TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Tifozët e Maltës me muzikë përkrahin përfaqësuesen e tyre në Prishtinë

Koha.net - 11.10.2018

Dhjetëra tifozë të Maltës kanë shëtitur në sheshet e Prishtinës duke bërë muzikë si shenjë përkrahje për përfaqësuesen e tyre që sonte përballet me Kosovën në kuadër të Ligës së Kombeve.

Statistikat e frikshme të Kosovës para ndeshjes me Maltën!

Zeri - 11.10.2018

5 ndeshje, 4 fitore, një barazim dhe asnjë humbje – Bernard Challandes ia ka ndërruar fytyrën kombëtares së Kosovës. “Dardanët” do të kërkojnë sonte fitoren e dytë në Ligën e Kombeve në “Fadil ...

Lajm jo i mirë për Kosovën, lëndohet mbrojtësi titullarë

InfoSport - 11.10.2018

Lajm jo i mirë për përfaqësuesen e Kosovës dhe trajnerin Bernard Çallandes në prag të ndeshjeve të tetorit në kuadër të Ligës së Kombeve. Mbrojtësi Leart Paçarada është lënduar gjatë stërvitjes së ...

Nuk do ta besoni kur ka fituar për herë të fundit Malta!

Zeri - 11.10.2018

Malta është kundërshtari më i lehtë i Kosovës në Grupin 3 të Ligës D në Ligën e Kombeve – të paktën në letër. Kosova kërkon fitoren e dytë në Ligën e Kombeve ndaj një skuadre që nuk di për triumf në ...

Statistikat e Kosovës dhe Maltës në pesë ndeshjet e fundit

Lajmi.net - 11.10.2018

Përfaqësuesja e Kosovës sonte zhvillon ndeshjen e xhiros së tretë në Ligën e Kombeve, ku takohet me Maltën. Kombëtarja e Maltës është skuadra e radhës që viziton stadiumin ‘Fadil Vokrri’, për t’u ...

Dallimet e mëdha në vlerat e lojtarëve të Kosovës dhe Maltës

Lajmi.net - 11.10.2018

Përfaqësuesja e Kosovës dhe Malta do të sfidojnë njëra-tjetrën sonte në Ligën e Kombeve. Impianti ‘Fadil Vokrri’, do të jetë vendi nikoqir i përballjes Kosovë – Maltë, që fillon nga ora 20:45, që ...

Sonte Kosova mirëpret Maltën, “dardanët”mendojnë vetëm për fitore

InfoSport - 11.10.2018

Sonte përfaqësuesja e Kosovës në stadiumin “Fadil Vokrri” do të mirëpret Maltën në kuadër të Ligës së Kombeve. “Dardanët” pas fitores së madhe kundër Ishujve Faroe, synojnë trepikëshin e radhës ...

Formacioni i mundshëm, Kosova – Malta: Mbrojtja nuk ndryshon, kthehet Valon Berisha

Telegrafi - 11.10.2018

Kosova do të përballet sonte me Maltën në ndeshjen e tretë të grupit 3 në Ligën D. Pas një fitoreje dhe një barazimi, djelmoshat e Bernard Challandes, kërkojnë të vazhdojnë me ritmin e njëjtë.

Nisin problemet për Kosovën, ylli i madh lëndohet në stërvitje

Lajmi.net - 11.10.2018

Bernard Challandes nuk do të mund të llogarit në Leart Paçaradën për ndeshjen me Maltën Kosova sot do të ballafaqohet me Maltën në kuadër të Ligës së Kombeve me ndeshjen që do të zhvillohet në ...

Paçarada shkon për në Gjermani, nuk luan për Kosovën

Botasot - 11.10.2018

Federata e Futbollit e Kosovës ka konfirmuar se sonte në orën 20.45 do të kenë mungesë mbrojtësin Leart Paçarada, i cili është kthyer menjëherë për Gjermani.

Trajneri i Kosovës: Kam besim te lojtarët e mi, respekt për kundërshtarët por jo edhe frikë

Lajmi.net - 11.10.2018

Bernard Challandes ka thënë se Kosova ka respekt të madh për Maltën, por jo edhe frikë. Përfaqësuesja e Kosovës me fillim nga ora 20:45 në stadiumin ‘Fadil Vokrri’ takohet me Maltën në ndeshjen e ...

​Kosovës i lëndohet një lojtar në prag të ndeshjes ndaj Maltës

Gazeta Express - 11.10.2018

Mbrojtësi Leart Paçarada nuk do të mund t’i ndihmojë Kombëtares së Kosovës për ndeshjet e këtij muaji të vlefshme për Ligën e Kombeve, pasi që u lëndua gjatë seancës ...

Dardanët kërkojnë fitoren e radhës në “Fadil Vokrri”

Gazeta Express - 11.10.2018

Kombëtarja e Kosovës do të përballet sonte me Maltën në stadiumin “Fadil Vokrri” në Prishtinë prej orës 20:45 në kuadër të fazës së grupeve në Ligën e ...

Lëndohet Paçarada, mungon ndaj Maltës

Koha.net - 11.10.2018

Mbrojtësi i krahut të majtë Leart Paçarada është lënduar gjatë stërvitjeve me përfaqësuesen dhe nuk do të jetë pjesë e Kosovës për ndeshjen e sotme ndaj Maltës dhe Ishujve Faroe që zhvillohet pas tre ...

Lajm shumë i keq për Kosovën para ndeshjes me Maltën

Zeri - 11.10.2018

Tifozët e Kosovës e kanë marrë një lajm shumë të keq para ndeshjes me Maltën që do ta zhvillojë sonte në Prishtinë, në Ligën e Kombeve. Kosova nuk do të mund të llogarisë në mbrojtësin anësor, Lerat ...

Ujkani kërkon respekt dhe kujdes ndaj Maltës

Lajmi.net - 11.10.2018

Samir Ujkani ka kërkuar vëmendjen e plotë të lojtarëve të Kosovës në sfidën ndaj Maltës. Përfaqësuesja e Kosovës sot në stadiumin ‘Fadil Vokrri’ takohet me Maltën në ndeshjen e vlefshme për xhiron e ...

Kosova kërkon fitoren e radhës, pret Maltën në stadiumin ‘Fadil Vokrri’

Telegrafi - 11.10.2018

Kosova dëshiron ta vazhdojë rrugën e saj në Ligën e Kombeve, ku përballë kësaj radhe do të jetë Malta. Të besuarit e Bernard Challandes kanë një fitore dhe një barazim, ku me katër pikë udhëheqin ...

Kosova pret Maltën, në ‘Fadil Vokrri’ kërkohet vetëm fitorja

Lajmi.net - 11.10.2018

“Kam thënë se Kosova është favorite duke u bazuar në futbollistët e saj që luajnë nëpër klube të mëdha, dhe unë besojë se brenda pesë viteve Kosova do ta ketë një top-Kombëtare” Kështu ka deklaruar ...

Kosova kërkon të vazhdojë shkëlqimin në “Fadil Vokrri”

Koha.net - 11.10.2018

Për shumë pozita në fushë, seleksionuesi i Kosovës, Bernard Challandes, i ka zgjidhur dilemat. E ka të qartë se me cilët lojtarë do të startojë të enjten (sot, 20:45) në stadiumin "Fadil Vokrri" në ...

Formacioni i mundshëm i Kosovës ndaj Maltës

VeqSport - 17.11.2018

Përfaqësuasja e Kosovës sot me fillim nga ora 18:00 zhvillon një ndeshje shumë të rëndësishme në transfertë te Malta në kuadër të UEFA Nations League.

Malta ka ardhur në Kosovë për fitore

Koha.net - 11.10.2018

Vlerësime të larta për Kosovën dha seleksionuesi i Maltës, Ray Farrugia, të mërkurën. Tha se Kosovën, pas katër apo pesë vjetësh e sheh një nga top ekipet e botës.

Ora 20:45, Kosova do fitoren me Maltën në “vullkanin Fadil Vokrri”

SuperSport - 11.10.2018

Në orën 20:45, në stadiumin “Fadil Vokrri” në Prishtinë, Kosova do të presë Maltën në sfidën e tretë të në Gripin 3 të Ligës D në Nations League. Një tjetër shans i artë për “Dardanët” për të ndjekur ...

Përzgjedhësi i Maltës, Farrugia: Kosova brenda pesë viteve do të ketë top-kombëtare

Telegrafi - 11.10.2018

Përzgjedhësi i Kombëtare së Maltës, Ray Farrugia në konferencë për medie ka folur për ndeshjen me Kosovën. Ai i ka lartësuar futbollistët e Kosovës, por njëkohësisht ka thënë se Kosova nuk do ta ketë ...

Për fitoren e dytë

Zeri - 10.10.2018

Përfaqësuesja e Kosovës e ka zhvilluar të mërkurën mbrëma stërvitjen e fundit para ndeshjes me Maltën, të cilën do ta zhvillojë sonte në kuadër të Ligës së Kombeve, Liga D, shkruan sot Gazeta "Zeri" ...

A e ka mësuar ndonjë fjalë shqipe trajneri i Kosovës

Zeri - 10.10.2018

Bernard Challandes është përgjigjur në pyetjen se a ka mësuar ndonjë fjalë shqipe. Në konferencën për shtyp të mbajtur para ndeshjes me Maltën në stadiumin “Fadil Vokrri”, selektori Challandes reagoi ...

Malta synon fitore ndaj Kosovës

Koha.net - 10.10.2018

Futbollistët e Maltës e kanë shijuar barin e stadiumit “Fadil Vokrri”, për herë të parë dhe të fundit para ndeshjes kundër Kosovës. Trajneri i Maltës, Rey Farrugia, deklaroi në konferencën për media ...

Challandes e Ujkani optimistë për sfidën ndaj Maltës

Koha.net - 10.10.2018

Kombëtarja e Kosovës e ka kryer seancën e fundit stërvitore në stadiumin “Fadil Vokrri”, një ditë para përballjes me Maltën në kuadër të Ligës së Kombeve.

Kosova gati për Maltën, Challandes thotë se ka besim në lojtarët e tij

Lajmi.net - 10.10.2018

Trajneri i Përfaqësueses së Kosovës, Bernard Challandes, është deklaruar para ndeshjes me Maltën. Kosova nesër (e enjte) në stadiumin ‘Fadil Vokrri’ takohet me Maltën.

Trajneri i Maltës: Kosova brenda pesë viteve do të ketë një top-kombëtare

Lajmi.net - 10.10.2018

Trajneri i Kombëtares së Maltës, Ray Farrugia, është paraqitur në konferencë për media. Kosova nesër (e enjte) në stadiumin ‘Fadil Vokrri’ takohet me Maltën në ndeshjen e vlefshme për xhiron e tretë ...

Malta kundërshtari i Kosovës që nuk ka fituar në gjashtë ndeshjet e fundit

Telegrafi - 11.10.2018

Malta është kundërshtari më i lehtë i Kosovës në letër në Grupin 3 të Ligës D në Ligën e Kombeve. Kosova kërkon fitoren e dytë në Ligën e Kombeve ndaj një skuadre që nuk di për fitore në vitin 2018.

Lajm i keq për Kosovën, ylli i madh lëndohet në stërvitje

Ina - 11.10.2018

Bernard Challandes nuk do të mund të llogarit në Leart Paçaradën për ndeshjen me Maltën. Kosova sot do të ballafaqohet me Maltën në kuadër të Ligës së Kombeve me ndeshjen që do të zhvillohet në ...

Farrugia: Kosova nuk do ta ketë lehtë

Botasot - 11.10.2018

Përzgjedhësi i Kombëtare së Maltës, Ray Farrugia në konferencë për medie ka folur për ndeshjen me Kosovën dhe ka lartësuar futbollistët e Kombëtares sonë, por njëkohësisht ka thënë se Kosova nuk do ...

Mbrojtësi i Maltës, Agius: Kosova favorite e grupit, por mund të marrim pikë

Telegrafi - 10.10.2018

Andrei Agius, njëri ndër lojtarët kryesor të Maltës, beson që mund ta dalin me rezultatin pozitiv nga ndeshja me kundër Kosoës. Ekipi ka arritur nga ishujt në Prishtinë përpara ndeshjes që zhvillohet ...

Agius, e ka cilësuar Kombëtaren e Kosovës si ekip shumë të fortë

Botasot - 10.10.2018

Qendërmbrojtësi i Maltës, Andrei Agius, e ka cilësuar Kombëtaren e Kosovës si ekip shumë të fortë, por është shprehur i bindur se përfaqësuesja e tij mund të nxjerr pikë të enjten në Prishtinë në ...

Kombëtarja e Maltës arrin në Prishtinë, akomodohet në hotel

Telegrafi - 10.10.2018

Kundërshtari i radhës i Kosovës për Ligën e Kombeve është Malta dhe ka arritur në Prishtinë. Malta vjen e motivuar pas një barazimi me Azerbajxhanin 1-1 në shtëpi.

Malta e sheh Kosovën si ekip shumë të fortë që nuk është dashur ta ketë në grup

Koha.net - 10.10.2018

Qendërmbrojtësi i Maltës, Andrei Agius e ka cilësuar përfaqësuesen e Kosovës si ekip shumë të fortë, por është shprehur i bindur se përfaqësuesja e tij mund të nxjerr pikë të enjten në Prishtinë.

Trajneri i Maltës: Kosova brenda pesë viteve do të ketë një top-kombëtare

Zeri - 10.10.2018

Trajneri i Kombëtares së Maltës, Ray Farrugia, është paraqitur në konferencë për media. Kosova nesër (e enjte) në stadiumin ‘Fadil Vokrri’ takohet me Maltën në ndeshjen e vlefshme për xhiron e tretë ...

'Dardanët', plot motiv

Zeri - 10.10.2018

Përfaqësuesja e Kosovës po vazhdon të bëhet gati për ndeshjen e së enjtes, që do ta zhvillojë para tifozëve të vet në stadiumin “Fadil Vokrri”, në Prishtinë, kundër Maltës, në kuadër të Grupit 3 të ...

Futbollistët, të motivuar për fitoren e radhës

Koha.net - 10.10.2018

E kompletuar dhe me shumë motiv për fitore, përfaqësuesja e Kosovës të martën mbrëma zhvilloi seancën e dytë përgatitore për ndeshjen kundër Maltës, shkruan sot Koha Ditore.

Kosova luan me fanelat e para ndaj Maltës

VeqSport - 10.10.2018

Përfaqësuasja e Kosovës në futboll nesër mbrëma zhvillon ndeshjen e shumëpritur kundër Maltës në kuadër të UEFA Nations League. Në këtë takim që zhvillohet në stadiumin ‘Fadil Vokrri’ me fillim nga ...

Shala: Ndaj Maltës, veç fitore!

Lajmi.net - 09.10.2018

Herolind Shala nuk e diskuton asnjë rezultat tjetër përveç fitores në sfidën ndaj Maltës. Kombëtarja e Kosovës të enjten në stadiumin ‘Fadil Vokrri’ takohet me Maltën në ndeshjen e xhiros së tretë në ...

Kosova vijon përgatitjet për ndeshjen me Maltën

Lajmi.net - 09.10.2018

Kosova sonte ka mbajtur seancën e dytë stërvitore për ndeshjen ndaj Maltës në kuadër të Ligës së Kombeve. Trajneri i Kosovës, Bernard Challandes, në këtë seancë ka pasur të gjithë futbollistët e ...

Kosova kryen stërvitjen e dytë, Challandes punon me goditjet nga distanca

SuperSport - 09.10.2018

Kosova ka zhvilluar pasditen e sotme seancën e dytë stërvitore në kuadër të përgatitjeve për ndeshjen e Ligës së Kombeve ndaj Maltës, që do të zhvillohet të enjten në stadiumin “Fadil Vokrri” të ...

Foto nga stërvitja e Kosovës për ndeshjen kundër Maltës

Gazeta Express - 09.10.2018

Është mbajtur sonte edhe stërvitja e dytë e Kombëtares se Kosovës në Stadiumin “Fadil ...

‘Malta mund t’i marrë pikë Kosovës’

Zeri - 10.10.2018

Qendërmbrojtësi i Maltës, Andrei Agius, e ka cilësuar ekipin e Kosovës si ekip shumë të fortë, por është shprehur i bindur se përfaqësuesja e tij mund të nxjerr pikë të enjten në Prishtinë në ...