TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Vazhdon gjykimi për rastin “Titanik”

Medial - 14.08.2019

Shkup, 14 gusht 2019 (MEDIAL) – Gjykimi për parregullsitë zgjedhor “Titanik” të Prokurorisë Speciale Publike vazhdon sot në Gjykatën Themelore Penale Shkup.

Prokurorët e PSP-së kthehen në punë

Albeu.com - 12.08.2019

Prej sot në Gjykatën Penale duhet të vazhdojnë seancat gjyqësore për lëndët e Prokurorisë Speciale Publike. Sipas paralajmërimit, në ueb faqen e tyre ka të caktuara seanca gjyqësore për lëndën ...

Gjykimi për rastin ‘Titanik’ vazhdon të mërkurën

Telegrafi - 12.08.2019

Gjykimi për parregullsitë zgjedhore në ‘Titanik’ do të vazhdojë ditën e mërkurë. Lënda është në procedurë dëshmuese ndërsa gjyqtar është Osmani Shabani.

Kërkohet anulimi i rastit ‘Titanik’ për shkak të lëndës ‘Haraçi’ dhe dorëheqjes së Janevës, gjykata nuk lejoi

Botasot - 12.08.2019

Avokati Petar Vasilev i cili është avokat i të akuzuarve në rastin ‘Titanik’, sot kërkoi anulim të gjykimi për shkak të rastit ‘Haraçi’ dhe dorëheqjes së Katica Janevës, por gjykata refuzoi.

Vazhdoi seanca për lëndën “Titanik”, mbrojtja kërkoi anulim, gjykata refuzoi kërkesën

Flaka - 12.08.2019

Seanca gjyqësore për rastin Titanik, për parregullësitë zgjedhore, vazhdoi me shpalosjen e dëshmive të reja me shkrim. Para fillimit të seancës avokati mbrojtës i të akuzuarve, Petar Vasilev, kërkoi ...

Vazhdon gjykimi për rastin “Titanik”

Alsat - 14.08.2019

Gjykimi për parregullsitë zgjedhor “Titanik” të Prokurorisë Speciale Publike vazhdon sot në Gjykatën Themelore Penale Shkup. Kjo është seanca e dytë gjyqësore për “Titanik” për këtë javë pas pushimit ...

U kërkua anulimi i “Titanikut” për shkak “Zhvatjes”, gjykata nuk pranon

Tetova Sot - 12.08.2019

Avokati Petar Vasilev i cili është avokat i të akuzuarve në rastin ‘Titanik’, sot kërkoi anulim të gjykimi për shkak të rastit ‘Haraçi’ dhe dorëheqjes së Katica Janevës, por gjykata refuzoi.

Vazhdon sot procesi gjyqësor i “Titanik”

Portalb - 14.08.2019

Gjykimi për parregullsitë zgjedhor “Titanik” të Prokurorisë Speciale Publike vazhdon sot në Gjykatën Themelore Penale Shkup. Kjo është seanca e dytë gjyqësore për “Titanik” për këtë javë pas pushimit ...

Vazhdon gjykimi për rastin “Titanik”

Tetova Sot - 14.08.2019

Gjykimi për parregullsitë zgjedhor “Titanik” të Prokurorisë Speciale Publike vazhdon sot në Gjykatën Themelore Penale Shkup. Kjo është seanca e dytë gjyqësore për “Titanik” për këtë javë pas pushimit ...

U kërkua anulimi i “Titanikut” për shkak rastit “Reket”, gjykata nuk pranon

Zhurnal - 12.08.2019

Shkup, 12 gusht, zhurnal.mk – Avokati Petar Vasilev i cili është avokat i të akuzuarve në rastin ‘Titanik’, sot kërkoi anulim të gjykimi për shkak të rastit “Reket” dhe dorëheqjes së Katica Janevës, ...

Sot vazhdon gjykimi për rastin “Titanik”

Botasot - 14.08.2019

Gjykimi për lëndën “Titanik” që ka të bëjë me parregullsitë zgjedhor, vazhdon sot në Gjykatën Penale në Shkup. Kjo është seanca e dytë gjyqësore për “Titanik” për këtë javë pas pushimit njëmujor ...

Sot vazhdon gjykimi për rastin “Titanik”

Zhurnal - 14.08.2019

Shkup, 14 gusht, zhurnal.mk – Gjykimi për lëndën “Titanik” që ka të bëjë me parregullsitë zgjedhor, vazhdon sot në Gjykatën Penale në Shkup. Kjo është seanca e dytë gjyqësore për “Titanik” për këtë ...

Sot vazhdon gjykimi për rastin “Titanik”, ku akuzohen ish-kryeministri, ish ministri i brendshëm dhe ai i transportit

Gazeta Express - 14.08.2019

Gjykimi për lëndën “Titanik” që ka të bëjë me parregullsitë zgjedhor, vazhdon sot në Gjykatën Penale në Shkup. Kjo është seanca e dytë gjyqësore për “Titanik” për këtë javë pas pushimit njëmujor ...