ka shkaktuar një mbyllje të ...

Trump i gatshëm të deklarojë emergjencë kombëtare

Lajmi.net - 11.01.2019

Gjatë vizitës në kufi, Trump u shpreh se ka një krizë me trafikimin e drogës dhe krimit. Presidenti i Shteteve të Bashkuara, Donald Trump tha se është i gatshëm të deklarojë emergjencën kombëtare, ...

Trump: Së shpejti mund të shpall emergjencë për sigurinë kufitare

Botasot - 10.01.2019

Presidenti i SHBA Donald Trump sinjalizoi të enjten se së shpejti mund të shpallë një emergjencë kombëtare dhe se do të përdorë fondet e ndërtimeve ushtarake për ngritjen e një muri përgjatë kufirit ...

Dështojnë bisedimet për murin, Trump: Një humbje e plotë kohe

Top Channel - 10.01.2019

Presidenti Donald Trump u çua e doli nga takimi me krerët demokratë, ndërsa negociatat përfunduan sërish pa sukses në ditën e 19 të mbylljes së pjesshme të qeverisë amerikane.

Trump e braktisë takimin me demokratët: Humbje e plotë e kohës

Lajm - 10.01.2019

Liderët e demokratëve amerikan kanë thënë se presidenti Donald Trump e ka braktisur takimin me liderët kongresistë, kështu kanë përfunduar bisedimet dhe bllokada e qeverisë federale mbetet në rrugë ...

Mbylljes së Qeverisë amerikane nuk i shihet fundi

Telegrafi - 10.01.2019

Presidenti amerikan, Donald Trump është larguar të mërkurën nga takimi negociues me liderë kongresionalë, teksa janë bërë përpjekje për t’i dhënë fund mbylljes së pjesshme të Qeverisë amerikane që ka ...

SHBA, vazhdon “grindja për murin” mes Trump dhe demokratëve

Lajm - 10.01.2019

Në negociatat që presidenti i SHBA-ve, Donald Trump zhvilloi me anëtarët e lartë demokratë të Kongresit Amerikan lidhur me hapjen e qeverisë nuk është arritur asnjë rezultat, transmeton Anadolu ...

Vijon përplasja për “murin”, Trump braktis dialogun

Durres Lajm - 10.01.2019

Ende pa nisur, ka përfunduar takimi i Donald Trump me krerët demokratë të Kongresit. Refuzimit të Nensi Pelosit dhe Chuck Schume për financimin e murit në kufi me Meksikën, presidenti iu përgjigj ...

“I thashë bye-bye, asgjë tjetër nuk funksionon!”, Trump bën veprimin e papritur

SOT - 10.01.2019

Bisedimet midis Donald Trump-it dhe demokratëve të kongresit që synonin përfundimin e mbylljes së pjesshme të qeverisë u rrëzuan në mospërfillje dhe rrëmujë të mërkurën, me presidentin që dilte nga ...

Demokratët refuzojnë financimin e murit me Meksikën. Nervozohet Trump, braktis takimin

Gazeta Tema - 10.01.2019

Nuk do të ketë fonde për murin me Meksikën, i theksuan presidentit të SHBA, Donald Trump udhëheqësit demokratë në Kongres, Nancy Pelosi dhe Chuck Schumer pas vizitës në Shtëpinë e Bardhë për të ...

SHBA pa qeveri, Trump braktis takimin me demokratët me një “bye-bye”

Java News - 10.01.2019

Presidenti Donald Trump ka dalë nga një takim me udhëheqësit demokratë pasi negociatat u ndërprenë në ditën e 19 të një mbylljeje të qeverisë amerikane.

Trump e sheh premtimin për murin si rrugë drejt një mandati të dytë presidencial

Tetova Sot - 10.01.2019

Presidenti Donald Trump dhe demokratët e opozitës vazhdojnë të kenë qëndrime të kundërta lidhur me kërkesën e Presidentit për murin e kufirit me Meksikën, një përplasje që ka shkaktuar një mbyllje të ...

Trump del nga takimi me demokratët pasi refuzojnë ta financojnë murin ShBA-Meksikë

Lajmi.net - 09.01.2019

Presidenti Donald Trump ka dalë nga një takim me udhëheqësit demokratë pasi negociatat u ndërprenë në ditën e 19-të të mbylljes së qeverisë amerikane.

Muri me Meksikën, Donald Trump bëhet gati të shpallë emergjencën kufitare

SOT - 09.01.2019

Presidenti amerikan Donald Trump folidje në televizion nga Zyra Ovale për nevojën urgjente të financimit të murit ndarës me Meksikën, çka ka sjellë dhe mbylljen tashmë 18-ditore të shumë agjencive ...

Presidenti Trump, vizitë në kufirin me Meksikën

VOA - 09.01.2019

Presidenti amerikan Donald Trump pritet të shkojë të enjten në kufirin jugor me Meksikën si pjesë e fushatës së tij për të fituar mbështetje publike për ndërtimin e një muri, mosmarrëveshjet për të ...

Pa shenja kompromisi rreth rihapjes së qeverisë amerikane

Telegrafi - 09.01.2019

Presidenti amerikan, Donald Trump dhe udhëheqësit demokratë të Kongresit, e bënë të qartë të martën në paraqitjet e tyre televizive, se ndërsa secila palë mbështet përpjekjet për sigurinë kufitare, ...

Trump: Shpallja e gjendjes së jashtëzakonshme, e drejta ime

ABC News - 09.01.2019

Një ditë pas fjalimit televiziv drejtuar kombit, Donald Trump ka paralajmëruar demokratët se, në mungesë të një marrëveshjeje për financimin e murit do të ndjekë rrugë të tjera për shpalljen e ...

‘Humbje totale kohe’: Donald Trump braktis takimin me demokratët për murin

SOT - 09.01.2019

Presidenti amerikan Donald Trump ka braktisur në mënyrë spektakolare pak më parë negociatat me anëtarët demokratë të Kongresit, duke deklaruar “është një humbje totale kohe” pasi ata vazhdimisht ...

Trumpi përplas tavolinën, ndërpret takimin me Demokratët

Koha.net - 09.01.2019

Presidenti amerikan, Donald Trump e ka ndërprerë në gjysmë një takim me liderët demokratë të Kongresit, Nancy Pelosi dhe Chuck Schumer. “Ishte humbje e kohës.

Trump: Paralizimi i administratës do të vazhdojë

Telegrafi - 09.01.2019

Paralizimi i administratës do të vazhdojë gjithë kohën e nevojshme, deklaroi presidenti amerikan Donald Trump ndërkohë që hynte në Kongres, ku u takua me përfaqësuesit e partisë republikane.

Trump: Së shpejti mund të shpall gjendje të jashtëzakonshme për sigurinë kufitare

Tetova Sot - 10.01.2019

Presidenti i SHBA Donald Trump sinjalizoi të enjten se së shpejti mund të shpallë një gjendje të jashtëzakonshme dhe se do të përdorë fondet e ndërtimeve ushtarake për ngritjen e një muri përgjatë ...

Dështojnë bisedimet për murin, Trump: Një humbje e plotë kohe

Telegrafi - 10.01.2019

Presidenti Donald Trump u çua e doli nga takimi me krerët demokratë, ndërsa negociatat përfunduan sërish pa sukses në ditën e 19 të mbylljes së pjesshme të qeverisë amerikane.

Mbylljes së Qeverisë amerikane nuk i shihet fundi

Evropaelire - 10.01.2019

Presidenti amerikan, Donald Trump është larguar të mërkurën nga takimi negociues me liderë kongresionalë, teksa janë bërë përpjekje për t’i dhënë fund mbylljes së pjesshme të Qeverisë amerikane që ka ...

Demokratët në SHBA refuzojnë financimin e murit me Meksikën

Alsat - 10.01.2019

Nuk do të ketë fonde për murin me Meksikën, i theksuan presidentit të SHBA, Donald Trump udhëheqësit demokratë në Kongres, Nancy Pelosi dhe Chuck Schumer pas vizitës në Shtëpinë e Bardhë për të ...

Trump del nga takimi me demokratët pasi refuzojnë ta financojnë murin ShBA-Meksikë

Lajm - 09.01.2019

Presidenti Donald Trump ka dalë nga një takim me udhëheqësit demokratë pasi negociatat u ndërprenë në ditën e 19-të të mbylljes së qeverisë amerikane.

SHBA, bisedimet për rihapjen e qeverisë përsëri në rrugë pa krye

Top Channel - 10.01.2019

Në Uashington, bisedimet për rihapjen e qeverisë hynë përsëri në rrugë pa krye të mërkurën, pas një takimi që Presidenti Donald Trump pati në Shtëpinë e Bardhë me udhëheqësit demokratë të Kongresit.

Pa shenja kompromisi rreth rihapjes së qeverisë amerikane, Trump mbajti fjalimin e paralajmëruar

Portalb - 09.01.2019

Presidenti, Donald Trump dhe udhëheqësit demokrat të Kongresit, e bënë të qartë të martën në paraqitjet e tyre televizive, se ndërsa secila palë mbështet përpjekjet për sigurinë kufitare, mbeten ende ...

Ndërpret takimin me demokratët, Trump përplas tavolinën

Java News - 09.01.2019

Presidenti amerikan, Donald Trump e ka ndërprerë në gjysmë një takim me liderët demokratë të Kongresit, Nancy Pelosi dhe Chuck Schumer.“Ishte humbje e kohës.

Trump: Paralizimi i administratës do të vazhdojë

Botasot - 09.01.2019

Paralizimi i administratës do të vazhdojë gjithë kohën e nevojshme, deklaroi presidenti amerikan Donald Trump ndërkohë që hynte në Kongres, ku u takua me përfaqësuesit e partisë republikane.

Trump: Së shpejti mund të shpall emergjencë për sigurinë kufitare

BalkanWeb - 11.01.2019

Presidenti i SHBA Donald Trump sinjalizoi të enjten se së shpejti mund të shpallë një emergjencë kombëtare dhe se do të përdorë fondet e ndërtimeve ushtarake për ngritjen e një muri përgjatë kufirit ...

Mbylljes së Qeverisë amerikane nuk i shihet fundi

Botasot - 10.01.2019

Presidenti amerikan, Donald Trump është larguar të mërkurën nga takimi negociues me liderë kongresionalë, teksa janë bërë përpjekje për t’i dhënë fund mbylljes së pjesshme të Qeverisë amerikane që ka ...

Demokratët në SHBA refuzojnë financimin e murit me Meksikën

Antpress - 10.01.2019

10 Janar 2019 / 14:01 Nuk do të ketë fonde për murin me Meksikën, i theksuan presidentit të SHBA, Donald Trump udhëheqësit demokratë në Kongres, Nancy Pelosi dhe Chuck Schumer pas vizitës në Shtëpinë ...

Presidenti Trump, vizitë në kufirin me Meksikën

Botasot - 10.01.2019

Presidenti amerikan Donald Trump pritet të shkojë të enjten në kufirin jugor me Meksikën si pjesë e fushatës së tij për të fituar mbështetje publike për ndërtimin e një muri, mosmarrëveshjet për të ...

Pa shenja kompromisi rreth rihapjes së qeverisë amerikane

Botasot - 09.01.2019

Presidenti, Donald Trump dhe udhëheqësit demokrat të Kongresit, e bënë të qartë të martën në paraqitjet e tyre televizive, se ndërsa secila palë mbështet përpjekjet për sigurinë kufitare, mbeten ende ...

Ndërpret takimin me demokratët, Trump përplas tavolinën

Tetova Sot - 09.01.2019

Presidenti amerikan, Donald Trump e ka ndërprerë në gjysmë një takim me liderët demokratë të Kongresit, Nancy Pelosi dhe Chuck Schumer. “Ishte humbje e kohës.

Trump: Paralizimi i administratës do të vazhdojë

Tetova Sot - 09.01.2019

Paralizimi i administratës do të vazhdojë gjithë kohën e nevojshme, deklaroi presidenti amerikan Donald Trump ndërkohë që hynte në Kongres ku do të takohet me përfaqësuesit e partisë republikane ...

Trump: së shpejti mund të shpall emergjencë për sigurinë kufitare

Top Channel - 11.01.2019

Presidenti i SHBA Donald Trump sinjalizoi të enjten se së shpejti mund të shpallë një emergjencë kombëtare dhe se do të përdorë fondet e ndërtimeve ushtarake për ngritjen e një muri përgjatë kufirit ...

Mbylljes së Qeverisë amerikane nuk i shihet fundi

Lajmi.net - 10.01.2019

Presidenti amerikan, Donald Trump është larguar të mërkurën nga takimi negociues me liderë kongresionalë, teksa janë bërë përpjekje për t’i dhënë fund mbylljes së pjesshme të Qeverisë amerikane që ka ...

SHBA, bisedimet për rihapjen e qeverisë përsëri në rrugë pa krye

Koha.net - 10.01.2019

Në Uashington, bisedimet për rihapjen e qeverisë hynë përsëri në rrugë pa krye të mërkurën, pas një takimi që Presidenti Donald Trump pati në Shtëpinë e Bardhë me udhëheqësit demokratë të Kongresit.

Trump: Paralizimi i administratës do të vazhdojë

Medial - 09.01.2019

Paralizimi i administratës do të vazhdojë gjithë kohën e nevojshme, deklaroi presidenti amerikan Donald Trump ndërkohë që hynte në Kongres, ku u takua me përfaqësuesit e partisë republikane.

Trump së shpejti mund të shpall emergjencë për sigurinë kufitare

Telegrafi - 11.01.2019

Presidenti i SHBA-së Donald Trump thotë se së shpejti mund të shpallë një emergjencë kombëtare dhe se do të përdorë fondet e ndërtimeve ushtarake për ngritjen e një muri përgjatë kufirit me Meksikën.

Bisedimet për rihapjen e qeverisë në SHBA përsëri në rrugë pa krye

Telegrafi - 10.01.2019

Në Uashington, bisedimet për rihapjen e qeverisë hynë përsëri në rrugë pa krye të mërkurën, pas një takimi që Presidenti Donald Trump pati në Shtëpinë e Bardhë me udhëheqësit demokratë të Kongresit.

Donald Trump: Paralizimi i administratës do të vazhdojë

BalkanWeb - 10.01.2019

SHBA Paralizimi i administratës do të vazhdojë gjithë kohën e nevojshme, deklaroi presidenti amerikan Donald Trump ndërkohë që hynte në Kongres, ku u takua me përfaqësuesit e partisë republikane.

Trump: Së shpejti mund të shpall emergjencë për sigurinë kufitare

Durres Lajm - 11.01.2019

Presidenti i SHBA Donald Trump sinjalizoi të enjten se së shpejti mund të shpallë një emergjencë kombëtare dhe se do të përdorë fondet e ndërtimeve ushtarake për ngritjen e një muri përgjatë kufirit ...