TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

VIDEO/ A ka shpresa për diell? Sinoptikania: Si do mbyllet prilli

BalkanWeb - 15.04.2019

Me sa duket diellin do ta kemi me kursim këtë prill. Ndryshe nga marsi që na solli temperatura të larta, gati për plazh, prilli do të vazhdojë me reshje dhe lagështirë.

Shi dhe vranësira

Gazeta Express - 15.04.2019

Moti në Maqedoni do të jetë kryesisht me të reshura të të shiut. Më shumë reshje priten paradite dhe nga fundi i ditës në pjesët perëndimore të vendit. Do të fryjë erë mesatare nga drejtimi juglindor.

Parashikimi i motit, e hënë 15 prill 2019

Mapo - 15.04.2019

Alternime kthjellimesh dhe vranësira të shpeshta dominojnë në territor. Më të dukshme paraqiten në Qëndër dhe Juglindje të vendit duke gjeneruar shira.

Moti për këtë javë, kryesisht me riga lokale shiu

Botasot - 15.04.2019

Mot i ndryshueshëm edhe gjatë javës në vijim, priten edhe reshje lokale shiu. Të mërkurën mot më stabil kryesisht me diell. 15.04 - Kryesisht me vransira.

Shi e diell në pesë ditët e ardhshme

Koha.net - 14.04.2019

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka njoftuar se në pesë ditët e ardhshme në Kosovë pritet të mbajë mot i ndryshueshëm, me vranësira, reshje shiu e intervale me diell.

Moti për javën e ardhshme

Botasot - 21.04.2019

Javën e ardhshme mbi vendin tonë do të mbajë mot i ndryshueshëm, me vranësira, diell dhe reshje shiu. Reshje shiu parashihet të ketë ditën e martë dhe të enjten, ndërsa vikendi paraqitet me reshje më ...

Maqedoni, moti gjatë dy ditëve të ardhshme

Telegrafi - 14.04.2019

Nesër dhe pasnesër moti do të jetë me shi dhe vranësira. Nesër moti do të jetë me shi dhe kryesisht me vranësira. Në pjesën jugor të vendit reshjet e shiut do të jenë me intensitet më të lartë.

Kapriçot e motit/ Pas rrebesheve të shiut dhe breshërit, mësoni si parashikohet të jetë koha sot

SOT - 14.04.2019

Nëse keni plane për këtë të dielë, ju bëjmë me dije se moti nuk do të jetë aspak i favorshëm. Ashtu siç ka ndodhur ditët e fundit, edhe sot pritet të jetë me reshje shiu në të gjithë territorin e ...

Shi dhe vranësia, si do jetë moti sot

Mapo - 14.04.2019

Vranësira të shpeshta dhe reshje shiu të herë pas-hershme kanë dominuar deri në mesditë, të cilat në zonat jugore herë pas-here janë në formën e rrebesheve afatshkurta.

Mot i ndryshueshëm me reshje lokale të shiut

Gazeta Express - 14.04.2019

Moti sot do të jetë i ndryshueshëm dhe me reshje lokale të shiut, veçanërisht në pjesën perëndimore dhe jugore të vendit. Temperaturat e mëngjesit do të lëvizin nga dy deri në nëntë gradë Celsius, ...

Edhe sot shi

Telegrafi - 14.04.2019

Mbi vendin tonë sot do të mbajë mot i vranët dhe me intervale me diell, kurse vranësirat në pjesën e dytë të ditës, vende-vende do të shoqërohen me reshje shiu.

E diel, priten rrebeshe shiu dhe ndonjë stuhi

Botasot - 14.04.2019

Sot moti do të mbetet i paqëndrueshëm me alternime kthjellimesh dhe vranësira të pasuara reshje shiu me rrebeshe dhe stuhi të izoluara. Era do të jetë me drejtim Jugperëndim (SW) me shpejtësi 8-10 ...

Moti në Kosovë

Botasot - 14.04.2019

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka njoftuar se edhe gjatë ditës së sotme do të mbajë mot i vranët dhe me intervale me diell. Vranësirat gjatë ditës do të dendësohen dhe do të krijohen kushte ...

Moti me diell, pasdite priten reshje të dobëta shiu

Tetova Sot - 14.04.2019

Moti sot në vend do të jetë kryesisht me diell dhe me erë mesatare nga drejtimi verior. Temperatura e mëngjesit do të lëvizë prej 8 deri 11, ndërsa ajo e ditës prej 14 deri 22 gradë Celsius, pasdite ...

A ka shpresa për diell? Sinoptikania: Si do mbyllet prilli

Medial - 15.04.2019

Me sa duket diellin do ta kemi me kursim këtë prill. Ndryshe nga marsi që na solli temperatura të larta, gati për plazh, prilli do të vazhdojë me reshje dhe lagështirë.

Ditë dimri edhe sot! Këto janë temperaturat për të hënën

Gazeta Express - 15.04.2019

Alternime kthjellimesh dhe vranësira të shpeshta dominojnë në territor, më të dukshme paraqiten në Qëndër dhe Juglindje të vendit duke gjeneruar shira.

Mot i befasishëm edhe sot

Zeri - 14.04.2019

Sot mbi vendin tonë do të mbajë mot i ndryshueshëm, me vranësira, reshje shiu dhe me intervale me diell. Reshjet më të theksuara do të jenë ditën e hënë, më tej do të ketë vetëm riga të izoluara shiu ...

Si do jetë moti ditën e nesërme? Nga reshjet e shiut e deri te …

LajmiFundit - 14.04.2019

Gjatë orëve të pasdites reshjet e shiut do të pushtojnë pjesën më të madhe të territorit. Por ekspertët parashikojnë që në disa, sidomos në zonat malore, këto reshje të jenë në formë shtrëngatash më ...

Moti – E diel, 14 Prill 2019

ABC News - 14.04.2019

Sipas MeteoAlb: Vranësira të shpeshta dhe reshje shiu të herë pas-herëshme kanë dominuar deri në mesditë, të cilat në zonat jugore herë pas-here janë në formën e rebesheve afatshkurta.

Moti sot në Maqedoni të Veriut

Portalb - 12.06.2019

Moti sot në Maqedoninë e Veriut do të jetë me diell dhe i nxehtë. Pasdite në disa vende do të ketë kushte për reshje të shiut dhe do të fryjë erë e përforcuar.

Edhe sot shi

Almakos - 14.04.2019

Mbi vendin tonë sot do të mbajë mot i vranët dhe me intervale me diell, kurse vranësirat në pjesën e dytë të ditës, vende-vende do të shoqërohen me reshje shiu.

Rrebeshe shiu dhe stuhi, si do të ndryshojnë temperaturat sot

Albeu.com - 14.04.2019

Sot moti do të mbetet i paqëndrueshëm me alternime kthjellimesh dhe vranësira të pasuara reshje shiu me rrebeshe dhe stuhi të izoluara. Era do të jetë me drejtim Jugperëndim (SW) me shpejtësi 8-10 ...

Kur do pushojnë reshjet e shiut? Sinoptikania e njohur zbulon si do mbyllet muaji prill: Ja kur do rikthehen ditët me ...

SOT - 15.04.2019

Me sa duket diellin do ta kemi me kursim këtë prill. Ndryshe nga marsi që na solli temperatura të larta, gati për plazh, prilli do të vazhdojë me reshje dhe lagështirë.

Parashikimi i motit, e hënë 15 prill 2019

Antpress - 15.04.2019

Alternime kthjellimesh dhe vranësira të shpeshta dominojnë në territor. Më të dukshme paraqiten në Qëndër dhe Juglindje të vendit duke gjeneruar shira.

Moti, mësoni si pritet të nis java

SOT - 14.04.2019

Instituti i Gjeoshkencave bën me dije se edhe kjo javë që vjen do të nis me reshje. Ndërkohë era pritet të fryjë e lehtë deri mesatare dhe më e ndjeshme në bregdet.

Moti me reshje shiu në Shqipëri

Telegrafi - 15.04.2019

Vranësira të shpeshta dhe reshje shiu të herë pas-hershme kanë dominuar deri në mesditë, të cilat në zonat jugore të Shqipërisë, herë pas-here janë në formën e rrebesheve afatshkurta.

A ka shpresa për diell? Sinoptikania: Si do mbyllet prilli

LajmiFundit - 15.04.2019

Me sa duket diellin do ta kemi me kursim këtë prill. Ndryshe nga marsi që na solli temperatura të larta, gati për plazh, prilli do të vazhdojë me reshje dhe lagështirë.

S?ka më reshje shiu! Sa do shkojnë temperaturat

Albeu.com - 15.04.2019

Alternime kthjellimesh dhe vranësira të shpeshta dominojnë në territor, më të dukshme paraqiten në qendër dhe juglindje të vendit duke gjeneruar shira.

Mot i befasishëm edhe sot

Gazeta Express - 14.04.2019

Sot mbi vendin tonë do të mbajë mot i ndryshueshëm, me vranësira, reshje shiu dhe me intervale me diell. Reshjet më të theksuara do të jenë ditën e hënë, më tej do të ketë vetëm riga të izoluara shiu ...

Me reshje dhe vetëtima, mësoni motin për nesër (TABELA)

Albeu.com - 14.04.2019

Ashtu siç ka ndodhur edhe ditët e shkuara, edhe e nesërmja pritet të jetë sërish me mot të lagësht dhe reshje shiu në pothuajse të gjithë territorin e vendit.

S’ka më reshje shiu! Sa do shkojnë temperaturat

LajmiFundit - 15.04.2019

Alternime kthjellimesh dhe vranësira të shpeshta dominojnë në territor, më të dukshme paraqiten në qendër dhe juglindje të vendit duke gjeneruar shira.

Sot mot i ndryshueshëm, këto janë temperaturat

Almakos - 15.04.2019

Sot mbi vendin tonë do të mbajë mot i ndryshueshëm, me vranësira, reshje shiu dhe me intervale me diell. Reshjet më të theksuara do të jenë ditën e hënë, më tej do të ketë vetëm riga të izoluara shiu ...

Shi dhe shtrëngata breshëri, si do të jetë moti këtë javë

Gazeta Express - 15.04.2019

Dita e hënë karakterizohet nga moti i lagësht dhe reshje shiu në pothuajse të gjithë territorin e vendit. Sipas IGJEUM, temperatura maksimale do të shënohet në zonat e ulëta, 18 gradë celsius, ndërsa ...

Shtrëngata dhe stuhi, mësoni çfarë do të ndodhë këtë javë me motin në vend

SOT - 15.04.2019

Ashtu edhe si javën që lamë pas, moti këtë javë pritet të vijë me reshje të shumta dhe kohë të vranët. Në zonat e ulëta temperaturat do të jenë normale, ku ajo maksimalja në zonat e ulëta do të ...

Moti – E hënë, 15 Prill 2019

ABC News - 15.04.2019

Pjesa më e madhe e kontinentit Europian dominohet nga kthjellime dhe vranësira të lehta e kalimtare. NDERSA vranësira të dendura, rrebeshe shiu si edhe herë pas-here stuhi ere PARAQITEN Brigjet e ...

Sot mot i ndryshueshëm, këto janë temperaturat

Telegrafi - 15.04.2019

Sot mbi vendin tonë do të mbajë mot i ndryshueshëm, me vranësira, reshje shiu dhe me intervale me diell. Reshjet më të theksuara do të jenë ditën e hënë, më tej do të ketë vetëm riga të izoluara shiu ...

Mësoni motin për nesër

Albeu.com - 16.04.2019

Moti i keq dhe me reshje shiu vijon prej ditësh në vendin tonë. Fenomen që duket se do të vazhdojë edhe përgjatë ditës së nesërme. Sipas asaj që raporton IGJEUM, për ditën e martë parashikohen reshje ...

Moti sot dhe nesër në Kosovë, me shi e diell

Koha.net - 15.04.2019

Sipas Institutit Hidrometeorologjik të Kosovës, sot e nesër në do të mbajë mot i ndryshueshëm, me vranësira, reshje shiu dhe me intervale me diell. Gjithashtu, sipas njoftimit të këtij instituti, ...