TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

LSDM: Mickoski tashmë flet sikur Baçevi, i humbur në paaftësinë e vet

Telegrafi - 12.01.2019

LSDM nëpërmjet një kumtese reagojnë ndaj konferencës për shtyp të kryetarit të OBRM-PDUKM-së, Hristijan Mickoski duke e quajtur Mickoskin zëdhënës të Janko Baçevit.

Mickoski: Do ta përmirësojmë këtë padrejtësi

Alsat - 12.01.2019

VMRO-DPMNE-ja e konsideron të turpshëm faktin që kryeministri Zaev flet me emrin e ri të shtetit, akoma pa hyrë marrëveshja në fuqi. Kreu i kësaj partie Hristijan Mickoski edhe një herë përsëriti ...

Zaev: Mickoski kërkon zgjedhje, por lutet që mos të pranojmë

Alsat - 12.01.2019

Gjatë konferencës së sotshme, kryeministri Zoran Zaev ka komentuar edhe kërkesën e VMRO-DPMNE-së për mbajtjen e zgjedhjeve të parakohshme parlamentare së bashku me ato presidenciale.

Mickoski: Të shkojmë në zgjedhje të parakohshme kuvendare

Telegrafi - 12.01.2019

Kryetari i OBRM-PDUKM-së, Hristijan Mickoski në konferencë për shtyp tha se kërkoi shpërbërjen e Kuvendit dhe caktimin e zgjedhjeve të reja kuvendare së bashku me zgjedhjet për kryetar shteti.

Mickoski: Së bashku me zgjedhjet presidenciale të mbahen zgjedhje të parakohshme parlamentare

Medial - 12.01.2019

Shkup, 12 janar 2019 (MEDIAL) – Kryetari i VMRO-DPMNE-së, Hristian Mickoski sot në konferencë shtypi kërkoi që të hënën të shpërbëhet Kuvendi. Vlerësoi se ka kohë të mjaftueshme që të organizohet ...

VMRO-DPMNE: LSDM kreu ndryshim kundërkushtetues dhe të dhunshëm të emrit kushtetues

Lajm - 12.01.2019

LSDM ka kryer ndryshim joligjor, kundër kushtetues dhe të dhunshëm të emrit kushtetues të shtetit. 81 deputetë dje sollën vendim të turpshëm dhe joligjor me të cilën e mohojnë vullnetin e popullit ...

LSDM: Të izoluar mbetën Baçev dhe Mickoski

Medial - 12.01.2019

E gjithë bota demokratike e ka përshëndetur miratimin e ndryshimeve kushtetuese, debakël për personat destruktiv dhe të izoluar, Mickoski dhe Baçev, ka reaguar sot LSDM.

LSDM: Maqedonia arriti, Mockoski, Baçev dhe Gruevski dështuan

Medial - 11.01.2019

Shkup 11 janar 201 9 Maqedonia arriti, Mockoski, Baçev dhe Gruevski dështuan, mund të përgatiten për dështim të ri në çfarëdo qoftë zgjedhje. Për gjithmonë do të mbahet mend: Mickovski, Gruevski, ...

Pas votimit të ndryshimeve kushtetuese, VMRO-DPMNE kërkoi zgjedhje të parakohshme parlamentare

Portalb - 11.01.2019

VMRO-DPMNE-ja kërkoi që Kuvendi menjëherë të shpërndahet dhe të shpallen zgjedhje të parakohshme parlamentare, bashkë me zgjedhjet presidenciale. Këtë sonte e deklaroi kryetari i opozitës, Hristijan ...

Mickoski: Të shpërndahet Kuvendi, të shpallen zgjedhje të parakohshme

Ina - 11.01.2019

“VMRO-DPMNE nuk e mbështet ndryshimin e Kushtetutës me qëllim ndryshimin e emrit kushtetues të Republikës së Maqedonisë, ndryshimin e identitetit, kulturës dhe historisë, dhe ky qëndrim është i ...

VMRO-DPMNE kërkon zgjedhje të parakohëshme

Alsat - 11.01.2019

Kryetari i VMRO-DPMNE-së, Hristijan Mickovski pas miratimit të ndryshimeve kushtetuese, ai kërkoi nga deputetët që të bojkotohet dhe lëshohet salla e Kuvendit gjithashtu bëri thirrje për zgjedhje të ...

Mickoski: Kjo është padrejtësi e madhe, kërkojmë zgjedhje të parakohshme parlamentare (Video)

Telegrafi - 11.01.2019

Kryetari i OBRM-PDUKM-së Hristijan Mickoski, pas miratimit të ndryshimeve kushtetuese në konferencë për shtyp tha se ky është akt i tradhtisë dhe për këtë duhet përgjegjësi.

VMRO-DPMNE: Zaev po ushtron presion mbi deputetët për të votuar ndryshimet kushtetuese

Alsat - 11.01.2019

Pranimi i aktakuzës së rastit “Talir” nga Gjykata Penale, për VMRO-DPMNE-në, është edhe një tjetër dëshmi se Kryeministri Zoran Zaev po u bën presion deputetëve të partisë opozitare për të votuar ...

Zëdhënësi i VMRO-së: Deputetët e përjashtuar, presion deputetëve të VMRO-së

Flaka - 11.01.2019

Zëdhënësi i VMRO-DPMNE-së, Naum Stoillkovski, ka thënë se deputetët e përjashtuar të VMRO-DPMNE-së, janë duke kontaktuar dhe po ju bëjnë presion deputetëve të VMRO-së, ata të cilën kanë vendosur të ...

Mickoski cakton seancë të Komitetit Ekzekutiv të OBRM-PDUKM-së

Telegrafi - 11.01.2019

Për sot pasdite, kryetari i OBRM-PDUKM-së, Hristijan Mickoski ka thirrur seancë të Komitetit Ekzekutiv të Partisë dhe takim me grupin parlamentar të OBRM-PDUKM-së.

LSDM: Mickoski dhe Baçev punojnë kundër interesave shtetërore

Telegrafi - 11.01.2019

Nga pati në pushtet LSDM kanë akuzuar se lideri i OBRM-PDUKM-së, Hristijan Mickoski po punon së bashku me Janko Baçev që Maqedonia mos të anëtarësohet në NATO dhe BE.

LSDM: Mickoski tashmë flet sikur Baçevi, i humbur në paaftësinë e vet

Botasot - 12.01.2019

LSDM nëpërmjet një kumtese reagojnë ndaj konferencës për shtyp të kryetarit të OBRM-PDUKM-së, Hristijan Mickoski duke e quajtur Mickoskin zëdhënës të Janko Baçevit.

Mickoski: Do ta përmirësojmë këtë padrejtësi

Almakos - 12.01.2019

12 Janar 2019 / 15:13 VMRO-DPMNE-ja e konsideron të turpshëm faktin që kryeministri Zaev flet me emrin e ri të shtetit, akoma pa hyrë marrëveshja në fuqi.

Zaev: Mickoski kërkon zgjedhje, por lutet që mos të pranojmë

Almakos - 12.01.2019

12 Janar 2019 / 15:01 Gjatë konferencës së sotshme, kryeministri Zoran Zaev ka komentuar edhe kërkesën e VMRO-DPMNE-së për mbajtjen e zgjedhjeve të parakohshme parlamentare së bashku me ato ...

Mickoski: Të shkojmë në zgjedhje të parakohshme kuvendare

Botasot - 12.01.2019

Kryetari i OBRM-PDUKM-së, Hristijan Mickoski në konferencë për shtyp tha se kërkoi shpërbërjen e Kuvendit dhe caktimin e zgjedhjeve të reja kuvendare së bashku me zgjedhjet për kryetar shteti.

Mickoski: Do ta bëjmë të pamundurën të ndërpresim ndryshimet kushtetuese

Ina - 11.01.2019

Kreu i VMRO-DPMNE-së Hristjan Mickoski tha se do të bëj gjithçka që të bllokojë procesin e ndryshimit të emrit. Ai para protestuesve të tubuar para Kuvendit tha se kryeministri Zaev e ka keqpërdorur ...

LSDM: U paraqit anti-perëndimori Gruevski

Alsat - 10.01.2019

LSDM nëpërmjet një kumtese reagon ndaj statusit të publikuar të ish-kryeministrit Nikolla Gruevski. “U paraqit agjenti anti-perëndimori Nikolla Gruevski, ju dha komandë ushtarëve të tij, Mickoski dhe ...

VMRO-DPMNE: LSDM kreu ndryshim të dhunshëm të emrit kushtetues

Medial - 12.01.2019

LSDM ka kryer ndryshim joligjor, kundër kushtetues dhe të dhunshëm të emrit kushtetues të shtetit, reagon VMRO-DPMNE. “81 deputetë dje sollën vendim të turpshëm dhe joligjor me të cilën e mohojnë ...

Ndryshimet kushtetuese sërish para deputetëve

Medial - 11.01.2019

Ndryshimet kushtetuese në fazën e tretë dhe finale sot sërish para deputetëve në Kuvend në suaza të seancës së 75-të, prejse dje seanca e caktuar ishte anuluar dhe ricaktuar për sot në orën 12:00.

LSDM: U paraqit agjenti anti-perëndimor Gruevski, u dha udhëzime pionëve Mickovski dhe Baçev

Flaka - 10.01.2019

Agjenti anti-perëndim Nikolla Gruevski u paraqit, u shkroi komandat pionëve të tij, Mickoski dhe Bachev kundër Maqedonisë, thuhet në reagimin e LSDM-së, pas prononcimit në Facebook gjatë ditës së ...

Mickoski kërkoj zgjedhje të parakohshme parlamentare

Medial - 11.01.2019

VMRO-DPMNE nuk e mbështet ndryshimin e Kushtetutës me qëllim ndryshimin e emrit kushtetues të Republikës së Maqedonisë, ndryshimin e identitetit, kulturës dhe historisë, dhe ky qëndrim është i ...

VMRO-DPMNE kërkon zgjedhje të parakohshme

Tetova Sot - 11.01.2019

Kryetari i VMRO-DPMNE-së, Hristijan Mickovski pas miratimit të ndryshimeve kushtetuese, ai kërkoi nga deputetët që të bojkotohet dhe lëshohet salla e Kuvendit gjithashtu bëri thirrje për zgjedhje të ...

Mickoski: Kjo është padrejtësi e madhe, kërkojmë zgjedhje të parakohshme parlamentare (Video)

Lajm - 11.01.2019

Kryetari i OBRM-PDUKM-së Hristijan Mickoski, pas miratimit të ndryshimeve kushtetuese në konferencë për shtyp tha se ky është akt i tradhtisë dhe për këtë duhet përgjegjësi.

VMRO-DPMNE: Zaev po ushtron presion mbi deputetët për të votuar ndryshimet kushtetuese

Almakos - 11.01.2019

11 Janar 2019 / 13:28 Pranimi i aktakuzës së rastit “Talir” nga Gjykata Penale, për VMRO-DPMNE-në, është edhe një tjetër dëshmi se Kryeministri Zoran Zaev po u bën presion deputetëve të partisë ...

Zëdhënësi i VMRO-së: Deputetët e përjashtuar, presion deputetëve të VMRO-së

Lajm - 11.01.2019

Zëdhënësi i VMRO-DPMNE-së, Naum Stoillkovski, ka thënë se deputetët e përjashtuar të VMRO-DPMNE-së, janë duke kontaktuar dhe po ju bëjnë presion deputetëve të VMRO-së, ata të cilën kanë vendosur të ...

Mickoski cakton seancë të Komitetit Ekzekutiv të OBRM-PDUKM-së

Botasot - 11.01.2019

Për sot pasdite, kryetari i OBRM-PDUKM-së, Hristijan Mickoski ka thirrur seancë të Komitetit Ekzekutiv të Partisë dhe takim me grupin parlamentar të OBRM-PDUKM-së.

LSDM: Mickoski dhe Baçev punojnë kundër interesave shtetërore

Botasot - 11.01.2019

Nga partia në pushtet LSDM kanë akuzuar se lideri i OBRM-PDUKM-së, Hristijan Mickoski po punon së bashku me Janko Baçev që Maqedonia mos të anëtarësohet në NATO dhe BE.

LSDM: Mickoski tashmë flet sikur Baçevi, i humbur në paaftësinë e vet

Lajm - 12.01.2019

LSDM nëpërmjet një kumtese reagojnë ndaj konferencës për shtyp të kryetarit të OBRM-PDUKM-së, Hristijan Mickoski duke e quajtur Mickoskin zëdhënës të Janko Baçevit.

Mickoski: Do ta përmirësojmë këtë padrejtësi

Lajm - 12.01.2019

VMRO-DPMNE-ja e konsideron të turpshëm faktin që kryeministri Zaev flet me emrin e ri të shtetit, akoma pa hyrë marrëveshja në fuqi. Kreu i kësaj partie Hristijan Mickoski edhe një herë përsëriti ...

Zaev: Mickoski kërkon zgjedhje, por lutet që mos të pranojmë

Tetova Sot - 12.01.2019

Gjatë konferencës së sotshme, kryeministri Zoran Zaev ka komentuar edhe kërkesën e VMRO-DPMNE-së për mbajtjen e zgjedhjeve të parakohshme parlamentare së bashku me ato presidenciale.

Mickoski: Do ta bëjmë të pamundurën të ndërpresim ndryshimet kushtetuese

Lajm - 11.01.2019

Kreu i VMRO-DPMNE-së Hristjan Mickoski tha se do të bëj gjithçka që të bllokojë procesin e ndryshimit të emrit. Ai para protestuesve të tubuar para Kuvendit tha se kryeministri Zaev e ka keqpërdorur ...

LSDM: U paraqit anti-perëndimori Gruevski

Almakos - 10.01.2019

10 Janar 2019 / 21:48 LSDM nëpërmjet një kumtese reagon ndaj statusit të publikuar të ish-kryeministrit Nikolla Gruevski. “U paraqit agjenti anti-perëndimori Nikolla Gruevski, ju dha komandë ...

VMRO-DPMNE: LSDM kreu ndryshim kundërkushtetues dhe të dhunshëm të emrit kushtetues

Tetova Sot - 12.01.2019

LSDM ka kryer ndryshim joligjor, kundër kushtetues dhe të dhunshëm të emrit kushtetues të shtetit. 81 deputetë dje sollën vendim të turpshëm dhe joligjor me të cilën e mohojnë vullnetin e popullit ...

Mickoski: Kjo është padrejtësi e madhe, kërkojmë zgjedhje të parakohshme parlamentare

Botasot - 11.01.2019

Kryetari i OBRM-PDUKM-së Hristijan Mickoski, pas miratimit të ndryshimeve kushtetuese në konferencë për shtyp tha se ky është akt i tradhtisë dhe për këtë duhet përgjegjësi.

VMRO-DPMNE: Zaev po ushtron presion mbi deputetët për të votuar ndryshimet kushtetuese

Antpress - 11.01.2019

11 Janar 2019 / 13:28 Pranimi i aktakuzës së rastit “Talir” nga Gjykata Penale, për VMRO-DPMNE-në, është edhe një tjetër dëshmi se Kryeministri Zoran Zaev po u bën presion deputetëve të partisë ...

Mickoski cakton seancë të Komitetit Ekzekutiv të VMRO-DPMNE-së

Lajm - 11.01.2019

Për sot pasdite, kryetari i VMRO-DPMNEsë, Hristijan Mickoski ka thirrur seancë të Komitetit Ekzekutiv të Partisë dhe takim me grupin parlamentar të VMRO-DPMNE-së.

LSDM: Mickoski tashmë flet sikur Baçevi, i humbur në paaftësinë e vet

Tetova Sot - 12.01.2019

LSDM nëpërmjet një kumtese reagojnë ndaj konferencës për shtyp të kryetarit të VMRO-DPMNE-së, Hristijan Mickoski duke e quajtur Mickoskin zëdhënës të Janko Baçevit.

Lideri i VMRO-së, Mickoski: Maqedonia sot nuk feston

Portalb - 12.01.2019

Partia opozitare maqedonase, VMRO-DPMNE e konsideron të turpshëm faktin që kryeministri Zaev flet me emrin e ri të shtetit, akoma pa hyrë marrëveshja në fuqi.

Zaev: Mickoski kërkon zgjedhje, por lutet që mos të pranojmë

Lajm - 12.01.2019

Gjatë konferencës së sotshme, kryeministri Zoran Zaev ka komentuar edhe kërkesën e VMRO-DPMNE-së për mbajtjen e zgjedhjeve të parakohshme parlamentare së bashku me ato presidenciale.

Mickoski: Do ta bëjmë të pamundurën të ndërpresim ndryshimet kushtetuese

Tetova Sot - 11.01.2019

Kreu i VMRO-DPMNE-së Hristjan Mickoski tha se do të bëj gjithçka që të bllokojë procesin e ndryshimit të emrit. Ai para protestuesve të tubuar para Kuvendit tha se kryeministri Zaev e ka keqpërdorur ...

LSDM: U paraqit anti-perëndimori Gruevski

Medial - 10.01.2019

LSDM nëpërmjet një kumtese reagon ndaj statusit të publikuar të ish-kryeministrit Nikolla Gruevski. “U paraqit agjenti anti-perëndimori Nikolla Gruevski, ju dha komandë ushtarëve të tij, Mickoski dhe ...

Mickoski cakton seancë të Komitetit Ekzekutiv të VMRO-DPMNE-së

Almakos - 11.01.2019

Për sot pasdite, kryetari i VMRO-DPMNEsë, Hristijan Mickoski ka thirrur seancë të Komitetit Ekzekutiv të Partisë dhe takim me grupin parlamentar të VMRO-DPMNE-së.

Mickoski: Do ta përmirësojmë këtë padrejtësi

Antpress - 12.01.2019

12 Janar 2019 / 15:13 VMRO-DPMNE-ja e konsideron të turpshëm faktin që kryeministri Zaev flet me emrin e ri të shtetit, akoma pa hyrë marrëveshja në fuqi.

Opozita në Maqedoni: Do të ndërpresim ndryshimet kushtetuese

BalkanWeb - 11.01.2019

Kreu i VMRO-DPMNE-së Hristjan Mickoski tha se do të bëj gjithçka që të bllokojë procesin e ndryshimit të emrit. Ai para protestuesve të tubuar para Kuvendit tha se kryeministri Zaev e ka keqpërdorur ...

LSDM: U paraqit anti-perëndimori Gruevski

Antpress - 10.01.2019

10 Janar 2019 / 21:48 LSDM nëpërmjet një kumtese reagon ndaj statusit të publikuar të ish-kryeministrit Nikolla Gruevski. “U paraqit agjenti anti-perëndimori Nikolla Gruevski, ju dha komandë ...