TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Ronaldo, tjetër rekord/ Shënuesi më i mirë në kualifikuese

Top Channel - 11.09.2019

Cristiano Ronaldo vijon në rrugën e rekordeve. Këtë radhë, sulmuesi portugez shënoi emrin e tij në futbollin evropian teksa bëhet shënuesi më i mirë në historinë e kualifikueseve kontinentale për të ...

Shënoi 4 gola ndaj Lituanisë, Ronaldo në ndjekje të rekordit të ri

Mapo - 11.09.2019

Portugalia dukej se kishte ngecur në këto kualifikuese, të vlefshme për Euro 2020, por si gjithmonë është ai që e “merr skuadrën prej dore” drejt rimëkëmbjes.

Askush si Cristiano Ronaldo në Europë, tjetër rekord për sulmuesin

BalkanWeb - 11.09.2019

Cristiano Ronaldo nuk ka ndërmend të ndalet. I vetëm merr në krahë Portugalinë dhe vendos një tjetër rekord në karrierën e tij të pabesueshme. Sulmuesi shënoi katër gola në fitoren 5-1 të skuadrës ...

Cristiano, historia e Evropës. Portugezi është futbollisti që ka shënuar më shumë në nivel kombëtaresh

RTSH - 11.09.2019

Cristiano Ronaldo vazhdon të jetë pjesë e historisë si në nivel klubesh ashtu edhe me përfaqësuesen portugeze. Në recitalin e fundit ndaj Lituanisë me pokerin e realizuar ka arritur në shifrat e 93 ...

Rekordi i radhës pas 4 golave nga Ronaldo, portugezi vihet në ndjekje të objektivit të radhës (VIDEO)

Albeu.com - 11.09.2019

Cristiano Ronaldo nuk di të ndalet. Ylli i Juventusit duket se ka lindur për të thyer rekorde. Dje në mbrëmje për kualifikueset e "Euro 2020", CR7 shkëlqeu teksa shënoi katër gola përballë Lituanisë, ...

Ronaldo sjell videon më të bukur të ditës, kështu iu gëzuan fëmijët golit të tij

Lajmi.net - 11.09.2019

Mbrëmë u zhvillua ndeshja Portugali-Lituani, e cila përfundoi me rezultat 5-1 në favor të Portugalisë, shkruan lajmi.net. Në këtë ndeshje, futbollisti që shkëlqeu padyshim se ishte Cristiano Ronaldo, ...

Trajneri i Portugalisë: Është e qartë se Ronaldo është më i miri në botë

Gazeta Express - 11.09.2019

Trajneri i ekipit kombëtar të Portugalisë, Fernando Santos, beson se paraqitja e mbrëmshme e Cristiano Ronaldos, që i shënoi katër gola, është dëshmi e qartë se ai është futbollisti më i mirë në botë.

Katër gola të Ronaldos në triumfin e Portugalisë ndaj Lituanisë

Idividi - 11.09.2019

Uilnus, 11 shtator 2019 (MIA) – Kristiano Ronaldo shënoi katër gola në Uilnus kundër Lituanisë nikoqire. Loja përfundoi me rezultat 5:1 për Portugalinë.

Ronaldo: Nuk jetoj për çmime individuale

Gazeta Express - 11.09.2019

Cristiano Ronaldo pretendoi se çmimet individuale nuk kanë rëndësi shumë të madhe për të kur u pyet për Topin e Artë të këtij viti, pas paraqitjes mbresëlënëse mbrëmë me Portugalinë në kualifikimet ...

Ronaldo thyen edhe një rekord

Koha.net - 11.09.2019

Ylli i Juventusit, Cristiano Ronaldo është bërë golashënuesi më i mirë në histori të kualifikimeve për evropian. Dje në ndeshjen ndaj Lituanisë, portugezi shënoi katër gola në fitoren e thellë me ...

Ronaldo vendos rekord në eliminatore pas katër golave me Portugalinë

Telegrafi - 11.09.2019

Ylli i Juventusit, Cristiano Ronaldo shënoi katër gola për Portugalinë kundër Lituanisë për t’u bërë lojtari më i frytshëm në historinë e kualifikimeve për një Kampionat Evropian..

Ronaldo thyen tjetër rekord

Botasot - 11.09.2019

Ylli i Juventusit, Cristiano Ronaldo është bërë golashënuesi më i mirë në histori të kualifikimeve. Dje në ndeshjen ndaj Lituanisë, portugezi shënoi katër gola në fitoren e thellë me rezultat 5-1.

Ronaldo shkruan historinë sonte ndaj Lituanisë (VIDEO)

InfoSport - 10.09.2019

Kristiano Ronaldo ka shkruar historinë sonte në fitoren 5:1 të Portugalisë ndaj Lituanisë, shkruan “infOSport.mk”. Sulmuesi i Juventusit ka qenë protagonist absolut me katër golat e shënuar teksa ...

Ronaldo “jashtëtokësor”, poker Lituanisë dhe tjetër rekord në karrierë

SuperSport - 10.09.2019

Cristiano Ronaldo shënoi plot 4 gola në fitoren 1-5 të Portugalisë në transfertë ndaj Lituanisë, duke arritur të thyejë një tjetër rekord, të bëhet golshënuesi më i mirë i kualifikueseve të ...

Sarri premtim madhor Kristiano Ronaldos: Kam skemë ekstra për ty, do të jesh kryebomber i Europës

SOT - 10.09.2019

Trajneri Mauricio Sarri kaloi një problem shëndetësor dhe nuk ishte prezent në dy duelet e para të “Zonjës së Vjetër” në Itali. Megjithatë, Sarri do të kthehet më i fortë dhe është fakt se skemat e ...

Sarri ka një premtim për Ronaldon

Tetova Sot - 09.09.2019

Në takimin e tyre të parë, Maurizio Sarri i ka shpjeguar idenë e tij të lojës sulmuesit portugez Cristiano Ronaldo dhe i ka premtuar këtij të fundit se do t’i krijojë kushtet e përshtatshme për ta ...

Ronaldo thyen edhe një rekord

Zhurnal - 11.09.2019

Ylli i Juventusit, Cristiano Ronaldo është bërë golashënuesi më i mirë në histori të kualifikimeve për evropian. Dje në ndeshjen ndaj Lituanisë, portugezi shënoi katër gola në fitoren e thellë me ...

Ronaldo thyen tjetër rekord

Alsat - 11.09.2019

Ylli i Juventusit, Cristiano Ronaldo është bërë golashënuesi më i mirë në histori të kualifikimeve. Dje në ndeshjen ndaj Lituanisë, portugezi shënoi katër gola në fitoren e thellë me rezultat 5-1.

Ronaldo i paparë, ia shënon 4 gola Lituanisë

Gazeta Express - 11.09.2019

Cristiano Ronaldo shënoi plot 4 gola në fitoren 1-5 të Portugalisë në transfertë ndaj Lituanisë, duke arritur të thyejë një tjetër rekord, të bëhet golshënuesi më i mirë i kualifikueseve të ...