TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Cipras e uroi Zaevin për votimin e ndryshimeve kushtetuese

Portalb - 11.01.2019

Për votimin e ndryshimeve kushtetuese, kryeministri i Greqisë, Aleksis Cipras ka biseduar dhe e ka uruar kryeministrin e Maqedonisë, Zoran Zaev, njofton Portalb.mk .

Cipras uron kryeministrin maqedonas për ndryshimin e emrit

Botasot - 11.01.2019

Kryeministri grek, Aleksis Cipras përgëzoi homologun maqedonas, Zoran Zaev pas votimit historik të deputetëve në Shkup për të riemërtuar vendin e tyre në ”Republika e Maqedonisë së Veriut”, njoftuan ...

Cipras e uroi Zaevin

Medial - 11.01.2019

Për ndryshimet e votuara kushtetuese, kryeministri grek Aleksis Cipras ka biseduar dhe e ka uruar kryeministrin e tij Zoran Zaev, njofton korrespondentja e MIA-s nga Athina.

Cipras e uroi Zaevin

Tetova Sot - 11.01.2019

Për ndryshimet e votuara kushtetuese, kryeministri grek Aleksis Cipras ka biseduar dhe e ka uruar kryeministrin e tij Zoran Zaev. “Kryeministri Aleksis Cipras kontaktoi me kryeministrin e IRJM-së, ...

Cipras uron Zaevin për votimin e ndryshimeve kushtetuese

Alsat - 11.01.2019

Kryeministri grek Aleksis Cipras ka uruar kryeministrin Zoran Zaev për votimin e ndryshimeve kushtetuese, njofton korrespondentja e MIA-s nga Athina. “Kryeministri Aleksis Cipras ka kontaktuar me ...