TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Xhemaledin Salihu nga Presheva nderohet me çmimin kombëtar ,,Ali Vishko” në Tetovë

Ina - 13.06.2019

Shoqata për Kulturë dhe Art “Tradita” me seli në Tetovë në çdo përvjetor të Lidhjes së Prizrenit ndanë çmimin kombëtar ,,Ali Vishko”, i cili u jepet personaliteteve për vepër jetësore, kontribut të ...

Tetovë, përkujtohet veprimtari Ali Vishko

Flaka - 12.06.2019

10 vjetori i ndarjes nga jeta të profesorit Ali Vishko, është kujtuar sot nga shoqata jo qeveritare “Nisma 68”. Ali Vishko, është një veprimtar I cili ndër vite u harrua, edhe pse ishte me origjinë ...

Tetovë: Shoqata “Tradita”, ndan Çmimin Kombëtar për Xhemaledin Salihu nga Presheva, nga Sevdail Hyseni

Botasot - 12.06.2019

Shoqata për kulturë dhe art “Tradita”, nga Tetova, të hënën e 10 qershorit, ka organizuar Manifestimin kulturor “Lidhja na Bashkon”, me rastin e 141-vjetorit të Lidhjes së Prizrenit.

Në Tetovë u mbajt Edicioni VI i manifestimit kulturor “Lidhja na bashkon”

Flaka - 12.06.2019

Shoqata p ë r kultur ë dhe art “Tradita”, m ë 10 qershor 2019 e organizoi Edicionin VI me radh ë t ë manifestimi t kulturor “Lidhja na bashkon” që u mbajt n ë Fakultetin e Arteve të Universitetit të ...

TETOVË, mbahet Edicioni VI-të i manifestimit kulturor “Lidhja na bashkon” (FOTO)

Medial - 12.06.2019

Shoqata për kulturë dhe art “Tradita”, më 10 qershor 2019 e organizoi Edicionin VI me radhë të manifestimit kulturor “Lidhja na bashkon” që u mbajt në Fakultetin e Arteve të Universitetit të Tetovës.

Në Tetovë u mbajt Edicioni VI i manifestimit kulturor “Lidhja na bashkon”

Tetova Sot - 12.06.2019

Shoqata për kulturë dhe art “Tradita”, më 10 qershor 2019 e organizoi Edicionin VI me radhë të manifestimit kulturor “Lidhja na bashkon” që u mbajt në Fakultetin e Arteve të Universitetit të Tetovës.